Донецкий техникум промышленной автоматики

Чому організації повинні відмовитися від безкоштовних антивірусів

Багато користувачів задаються питанням «який антивірус вибрати, платний або безкоштовний?». Більшість впевнена, що сучасні безкоштовні версії антивірусів незначно відрізняються від платних програм. Це не зовсім вірно. Тому ми перерахуємо основні переваги платних рішень.

Переваги платних антивірусів:

1. Захист від шифрувальників

Вірус-шифрувальник - це шкідливе ПЗ, яке обманним шляхом потрапляє на ПК користувача, вражає файли жорсткого диска і за розшифровку даних вимагає грошової винагороди. В основному файлами-жертвами стають документи, архіви, зображення, музика та інші. Тільки платні рішення здатні забезпечити захист від шифрувальників.

2. Розширений функціонал

Таблиця порівняння платного рішення безпеки з безкоштовними


Платне рішення безпеки представляє комплексну платформу захисту IT-інфраструктури, в порівнянні з безкоштовними версіями додатково захищає користувача від: мережевих атак, спаму, фішингу, кейлогерів, нових загроз. Крім того, платний корпоративний антивірус забезпечує додаткові функції по захисту операцій онлайн платежів, файлового сервера, інтернет шлюзів, поштових скриньок, виконує шифрування диска, папок, знімних носіїв і анти-спам.

3. Платні рішення безпеки можуть бути сертифіковані

Платні рішення безпеки можуть бути сертифіковані

Для державних організацій недавно вступила в силу поправка ФЗ «Про персональних даних», по якій антивірусне програмне забезпечення повинно бути сертифіковане. Безкоштовні антивіруси та платні коробкові продукти не сертифікуються, тому їх не можна використовувати гос.структурам. До того ж, безкоштовні рішення безпеки такі як Avast, AVG, Windows Defender не можуть комплексно захистити від усіх видів атак, а це вже не допустимо для гос.організацій. Крім того, антивірус повинен бути російського виробництва.

4. Наявність платного антивіруса в реєстрі російського програмного забезпечення

Державним організаціям зобов'язані використовувати тільки сертифікований софт, який вказаний в реєстрі російського програмного забезпечення. Безкоштовних і коробкових продуктів в цьому списку немає. Відзначимо, що «Лабораторія Касперського» є російською компанією, яка використовує і поширює інформаційні технології власної розробки, сертифіковані ФСТЕК і ФСБ Росії. Антивірусні рішення повністю відповідають вимогам Федерального закону «Про персональні дані» від 27.07.2006 р №152-ФЗ про захист персональних даних, що пред'являються до антивірусних продуктів, що дозволяє використовувати рішення «Лабораторія Касперського» для захисту систем персональних даних до першого класу включно і для захисту відомостей, що становлять державну таємницю, що особливо важливо в умовах участившегося кібер-шпигунства, в тому числі і на державному рівні.

Крім того, співпраця з російською компанією, що здійснює діяльність в області інформаційних технологій, повністю відповідає стратегії Російської Федерації на розвиток і використання вітчизняних інформаційних технологій відповідно до Розпорядження Уряду РФ від 01.11.2013 N 2036-р «Про затвердження Стратегії розвитку галузі інформаційних технологій в Російської Федерації на 2014 - 2020 роки та на перспективу до 2025 року »п.11».

5. Кількість використовуваних копій

Кількість використовуваних копій

У безкоштовних антивірусів, є обмеження кількості використовуваних копій, вони зазвичай призначені для будинку, або для зовсім невеликих офісів. У платних рішень таких обмежень немає, можна купити антивірус на будь-яку кількість пристроїв і більш того використовувати захист сервера і за допомогою спеціальної програми менеджера керувати налаштуваннями приватності на інших комп'ютерах компанії, режимом оновлення антивіруса на них і т.д.

д

Висновок: якщо Ви або ваші співробітники відвідуєте потенційно небезпечні сайти, використовуєте комп'ютер для здійснення платежів або переживаєте за збереження своїх паролів і захист бізнесу, то вибирайте платне рішення безпеки від відомого розробника . Вони мають більше інструментів пошуку і знищення вірусів, їх антивірусні бази частіше і повніше оновлюються. У Росії найбільш популярні продукти «Лабораторії Касперського» , ESET , та інші.

Багато користувачів задаються питанням «який антивірус вибрати, платний або безкоштовний?