Донецкий техникум промышленной автоматики

Чому оператори відмовляються від безлімітного інтернету?

  1. Чому прибирають безліміт?
  2. Чому зростають ціни?

У Росії дуже швидкий інтернет і дуже низькі ціни на мобільний зв'язок. Це і моя думка, і позиція гостей з Америки або європейських країн. Знайомі приїжджають і дивуються, до чого ж у нас хороший і дешевий LTE. Зовсім не так давно оператори ще й пропонували підключити безлімітний мобільний інтернет - качай, скільки влізе.

Тепер ситуація змінилася, Мегафон, Білайн і Yota перестали підключати до тарифів з безлімітного передачею даних. Для старих абонентів умови залишаються незмінними, а ось новим доведеться зіткнутися з обмеженнями. У МТС змінилися умови по одному з тарифів, зокрема, Smart Безлімітіще тепер пропонує 10 ГБ трафіку на місяць, закрили безмежний потік. Але інший тариф з безлімітним інтернетом поки залишився: SMART + з абонентською платою 250 рублів в тиждень.

Чому прибирають безліміт?

Оператори кажуть, що в середньому абонентам вистачає близько 5 ГБ даних на місяць, а попит на безлімітні пакети у користувачів не такий вже і великий. Так це чи ні, сказати не можу. У всякому разі, судячи з моїм знайомим, любителів безлімітних пакетів вистачає, люди висаджують по 100-200 ГБ за місяць, коли смартфон працює модемом і роздає будинку або в офісі інтернет. Ну або дивляться потокове відео годинами, в загальному, це варіант для фанатів «важкого» контенту.

Чому зростають ціни?

Заходимо на сайт Мегафон, перевіряємо розцінки. Я користуюся Билайном і Мегафоном, Мегафон мені подобається більше - краще зона покриття, інтернет працює швидше. Ось поточні ціни.

А ось, що було в кінці 2016 року, фото я знайшов ось тут .

Що ми бачимо Що ми бачимо? Раніше за 300 рублів отримували 2 ГБ трафіку, тепер 1 ГБ. Платили за одною пакет 500 рублів і отримували 5 ГБ, тепер 3 ГБ. Ще й хвилини урізали. Подорожчали тарифи з більш об'ємними пакетами даних, L і XL стоять на 100 і 200 рублів більше, обсяг даних залишився колишнім.

Зручна математика? Ще б пак, раніше, якщо хотілося побільше трафіку, просто оплачував безлімітний інтернет, за добу використання Мегафон брав всього від 5 до 9 рублів залежно від тарифу, тому місяць використання обходився в демократичну суму. І ніяких обмежень за обсягом даних!

Все, тепер лавочка закрита. Чому? Думаю, що операторам просто невигідно така ситуація. Рахуйте самі, ціни на інтернет у нас і так дуже низькі, працювати без прибутку оператори не можуть, доходи від голосового зв'язку падають, на SMS вже теж мало хто витрачається. Всі перейшли на месенджери, потрібен трафік, а безлімітний інтернет вбиває всі можливості для заробітку. Зате тепер, коли оператори одним за одним закривають безліміт для нових підключень, можна і ціни підняти. Ну або урізати обсяг даних, зберігши колишню абонентську плату, оновивши тарифну сітку.

Чому прибирають безліміт?
Чому зростають ціни?
Чому прибирають безліміт?
Чому зростають ціни?
Що ми бачимо?
Зручна математика?
Чому?