Донецкий техникум промышленной автоматики

Де розмістити свій банер. безкоштовно - Мої статті - Каталог статей - Персональний сайт

 1. Де розмістити банер. Банерні мережі.
 2. Банерна мережа TBN
 3. Банерна мережа RLE
 4. Банерна рекламна компанія. Ділимося досвідом.

У чому плюси такого підходу? Плюс насправді всього один: працюючи безпосередньо з власником сайту як правило вдається значно знизити фінансові витрати, оскільки з ланцюжка усунутий посередник. У чому плюси такого підходу

Всі інші аспекти більше відносяться до мінусів. Як правило, баннер розміщується на певний термін: тиждень або місяць, іноді можна зустріти і добове проживання. Начебто зручно, розмістив на місяць і забув, але справа в тому, що при такому розміщенні ви заздалегідь не можете знати, чи буде банер ефективний (чи будуть у ній кликати), так що перевіряти ефективність доведеться на власному досвіді.

Другий негативний момент - оцінювати можливість накрутки показів або кліків вам також доведеться самому, що повірте, буває не так просто зробити. Але накрутка накруткою, а можливий адже і варіант просто кидалова, коли ви платите гроші, банер благополучно висить на сайті якийсь час, а потім також благополучно зникає, а всі спроби достукатися до людини, яка розмістила банер, закінчуються нічим. Справедливості заради відзначимо, що варіант з шахрайством зустрічається не так часто, і уберегтися від обману досить легко, достатньо лише дотримуватися ось ці прості правила .

І останній негативний момент - це неможливість управління рекламною компанією. Що я маю на увазі? Дивіться. Ви розмістили банер на місяць, заплатили гроші і все, далі від вас вже нічого не залежить. Ні зупинити таку рекламну компанію, ні внести якісь корективи у вас не вийде. Якщо майданчик виявиться вдалою, то вам пощастило, ви не дарма витратили гроші, а якщо навпаки? Тобто, виходить, потрібно вміти оцінювати якість рекламної площадки ще до того, як ви заплатили гроші, а вміння це робити, як правило, приходить тільки з досвідом. Якщо ви впевнені, що зможете правильно оцінити майданчик, тоді вперед розміщуйте, в іншому випадку ви ризикуєте марно витратити гроші.

Якщо ви впевнені, що зможете правильно оцінити майданчик, тоді вперед розміщуйте, в іншому випадку ви ризикуєте марно витратити гроші

Де розмістити банер. Банерні мережі.

Другий варіант це пошукати рекламні майданчики через посередників. На цьому ринку існує два принципово різних види посередників. Перший - це рекламні брокери. Про те, як працювати і заробляти з рекламними брокерами, ми розповідали в цієї статті . Другий вид посередників - це банерні мережі. Ось про них тут і поговоримо більш докладно.

Банерна мережа - це автоматизована система обміну графічними або текстовими банерами. Сайти-учасники банерної мережі показують на своїх сайтах банери інших учасників мережі. Натомість вони отримують можливість показувати свої банери на інших сайтах системи за вирахуванням певної комісії. Комісія буває різна, у деяких мереж вона доходить до 30 відсотків (для нових учасників), але в більшості випадків не перевищує 15 відсотків. Виходить наступна картинка, припустимо, ви показали на своєму сайті деякий набір банерів 1000 разів, в цьому випадку система покаже ваш банер 1000 - 1000 * 0.15 = 850 раз. Начебто все зрозуміло, додамо тільки ще один момент, якщо ви не хочете показувати свій банер, то можна просто накопичувати покази на своєму рахунку, а потім продавати їх системі (якщо така можливість існує) або продавати покази через біржу.

На сьогодні ринок банерних мереж в Рунеті вже поділений практично повністю між великими гравцями. Нові мережі практично не з'являються, можливо через спаду інтересам до баннерним мереж як таким, а можливо через велику конкуренцію. Можлива й комбінація цих двох причин, але нам це за великим рахунком не дуже цікаво, нам цікаве знати яку банерну мережу вибрати.

Можлива й комбінація цих двох причин, але нам це за великим рахунком не дуже цікаво, нам цікаве знати яку банерну мережу вибрати

На це питання відповісти досить просто, вибирайте найпотужнішу і точно не прогадаєте. Потужність мережі визначається загальною кількістю показів всіх сайтів мережі, а також кількістю сайтів-учасників мережі. Знайти такі мережі і проаналізувати статистику досить просто, будь-яка мережа надає повний стат, переглянути який можна навіть не реєструючись в ній. В результаті виявляється, що вибір не такий вже і великий. Які мережі можна прийняти до розгляду.

Природно наведений список є далеко неповним. Існує досить велика кількість мереж як широкої так і вузької тематичної спрямованості. Я при виборі своєї мережі розглядав тільки ці, ви можете на цьому не зупинятися і пошукати інші. Запевняю вас ще кілька десятків банерних мереж можна без зусиль знайти в будь-якому пошуковику.

Всі великі банерні мережі поділяються на більш дрібні, кожна з яких орієнтована на певну тематику, так що оцінити потужність мережі в цілому це звичайно добре, але недостатньо, бажано оцінити ще й потужність підмережі. До речі абсолютно необов'язково орієнтуватися тільки на потужні мережі. У деяких випадках такого ж якщо не кращого результату можна досягти, використовуючи кілька спеціалізованих дрібних мереж, правда тут все залежить від тематики вашої рекламної компанії ну і роботи доведеться зробити трохи більше.

Мені доводилося брати участь у двох банерних мережах, про них я і розповім детальніше.

Банерна мережа TBN

TBN - одна з найбільших банерних мереж Рунета: щодня в ній відкручується близько 60 млн. Банерів дев'яти форматів. У TBN входить 27 загальнотематичних мереж чотирьох категорій, що розрізняються критеріями відбору учасників, і 16 спеціалізованих. У 20 мережах адміністрація викупляє покази за ринковими цінами. Для більшості учасників комісія накопичення становить 0%.

Основні характеристики мереж TBN:

 • TBN належить великій стабільній компанії "Агава", яка має як власні майданчики, що гарантують будь-які обсяги откруткі банерів учасників, так і фінансові запаси для своєчасного викупу показів.
 • Великий обсяг показів дозволяє учасникам обміну банерами розширити аудиторію своїх сайтів на весь рунет.
 • Викуп показів за ринковими цінами гарантує власникам сайтів з високою відвідуваністю стабільний заробіток і це величезний плюс. Сьогодні мало хто банерні мережі виробляють викуп показів.
 • Великий вибір форматів і категорій дозволяє знайти підходящу мережу для будь-якого сайту.
 • Нульова комісія для більшості учасників забезпечується викупом показів і наявністю власних майданчиків.
 • Техпідтримка по ICQ, співтовариство в ЖЖ дозволяють учасникам оперативно зв'язатися з адміністрацією мереж

Крім цього існує маса інших приємних, але дуже корисних дрібниць. Наприклад, формат - MouseOver. Новий формат - це блок з чотирьох банерів розміром 100 х 100 пікселів, загальні розміри блоку становлять відповідно, 200 х 200 пікселів. Родзинка полягає в тому, що при наведенні курсору на один з банерів, він автоматично збільшується в розмірах до розміру блоку.

В результаті банери MouseOver займають досить мало місця, але при випадковому попаданні на них курсора різко привертають до себе увагу. Дрібниця звичайно, але погодьтеся часто з дрібниць і складається загальне враження про проект.

Банерна мережа RLE

Мережа Russian LinkExchange (RLE) також входить в число лідерів ринку банерної реклами. RLE надає власникам сайтів і комерційним компаніям послуги розміщення реклами на 25 000 сайтах з сукупним охопленням аудиторії 2,6 млн. Осіб на добу. Щодня в мережі відкручується порядку 40 мільйонів показів. Щодня понад 120 000 тисяч чоловік переходять на сайти по банерах мережі RLE.

Мережа RLE підрозділяється на дві підмережі: RLE.Classic і RLE.Gold. Підмережі розрізняються по пропонованих до учасників вимогам і відповідно по наданих можливостям.

Стати учасником RLE.Classic може будь-який сайт, необхідно тільки щоб сайт відповідав правилам участі в мережі. Всі нові учасники RLE потрапляють в цю підмережа автоматично.

Всі нові учасники RLE потрапляють в цю підмережа автоматично

RLE.Gold - наступний крок у розвитку вашого ресурсу. У цій підмережі беруть участь сайти з високою рекламною ефективністю. Щоб стати учасником RLE.Gold необхідно оформити заявку на переклад в цю сіть. Членство в RLE.Gold надає наступні додаткові можливості:

 • всі основні фокусування; Фокусування або по іншому таргетинг дозволяють показувати рекламу тільки зацікавленої аудиторії.
  • за тематикою (близько 30 категорій),
  • з географії (країни світу),
  • по днях тижня,
  • за часом доби (як за московським часом, так і за місцевим часом відвідувача),
  • за типами браузерів,
  • по операційним системам,
  • вибіркове дозвіл / заборона сайтів
 • фокусування по містах і областях Росії;
 • настройки обмеження кількості показів банерів на добу і інтенсивності показу банерів;
 • показ банерів на ефективних рекламних майданчиках - сайтах RLE.Gold;
 • на вашому сайті показуються тільки банери учасників RLE.Gold.

Мережа RLE стягує з учасників комісію обміну у вигляді банерних показів. Наприклад, при комісії 14% на ваш рахунок зараховується 0,86 показів за кожен показ банера на вашому сайті.

Наприклад, при комісії 14% на ваш рахунок зараховується 0,86 показів за кожен показ банера на вашому сайті

Таким чином, в мережі показується стільки ваших банерів, скільки ви показуєте на своєму сайті, за вирахуванням комісії.

Розмір базової комісії - 14%. Розмір підсумкової комісії залежить від рекламної ефективності вашого сайту (CTR). При досить високому CTR на вашому сайті комісія може дорівнювати 0% або навіть перетворюватися в нараховується вам бонус у вигляді показів (як заохочення якісного розміщення банерів мережі).

Розмір комісії розраховується щодня за формулою:

Комісія = Базова комісія + K * (середній CTR мережі - середній CTR на вашому сайті)

На жаль мережу RLE не виробляє викуп накопичених показів, так що якщо ви зробили накопичення великої кількості показів, то вам доведеться витратити їх самому або знайти іншого учасника мережі, який у вас їх купить, в мережі дозволений переклад накопичених показів між акаунтами.

Банерна рекламна компанія. Ділимося досвідом.

Я якщо чесно зважився взяти участь у банерній мережі далеко не відразу. Зупиняло мене велика кількість інформації про те, що банерні мережі віджили свій вік, що банерна реклама неефективна, ну і так далі і тому подібне. З іншого боку я кожен день бачу на сайтах сотні різних банерів і серед них банери дуже відомих компаній. Значить, є якийсь в цьому сенс. Тепер-то я розумію, що великі компанії використовують банерну рекламу в основному для підвищення впізнаваності свого бренду, все інше їх практично не цікавить.

Тепер-то я розумію, що великі компанії використовують банерну рекламу в основному для підвищення впізнаваності свого бренду, все інше їх практично не цікавить

Мене ж навпаки просування бренду ну ніяк не цікавило, мені потрібні були відвідувачі і, зваживши всі за і проти, я все-таки вирішив спробувати. Випробування вирішив проводити на одному зі своїх проектів автомобільної тематики. На той момент проект міг забезпечити близько 3000 показів банера на добу, обмін банерами вирішив здійснювати через мережу RLE.

Відразу скажу, що перші результати мене не вразили. Середній CTR моїх банерів був щось в районі 0.2%. Разом 3000 моїх показів мінус базова комісія мережі 14%, отримуємо 2580 показів, множимо на середній CTR, отримуємо цифру 5.16. Разом участь в банерної мережі приносило мені в день п'ять нових відвідувачів, менш одного відсотка від загальної кількості. Результат м'яко кажучи ніякої, особливо якщо врахувати той факт, що розміщені банери значно збільшували час завантаження сторінок мого сайту і отже якусь кількість відвідувачів я через це втратив.

Можна було звичайно на цьому і зупинитися, а точніше закінчити, але я вирішив поекспериментувати далі, для чого спробував проаналізувати статистику. Проаналізував і задумався. Виявляється в банерної мережі є така прикольна річ як таргетинг, про яку я до цього не знав, і як з'ясувалося даремно. Мої банери показувалися на сайтах всіх тематиках, причому в деяких категоріях по банеру не клікати взагалі ніхто. Ось як виглядала моя статистика:

 • Бізнес і фінанси (CTR = 0.23)
 • Ігри (CTR = 0.00)
 • Відпочинок і розваги (CTR = 0.18)
 • Хобі (CTR = 0.25)
 • Інтернет-торгівля (CTR = 0.17)
 • Комп'ютери (CTR = 0.00)
 • Подорожі (CTR = 0.12)

Мій сайт входив до речі в категорію "автомобілі" і саме в цій тематиці спостерігався найбільший CTR = 0.78. Тому перше, що я вирішив зробити це внести зміни в сценарій коли моя банерів, а саме встановити покази тільки на сайтах, які відносяться до автомобільної тематики.

Далі, переглянувши статистику по географії показу банерів, виявляю, що мої банери крутяться не лише на сайтах, розрахованих на відвідувачів з Росії, але і на сайтах, розрахованих на зарубіжну публіку. Зрозуміло, що CTR в другому випадку був нижче раз в п'ять, тому крок номер два робимо фокусування лише на російську аудиторію.

Крок номер три - CTR банерів сильно залежить від часу доби і від днів тижня, тому потрібно також встановити фокусування і за цими параметрами теж.

В результаті всіх вищенаведених маніпуляцій я отримав новий сценарій коли моя банерів, який з успіхом і випробував. В результаті CTR виріс до більш менш пристойного показника в 0.9 На цьому власне я вирішив зупинитися, оскільки результат був більш менш прийнятним.

Ах да мало не забув, є ще один досить важливий момент. Згодом CTR будь-яких банерів падає. Це відбувається. Відбувається це в слідстві того, що банер стає досить знайомим аудиторії і на нього перестають кликати, так що в ідеалі потрібно міняти банери через кожні 150 - 200 тисяч показів.

Відбувається це в слідстві того, що банер стає досить знайомим аудиторії і на нього перестають кликати, так що в ідеалі потрібно міняти банери через кожні 150 - 200 тисяч показів

Ну і на останок загальні враження і деякі розрахунки. Значення CTR = 0.9 це звичайно непогано, але мене це значення цікавить як непрямий параметр, мене більше цікавить кількість відвідувачів яких я отримав від рекламної компанії. Вважаємо 3000 моїх показів на цей раз мінусувати комісії не будемо, вона була близько 2 відсотків, множимо на новий CTR = 0.9, отримуємо 27 відвідувачів. І це вже близько п'яти відсотків від загальної кількості відвідувачів.

До певного моменту мене це влаштовувало, а потім влаштовувати перестало. Мені здалося занадто дорого витрачати свої зусилля на проведення контекстної реклами через п'яти відсотків трафіку. Мені здається власне, що в цьому й річ. Ті, хто згоден працювати, за такий відсоток, вважають, що банерна реклама приносить велику користь. Всі інші дотримуються протилежної думки.

У чому плюси такого підходу?
Що я маю на увазі?
Якщо майданчик виявиться вдалою, то вам пощастило, ви не дарма витратили гроші, а якщо навпаки?