Донецкий техникум промышленной автоматики

Чи не відтворюється музика ВКонтакте: чому і що робити?

  1. Перебої в роботі сайту
  2. Недостатня швидкість завантаження
  3. Використання протоколу https
  4. Проблеми з флеш-плеєром
  5. Перевіряємо комп'ютер на віруси
  6. Завантаження блокує антивірус
  7. Проблема виникла у браузером
  8. очищення кешу
  9. відкатуємо систему

Сьогодні ми будемо говорити про дуже поширеною проблеми

Сьогодні ми будемо говорити про дуже поширеною проблеми. У вас напевно є аккаунт у соціальній мережі ВКонтакте, а тому ви прекрасно обізнані про дану неполадку - іноді відмовляється відтворюватися музика. І якщо це всього лише тимчасова проблема, вважайте, вам пощастило. А ось якщо вона «переросла» в хронічну, то треба щось робити. Я розгляну кілька можливих причин і розповім про те, як впоратися з обрушилася напастю.

Перебої в роботі сайту

Ви напевно могли помітити, що в останні кілька місяців спостерігаються дивні проблеми. Наприклад, буквально вчора в перебігу декількох десятків хвилин я просто не міг потрапити до свого облікового запису. Подумав було, що проблема з мого боку, але спробував зайти з інших пристроїв в ВК і з іншого провайдера - нічого не вийшло.

Допускаю, що саме такий збій може позначитися і на відтворенні музики. Наприклад, ви зайшли на сайт, знайшли композицію і тут виникає збій. Як тільки ви натискаєте на кнопку Play, нічого не відбувається, тому що немає відповіді від сервера. Все, що вам залишається робити, це чекати, поки проблема буде вирішена.

До речі, в одиничних випадках проблема може бути з самим сервером - він, наприклад, перевантажений. В такому випадку композиція може відтворюватися, але швидкість завантаження вкрай мала, а тому пісня постійно буде запинатися. В цьому випадку можна почекати, а можна пошукати цю ж пісню, але що б вона перебувала на іншому сервері (просто включите її і якщо вона моментально завантажиться, ви потрапили в точку).

Недостатня швидкість завантаження

Якщо ваш тариф володіє відносно невеликою швидкістю завантаження, то музика може, так би мовити, гальмувати при завантаженні. Якщо трек володіє великим бітрейтом, то і запускатися він буде значно довше. Крім того, не забуваємо, що завантаженість серверів ВК також впливає на швидкість завантаження композицій.

Як бути? Збільшити швидкість, наприклад, шляхом зміни тарифного плану . Якщо ж у вас просто немає такої можливості, вам доведеться робити так. що б пісня кешуватися. Що це означає? Відразу після натискання на кнопку Play поставте мелодію на паузу і дочекайтеся, коли смуга буде повністю заповнена. Тоді пісня буде програватися повністю і без зупинки.

Використання протоколу https

На просторах мережі мною було знайдено одне дуже просте, але в той же час дієвий засіб, якщо, звичайно, вірити численними відгуками.

На просторах мережі мною було знайдено одне дуже просте, але в той же час дієвий засіб, якщо, звичайно, вірити численними відгуками

Після того, як ви зайдете на сайт ВКонтакте, в браузерної рядку змініть протокол http: // на https: // (або просто наберіть https://vk.com). Відразу після цього ваш плеєр може заробити. Пробуйте.

Проблеми з флеш-плеєром

Сьогодні дуже велике число сайтів працює із застосуванням флеш-технологій. Сюди можна віднести той же ВКонтакте або навіть відеохостинг YouTube . Тому якщо не встановлений Flash-плеєр або встановлена ​​його стара версія, то у вас нічого запустити не вийде.

Примітно, що якщо мова йде про застарілої версії плеєра, то він може відмовлятися працювати. Чому? Чесно кажучи, я не знаю, але це дивно, тому як на одних комп'ютерах проблем з флешем немає, навіть якщо там встановлена ​​дуже стара версія плеєра, яка не оновлювалася рік-другий, а інші вимагають обов'язкового оновлення.

Не переживайте, оновити або встановити флеш-плеєр не складе труднощів. Про це я розповідав в одній з попередніх статей , Тому не бачу ніякого сенсу повторюватися. Та й сама процедура займає від сили 3-5 хвилин вільного часу.

Але перш, ніж я почну розповідати про ще одну причину виникнення неполадок при відтворенні музики, хочу нагадати, що в браузер Google Chrome флеш-плеєр вбудований за замовчуванням і оновлюється автоматично. Тому теоретично в цьому браузері пісні повинні завантажуватися завжди. У Mozilla Firefox, Opera і Internet Explorer немає вбудованого плеєра. Поки немає.

Перевіряємо комп'ютер на віруси

Чесно кажучи, я дуже сумніваюся в тому, що саме вірус або троян став причиною неполадки, але такий варіант теж не варто виключати, оскільки випадки не поодинокі.

Що б захистити свій комп'ютер від впливу ззовні, обов'язково використовуйте антивірус. Якщо він у вас ще не встановлено, встановіть його негайно! Тим паче існують безкоштовні версії антивірусів, наприклад, той же Avast . Потім поновіть базу до останньої версії і запустіть сканування.

Також я рекомендую скористатися утилітою під назвою Dr.Web CureIt. Вона дозволяє вилікувати комп'ютер від безлічі всіляких проблем, до того ж поширюється абсолютно безкоштовно. Втім, про все це вже є стаття на нашому сайті, з якої ви можете ознайомитися самостійно.

Завантаження блокує антивірус

Таке теоретично можливо - вбудований в антивірус екран блокує передачу музики з ВК. Проблема в тому, що упевнитися в цьому не так просто, бо треба буде відключати всі екрани у АВ. Якщо після відключення екранів (тобто після тимчасового відключення антивіруса) звук з'явився, то справа однозначно в АВ.

Що робити? Просто додайте адресу ВКонтакте в список виключень вашого антивіруса. Зробити це дуже просто через настройки (наприклад, «Налаштування» - «Антивірус» - «Винятки»). Додаємо http://vk.com в список виключень і натискаємо ОК.

На жаль, у цього способу є одна погана особливість - тепер екрани перестануть функціонувати для адреси http://vk.com, що в свою чергу може привести до того, що на ваш комп'ютер потрапить шкідливий файл, якщо ви, наприклад, перейдете з невідомої посилання, яку вам надіслав нібито ваш друг (а по факту - зловмисники, які викрали аккаунт вашого знайомого). Так що будьте уважніше - всі дії ви виконуєте виключно на свій страх і ризик.

Проблема виникла у браузером

Скажу відразу, що це стосується в основному тих користувачів, які користуються браузером Mozilla Firefox. Справа в тому, що в інтернет-браузері може бути встановлено кілька доповнень, які тим чи іншим чином позначаються на роботі флеш-плеєра.

Наприклад, є такий плагін Flashblock. Встановлюється він для того, що б блокувати будь-які прояви Flash на сайтах. Завдяки цьому, до речі, швидкість завантаження сайтів зростає в рази, але при цьому багато його функції не працюють. Теж саме стосується і ВК - зайти на сайт ви зможете, але ось повноцінно ним користуватись - однозначно ні.

Що робити? Просто деактивуйте плагін через настройки браузера ( «Інструменти» - «Додатки» - «Модулі»). Якщо вам так потрібен цей плагін, то просто додайте ВК в список виключень - таке теж можливо.

очищення кешу

Як варіант, можна спробувати очистити кеш в браузері. Чесно кажучи, я сумніваюся, що дана дія вам допоможе, але спробувати все ж варто. Про очищення кеша для браузерів я вже розповідав: читайте тут і тут .

відкатуємо систему

Що робити, якщо жоден із запропонованих рад не допоміг? Взагалі-то, вже одна порада зі списку вам просто зобов'язаний був допомогти, але якщо цього з якоїсь причини не сталося, то можу запропонувати лише одне - відкотити систему на більш ранню дату, коли ваш комп'ютер нормально функціонував. Тільки запам'ятайте, що останні встановлені програми або гри можуть бути ліквідовані, в той час як інші файли (фотографії, відеоролики, музичні композиції і т.п.) залишаться недоторканими.

Зайдіть в панель управління, виберіть розділ розділ "Відновлення" - "Запуск системи відновлення".

Потім виберіть точку відновлення (більш рання дата) і натисніть кнопку «Далі».

Потім виберіть точку відновлення (більш рання дата) і натисніть кнопку «Далі»

Дотримуйтесь інструкцій. Потім комп'ютер буде перезавантажений.

Як бути?
Що це означає?
Чому?
Що робити?
Що робити?