Донецкий техникум промышленной автоматики

Де знаходиться CVV (CVC) код на карті і що це таке?

  1. Що робити, якщо на карті немає CVV коду?
  2. Що вказувати при покупках в інтернеті - CVV2 (CVC2) код або PIN код?
  3. Чи можна повідомляти CVV код банківської картки стороннім?

При першій же спробі зробити покупку товару або послуги в мережі інтернеті зі своєї банківської картки (кредитної або дебетової) буде потрібно ввести не тільки 16-значний номер картки і її термін придатності, а й CVV або CVC код, а що це таке і де його можна дізнатися, знають не всі. В даному огляді постараємося простими словами пояснити, що означають коди CVV (CVV2) і CVC (CVC2), дізнаємося де вони знаходяться на мапі і будь заходів безпеки слід дотримуватися при використанні даних секретних кодів.

CVV код (розм. СВВ код або СіВіВі код) - це секретний код безпеки на банківській картці, який часто вказано на зворотному боці самої карти на білій смузі для підпису (останні 3 цифри з семи, трохи відокремлені від перших чотирьох цифр). До речі, правильніше використовувати назву - CVV2 код, але багатьом в звичку ввійшло використання трохи скороченою абревіатури CVV код.

Даний код є додатковим заходом безпеки для власників банківських карт і в основному використовується при розрахунках в інтернеті (при оплаті покупок і послуг через інтернет).

CVC2 код - це те ж саме, що і CVV2 код (код безпеки з 3-х цифр), тільки використовується в платіжній системі VISA (CVV2 в MasterCard).

Нижче опублікований наочний приклад, де на карті знаходиться CVV / CVC код:

Нижче опублікований наочний приклад, де на карті знаходиться CVV / CVC код:

Залежно від виду платіжної системи секретний тризначний код може називатися і позначатися по-різному:

  • CVV код або CVV 2 код - захисний код на картах MasterCard (з англійської CVV - Card Verification Value);
  • CVC код або CVC 2 код - захисний код на картах VISA (з англійської CVC - Card Verification Code);
  • CID код - захисний код на картах American Express (з англійської Card Identification);
  • МірАкцепт - захисний код на картах платіжної системи МИР.

На замітку: на картах Віза і МастерКард захисний код складається з трьох цифр і знаходиться на зворотній стороні картки (останні 3 цифри праворуч на смузі підпису), а на картах American Express CVV код зазначений на лицьовій стороні картки (праворуч над номером картки) і складається з чотирьох цифр.

Що робити, якщо на карті немає CVV коду?

У більшості випадків на всіх сучасних банківських картах, які випускають банки на території України, Росії, Білорусі та Казахстану секретний CVV код завжди вказано на зворотному боці картки, але в рідкісних випадках його там може не бути (особливість випущеної карти).

Якщо на карті не вказано CVC або CVV код, в такому випадку потрібно звернутися в підтримку банку, в якому була оформлена карта (для початку можна звернутися по гарячому номером телефону банку, але краще особисто відвідати найближче відділення, взявши з собою цю карту і паспорт) .

Що вказувати при покупках в інтернеті - CVV2 (CVC2) код або PIN код?

PIN код від банківської карти завжди задається при її відкритті і його повинен знати тільки користувач карти (на карті він не записаний і самому краще цього не робити). Ніколи не пишіть свій PIN код на сайтах в інтернеті, для розрахунків в онлайн-магазинах і інших операціях через інтернет завжди потрібно вводити тризначний CVV2 (CVV) код.

PIN код від карти використовується тільки при авторизації в терміналах самообслуговування, при розрахунку через термінали в звичайних магазину і при проведенні операцій через банкомати.

Чи можна повідомляти CVV код банківської картки стороннім?

CVC або CVC коди від своїх карт ніколи не потрібно нікому повідомляти, так ними з легкістю можуть скористатися зловмисники і витратити гроші з Вашої картки на свої цілі (наприклад, купити який-небудь товар через інтернет).

На замітку: в цілях безпеки постарайтеся ніколи не розраховуватися своєю банківською картою в інтернет-магазинах і на сайтах, де запитується номера карти, її терміну дії та CVV коду, якщо сайт не відомий (немає нормальних реальних відгуків в мережі про нього), викликає візуально підозра, а також не має захищеного з'єднання (в браузері в рядку введення URL-посилання сайту не варто зелений замок).

Вас також можуть зацікавіти статті не тему: де знаходиться номер банківської карти і де подивитися термін дії карти .

На закінчення до статті можна відзначити, що в сучасному світі, коли у кожного є мінімум одна банківська карта, важливо знати, що таке CVV код на карті або, що таке CVC код на мапі, де їх знайти на карті і будь запобіжних заходів слід дотримуватися в мережі інтернет, адже ризик стати жертвою шахраїв є завжди і краще заздалегідь подбати про безпеку своєї карти і її реквізитів. Свої відгуки і корисні поради по темі, що означає і де знаходиться CVC і CVV коди на банківській картці, залишаємо в коментарях до цієї статті і ділимося їй в соціальних мережах, якщо вона була корисною для Вас.

Автор статті, в минулому заступник начальника відділу по роботі з клієнтами в банку. У поточний момент аналітик, інвестор і індивідуальний підприємець. Допомагаю іншим досягати фінансовий грамотності і правильно розпоряджатися своїми коштами.

Популярне за місяць:

Що робити, якщо на карті немає CVV коду?
Що вказувати при покупках в інтернеті - CVV2 (CVC2) код або PIN код?
Чи можна повідомляти CVV код банківської картки стороннім?
Що робити, якщо на карті немає CVV коду?
Що вказувати при покупках в інтернеті - CVV2 (CVC2) код або PIN код?
Чи можна повідомляти CVV код банківської картки стороннім?