Донецкий техникум промышленной автоматики

Cео Прес - авторський блог про SEO і контекстну рекламу

 1. Проблеми визначення якості посилань
 2. Методи визначення якості потенційних донорів
 3. Чим інноваційний підхід SeoHammer?

У середовищі сео-фахівців існують безліч розумінь якості посилань У середовищі сео-фахівців існують безліч розумінь якості посилань. Одні вважають, що якісні посилання - ті, які розташовані на майданчиках з високим ТИЦ, інші - ті, за якими клацають реальні користувачі, треті - ті, які розташовані на сайтах з високою відвідуваністю. Кожен в якійсь мірі прав, але те, що дійсно визначає якість посилань - це результат їх роботи. Якщо сайт за рахунок куплених вами посилань вийшов в ТОП, значить вони були якісними.

Для глибокого розуміння механізму перевірки якості посилань я ознайомлю вас з проблемами визначення їх працездатності і методами оцінки якості потенційних майданчиків для покупки посилань. Якщо вам не цікавий цей матеріал, то сміливо переходьте до практики перевірки якості посилань через SeoHammer .

Проблеми визначення якості посилань

 • Оцінка якості одного посилання. Оцінити результати роботи групи посилань цілком реально, порівнявши позиції сайту до покупки посилань і після, наприклад, як я робив це тут . Зрозуміло, що буде похибка, пов'язана з іншими чинниками ранжирування (текстові чинники, наприклад, можна зафіксувати не зраджуючи контент на сайті), але вплив буде помітно. Оцінити ж вклад одного посилання в зміна позицій вкрай проблематично.
 • «Шум» від інших чинників ранжирування. Довідкові чинники ранжирування є одними з декількох груп факторів, які значно впливають на зміну позицій. Але на зростання або падіння сайту у видачі можуть також впливати текстові та поведінкові фактори, вік сайту, накладення різних фільтрів на сайт і т.д.
 • Залежність якості посилання від зв'язки «донор - акцептор». Посилання з однієї і тієї ж сторінки донора може добре працювати, наприклад, для сайту-акцептора тематики «пластикових вікон» і набагато гірше для «юридичних послуг».

Методи визначення якості потенційних донорів

1. «Візуальний» перегляд. Дивимося очками, як виглядає сайт: чи багато на ньому реклами, цікаві чи матеріали розміщуються на ресурсі і т.д. Після цього приймаємо рішення про покупку на ньому посилання. Сам по собі метод малоефективний і вельми трудовитрат. Має сенс використовувати тільки в поєднанні з іншими методами.

2. Метод тестових простановок посилань. Підбирається старий багатосторінковий сайт і багато-багато спеціальних запитів, які задовольняють наступним вимогам:

 • низька конкуренція,
 • приблизно рівну кількість сторінок у пошуку по вибраних запитах,
 • позиції сайту за спеціальними запитами знаходяться в певному діапазоні (від 30 до 50-ї позиції)

і деякі інші. Після цього ставляться посилання з цими запитами на досліджуваних донорах і по дельті зміни позицій спеціальних запитів робиться висновок про якість роботи посилань з донора. Метод дуже дорогий і трудомісткий, а тому крім великих контор і довідкових агрегаторів практично ніким не використовується. Головна його перевага - це метод, за допомогою якого можна виміряти реальну працездатність кожного донора.

3. Багатопараметричний метод фільтрації «поганих» донорів. Потенційні майданчики для розміщення посилань перевіряються по великій кількості параметрів, наприклад:

 • Кількість сторінок в індексі пошукових систем
 • Знаходження під АГС
 • Дата реєстрації домену
 • Кількість вихідних посилань з домену
 • Відвідуваність сайту
 • Проіндексованості сторінки донора пошуковими системами
 • Кількість внутрішніх посилань на сторінці
 • Кількість зовнішніх посилань на сторінці
 • Унікальність контенту сторінки

і т.д. І якщо якийсь з параметрів не задовольняє обраному допустимого значення, то повністю донор або певна його сторінка вважається «поганий» і поміщається в чорний список (Black List). Наприклад, допустимі значення параметрів можуть бути такими:

 • Якщо кількість проіндексованих сторінок сайту в Яндексі менше 50, то донор - «поганий».
 • Якщо сайт знаходиться під АГС, то донор вважаємо «поганим».
 • Якщо вік домену молодше півроку, то донор - «поганий»
 • Якщо кількість внутрішніх посилань на сторінці більше 100, то цю сторінку донора вважаємо «поганий».
 • Якщо контент на сторінці донора неунікальний, то це сторінку донора вважаємо «поганий».

і т.д. Донори (і їх сторінки), що задовольняють допустимим значенням всіх обраних параметрів, вважаються «якісними», придатними для розміщення на них посилань і поміщаються в білий список (White List).

Примітка. Звідки беруться параметри? І як вони пов'язані з реальною працездатністю посилання, розміщеної на обраній сторінці донора? Фактично - ніяк. Вибір цих параметрів заснований на «фізичному» розумінні сайту для людей (СДЛ) в розумінні Яндекса і розумному припущенні, що посилання з СДЛ повинні непогано працювати. Тобто зрозуміло, що у сайтів для людей практично напевно унікальний контент, вони не знаходяться під АГС Яндекса, мають хорошу відвідуваність, багато сторінок в індексі пошукових систем і т.д. Фільтруючи таким чином сайти за параметрами, ми підвищуємо ймовірність того, що посилання з «якісних» ресурсів будуть краще працювати.

Чим інноваційний підхід SeoHammer?

На відміну від всіх агрегаторів, які використовують при оцінці якості донорів метод тестових простановок, SeoHammer визначає факт працездатності майданчиків вже за готовими посиланнями, розміщеними реальними користувачами бірж посилань. Тим самим заощаджуються значні кошти, необхідні на реалізацію тестових простановок, і продукт виходить дешевше для кінцевого користувача: якщо все посилальні агрегатори беруть комісію мінімум 10% від вартості посилання, то у SeoHammer мінімальна комісія - 5%.

Друге ноу-хау СеоХаммера - розвиток багатопараметричного методу фільтрації «поганих» донорів ( см. його опис вище ). Кожному параметру фільтрації (в описаному вище методі) в залежності від його значення приписується певне політичне значення у формулі розрахунку якості донора, в результаті чого величина якості посилання вимірюється в конкретних цифрах.

Читати запис повністю »

Звідки беруться параметри?
І як вони пов'язані з реальною працездатністю посилання, розміщеної на обраній сторінці донора?
Чим інноваційний підхід SeoHammer?