Донецкий техникум промышленной автоматики

Чи може весілля принца Гаррі потягатися з інавгурацією Путіна

  1. "Весілля століття"
  2. Сімейні цінності

Фаріда Рустамова, Ольга Дьяконова Російська служба Бі-бі-сі

Image caption Росіяни не зможуть подивитися королівське весілля головними каналами

Головні російські телеканали, які пишалися в 2011 році трансляцією весілля Кейт Міддлтон і принца Вільяма, в цьому році не покажуть церемонію королівського весілля принца Гаррі і Меган Маркл. Держканали не хочуть показувати церемонію через погіршення відносин з Великобританією, вважає телекритик.

У програмах передач головних обов'язкових загальнодоступних телеканалів - "Першого каналу" і "Росії 1" - трансляція весілля в суботу, 19 травня, не значиться.

Попередню велику королівське весілля 29 квітня 2011 року, тоді ще принца Вільяма і Кейт Міддлтон, в прямому ефірі транслював "Перший канал". Коментувати подію були запрошені колишній головний редактор російської версії журналу Vogue Альона Долецька і відомий перекладач Григорій Лібергал (переводить для "Першого каналу" церемонію вручення премії "Оскар").

Запис трансляції телеканал повторив два рази в той же день і один раз на наступний день. Крім того, перед початком церемонії був показаний фільм "Принц і Попелюшка. Вільям і Кейт", знятий Бі-бі-сі.

У прямому ефірі з перервами на новинні випуски тоді церемонію показував і телеканал "Росія 24". Там подія коментували відомий телеведучий Сергій Брильов і телеведуча Ірина Россіус (пізніше стала прес-секретарем колишнього тоді головою МНС Сергія Шойгу).

Чому ця весілля не привернула увагу держканалів, їх представники не пояснили. Представник "Першого каналу" Лариса Кримова в понеділок попросила відправити їй питання по смс. Однак протягом дня не відповіла на повідомлення і не брала трубку.

Представник холдингу ВГТРК Вікторія Арутюнова підтвердила Бі-бі-сі, що телеканали холдингу не транслюватимуть королівське весілля. За її словами, канали ВГТРК ведуть прямі трансляції, "тільки коли мова йде про події національної інформаційної порядку".

На запитання Бі-бі-сі, чому "Росія 24" вела трансляцію в 2011 році, але не буде вести в цьому році, представник ВГТРК відповісти відмовилася. Але, за її словами, не виключено, що в інформаційних випусках канали "Росія 1" і "Росія 24" будуть висвітлювати весілля.

"Весілля століття"

У 2011 році "Перший канал" і канали ВГТРК активно висвітлювали королівське весілля. "Перший канал" широко анонсував її і називав "Весіллям століття".

Загальний сайт каналів ВГТРК "Вести.Ru" писав , Що "пряму трансляцію дивиться весь світ", і пишався кількістю переглядів, як і "Перший канал" .

Церемонія дійсно зібрала значну аудиторію. За даними державного телеізмерітеля Mediascope (колишній TNS), пряму трансляцію церемонії 29 квітня 2011 року на "Первом канале" подивилися понад 3,5 млн осіб (частка 27,6%). Два вечірніх повтору трансляції подивилися 1,6 млн і 1,2 млн чоловік.

На "Росії 24", яка демонструвала весілля з перервами, на піку аудиторія досягала більше 500 тисяч чоловік (частка 5,8%).

Це можна порівняти з аудиторією перегляду загальнонаціональних подій. Так, трансляцію параду Перемоги 9 травня 2011 року на "Первом канале" року переглянули понад 7 млн ​​осіб - в два рази більше, ніж королівське весілля (3,5 млн чоловік). А інавгурацію Володимира Путіна в 2012 році подивилися 700 тисяч осіб.

"Я пам'ятаю цю трансляцію, було відчуття багатовікової традиції, яку ми в Росії втратили", - говорить телекритик Ірина Петровська. На її думку, російські федеральні канали відмовилися від показу весілля з політичних причин - через погіршення відносин з Великобританією.

"Це видовище, яке народ би став дивитися, хоча б тому, що це красиво. Ніякого іншого пояснення [відмови від трансляції], крім політичного підґрунтя, у мене немає. Отруєння Скрипаль і так далі - це не могло пройти безслідно", - вважає Петровська.

На цей раз під час королівського весілля (початок приблизно о 13:00 за київським часом) "Перший канал" показуватиме фільм "Анна і король". За "Росії 1" буде йти програма "Аншлаг і компанія", а по "Росії 24" - програма "Вести".

Фаріда Рустамова, Ольга Дьяконова Російська служба Бі-бі-сі   Image caption Росіяни не зможуть подивитися королівське весілля головними каналами   Головні російські телеканали, які пишалися в 2011 році трансляцією весілля Кейт Міддлтон і принца Вільяма, в цьому році не покажуть церемонію королівського весілля принца Гаррі і Меган Маркл

Media playback is unsupported on your device

Нові подробиці про весілля принца Гаррі і Меган Маркл

Сімейні цінності

Втім, на деяких нішевих телеканалах росіяни все ж зможуть побачити королівське весілля. Церемонію покаже телеканал "П'ятниця", що входить в другій мультиплекс і належить "Газпром-медіа холдинг".

"Найочікуваніша подія року! Принц Гаррі і Меган Маркл продовжують багатовікову традицію королівського шлюбу і влаштовують грандіозну церемонію одруження", - йдеться в анонсі трансляції.

"Це головна світська подія року, що проповідує сімейні цінності і любов", - пояснила Бі-бі-сі представник "П'ятниці", чому канал вирішив показати весілля.

У 2011 році на частоті, на якій зараз віщає "П'ятниця", працював телеканал MTV. Він показував весілля Вільяма і Кейт і, за даними Mediascope, трансляцію подивилися 327 тисяч осіб.

Також королівське весілля буде транслювати телеканал "Ю" (належить приватному "ЮТВ холдингу"). Канал позиціонує себе як жіночий.

Канал   позиціонує   себе як жіночий

Media playback is unsupported on your device

"Зірки зійшлися", - принц Гаррі про свою наречену

"Тема весіль дуже приваблива для наших жінок. Така подія, як весілля в британській королівській сім'ї, очікувано приверне велику кількість наших глядачок", - сказала Бі-бі-сі представник каналу.

Коли телегігант відмовляються щось показувати, вони шкодять собі, вважає телекритик Петровська. "Сьогодні знайдеться величезна кількість ресурсів, де все можна подивитися. Тому держканали втратять велику аудиторію", - говорить критик.

У 2011 році більше 24 мільйонів британців дивилися трансляцію весілля принца Вільяма і Кейт Міддлтон. Бі-бі-сі тоді зафіксувала аудиторію 34 мільйони людей на всіх платформах.

У світі церемонія транслювалася в 180 країнах, загальна аудиторію оцінювалася в 2 млрд чоловік.

Цього року основні британські телеканали присвятять весіллі принца Гаррі і Меган Маркл всю першу половину дня в суботу: спеціальний ефір BBC One триватиме з 9 ранку до 2 дня, ITV - з 9 ранку до 3 дня.