Донецкий техникум промышленной автоматики

Де знаходиться файл hosts в Windows 7?

Hosts - це невеликий текстовий файл, у якому перебуває база доменних імен

Hosts - це невеликий текстовий файл, у якому перебуває база доменних імен. Він використовується при трансляції доменних імен в мережеві адреси вузлів. Вміст «хостса» повинен контролювати адміністратор ПК, тобто ви.

В яких випадках вам може редагування файлу hosts ? У кожного з вас, напевно, є сторінка в соціальній мережі «ВКонтакте» або «Однокласники». Іноді при вході на сторінку з'являється віконце, так звана «Валідація аккаунта», за допомогою якої необхідно підтвердити, що ви цілком реальна особистість, а не черговий бот. Трохи нижче пропонується ввести свій номер телефону. Виглядає ця форма приблизно таким чином:

В даному випадку неважливо, про який соціальній мережі йдеться. Ви повинні зрозуміти головне - це дії шахраїв, спрямовані на те, щоб заробити на вас трохи грошей. Якщо ви впишіть свій номер телефону, то через хвилину до вас на телефон прийде повідомлення з кодом, який необхідно ввести в з'явилося поле. Після цього дії з вашого особового рахунку буде списана велика сума грошей або ж грошові кошти будуть списуватися поступово - це так звана підписка.

Як таке можливо? Варто сказати «спасибі» файлу «хостс». Коли ви блукаєте по мережі, на ваш комп'ютер може потрапити вірус або троян, який автоматично перезаписує hosts, вносячи в нього потрібні коректування. За допомогою цих коригувань ви, набираючи в адресному рядку адресу vk.com, потрапляєте не на «ВКонтакте», а на спеціально створений шахраями сайт, який своїм дизайном в точності повторює соціальну мережу, тільки замість вашої сторінки висвічується «Валідація аккаунта».

Перевірити це дуже легко - відкрийте hosts і подивіться, чи є в ньому незрозумілі IP-адреси. У 99% випадків вони знаходяться в файлі.

Є два шляхи. Якщо ви не хочете редагувати цей файл самостійно, а хочете привести його в первинний вигляд, то можете завантажити безкоштовну утиліту Dr.Web Cureit, яка під час сканування системи автоматично виправляє «хостс» на дефолтні настройки.

Якщо хочете виправити його самостійно, то зайдіть в папку C: \ windows \ system32 \ drivers \ etc \. Hosts має приховані атрибути, тому необхідно зробити приховані файли видимими ( «Панель управління» - «Параметри папок» - «Показувати приховані файли, папки і диски»). Тепер наведіть курсор миші на файл, натисніть на ліву кнопку і через меню виберіть пункт «Запуск від імені адміністратора». Відредагуйте файл і збережіть його. До речі, за замовчуванням він виглядає таким чином (все, що знаходиться нижче записи localhost, можна видаляти):

До речі, за замовчуванням він виглядає таким чином (все, що знаходиться нижче записи localhost, можна видаляти):

Інший варіант - без показу прихованих папок. Для цього створіть блокнот на робочому столі. Відкрийте його, виберіть «Файл» - «Відкрити» і пропишіть шлях C: \ windows \ system32 \ drivers \ etc \ hosts. Правда, в цьому випадку ви зможете лише переглянути файл, але не відредагувати його.

Як таке можливо?