Донецкий техникум промышленной автоматики

Цукерберг залишив без відповіді пропозицію виступити в Раді Федерації

  1. В якості експерта
  2. Вже виступав перед парламентами
  3. Давати трибуну "русофобія"?

Запрошення творцеві Facebook було направлено ще в червні Запрошення творцеві Facebook було направлено ще в червні   Творець соцмережі Фейсбук Марк Цукерберг   Фото: Imago / ТАСС   Москва

Творець соцмережі "Фейсбук" Марк Цукерберг

Фото: Imago / ТАСС

Москва. 20 грудня. INTERFAX.RU - Творець соцмережі Facebook Марк Цукерберг не відреагував на запрошення російських сенаторів виступити на засіданні Ради Федерації в якості експерта, повідомив перший заступник голови комітету Ради Федерації з економічної політики В'ячеслав Тимченко.

"Чи не відреагував жодним чином. Ми прямого контакту з ним не маємо, можемо діяти тільки через міністерство закордонних справ. У міністерство закордонних справ ми звернулися, МЗС попросив російське посольство в США направити офіційне запрошення, але ні відповіді, ні привіту, ні реакції", - сказав Тимченко журналістам в четвер.

За його словами, запрошення Цукербергу було направлено в червні.

В якості експерта

30 травня спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко повідомила, що палата направить Цукербергу запрошення з проханням виступити перед російськими сенаторами в якості експерта.

"Я б вважала, що конкретна пропозиція по Цукербергу заслуговує на увагу, ця тема надзвичайно зараз актуальна. Чи зможе він приїхати чи ні - це інше питання. Але в будь-якому випадку я б підтримала пропозицію про його запрошення на одне з наших засідань в" годині експерта " , - сказала тоді Матвієнко на засіданні Ради Федерації.

"Ми направимо, безумовно, запрошення і постараємося організувати його приїзд", - зазначила вона. На її думку, зарубіжні експерти "в нашому форматі були б дуже доречні".

У Раді Федерації існує практика запрошення на пленарні засідання палати фахівців з різних областей для виступу в рамках "години експерта". Як повідомила Матвієнко, є список і інших цікавих зарубіжних експертів з різних тем, яких також можна було б запросити виступити перед сенаторами.

Вже виступав перед парламентами

З пропозицією запросити Цукерберга до Ради Федерації виступив на засіданні палати сенатор Антон Беляков. За його словами, творець Facebook раніше вже виступав перед американським і європейським парламентами.

"Його виступи в обох випадках були пов'язані з темами, актуальними для нашої країни, і, до речі, він безпосередньо стосувався питань Росії. Він говорив про безпеку інформації, про неможливість допущення доступу до персональних даних, про неприпустимість поширення шкідливого контенту", - сказав сенатор . "Я абсолютно впевнений, що це людина, якій є що сказати і який дивиться в майбутнє", - зазначив Бєляков.

Давати трибуну "русофобія"?

Зі свого боку сенатор від Криму Сергій Цеков висловився проти запрошення Цукерберга, сказавши, що вважає його русофобом, тому "давати йому трибуну в нашому залі не зовсім правильно".

Однак Матвієнко на це відповіла, що "треба і з русофобами зустрічатися, треба чути різні точки зору". "Якщо людина виступає в Конгресі США, де йому просто допит влаштували на п'ять або шість годин, виступає в Європарламенті, чому Рада Федерації не може вступити в діалог і, взагалі, в тому числі задати питання по його русофобським висловлювань", - сказала вона.

Матвієнко підкреслила, що "треба не тільки зручних спікерів слухати, а й незручних". "Треба вести діалог. Я за діалог", - сказала вона.

Давати трибуну "русофобія"?