Донецкий техникум промышленной автоматики

Чи не завантажується або зависає macOS при завантаженні Mac. Що робити?

  1. 1. Відключіть усі пристрої підключені до Mac і спробуйте перезавантажити комп'ютер
  2. 2. Завантаження macOS в безпечних режимах Safe Boot або Verbose mode
  3. 3. Вдаємося до допомоги Дисковою утиліти (Disk Utility)
  4. 4. Як зберегти дані з Mac, який не завантажує macOS
  5. 5. Повторне macOS
  6. 6. Сьогодні просто не ваш день

Комп'ютери Mac з операційною системою macOS на борту є еталоном надійності і працездатності, але навіть незважаючи на це ніхто не застрахований від форс-мажорних обставин, через які операційна системи може не завантажуватися або зависати при запуску. У цьому матеріалі ми розповімо про типові несправності та способи їх усунення.

У цьому матеріалі ми розповімо про типові несправності та способи їх усунення

Відсутність завантаження Mac або підвисання під час запуску macOS можуть бути наслідком трьох основних причин:

  • проблема, пов'язана з технічною складовою (SSD, HDD, RAM, процесор, материнська пам'ять, контролер і так далі);
  • нове обладнання (необхідно відключити). Причиною може бути навіть звичайна USB-флешка або USB-ключ;
  • проблема, пов'язана з програмним забезпеченням.

Власникам MacBook насамперед рекомендується перевірити не розрядилася батарея і чи працює зарядний пристрій.

Якщо ж процес запуску і завантаження macOS почався, але підвисає на певних стадіях, то необхідно по порядку пройтися по всіх пунктах нижче наведеного алгоритму дій.

ПО ТЕМІ: Як приховувати файли і папки на Mac (macOS) від сторонніх: 3 способи .

1. Відключіть усі пристрої підключені до Mac і спробуйте перезавантажити комп'ютер

Про те, як примусово перезавантажити будь-який з комп'ютерів Mac ми розповідали в цій статті .

2. Завантаження macOS в безпечних режимах Safe Boot або Verbose mode

Safe Boot або ж просто «Безпечний режим» дозволяє запустити macOS з обмеженими перевірками і функціоналом. Тобто запускається лише той мінімум, який дозволяє системі функціонувати. Всі дії ми виконуємо з вимкненого Mac. Для того, щоб його вимкнути досить затиснути кнопку живлення на 2-3 секунди.

MacOS в режимі Safe Boot запускається трохи повільніше (якщо вона взагалі запуститься), так що не поспішайте переходити до наступного кроку, поки не переконаєтеся у відсутності працездатності цього. Для того, щоб запустити Mac в безпечному режимі Safe Boot, просто включите комп'ютер з затиснутою клавішею ⇧Shift.

Також є аналог режиму Safe Boot - Verbose mode. Різниця в тому, що останній дозволяє вивести на дисплей всю детальну інформацію про завантажуються процесах, програмне забезпечення та драйвери. Щоб запустити Mac в режимі Verbose mode, запустіть Mac з затиснутими клавішами Shift + Command + V (⇧ + ⌘ + V).

Якщо Mac запуститься в режимах Safe Boot або Verbose mode, то необхідно натиснути на меню  і перезавантажити машину в звичайному режимі. Успішна завантаження говорить про те, що нам пощастило.

Якщо ж Mac не завантажили, то плавно переходимо до наступного кроку.

ПО ТЕМІ: Як витягти флешку, знімний диск (накопичувач) і т.д. в macOS (7 способів) .

3. Вдаємося до допомоги Дисковою утиліти (Disk Utility)

Наша інструкція побудована на тому, щоб спочатку відсіяти найбільш поширені і прості в усуненні причини відмови Mac. На цьому етапі необхідно переконатися в тому, чи не є причиною неполадок непрацездатність жорсткого диска або SSD, а допоможе нам в цьому штатний засіб в особі Дисковою утиліти.

Вимкніть Mac з будь-якого підвішеному стану. Запуск Дисковою утиліти здійснюється включенням Mac з затиснутими клавішами Command + R (⌘ + R). Тут ви потрапите в режим відновлення.

У списку «Програми macOS» виберіть пункт «Дискова утиліта» і натисніть кнопку «Продовжити».

В дискової утиліти виберіть жорсткий диск в лівому бічному меню і запустіть режим перевірки, натиснувши на кнопку «Перша допомога» у верхній частині вікна.

Після закінчення перевірки в разі виявлення несправностей утиліта тут же запропонує їх виправити або виправить автоматично. Після цього перезавантажте Mac. Якщо не допомогло, то приступаємо до наступного кроку.

ПО ТЕМІ: «Гарячі клавіші» для macOS, які повинен знати кожен .

4. Як зберегти дані з Mac, який не завантажує macOS

Якщо вас не хвилюють дані, що зберігаються на жорсткому диску, то сміливо пропускайте цей пункт і переходите до наступного кроку.

Якщо ви не користуєтеся найправильніший функцією Time Machine, то перед перевстановлення macOS необхідно подбати про перенесення даних з диска. Розробники з Купертіно придумали спеціальний Режим зовнішнього диска ( детально ), За допомогою якого можна отримати доступ до даних, що зберігаються на жорсткому диску Mac для їх копіювання на інший Mac. Недолік такого способу очевидна - необхідність присутності другого Mac і кабелю Thunderbolt.

Недолік такого способу очевидна - необхідність присутності другого Mac і кабелю Thunderbolt

Щоб активувати Режим зовнішнього диска необхідно:

1. З'єднайте обидва Mac через кабель Thunderbolt.

2. Вимкніть проблемний Mac, а робочий Mac включите.

3. Запустіть непрацездатний Mac з затиснутою кнопкою Т і утримуйте її до появи на дисплеї іконки Thunderbolt на синьому тлі, що свідчить про успішний запуск Mac в режимі зовнішнього диска.

На працездатному комп'ютері в Finder повинен повіться зовнішній жорсткий диск, з якого ми і будемо копіювати важливі дані. Після закінчення процедури безпечно витягніть диск і вимкніть комп'ютер довгим затисненням кнопки харчування.

ПО ТЕМІ: Як створити розклад режимів сну і автоматичного включення Mac .

5. Повторне macOS

Повторне macOS

Фінальним етапом всіх дій, які може зробити кожен користувач у себе вдома буде перевстановлення системи. Увімкніть Mac з затиснутими клавішами Command + R (⌘ + R), дочекайтеся завантаження «Програми macOS» і в запропонованому списку виберіть пункт «Переустановити macOS» і натисніть кнопку «Продовжити». Далі виконуйте всі дії, запропоновані системою.

Більш докладно про правильну перевстановлення macOS ми розповідали в цьому матеріалі .

6. Сьогодні просто не ваш день

Якщо запропоновані вище дії не допомогли, то швидше за все у вас щось більш серйозне. Проблема може критися як в новому встановленому обладнанні, так і в непрацездатності штатного «заліза». Для подальшої діагностики зверніться за допомогою до фахівців з сервісного центру.

Дивіться також: