Донецкий техникум промышленной автоматики

Де брати унікальний контент для сайтів: всі джерела

  1. Де брати контент для якісних сайтів (СДЛ)?
  2. Де взяти унікальний контент для низькоякісних сайтів (ГС)

Вітаю вас, шановні читачі блогу Earn24.ru. Сьогоднішня стаття присвячується одній з найболючіших тем для вебмайстрів - пошуку контенту для своїх майданчиків. Саме на цю задачу йде найбільше часу. Сайти, блоги, форуми або інші типи інтернет ресурсів - не має значення. Якщо ресурс буде порожнім, на ньому не заробити.

пошуку контенту для своїх майданчиків

Джерел контенту існує чимало, аж до запису розмов їдуть з вами в громадському транспорті пасажирів (це був жарт, зовсім не обов'язково так робити), і перераховувати їх можна дуже довго. Зупинимося, мабуть, на тих, які набрали найбільшу популярність на просторах мережі. Для зручності, весь список буде розділений на дві категорії - контент для ГС і контент для СДЛ.

Де брати контент для якісних сайтів (СДЛ)?

Сайти для людей, на відміну від ГС, розраховані на значно більший період життя. Контент для таких сайтів повинен бути унікальним, логічним і приємним для читання і, крім того, по можливості оптимізованим під певні ключові слова. У цьому випадку вже не вийде обмежитися простим рерайтом чужих матеріалів, автоматичною генерацією або банальної крадіжкою - це може серйозно зашкодити вашій репутації і репутації ресурсу. Доведеться використовувати куди більш просунуті, але одночасно витратні в матеріальному і часовому плані способи. Вибір невеликий:

Замовити у копірайтера - якщо ваш сайт орієнтований на людей і вашою метою є надання їм доступу до цікавить їх, то ідеальним варіантом буде робота з фахівцем, розбирається в тематиці і здатним генерувати дійсно якісний матеріал. Ідеальне місце для пошуку таких працівників - біржі фрілансу.

Там можна знайти людей, які не тільки володіють письменницькою майстерністю, а й мають базові знання в пошуковій оптимізації, та й взагалі, добре ладнають з комп'ютерами, що може стати в нагоді вам надалі. Є також автори вищого рівня, переважно розкручені блогери. Ціна на їхні послуги значно вище, ніж оплата праці середньостатистичного користувача текстової біржі, а й ефект куди більш відчутний.

Перекласти вручну з англійської або інших мов - "буржуйські" сайти не тільки є джерелом унікального контенту, але і відмінним місцем для пошуку нових ідей і унікальних рішень для вашого сайту. Так, доведеться витратити час для пошуку релевантних текстів і безпосередніх їх переклад, зате на виході у вас вийде унікальний авторський контент, який не соромно буде розмістити у себе на майданчику, поставивши попередньо посилання на першоджерело або вказавши, що ці матеріали переведені. Деякий час серед вебмайстрів ходили чутки, що пошукові системи за допомогою вбудованих засобів навчилися розрізняти перекладений текст, визначаючи таким чином плагіат, але це не більше ніж вигадка.

Написати самостійно - як то кажуть в одному популярному в народі вираженні: "хочеш зробити роботу добре, роби її сам". І це вірно. Ніхто так якісно не зможе створити текст для майданчика, як це зробить її власник. А якщо він не тільки перекаже побачені на просторах інтернету думки, а ще й справить на світ щось унікальне, то тоді це буде подвійний PROFIT.

Наприклад, відвідувачам блогів про бізнес і заробіток дуже подобається читати всілякі інтерв'ю, розповіді про особистий досвід авторів, а ось обмусоленние з усіх боків теми не викликають роздратування хіба що у новачків, які кабель інтернету собі недавно протягнули.

Змусити користувачів його генерувати - головна ознака якісного СДЛ, як мені здається, полягає в наявності розвинутого спільноти користувачів, які самостійно виробляють контент, спілкуються один з одним і рекламують ресурс на сторонніх майданчиках без участі адміністрації. Треба лише створити всі необхідні умови, щоб у відвідувачів сайту виникло бажання на безоплатній основі додавати на нього нові матеріали.

Яскравим прикладом такої схеми роботи служить всім відома електронна енциклопедія "Вікіпедія", яку абсолютно безкоштовно щодня доповнює кілька тисяч чоловік. Тож не дивно, що посилання на її сторінки рідко опускаються нижче десятки лідерів пошукової видачі (А адже це некомерційний ресурс, який живе на пожертви. Уявіть, яким був би дохід його творців, якби вони налагодили монетизацію).

Де взяти унікальний контент для низькоякісних сайтів (ГС)

Згідно з теоремою про мавп, якщо одна мавпа буде досить довго барабанити по клавішах, вона зможе надрукувати п'єсу Шекспіра. Але у сучасних ГС-мейкерів і сателлітчіков треновані мавпи відсутні, нескінченний запас часу теж. А наповнювати майданчики, яких може бути не один десяток, чимось треба. Легкість читання, інформативність і актуальність, довіру користувачів - все це власникам говносайтов не потрібно, тому джерела контенту вибираються з розрахунку швидкість / дешевизна. Варіанти такі:

Пропустити готовий текст через синонімайзер - все просто, завантажуєте спеціальну програму або заходьте на сайт онлайн-сервісу, вставляєте в форму сподобався текст, який ви підгледіли на чужих інтернет-ресурсах або ще де-небудь, і тиснете кнопку "Запуск", "Старт" або як вона там називається. На виході виходить щодо унікальний контент, який важко буде назвати читаним.

Для творців ГС це до недавнього часу не було проблемою, але з недавнього часу умови на посилальних біржах посилилися і майданчики, побудовані на неякісному сінонімізірованном або генерованому вмісті, модерацію просто не проходять. Якщо хочете співпрацювати з біржею Sape або аналогічними, розумніше буде отриманий сінонімайз підредагувати вручну.

Скопіювати контент з інших майданчиків (не унікальна, але відображення в даному списку заслуговує) - більшість вважає, що копіювання тексту з чужих інтернет ресурсів це прямий шлях до отримання санкцій пошукових систем, аж до повного бана, проте тисячі розважальних порталів і новинних сайтів, побудованих на копіпаст трохи менше ніж повністю, доводять зворотне.

Якщо все робити акуратно, переносячи вміст з якомога більшої кількості майданчиків, а не передірая все з одного ресурсу, міняти абзаци тексту місцями, додавати зображення і відео, тоді ніяких проблем у вас не буде. Чи зможете наростити відвідуваність, розмістити банери, контекстні партнерки або монетизувати іншим вподобаним способом, крім продажу місць під постові і статті на біржах вічних посилань - туди сайти з неунікальним вмістом не допускаються.

"Переписати" з відеороликів або аудіозаписів - сенс полягає в тому, щоб перевести відео / аудіо запис, викладені якимось Youtube-блогером, в текстовий формат, отримавши таким чином унікальний контент. Чесно кажучи, це досить тривалий і невдячний процес, так як дуже часто виникає ситуація, коли ви перевіряєте унікальність "переписаного" тексту, а вона виявляється нульовий, адже більшість блогерів бере за правило розміщувати свої статті одночасно і в текстовому і в медійному форматі. Прискорити процес допомагають програми розпізнавання голосу, але з ними теж доведеться помучитися з огляду на їх недосконалість.

Відсканувати друковані матеріали - всупереч загальній думці, в інтернеті можна знайти інформацію далеко не по всіх темах, що цікавлять, особливо це стосується змісту старих книг і журналів, які цілком можуть послужити дешевим унікальним матеріалом для наповнення ваших сайтів. Все робиться в кілька кліків - досить лише відсканувати текст, розпізнати спеціальною програмою і виправити нечисленні помилки, які могли виникнути через недосконалість цієї самої програми.

Останнім пунктом деякі ГС-мейкери нехтують. На жаль, даний джерело контенту можна віднести до небезпечних, так як існує ряд законів про авторське право, які забороняють використовувати чужу працю в своїх цілях без дозволу творця. Тому сканування рекомендується використовувати спільно з сінонімайзом.

Відновити матеріали з Вебархіва - є в інтернеті сервіс, час від часу знімає копії з виявлених ним ресурсів, де вся ця інформація зберігається в загальному доступі. Якщо раптом власник сайту припиняє його підтримувати, оплачувати доменне ім'я і так далі, він зникає з пошукових систем, але не з архіву. Отже, ви можете відновити його вміст (причому не тільки текст) і використовувати у себе на майданчику.

Робота по виявленню і перевірці контенту на унікальність займає багато часу, так як інші веб-майстри теж люди не дурні і щосили цей спосіб використовують, зате якщо вам вдасться наштовхнутися на хороший джерело, ви зможете накопати матеріалу на цілий сайт.

Скопіювати із закритих груп в соціальних мережах - як неважко здогадатися, закриті співтовариства не індексуються пошуковими системами і їх вміст виглядає для пошукових роботів унікальним. Отримавши інвайт (запрошення) в таку групу, ви зможете, якщо це дозволяють ваші моральні принципи, копіювати звідти контент і викладати у вільний доступ у себе на сайті.

Перевірка унікальності текстів і їх безпосереднє розміщення займають багато часу. З цієї причини краще буде скористатися програмами-парсер, які виконають за вас велику частину роботи. Поширюються вони на платній основі, проте час, заощаджений таким чином, багаторазово окупить витрати. Тим більше, якщо ви "клепати" ГС на конвеєрній основі і у вас їх вже кілька десятків.

Додати сайт на біржу продажу статей - якщо ваш блог або сайт має відмінні від нульових показники ТИЦ і PR, то без унікального контенту ви не залишитеся. Рекламодавці самі будуть його постачати, поставивши, правда, одна умова: на сторінці буде розміщена одна, а може бути і кілька посилань, які ведуть на сторінки інших ресурсів. Відповідно, вам доведеться поділитися посиланнями вагою, що зашкодить майданчику.

З іншого боку, ви за це отримаєте грошову компенсацію. Вічна посилання в статті з майданчика, що володіє показниками PR2 Тиц 20, коштує приблизно 300 рублів. Чому б не продати таких статей штук 100 і не продати свій засмічений ГС на якомусь форумі, приступивши до створення нового.

Підведемо підсумки

Перераховуючи джерела унікального контенту для сайту, можна прийти до логічного висновку - кожен з них, будь то сканований контент, синонімізація або власноручне написання унікальних авторських текстів, має право на існування. Вебмастеру лише потрібно визначити, чого саме він хоче домогтися від свого сайту і вже потім, відштовхуючись від цього, вибудовувати пріоритети.

Вам може бути це цікаво:

Якщо мова йде про сателіти під продаж посилань, рекламних сайтах і аналогічних ГС, то цілком можна обмежитися дешевими джерелами контенту, а якщо плани у вас серйозні і ви розробляєте серйозний, нетиповий проект, в якому втілюєте свої оригінальні ідеї, тоді має сенс витратитися на фахівців або зробити всю роботу самостійно.

PS Якщо я забув згадати в цій статті ще якісь заслуговують на увагу джерела контенту, доповніть мене, написавши про них в коментарях.

Де брати контент для якісних сайтів (СДЛ)?
Де брати контент для якісних сайтів (СДЛ)?