Донецкий техникум промышленной автоматики

CMD.exe або командний рядок Windows 10. Як запустити командний рядок від імені адміністратора в Windows 10 | IT-блог про веб-технологіях, серверах, протоколах, базах даних, СУБД, SQL, комп'ютерних мережах, мовами програмування і створення сайтів.

 1. Де знаходиться файл cmd.exe або навіщо потрібен інтерпретатор командного рядка в Windows
 2. Найшвидший спосіб запустити командний рядок в Windows
 3. Інші способи виклику програми cmd в Windows 10
 4. Запуск командного рядка Windows з папки System32
 5. Запуск інтерпретатора командного рядка з контекстного меню кнопки «Пуск»
 6. Користуємося пошуком Windows для запуску cmd.exe
 7. Як відкрити відразу потрібну папку в командному рядку Windows 10
 8. Запуск командного рядка Windows з меню «Пуск»
 9. Як запустити командний рядок від імені адміністратора в Windows 10?
 10. Налаштування інтерфейсу командного рядка Windows
 11. висновки

Привіт, відвідувач сайту ZametkiNaPolyah.ru! Нещодавно на своєму зовнішньому жорсткому диску знайшов напрацювання записів по командам і утиліт командного рядка Windows, ці записи були готові на 60-80% і для їх доопрацювання потрібна мінімальна кількість часу. Власне, ці записи я вирішив потихеньку публікувати, так як доопрацювати і опублікувати їх набагато простіше, ніж оформити в блозі величезну публікацію по комп'ютерних мереж , До речі, повинен вийти цілий курс по мережному взаємодії на основі Cisco ICND1 . Поява цих записів не означає, що буде менше комп'ютерних мереж, просто ці записи будуть з'являтися між випусками по комп'ютерних мережах.

Ця запис перша в новій рубриці, яку я щиро назвав « Команди утиліти Windows »І в ній ми познайомимося з самим нашим головним інструментом, яким будемо користуватися для вивчення команд, додатком cmd.exe або просто командним рядком Windows. Природно, демонструватиметься все це буде у версії Windows 10, але, якщо у вас Windows 7 або Windows XP, то ніяких особливих змін ви не повинні помітити.

Якщо вам цікава тема комп'ютерних мереж, то в блозі вже практично закінчена перша частина курсу з основ комп'ютерних мереж , Можете ознайомитися з її вмістом.

Де знаходиться файл cmd.exe або навіщо потрібен інтерпретатор командного рядка в Windows

Зміст статті:

Багато користувачів Windows навіть не здогадуються про те, що у них є така «страшна» річ, як командний рядок (в Linux теж є командний рядок, яка називається емулятор терміналу ), Ще більше користувачів про це знають, але при згадці про командному рядку впадають в жах, ця публікація якраз для цих двох груп користувачів. Чому потрібно вміти користуватися командним рядком в Windows, адже все швидко і просто робиться натисканням мишки на іконки і кнопки? Так, та не зовсім так, вся справа в тому, що деякі речі набагато швидше і простіше зробити з командного рядка. Нижче на малюнку показано як виглядає інтерфейс цієї страшної програми під назвою інтерпретатор командного рядка.

Привіт, відвідувач сайту ZametkiNaPolyah

Командний рядок Windows 10

Для прикладу запитайте: як подивитися мережеві настройки вашого ПК (кому цікаво можете почитати про мережеве взаємодія двох комп'ютерів )? Як і куди клікати мишкою я не пам'ятаю, але пам'ятаю, що за допомогою графічного інтерфейсу це можна зробити шляхом натискання на пару десятків кнопок в різних меню, тоді як в командному рядку це робиться друкуванням однієї команди: ipconfig, надрукувавши цю команду ви отримаєте всі базові мережеві конфігурації вашого ПК.

Як і куди клікати мишкою я не пам'ятаю, але пам'ятаю, що за допомогою графічного інтерфейсу це можна зробити шляхом натискання на пару десятків кнопок в різних меню, тоді як в командному рядку це робиться друкуванням однієї команди: ipconfig, надрукувавши цю команду ви отримаєте всі базові мережеві конфігурації вашого ПК

Висновок команди ipconfig в Windows 10

Цю команду можна модифікувати і отримати набагато більше інформації, просто написавши: ipconfig / all, цю команду ви зможете виконати самостійно, її висновок занадто великий, щоб поміщати тут, але інформації вона дасть набагато більше. До речі, правильніше говорити не командний рядок, а інтерпретатор командного рядка.

cmd.exe - це програма в операційних системах сімейства Windows, яку ще іноді називають командний рядок, коли ви запускаєте цю програму, у вас на екрані з'являється чорне вікно, в яке треба щось друкувати, друкувати доводиться команди, зазвичай команди - це невеликі програми і утиліти, які виконують якісь прості, але корисні завдання, наприклад, утиліта Ping дозволяє перевірити доступність віддаленого вузла і за який час до нього можна дістатися.

Зверніть увагу на скріншоти вище: перед командою, яку я надрукував є ось така конструкція: C: \ Users \ Dell>, ця конструкція називається запрошенням до введення, якщо це остання знизу рядок, то це означає, що інтерпретатор командного рядка готовий приймати від вас команди на виконання. Як я вже говорив, команди - це, звісно, ​​невеликі програми, як правило, ці програми знаходяться в папці system32, приблизно так виглядає шлях до цієї папки: C: \ Windows \ System32.

Іноді ви можете знайти сторонні програми, які можуть або повинні працювати з командного рядка Windows, щоб ці програми могли запускатися з командного рядка, їх потрібно встановлювати в папку System32, але це не дуже безпечно і так робити не рекомендується, краще встановлювати такі програми в інші папки, а потім прописати для них шлях в змінну Path . На прикладі буде ясніше, є чудова утиліта tracetcp, яка представляє собою один файл - tracetcp.exe, ця утиліта працює аналогічно команді tracert, але у неї дещо ширший функціонал, вона дозволяє перевірити доступність TCP і UDP портів на все маршруті пакету.

Якщо встановити цю утиліту по шляху c: \ Program Files \ tracetcp \, то запускати її буде не дуже зручно, спершу потрібно буде скористатися командою cd (в Linux теж є команда cd , В Windows вона працює як і в Linux), щоб потрапити в папку tracetcp, а тільки потім запустити програму з командного рядка, як працює команда cd показано на малюнку нижче.

Використання команди cd в командному рядку Windows

Зверніть увагу, як змінюється запрошення до введення, за замовчуванням там відображається папка, в якій ви перебуваєте, щоб потрапити в батьківську папку, можна скористатися конструкцією «...», якщо потрібно піднятися на кілька рівнів вгору, то конструкцію «...» потрібно розділяти символом «/». Все це добре продемонстровано на малюнку, про команду cd і про переміщення по папках ми поговоримо окремо. Зараз же нам потрібно потрапити в папку tracetcp, щоб запустити однойменну програму з командного рядка.

Запускаємо програму tracetcp з командного рядка Windows

Зверніть увагу: перший раз я спробував запустити програму з кореня диска «C» і нічого не вийшло, потім я перейшов в папку, де лежить файл tracetcp.exe і з цієї папки вона була успішно запущена. Я не дав програмі завершити свою роботу до кінця, зупинивши її виконання натисканням сполучення клавіш ctrl + c, таким способом можна зупиняти виконання інших команд в Windows. Щоб програма tracetcp.exe могла бути виконана з будь-якої папки, її потрібно встановити в папку System32

Запускаємо програму tracetcp з командного рядка Windows після її установки в System32

На малюнку вище показано, що утиліта tracetcp.exe запустилася з кореня диска «C» після того, як я її встановив в папку System32, але встановлювати сторонні і не перевірені програми в System32 - не зовсім вірний підхід, який може поставити ваш комп'ютер під загрозу , тому для запуску сторонніх програм за допомогою інтерпретатора командного рядка з папок, відмінних від тих, де знаходяться виконувані файли цих програм (файли з розширенням exe) є інший підхід, який полягає в тому, що потрібно прописати повний шлях до виконуваного файлу в спеці льну змінну Windows, яка називається Path, тобто для програми tracetcp в моєму випадку потрібно прописати ось такий шлях: c: \ Program Files \ tracetcp \, тоді програма буде запускатися з будь-якого місця.

Але про те, як прописати шлях в змінну Path ми поговоримо іншим разом. Зараз нам потрібно зробити висновок, що команди в інтерпретаторі командного рядка Windows - це найчастіше невеликі утиліти і програми, які знаходяться папці System32, тобто команда ping - це програма ping.exe, яка знаходиться в папці System32, коли ви вводите команду ping і натискаєте Enter, командний рядок запускає цю програму і виводити вам на екран результат її роботи. Сама командний рядок - це теж програма, ця програма називається cmd.exe і знаходиться вона так само в папці System32.

Найшвидший спосіб запустити командний рядок в Windows

Зараз у нас було досить поверхневе знайомство з командним рядком Windows і її призначенням, під час якого я не розповів про те, як запустити командний рядок в Windows, я виправляюся і відразу ж демонструю найшвидший спосіб запуску командного рядка в Windows, щоб це зробити вам буде потрібно ліва рука і присутність на ній двох пальців: великого і середнього (я не жартую, так буде зручніше за все, якщо ви недосвідчений фрезерувальник, то тут я вам не підкажу): великим пальцем натискаєте кнопку Windows на клавіатурі, зазвичай вона знаходиться між лівим кін Троль і альтом (якщо такий кнопки немає, то йдіть прямо в Гугл, на моїх клавіатурах вона була завжди, я не підкажу, що використовувати замість кнопки Windows), а середнім пальцем натискаєте на клавішу R, виходить поєднання клавіш Win + R, це поєднання запускає програму «Виконати», її інтерфейс показаний на малюнку нижче.

Зараз у нас було досить поверхневе знайомство з командним рядком Windows і її призначенням, під час якого я не розповів про те, як запустити командний рядок в Windows, я виправляюся і відразу ж демонструю найшвидший спосіб запуску командного рядка в Windows, щоб це зробити вам буде потрібно ліва рука і присутність на ній двох пальців: великого і середнього (я не жартую, так буде зручніше за все, якщо ви недосвідчений фрезерувальник, то тут я вам не підкажу): великим пальцем натискаєте кнопку Windows на клавіатурі, зазвичай вона знаходиться між лівим кін Троль і альтом (якщо такий кнопки немає, то йдіть прямо в Гугл, на моїх клавіатурах вона була завжди, я не підкажу, що використовувати замість кнопки Windows), а середнім пальцем натискаєте на клавішу R, виходить поєднання клавіш Win + R, це поєднання запускає програму «Виконати», її інтерфейс показаний на малюнку нижче

Програма Виконати в Windows 10

В інтерфейсі цієї програми є поле для введення, туди потрібно написати «cmd» і натиснути Enter, запуститься командний рядок. Як бачите, цим способом запуску командного рядка скористатися швидше, ніж його описати.

Інші способи виклику програми cmd в Windows 10

Але є й інші, більш виснажливі способи запуску програми cmd.exe, вони будуть описані нижче і ними користуватися не простіше, простіше запам'ятати поєднання клавіш і назва cmd.

Запуск командного рядка Windows з папки System32

Перший з альтернативних способів запуску полягає в тому, що вам необхідно відкрити провідник Windows (або інший файловий менеджер), потім перейти в папку System32, знайти серед купи файлів cmd.exe і клікнути на нього два рази лівою кнопкою миші.

exe і клікнути на нього два рази лівою кнопкою миші

Запуск інтерпретатора командного рядка з папки System32

На малюнку вище показаний шлях і файл, який необхідно запустити, щоб відкрилася командний рядок.

Запуск інтерпретатора командного рядка з контекстного меню кнопки «Пуск»

Я не знаю, чи правильно я написав «контекстне меню кнопки Пуск», але для запуску командного рядка можна зробити наступне: навести курсор миші на іконку меню «Пуск», натиснути по цій іконки правою кнопкою, після цього з'явиться контекстне меню, в якому нас цікавить пункт «Power Shell».

Я не знаю, чи правильно я написав «контекстне меню кнопки Пуск», але для запуску командного рядка можна зробити наступне: навести курсор миші на іконку меню «Пуск», натиснути по цій іконки правою кнопкою, після цього з'явиться контекстне меню, в якому нас цікавить пункт «Power Shell»

Запуск командного рядка з контекстного меню кнопки Пуск

Варто додати, що Power Shell - це не cmd.exe, а істотно більш гнучке і цікаве додаток за своїми можливостями, в якому є всі функції звичайної командного рядка Windows, до речі кажучи, у вас замість Power Shell може бути написано командний рядок, все залежить від версії операційної системи.

Користуємося пошуком Windows для запуску cmd.exe

Можна скористатися пошуком Windows для запуску програми cmd.exe, за замовчуванням пошук знаходиться в лівому нижньому кутку поряд з кнопкою «Пуск», запускаємо Пошук і пишемо в форму введення «cmd», програма відпрацює і покаже всі програми і файли, імена яких містити cmd .

exe, за замовчуванням пошук знаходиться в лівому нижньому кутку поряд з кнопкою «Пуск», запускаємо Пошук і пишемо в форму введення «cmd», програма відпрацює і покаже всі програми і файли, імена яких містити cmd

Користуємося пошуком Windows для запуску cmd.exe

Залишилося тільки натиснути в потрібну область, щоб командний рядок запустилася.

Як відкрити відразу потрібну папку в командному рядку Windows 10

Є ще один цікавий і дійсно корисний спосіб запуску командного рядка в Windows, цей спосіб дозволяє запускати командую рядок безпосередньо з провідника Windows, користь цього способу в тому, що він запускає командний рядок і відразу переходить в ту папку, з якої ви запускали командний рядок. Щоб скористатися ним відкрийте провідник, затисніть Shift і клацніть правою кнопкою миші по порожньому простору відкритої папки, у вас з'явиться контекстне меню, як на малюнку нижче.

Щоб скористатися ним відкрийте провідник, затисніть Shift і клацніть правою кнопкою миші по порожньому простору відкритої папки, у вас з'явиться контекстне меню, як на малюнку нижче

Як відкрити відразу потрібну папку в командному рядку Windows 10

У цьому меню вибирайте пункт «Відкрити вікно Power Shell тут», або у вас може він називатися «Відкрити вікно команд». На малюнку нижче показано, що командний рядок дійсно запустилася в папці зображень Windows.

Командний рядок запустилася відразу в папці зі стандартними зображеннями Windows

Як бачите, просто, швидко і зручно, а також не потрібно використовувати команду cd.

Запуск командного рядка Windows з меню «Пуск»

Це, мабуть, найдовший і збочений спосіб запуску командного рядка в Windows 10, щоб ним скористатися, натисніть кнопку «Пуск», перегорніть до букви «С», знайдіть там пункт «Службові - Windows», відкрийте цю папку, знайдіть там командую рядок і запустіть її натисканням лівої кнопки на пристрої введення типу миша.

Це, мабуть, найдовший і збочений спосіб запуску командного рядка в Windows 10, щоб ним скористатися, натисніть кнопку «Пуск», перегорніть до букви «С», знайдіть там пункт «Службові - Windows», відкрийте цю папку, знайдіть там командую рядок і запустіть її натисканням лівої кнопки на пристрої введення типу миша

Запуск командного рядка Windows з меню Пуск

Більш утомливих способом є тільки спосіб запуску cmd.exe з папки System32, там потрібно ще більше гортати і уважніше читати, щоб знайти потрібний файл.

Як запустити командний рядок від імені адміністратора в Windows 10?

Іноді для виконання деяких завдань потрібно запускати командую рядок Windows від імені адміністратора, практично всі вищеописані методи дозволять відкрити вам командую рядок від імені адміністратора, але для такого запуску у всіх випадках доведеться користуватися контекстним меню, яке з'являється після натискання правої кнопки миші і подальшого вибору пункту «Запустити від імені адміністратора ...».

Описувати детально я не буду, ви все зрозумієте по Малюнків, почнемо з меню пуск, спочатку запустимо cmd.exe з основного меню Пуск.

Запуск командного рядка Windows від імені адміністратора з меню Пуск

Контекстне меню пуск дозволяє відкрити програму від імені адміністратора, у мене це Power Shell, а у вас може бути командний рядок, потрібно тільки вибрати відповідний пункт.

Як відкрити командний рядок Windows від імені адміністратора з контекстного меню Пуск

Вибираємо з припискою «(адміністратор)». До речі, зверніть увагу, що вікно командного рядка, запущеної від імені адміністратора, має приписку «Адміністратор» в лівому верхньому кутку.

Командний рядок, відкрита від імені адміністратора

Пошук в Windows також дозволяє запустити програму cmd.exe від імені адміністратора, тільки й встигай натискати на ПКМ.

Запускаємо cmd.exe від імені адміністратора через пошук Windows

Останній спосіб запуску командного рядка від імені адміністратора, який я знаю (якщо ви знаєте ще, напишіть про це в коментарях), полягає в використання Провідника Windows і папці System32.

Запускаємо cmd.exe від імені адміністратора з папки System32

Як бачите, є різні способи запуску командного рядка в Windows від імені адміністратора, кращий з них той, який буде зручний саме вам, пробуйте і вибирайте.

Налаштування інтерфейсу командного рядка Windows

Командний рядок Windows має досить простий інтерфейс, але і його можна налаштувати. Не сказати, що настройки багаті, а й вони дозволять вам зробити роботу з командним рядком більш комфортною. Щоб потрапити в меню налаштувань командного рядка, потрібно натиснути правою кнопкою миші по верхній панелі, після чого з'явиться меню, як на малюнку нижче.

Щоб потрапити в меню налаштувань командного рядка, потрібно натиснути правою кнопкою миші по верхній панелі, після чого з'явиться меню, як на малюнку нижче

Меню управління командним рядком

У цьому меню вибираємо пункт «Властивості» і у нас з'явиться вікно з настройками, які дозволять вам змінити інтерфейс командного рядка під себе. Це вікно має чотири вкладки.

Вікно налаштувань командного рядка в Windows 10

На першій вкладці цього вікна знаходяться базові настройки командного рядка Windows, такі як: розмір курсора, розмір буфера командного рядка або кількість команд, які вона може запам'ятати, клавіші і можливості по редагування тексту в командному рядку та інше. Вкладка «Шрифт» дозволяє змінювати гарнітуру, розмір і накреслення шрифту в командному рядку Windows. У вкладці «Розташування» знаходяться налаштування розміру вікна командного рядка, з вкладкою «Колір», думаю, все зрозуміло.

Також варто сказати, що Командний рядок, cmd.exe і Power Shell мають різні і незалежні один від одного інтерфейси, це показано на наступному малюнку (наприклад, запустити командний рядок ви можете з меню пуск, а cmd.exe за допомогою програми «Виконати» ).

exe за допомогою програми «Виконати» )

Стилі оформлення командного рядка в Windows

Як бачимо, я змінив фон додатки, яке називається командний рядок, на фон додатки cmd.exe залишився чорним. Ось така ось є особливість в Windows. Загалом, тепер ви знаєте як налаштувати командую рядок під себе.
Як отримати довідку про команди в Windows 10

висновки

Отже, ми познайомилися з програмою cmd.exe в Windows 10 або просто командним рядком. Поверхнево розібралися з тим, як працювати з командним рядком і як налаштувати інтерфейс cmd.exe по себе, так само я продемонстрував кілька способів запуску цієї програми, а також ми розглянули кілька простих способів запуску командного рядка Windows від імені адміністратора

Як запустити командний рядок від імені адміністратора в Windows 10?