Донецкий техникум промышленной автоматики

Чистий переїзд WordPress сайту на новий хостинг

 1. Рішення про зміну хостингу
 2. Хостинг від Fornex.com
 3. Установка WordPress на новому хостингу
 4. Установка теми, плагінів і їх налаштування на WordPress
 5. Експорт записів, позначок, рубрик зі старого хостингу
 6. Імпорт статей на новий хостинг. Варіант 1
 7. Повторний імпорт. Варіант 2
 8. Установка SSL-сертифіката на новому хостингу
 9. Усунення помилок переїзду
 10. Підсумок виконаної роботи

Віддаю перевагу знати, що все що пишу в інтернеті належить мені, що жодна буква, ні одна картинка не пропаде зі смертю або зміною правил роботи будь-якого сервісу. Не люблю банери, спливаючі вікна, повільно працюють, кострубаті сайти. Намагаюся, щоб у моєму цифровому просторі нічого цього не було.

Висловлюю щиру подяку творцям WordPress, авторам тим, плагінів. Якщо б не вони, можливість простими діями змінити зовнішній вигляд, структуру всього сайту, то швидше за все у мене б просто опустилися руки і я сказав би - під три чорти блогінг. Оскільки в якийсь момент під впливом нових інтерфейсів, можливостей просто не хочеться працювати, писати в старому середовищі. Так було у мене вже кілька разів. Зараз вибираюся з цієї діри, наводжу порядок на хостингу, в організації статей, функціонал блогу і знову вперед.

Рішення про зміну хостингу

Все нижче написане не означає, що вам треба міняти хостинг. Основні причини по якому це роблю я - вартість і бажання встановити свій WordPress c нуля, знати кожну папку, файлик. Комерційні сайти фізично повинні знаходиться в країні надання послуг, у мене сайт (блог) інформаційний і як наслідок можу дозволити його розмістити як в Росії так і в Білорусі, Україні, Німеччині ...

Українським хостингом користувався кілька років, тепер кілька років вже користуюся білоруським від Hoster.by. Сайт працює, але як виявилося кожен день для нього обмежувалися ресурси процесора, фізичної пам'яті, ресурси I / O.

Сайт працює, але як виявилося кожен день для нього обмежувалися ресурси процесора, фізичної пам'яті, ресурси I / O

Не будучи фахівцем з Apache, MySQL, WordPress звернувся в підтримку до хостера. Припускав, можливі косяки пов'язані з WordPress, плагінами ... Відповідь підтримки:

Сервер працює в штатному режимі, сайт у нас відкрився з першого разу в даний момент. Бачимо по логам, що аккаунт періодично досягає лімітів по ресурсам, тому сайт іноді може бути недоступний. Детальну статистику по досягненню цих лімітів Ви можете переглянути в панелі управління хостингом cPanel в розділі "Використання CPU і одночасних з'єднань". Якщо побачите непрацездатний сайт, то, будь ласка, зателефонуйте нам відразу, щоб ми змогли в режимі реального часу проаналізувати ситуацію.

Як наслідок проблеми або з сайтом або з можливостями сервера. Послуги хостера обходяться в 18 рублів (9,6 $ за поточним курсом) в місяць. Можна перейти на більш дорогий тариф з великими ресурсами, а можна змінити хостера з більш дешевими тарифами і більш потужними серверами, встановити WordPress c нуля і подивитися, що вийде. У статті досвід саме такого переїзду.

Хостинг від Fornex.com

Вибір зупинив на Fornex.com . Плюс - більше ресурсів для сайту за менші гроші (наприклад, був один CPU - стало 4).

Тарифний план при необхідності можна підвищити в кілька кліків. Для початку оплатив тариф аналогічний за можливостями поточному. Місяць тут обходиться в 2,28 $. Якщо ресурсів знову не буде вистачати, то "старший" тариф буде обходиться в 5,6 $, що дешевше поточних 9,6 $.

Для того, щоб повністю виключити проблеми з базою даних, плагінами роблю чистий переїзд сайту на новий хостинг.

Послідовність дій по переїзду:

 1. Установка WordPress на новому хостингу ;
 2. Установка теми, плагінів і їх налаштування на WordPress ;
 3. Експорт записів, позначок, рубрик зі старого хостингу ;
 4. Імпорт статей на новий хостинг ;
 5. Установка SSL-сертифіката на новому хостингу ;
 6. Усунення помилок переїзду .

Результат переїзду, підсумки виконаної роботи в кінці статті, перейти .

Установка WordPress на новому хостингу

Перед установкою був створений новий домен markevich.by, прописаний IP в настройках мережі Firefox (для забезпечення доступу до сайту через створений домен.

Як зрозумів у кожного хостера процес установки WordPress може дещо відрізнятися. У випадку з Fornex.com йти треба в Панель управління хостингом (посилання в особистому кабінеті), потім в Програмне забезпечення сайту.

com йти треба в Панель управління хостингом (посилання в особистому кабінеті), потім в Програмне забезпечення сайту

В результаті блог доступний з попередньо налаштованого Firefox. За замовчуванням встановлено англійську мову, міняю на російську. Потім налаштовую відображення дат, обов'язково міняю структуру постійних посилань.

Встановлено голий WordPress. Переношу папку з темою зі старого хостингу, встановлюю мінімум плагінів. Все, що пов'язано із зручністю редагування тексту тепер встановлено на локальному сервері (до моменту переїзду процес протестував при "переїзді" на локальному сервер).

Установка теми, плагінів і їх налаштування на WordPress

Установка теми, плагінів і їх налаштування на WordPress нудний процес, але недовгий. Встановлена ​​улюблена тема і мінімум плагінів:

 • RusToLat;
 • Yoast SEO;
 • Dagon Design Sitemap Generator;
 • WP-PageNavi;
 • bwp-Shortcodes;
 • NIX Gravatar Cache;

Копіюю попередньо заархівувавши папку з зображенням Uploads яка в архіві важить у мене 731 мегабайт. Сміття в ній вистачає, але поки як в автоматі видалити зайве не знаю. Переношу Uploads з одного сервера на інший саме в архіві.

Витягаю файли з архіву. Видаляю непотрібний архів. Перенесення зображень на цьому завершено. Тепер переходжу до експорту статей з WordPress.

Експорт записів, позначок, рубрик зі старого хостингу

Можна переносити всю базу даних зі старого хостингу, але тому що моя мета прибрати все зайве, а за роки від установки і тесту різних плагінів в базі накопичилося багато не зрозумілого для мене, то зараз використовую стандартну можливість WordPress з експорту статей, міток і рубрик - Інструменти - Експорт - Весь вміст.

На наступному кроці, в отриманому файлі всі посилання на https: //markevich.by/ перейменовую на http: //markevich.by/ (прибираю S), поверну після установки сертифіката на новий сервер.

Імпорт статей на новий хостинг. Варіант 1

Імпортують всі статті на новий хостинг. Тут, як правило, у хостингів стоять обмежень не дають завантажувати файли більш певного розміру. Обходиться додаванням в файл PHP.ini для конкретного домену двох параметрів:

 • upload_max_filesize = 50M
 • post_max_size = 50M

Проблема з обмеженням на завантаження файлу знімається. При імпорті всіх наявних авторів заміняю одним.

Галочку навпроти імпорту вкладень ставлю, але очікую повідомлень про те, що файли вже завантажені (uploads скопіював, https замінив на http раніше). Якщо галочку не поставити, то зображення не з'являться в медіотека WordPress на новому хостингу.

Процес імпорту було розпочато о 15.42, а закінчений о 16.11. На жаль з косяками - коментарі відображаються, але при цьому їх кількість вказується рівним нулю. Повідомлення до речі про закінчення імпорту не було. Чекаю ще.

Справді сторінка начебто мертва, але процес йде, помітно при відкритті сторінок сайту, там де раніше не було зображення через якийсь час воно все-таки з'являється.

О 16.20 у самій останньої статті з'явилося і кількість коментарів. Все в цілому виглядає прийнятно, але хотілося б побачити фінальне повідомлення про завершення процесу і що виникли в процесі помилках.

В результаті отримав зовні робочий сайт, але з незрозумілих мені причин замість картинок до багатьох статей з'явилися посилання на зображення.

Повторний імпорт. Варіант 2

Видалив весь сайт. Знову створив порожній, встановив, тему, поміняв тип постійних посилань, розміри мініатюр, додав нового користувача (на додаток до адміну), попросив пошукові системи не індексувати сайт, відредагував PHP.ini, доповнив functions.php теми рядком яка виключає з URL адреси статті category (помітив, що при експорті воно з'явилося),

add_filter ( 'category_link', create_function ( '$ a', 'return str_replace ( "category /", "", $ a);'), 9999);

Відмінність Варіант 2 від попереднього варіанту - не ставлю галку поруч з рядком Завантажити та імпортувати файли вкладень. Папка Uploads на новий сайт знову скопійована (переміщення вироблено на самому сервері). У слідстві її розміру з'явилося сильне бажання і її оптимізувати. Варіант знайдений на поточний момент плагін - Force Regenerate Thumbnails.

На http: // localhost / markevich спробував, результат не зовсім зрозумілий. Швидше просто видалю зображення з розмірами які в блозі вже не використовуються.

Повертаюся до імпорту, з вказаних настройок все пройшло як годиться. Майже. Імпорт на сервер розпочато о 17.36. Закінчено в 17.37. Виданий список з 3565 рядків містять інформацію про файлах які не вдалося імпортувати, але це нормально, тому що картинки не імпортувалися.

Єдиний косяк видали самі мініатюри, які відображаються у мене в шапці статті - вони не прикріпилися. Замість картинки сірий фон.

Рішення проблеми - плагін Export Featured Images, який дозволяє зі старого хостингу експортувати мініатюри, а потім так само як і статті імпортувати в новий блог. Результат імпорту буде виглядати так.

У кожного запису тепер є своя мініатюра. Так і має бути.

Тепер імпорт повністю завершено. Переходжу до установки SSL-сертифіката. Сенс його - забезпечення шифрованого з'єднання між блогом і вами. Результат - зелений замок в адресному рядку і мітка - надійний.

Установка SSL-сертифіката на новому хостингу

На даний момент сайт на новому хостингу доступний по протоколу http, але потрібен https. Про установку https писав раніше в статті - Переїзд сайту на https. Покрокова інструкція . Зараз по суті треба частково повторити процес переїзду або скористатися установкою SSL сертифікату з особистого кабінету Fornex.

На жаль, не прокатали.

Зібрав файли мають відношення до SSL в одній папці. Ось ці файли:

 • markevich.by.key
 • markevich_by.ca-bundle
 • markevich_by (сертифікат безпеки)
 • markevich_by.csr

Послідовність дії уявляю, але не зайвим буде запитати у підтримки Fornex.

На відміну від Hoster.by тут весь процес спілкування з техподдержкой зібраний в одному місці. Відповідь була такою:

Добрий день. Ви можете встановити сертифікат для сайту через Cpanel меню SSL.
Як альтернативний варіант ми можемо встановити безкоштовний сертифікат від Letsencrypt.

Інструкція по установці ssl - сертифіката https://fornex.com/wiki/hosting_ssl_setup/ . Якщо знадобиться допомога, завантажте всі файли сертифіката на хостинг, ми виконаємо установку.

За відчуттями рівень підтримки вище ніж Hoster.by. Є готові інструкції за типовими питань.

Виконую установку SSL своїми силами. Передаю ключ на сервер.

Передаю сертифікат.

В результаті сертифікат встановлено.

Тепер в базі даних сайту треба все посилання містять http://markevich.by поміняти на https://markevich.by. Результат запиту до бази даних.

Після виконання даних запитів в адмін-панель сайту увійти більше не виходить. Міняю IP адреса сервера для домена, копіюю robots.txt, доповнюю редирект htaccess.

Міняю A-запис для домену markevich.by о 16.40 18.06.2017. Чекаю поки сайт на новому хостингу стане доступний з інтернету (сьогодні неділя). Процес зайняв менше години.

Усунення помилок переїзду

Тепер дивлюся на переїхав сайт, встановлюю і налаштовую ще кілька плагінів:

 • Akismet Anti-Spam;
 • W3 Total Cache;
 • All In One WP Security.

Бачу недолік другого варіанту імпорту - тепер зображення відсутні в бібліотеці медіафайлів WordPress, але тому що повторно в нових статтях картинки не використовую мене це не хвилює.

Зауважив, що не перекинув на новий сервер в корінь домену файли підтвердження домену тощо (Яндекс, google). Перевірив бачать сайт Яндекс.Метрика, Google Analytics, Яндекс.Вебмайстер, Google Search Console. Все добре.

Третє - після того як все працює виганяю весь сайт на предмет наявності битих посилань. Використовую програму NetpeakSpider.

NetpeakSpider зручний всім, що є можливість подивитися де в блозі розташовуються посилання ведуть на неіснуючі сторінки. Шикарна програма.

Знайдено три помилки, одна пов'язана з тим, що видалив одну сторінку, друга - бита посилання, третя - посилання в коментарях на неіснуюче зображення. Все виправив.

На наступний день були проблеми з панеллю керування WordPress - можна було тільки увійти в неї, але не можна увійти на сайт. Очистив кеш браузера, видалив з файлу Host згадки блогу.

Очистив кеш браузера, видалив з файлу Host згадки блогу

В цей же день з'ясував, що від WordPress не приходять повідомлення про нові коментарі, листи про зміну пароля. Перше, що спробував зробити - додав на хостинг поштову адресу [email protected] Не допомогло.

Спілкувався з підтримкою Fornex.com. Відповідають оперативно і по справі.

Всі проблеми пов'язані з переїздом вирішені, залишилося внести правки в кілька статей пов'язані з відмовою від використання плагіна по красивому висновку зображення (типу як на tut.by, onliner.by).

Підсумок виконаної роботи

Став питання - як оцінити підсумок установки WordPress з нуля на новому хостингу. Оптимальним способом є моніторинг навантаження на сайт, але як це зробити? Рішення виявилося простим - CPanel - Метрики - Використання CPU і одночасних з'єднань.

У цій метриці добре помітно коли виділені для сайту ресурси досягають своїх лімітів. Кожен день блог досягав лімітів по декільком виділеним для нього ресурсів.

Hoster.by. Навантаження на сайт в період з 12.06.17 по 19.06.17

З вечора 18.06.17 блог розташований на новому хостингу. Метрика від Fornex.com в період з 21.06.17 по 28.06.17 виглядає наступним чином.

Fornex.com. Навантаження на сайт в період з 21.06.17 по 28.06.17

Краса! Чистий переїзд WordPress на хостинг Fornex.com вважаю вдало завершеним. За підсумком скажу, що переїзд - це трудомісткий. З радістю доручив б відповідальному виконавцю, але де такого знайти? Де людина яка не просто, щось зробить але і пояснить, що він для тебе зробив. Досвід роботи підказує, що для того, щоб завдання було виконано вона повинна бути максимально точно описана, але для того, щоб це зробити потрібно самому з усім розібратися. Але тоді вже простіше вирішити своє завдання самому.

В результаті тепер плачу за хостинг 2,28 $ замість 9,6 $. Кількість обмежень прагне до нуля, відвідуваність залишилася без змін. Якщо знадобиться більше ресурсів, то обходиться вони мені будуть в 5,71 $, тобто дешевше.

ТарифVH-SSD-2VH-SSD-10VH-SSD-20VH-SSD-100

1000 МБ 4000 МБ 10 000 МБ 30 000 МБ Сайти 2 10 20 100 Кількість БД 2 10 20 100 Ядра CPU 1 2 4 8 Ціна 1,14 $ 2,28 $ 5,71 $ 11,42 $

Оптимальним способом є моніторинг навантаження на сайт, але як це зробити?
З радістю доручив б відповідальному виконавцю, але де такого знайти?