Донецкий техникум промышленной автоматики

День блогу - свято 31 серпня

  1. Історія свята День блогу
  2. Історія блогосфери
  3. Суть і види блогу

Людство має велику кількість можливостей бути задіяним в різних сферах діяльності. Але найактуальнішою сьогодні є галузь знань, так чи інакше пов'язаної з комп'ютерними технологіями та Мережею Інтернет. Остання надає чимало варіантів для особистісного зростання, реалізації потенціалу і заробітку. Однією з таких майданчиків є блог. Вона має навіть свій власний свято - День блогу, який відзначають 31 серпня.


Зміст статті:


Історія свята День блогу

Заходи на честь одиниці блогосфери проходять в різних країнах щорічно, починаючи з 2005 року. І хоча День блогу досі не придбав офіційного статусу, він користується величезною популярністю в середовищі блогерів.

Дату для Дня блогу вибрали відповідно до результату спроби побачити чисто візуально в слові «blog» його числовий еквівалент. Таким чином, вийшов цифровий ряд 3108 що при перекладі в формат дати виглядає як 31 серпня. Як бачите, ніякої історичної підоснови тут немає.


День блогу створювався з метою встановлення нових і зміцнення вже існуючих контактів - професійних і особистісних - між людьми, котрі прагнуть привести свої інформативні сторінки в Мережі. Завдяки цьому чудовому оригінального свята блогери можуть розширювати не тільки коло віртуальних колег і знайомих, а й свій кругозір, а також значно підвищувати власний IQ. Щоб стати повноправним учасником проведених на честь Дня блогу заходів, особі, яка має свій майданчик для розвитку, необхідно:

  • Розмістити у особистому блозі оглядовий матеріал, присвячений кращим, на його думку, ресурсів - найкращим з точки зору інтересу, яку представляють для користувача аудиторії - зрозуміло, супроводивши все це справа відповідними посиланнями. Важлива умова: блоги мають належати до різних тематичних галузях, щоб привернути до себе увагу користувачів Мережі різних інтересів. Авторів же обраних вами блогів слід оповістити про виконану роботу і заодно привітати з професійної датою.
  • Запостити короткий, але цікавий матеріал про День блогу на власному ресурсі. Таким чином, ви віддасте дань важливості існування цієї дати в переліку неофіційних вузькоспеціалізованих свят міжнародного плану.

Ні в якому разі не змішуйте поняття «День блогу» і «Міжнародний день блогера». Це абсолютно різні свята. Про перший ви вже знаєте, а другий відзначають, починаючи з 2004 року 14 червня. Дана професійна дата символізує необхідність підтримки дружніх відносин між користувачами Живого Журналу в усьому світі.

Історія блогосфери

День блогу - прекрасний привід завітати на сторінку історії.

Початком існування системи, яка об'єднує під своїм крилом безліч майданчиків для особистісного розвитку і заробітку, можна назвати 1994 рік. Тоді студент Джастін Холл завів перший мережевий щоденник. Через 3 роки в побуті з'явився термін Weblog. Його застосував Джон Бергер, який є на той момент редактором Інтернет-щоденника «Robot Wisdom». Weblog - це скорочене поняття, в розгорнутому ж вигляді воно звучить як «loggin the web». По-русски це буде означати «веду щоденник в Мережі».


На цьому історія терміна «weblog» не закінчується. Слово в 1999 році було перетворено, в результаті чого вийшло два поняття, об'єднаних в одне: we blog. Перекладається словосполучення як «ми ведемо щоденник». Цим термін зобов'язаний творцеві ресурсу «Peterme» Пітеру Мерхольцу. До речі, нове словосполучення породило якісно новий дієслово to blog, що означає «вести інтернет-щоденник». У 1999 ж побачив світ перший безкоштовний сервіс, призначений для створення і ведення блогів. Називався він Blogger і зараз відомий кожному інтернет-користувачеві. Сервіс досить функціональний, зручний і зрозумілий навіть того, хто вважає себе «чайником» в Мережі. Ясна річ, цей факт послужив головним поштовхом до вдосконалення і розвитку блогосфери в цілому.

Зараз це вже здається фантастикою, але в дійсності на той момент у всьому світі в рамках сервісу Blogger існувало всього півсотні ресурсів, іменованих блогами! Судячи з відомостями про показники 2013 року, дана кількість зросла до 612 млн., Включаючи число сайтів. В даний час ця цифра вже неактуальна, адже в середньому за місяць створюється не менше 30 млн. Нових інтернет-ресурсів.


Перша пошукова машина, що здійснює індексацію блогів, з'явилася тільки в 2002 році - зусиллями підприємця Девіда Сітрі. Трохи пізніше термін «блогер» і «блог» прикрасили собою сторінки офіційних словників і довідників.

Якщо говорити про нашу країну в цьому сенсі, то Росія не є передовою в блогосфері - не за якістю блогів, не по їх кількості. Ми займаємо позицію «наздоганяючого» держави, конкретніше - 10-е місце за кількістю блогерів, тобто це менше 3% від світової кількості, в той час як в Штатах майже 30%. Але все попереду, тим більше, що можливостей для подальшого розвитку більш ніж достатньо.


Суть і види блогу

Що ж являє собою мережевий ресурс, іменований блогом? По суті це онлайн-щоденник або журнал, записи в який додаються автором ресурсу регулярно і доступні для читання кожному користувачеві Мережі, в деяких випадках - лише користувачам сервісу блогів. Матеріали, що прикрашають сторінки блогу, різноманітні: це можуть бути короткі пости, великі статті, огляди, цитати, а також зображення, мультимедіа - музичні, відеофайли. Як правило, запис, зроблений блогером пізніше, відображається останній зверху в списку архівних постів.

Блог відрізняє публічність. Іншими словами, в першу чергу ведення мережевого онлайн-журналу - це спосіб спілкування автора з людьми: читачами щоденника і іншим блогерами. Таким чином, блогосфера становить навіть більше вдалу альтернативу соціальних мереж, чатів, форумів. І знаєте чому? Тому що на блозі можна ще й заробити. Методів заробітку безліч: від розміщення та продажу посилань до рекламних оголошень. А багато хто робить свій ресурс візитною карткою власного бізнесу, тобто перетворюють його в демонстрацію власних умінь, навичок. Наприклад, можна зробити блог з в'язання, де розмістити відповідні відеоуроки, якщо ви володієте цією технікою.


Видів блогів дуже і дуже багато. Є індивідуальні (авторські) блоги, ведення яких здійснює одна людина, і колективні, мають кілька авторів. Якщо брати до уваги мета ведення ресурсу, то з цієї позиції розрізняють:

  • особистий блог - потрібен людині для запису своїх думок;
  • тематичний блог, всі матеріали в якому належать до однієї теми;
  • бізнес-блог - необхідний для підтримки і розвитку бізнесу в Мережі, для пошуку і залучення нових клієнтів, покупців, для продажу своїх продуктів;
  • громадський або соціальний блог - призначений для спілкування та встановлення нових контактів.

Спробуйте себе в ролі блогера. Напевно вам сподобається цей вид хобі, що норовить стати основною роботою. Тоді свято 31 серпня День блогу перетвориться і в ваш теж!

Автор: Пономаренко Надія
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

Теги: свято 31 серпня , день блогу

І знаєте чому?