Донецкий техникум промышленной автоматики

Description і keywords без плагінів в WordPress »WPbloging

У продовження до статті  «Використовувати description і keywords чи ні

У продовження до статті «Використовувати description і keywords чи ні?» і рубрики « ділюся досвідом », Сьогодні ділюся досвідом як створювати мета-теги description і keywords, в автоматичному режимі, без використання плагінів. Скажу відразу, рецепт побудований на основі Довільних полів WordPress і буде корисний всім хто економить на плагінах або створює власні, SEO оптимізовані шаблони.

У WordPress, на мій жаль, не передбачено створення мета-тегів description і keywords, простими штатними засобами. Я маю на увазі створення мета-тегів для кожної сторінки вашого блогу. Дану проблему вирішували сторонні плагіни, такі як all-in-one-seo-pack, wpSeo і т.д.

Я написав невеликий скрипт, який автоматизує процес формування мета-тегів title, description, keywords.

Скрипт формує мета-теги для таких сторінок:

 • Головна сторінка - title і description береться з налаштувань блогу, а keywords формується на підставі всіх тегів блогу, ранжуючи їх за популярністю використання. Кількість ключових слів настроюється, за умовчанням 25.
 • Сторінка рубрики - title формується з префікса і назви рубрики + title блогу. Description береться з опису рубрики, а keywords формується з тегів публікацій знаходяться в рубриці. Ключі ранжуються за популярністю використання. Кількість ключових слів настроюється, за умовчанням 9.
 • Сторінка тега - title формується з префікса і назви тега + title блогу. D escription береться з назви тега +3 х заголовків верхніх публікацій сторінки тега. Keywords формується з додаткових тегів публікацій знаходяться на сторінці. Ключі ранжуються за популярністю використання. Кількість ключових слів настроюється, за умовчанням 9.
 • Сторінка публікації або статична сторінка - title формується з заголовка публікації / сторінки + title блогу. Description, якщо не вказано в довільному поле, береться з 20 перших слів публікації / сторінки. Кількість слів настроюється. Keywords формується з тегів публікації / сторінки або з довільного поля.
 • Сторінка архіву (рік, місяць, день) - title формується з префікса і дати + title блогу. Description і Keywords не вказуються. Доданий мета-тег <meta name = "robots" content = "noindex, nofollow» /> який забороняє індексування пошуковими системами, щоб виключити дублювання контенту.
 • Сторінка пошуку - title формується з префікса і фрази запиту + title блогу. Description і Keywords не вказуються. Доданий мета-тег <meta name = "robots" content = "noindex, nofollow» /> який забороняє індексування пошуковими системами.
 • Сторінка 404 - title прописаний в скрипті + title блогу. Description і Keywords не вказуються. Доданий мета-тег <meta name = "robots" content = "noindex, nofollow» />.

Скрізь в title перед назвою блогу присутній роздільник, який вказується в налаштуваннях скрипта. За замовчуванням варто «::».

Для того, щоб в публікації або статичної сторінці вказати Description і Keywords вручну:

 1. Заходимо в панель адміністратора WordPress.
 2. Створюємо або редагуємо статтю блогу.
 3. На сторінці редактора, внизу, знаходимо вкладку Довільні поля.
 4. Для мета-тега description в Ім'я пишемо description, а в Значення пишемо ваше короткий опис статті.
 5. Для мета-тега keywords в Ім'я пишемо keywords, а в Значення пишемо ключові слова статті.
 6. Натискаємо кнопку Опублікувати \ Оновити.

Роботи даного скрипта досить щоб в автоматичному або ручному режимі, оптимально формувати правильні мета-теги для свого блогу.

УВАГА
Даний скрипт застарів, тут нова версія
SEO скрипта wpAutomateSEO

Завантажити скрипт можна за посиланням нижче:

Як підключити скрипт:

 1. Розпакуйте файл seo.php, з завантаженого архіву, в папку з вашим шаблоном.
 2. В панелі адміністратора WordPress натискаємо, меню Зовнішній вигляд \ Редактор.
 3. Відкрийте в редакторі файл functions.php (функції теми). Перед редагуванням переконайтеся що у цього файлу стоять права для запису CHMOD = 666.
 4. У редакторі, в кінець цього файлу, вставляємо код <? Php include_once «seo.php»; ?>
 5. Зберігаємо редагування.
 6. Повертаємо права на файл functions.php CHMOD = 644.
 7. Ще, рекомендую перевірити файл header.php (шапка блогу) на наявність <meta name = "description" content = ... і <meta name = "keywords» content =, якщо знайшли, то видаляємо їх.

Зверніть увагу, в статті подвійні лапки змінені, якщо ви копіюєте рядки зі статті, виправте у себе на звичайні подвійні лапки.

Не використовуйте одночасно SEO плагінами і даними скриптом, страшного нічого не буде, просто теги будуть дублюватися.

Як перевірити працездатність скрипта?

 1. Заходимо на сторінку публікації в блозі.
 2. Кількома, на сторінці, правою клавішею миші.
 3. Вибираємо Вихідний код сторінки HTML.
 4. У вікні, шукаємо рядки <meta name = "description" content = ... <meta name = "keywords» content = і дивимося що в них прописано.

Даний спосіб не зовсім простий і зручний, але він дозволяє відмовитися від використання зовнішніх плагінів і зробити ваш шаблон SEO оптимізованим по мета-тегам.

Ви можете модифіковані та будуть використані скрипт в своїх шаблонах на свій розсуд. Не забирайте тільки копірайт.

Знайшов помилку в тексті? Виділи її мишкою і натисни

Php»; ?
Як перевірити працездатність скрипта?
Знайшов помилку в тексті?