Донецкий техникум промышленной автоматики

»Чи можна дорослим пити молоко, або воно тільки для дітей?

  1. - Чому ви не рекомендуєте пити молоко дорослим людям?
  2. - Як ви ставитеся до системи роздільного харчування?

Сьогодні лазив по Рамблеру і виявив інтерв'ю з черговим дієтологом, який на фотографії виглядає, скоріше, своїм власним пацієнтом. Так і згадується: «Лікарю - виліковний сам!»

І ось, зокрема, там є такий абзац. Я його наводжу нижче.

- Чому ви не рекомендуєте пити молоко дорослим людям?

- Молоко - це продукт, в природі не існує. Молоко є, поки є немовля і мама. Більшість людей дуже погано переносять молочні продукти. Приблизно три чверті населення Землі взагалі молоко не використовують. Для Китаю, Японії і Східної Азії це небувалий продукт, зараз їх навчили пити молоко, і вони зіткнулися з хворобами, яких у них ніколи не було. Молоко - це продукт, який погано поєднується з будь-якою іншою їжею. Саме тому у всіх ссавців перехід від грудного годування до твердої їжі завжди дуже короткий, інакше це загрожує неприємностями. Коров'яче молоко призначене для теляти, воно інше за структурою, ніж людське, тому його потрібно руйнувати (сквашувати) і тільки після цього вживати.

Ця думка, до речі, дуже популярно. Я маю на увазі, що нібито, молоко можна пити тільки дітям і тільки грудне. Коров'яче молоко або не дай бог козяче - вже шкідливо. Моя старша дочка виросла на козячому молоці, до речі. Міцніше багатьох буде!

А вже тим більше, типу, дорослим не можна пити незбиране молоко, ні в якому разі. Часто таке пишуть. І я завжди дивуюся, звідки беруться такі маревні ідеї? Як взагалі можна ось так порівнювати людину з іншими ссавцями і робити далекосяжні висновки?

Давайте я порівняю людини з кішкою, яка із задоволенням п'є молоко. Моя собака теж п'є молоко і ні разу не померла від нього. Повірте, у мене було багато кішок і собак по життю.

Інша справа, що котячим або псових в дикій природі просто немає де його взяти! Тому і не п'ють. А не тому що шкідливо, як каже цей доморощений дієтолог.

Я Вам більше скажу, тварини в дикій природі ніколи не їдять котлети або пельмені. Спробуйте зловити ведмедя і запропонувати йому тарілку сибірських пельменів зі сметанкою. Розумнішати за милу душу!

Але звідси зовсім не випливає висновок, що людині шкідливо їсти пельмені або борщ. Чому ж до молока таке ставлення? Так, людина давним-давно приручив диких тварин і користується ними для їжі. Це що, новина? Коротше, пийте молоко і не слухайте нікого.

У тому інтерв'ю є ще один бзік, інакше не назвеш. Ось, почитайте абзац.

- Як ви ставитеся до системи роздільного харчування?

- Білки і вуглеводи вимагають різних умов травлення. Це означає, що ці продукти поєднувати не треба, інакше будуть проблеми, наприклад гниття. Поєднання вуглеводів з цукром запустить процес бродіння, тому очевидно, що цукор, фрукти і овочі потрібно розділяти. Про молочне з м'ясним я навіть говорити не буду, настільки це відомий факт.

Тобто, макарони по-флотськи (білки + вуглеводи) їсти не можна ЗОВСІМ. Бідні матроси, а вони й не знали! І я не знав, а це блюдо люблю з дитинства. А шлунок у мене міцніше багатьох буде!

Там ще є - вуглеводи не можна їсти з цукром. Охренеть взагалі, тому що цукор - це і є вуглеводи. Виходить, що масло масляне їсти не можна - потрібно спершу масло, а потім масляне!

Якщо почитати кулінарні рецепти будь-якої країни, то в усі часи заважали, заважають і будуть заважати білки з жирами і вуглеводами, рослинну їжу з м'ясною. Навіщо щось винаходити?

Далі можна не читати. Якщо, все ж, є бажання, то тут: http://www.the-village.ru/village/city/city-news/142513-chto_novogo_dietolog_interview і ось фотка «дієтолога». Як хочете, але він довіри у мене не викликає.

Я теж толстоват, як Ви знаєте, але я не називаю себе дієтологом, ні пишу диких рад, і з усіх сил борюся з вагою. Рубіж у 100 кг я вже пройшов, ура! 🙂

Я давно закрив коментарі і листування, заощадивши цим купу часу і нервів. Але Ви можете скидати мені на фейсбук подібні статті, в яких Ви сумніваєтеся - правда це чи ні.

І якщо мені є що сказати, скажу обов'язково. Тобто, напишу статтю. Зрозуміло, це в тому випадку, якщо моя думка Вас цікавить. Будьте здорові! 🙂

PS Ще одна думка прийшла в голову. Теж щодо поширеної міфу, нібито, про користь алкоголю. Ні-ні, та й пишуть про це. Навіть статтю писати не буду, обійдуся декількома фразами.

Дійсно, алкоголь може бути корисний. І морфій корисний, тому що це прекрасне снодійне. А героїн і кокаїн чудово знімають депресію.

Ви вже зрозуміли, що вся справа в тому, що жодне з перерахованих засобів не може бути рекомендовано, як самостійне лікування, тому що всі вони викликають хворобливу пристрасть. Або наркотичну залежність, як хочете називайте.

Саме тому алкоголь, незважаючи на деяку відносну корисність в малих дозах і в невеликій кількості випадків, НІ В ЯКОМУ РАЗІ не можна назвати лікувальним засобом. Це все.

схоже

Чому ви не рекомендуєте пити молоко дорослим людям?
Як ви ставитеся до системи роздільного харчування?
Чому ви не рекомендуєте пити молоко дорослим людям?
І я завжди дивуюся, звідки беруться такі маревні ідеї?
Як взагалі можна ось так порівнювати людину з іншими ссавцями і робити далекосяжні висновки?
Чому ж до молока таке ставлення?
Це що, новина?
Як ви ставитеся до системи роздільного харчування?
Навіщо щось винаходити?