Донецкий техникум промышленной автоматики

Чому довго завантажується комп'ютер з Windows 7 і як прискорити запуск + відео

 1. Перевірка журналу подій
 2. Чому комп'ютер так повільно завантажується?
 3. захаращеність диска
 4. віруси
 5. Стан комп'ютера або ноутбука
 6. ВІДЕОінструкція: як чистити від пилу системний блок
 7. утиліта msconfig
 8. ВІДЕОінструкція: як прибрати зайве з автозапуску
 9. редактор реєстру
 10. утиліта CCleaner
 11. Програма Autoruns для прискорення включення

Не можна сказати однозначно, скільки повинен завантажуватися комп'ютер під управлінням Windows 7. Показник залежить від «заліза». З іншого боку, якщо раніше машина приходила в робочий стан за певний проміжок часу, а тепер він збільшився - це привід задуматися.

Перевірка журналу подій

Коли з'явилися підозри з приводу уповільнення завантаження, для впевненості можна використовувати секундомір. А краще застосувати спеціальний системний інструмент. У всякому разі, не варто робити це «на око».

Інструмент скаже напевно, скільки часу тривала остання завантаження і порівняти цей показник з попередніми.

 1. Натиснути комбінацію клавіш Win + R, у вікні, ввести «eventvwr.msc» і клікнути «OK». Не можна сказати однозначно, скільки повинен завантажуватися комп'ютер під управлінням Windows 7

  Щоб відкрити «Журнал подій», потрібно ввести в рядок «eventvwr.mcs» і клікнути «OK»

 2. У лівій частині вікна пройти за адресою: «Журнали додатків і служб» - Microsoft - Windows - Diagnostics-Perfomance. У випадаючому списку клікнути на «Працює».

  За вказаною адресою знаходяться записи про завантаження комп'ютера

 3. Далі в середньому вікні потрібно шукати події з кодом 100. Для зручності їх можна впорядкувати, клікнувши на стовпець "Код події".

  Для простоти краще впорядкувати події: потрібно клікнути на стовпець "Код події"

 4. Щоб дізнатися час завантаження, двічі клікнути на будь-який з рядків з кодом 100 і знайти пункт «Тривалість завантаження».

  Рядок «Тривалість завантаження» вказує точний час завантаження

В даному прикладі цей показник дорівнює 83029ms. Для подання в секундах число потрібно поділити на 1000. Виходить, що комп'ютер завантажувався 83 секунди. Показник непоганий, але може бути і краще.

Чому комп'ютер так повільно завантажується?

Автозавантаження

Найбільш ймовірна причина - автозавантаження. Це список програм, які запускаються автоматично при включенні комп'ютера. Кожна програма забирає частину ресурсів і чим їх більше, ніж вони більш ресурсомісткі, тим довше триває завантаження. Серед інших причин повільного завантаження автозавантаження надає найбільший негативний ефект, і рішення цієї проблеми дає найпомітніший результат.

захаращеність диска

По-друге, потрібно звернути увагу на диск C. На ньому встановлена ​​сама система і різні програми, а для їх нормального функціонування потрібно вільне місце на розширення файлу підкачки. У цьому розділі має бути вільно мінімум 5 Гб. Якщо ж пам'яті менше, то диск С необхідно почистити. В ідеалі тут повинні залишатися тільки програми та їх тимчасові файли. Все інше: фото, відеофайли, аудіофайли - потрібно перенести в інші розділи диска або на знімні носії. Також для оптимізації роботи системи корисно скористатися програмами для видалення тимчасових і старих файлів. Добрими інструментами є CCleaner (його ж можна використовувати для налаштування автозавантаження) і SystemNinja. Вони доступні для безкоштовного скачування в Інтернеті: http://ccleaner.org.ua/download і https://singularlabs.com/software/system-ninja.

віруси

Ще однією можливою причиною є віруси. Вони активуються одночасно із запуском системи і тому гальмують завантаження. В цьому випадку потрібно скористатися штатним антивірусом (Kaspersky, Avast, Dr. Web, Avira).

Стан комп'ютера або ноутбука

Також варто звернути увагу на стан «заліза» комп'ютера. На пристроях і компонентах накопичується пил, через що поверхня нагрівається. І чим температура вище, тим повільніше працює комп'ютер. Чистити обладнання потрібно з великою акуратністю і уважністю тому, що елементи дуже тендітні. Перед цим процесом настійно рекомендується подивитися навчальне відео. Особливо у випадку з ноутбуками. Адже потрібно правильно зняти кришку і інші елементи. У відеоінструкції повинна бути показана саме своя модель ноутбука, так як у різних виробників різна компоновка пристроїв. Зі стаціонарними комп'ютерами простіше - досить зняти бічну кришку, все компоненти видно відразу, а їх розташування майже однаково в усіх системних блоках.

ВІДЕОінструкція: як чистити від пилу системний блок

Прискорення запуску - чистка автозавантаження

Windows 7 має кілька інструментів для такої операції. Але, наприклад, зміни в редакторі реєстру вже не можна виправити, на відміну від утиліти msconfig. Тому його можна використовувати тільки в крайньому випадку.

утиліта msconfig

 1. За допомогою Win + R запустити інструмент «Виконати», ввести в рядок «msconfig» і натиснути «OK».

  Щоб відкрити конфігурацію системи, потрібно ввести в рядок «eventvwr.mcs» і клікнути «OK»

 2. Потім відкрити вкладу «Автозавантаження». Щоб прибрати програму з автозавантаження, потрібно зняти галочку з неї і клікнути «Застосувати».

  У вкладці «Автозавантаження» знаходяться додатки, які запускаються одночасно з системою

Як говорилося вище, цей інструмент найбезпечніший, так як зміни можна відкотити, знову поставивши галочку.

ВІДЕОінструкція: як прибрати зайве з автозапуску

Через меню «Пуск»

Для запуску інструменту потрібно клікнути на меню «Пуск», навести курсор на рядок «Усі програми», вибрати в списку, що випадає пункт «Автозавантаження» і натиснути на нього.

Для запуску інструменту потрібно клікнути на меню «Пуск», навести курсор на рядок «Усі програми», вибрати в списку, що випадає пункт «Автозавантаження» і натиснути на нього

Щоб відкрити «Автозавантаження» через меню, потрібно клікнути на «Пуск», вибрати «Усі програми» і папку «Автозавантаження»

Щоб прибрати додаток з автозапуску, потрібно видалити програму з цієї папки.

редактор реєстру

 1. За допомогою Win + R запустити інструмент «Виконати», ввести в рядок «regedit» і клікнути «Ok».

  Щоб відкрити редактор реєстру, потрібно ввести в рядок «eventvwr.mcs» і клікнути «OK»

 2. Тепер потрібно визначити, для яких облікових записів відключити автозавантаження додатків. За адресою HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run знаходяться автозапуску додатків всіх облікових записів. А по HKEY _ CURRENT _ USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run - автозапуску додатків поточного облікового запису.

  За вказаною адресою знаходяться автозавантаження програм

Щоб прибрати автозапуск, потрібно вибрати відповідний параметр і видалити його. В даному випадку це VM WareWorkstation.

утиліта CCleaner

Вона доступна для безкоштовного скачування в інтернеті (http://ccleaner.org.ua/download). Щоб прибрати автозавантаження зі списку, потрібно відкрити «Сервіс», потім «Автозавантаження». Тут можна подивитися список всіх автозагрузок і видалити непотрібні.

Тут можна подивитися список всіх автозагрузок і видалити непотрібні

CCleaner прискорить роботу системи

Також це програма дозволяє зробити загальне сканування системи і поліпшити продуктивність вашого комп'ютера або ноутбука.

Програма Autoruns для прискорення включення

Ця програма показує всі програми і файли, які запускаються одночасної з системою, а також дає користувачеві можливість відключити непотрібні.

Ця програма показує всі програми і файли, які запускаються одночасної з системою, а також дає користувачеві можливість відключити непотрібні

Робочий простір програми Autoruns: вкладка Everything

Програма доступна для безкоштовного скачування на офіційному сайті - http://download.sysinternals.com/files/Autoruns.zip. Скачаний архів потрібно розпакувати і встановити autoruns.exe, потім прийняти угоду.

Список вкладок, які мають відношення до автозавантаженні:

 • Everything. Показує файли з автозапуском. Тут вбудований інструмент пошук (натиснути «File» - «Find ...»).
 • Logon. Показує програми з автозапуском. Небажано відключати «rdpclip», «C: \ Windows \ system32 \ userinit.exe» і «explorer.exe».
 • Explorer. Всі елементи провідника Windows з автозапуском. Рекомендується використовувати тільки просунутим користувачам.
 • Internet Explorer. Всі установки і параметри в Internet Explorer.
 • Вкладка Services. Файли служб, які запускаються одночасно із запуском системи.
 • Вкладка Drivers. Тут представлений список всіх файлів, що відносяться до драйверів. До цієї вкладці також корисно звернутися, якщо якийсь пристрій перестало правильно функціонувати і потрібно з'ясувати причину.

Щоб виключити програму з автозавантаження, потрібно видалити її зі списку.

Щоб виключити програму з автозавантаження, потрібно видалити її зі списку

Якщо є впевненість, що цей автозавантажувач можна видалити, то потрібно клікнути на сходинку ПКМ і вибрати пункт Delete (видалити)

Але при налаштуванні автозавантаження потрібно пам'ятати два правила:

 1. Якщо немає впевненості, чи слід прибрати якусь конкретну автозагрузку, то не потрібно видаляти її відразу. Спочатку варто зняти галочку з цього рядка і поспостерігати за роботою комп'ютера пару днів. Якщо при звичайному навантаженні і виконуваних операціях все працює добре, то автозапуск можна видалити.

  Якщо немає повної впевненості, що автозавантажувач можна видалити, потрібно просто прибрати галочку з цього рядка

 2. Якщо немає абсолютно ніякого уявлення, що за рядок або програма, то ні в якому разі її не можна чіпати.

Жовті рядки говорять про те, що файл не знайдений, хоча автозавантаження залишилася. Такі рядки потрібно видаляти.

Такі рядки потрібно видаляти

Жовта рядок вказує на те, що самої програми немає, але її автозавантажувач залишився - їх можна сміливо видаляти

Швидкість завантаження комп'ютера - хороший показник роботи комп'ютера взагалі. Щоб зробити процес запуску швидким, досить перевірити систему за кількома параметрами: список автозавантаження, завантаженість диска С, наявність вірусів і чистота самого «заліза». Частково допомогти в цьому здатні такі програми, як CCleaner або Autoruns.

Чому комп'ютер так повільно завантажується?