Донецкий техникум промышленной автоматики

Часті питання (FAQ) за програмою NI Mail Agent

Q: Встановив програму, не можу зрозуміти, з чого почати ...
A: Виконайте наступне:
1. Зареєструйте в інтернеті необхідну кількість поштових акаунтів (при великих розсилках щоб уникнути видалення Ваших поштових скриньок рекомендую зареєструвати тимчасові ящики на серверах Mail.Ru, Яндекс, Rambler і т.д.).
2. Відредагуйте поточний аккаунт або створіть новий ( "Файл" - "Редагувати акаунти"), внісши відповідні налаштування зареєстрованих поштових акаунтів (SMTP-сервер, порт і т.д.). При необхідності введіть або завантажте список socks-проксі серверів.
3. Задайте параметри розсилки (ім'я програми відправника, формат, кодування і важливість листів, метод розсилки і т.д.), введіть тему і текст листів розсилки. Натисніть кнопку "Провести розсилку листів". Подробиці див. У файлі допомоги в розділі "Швидкий старт".

Q: Як зареєструвати другий комп'ютер при покупці редакції "Professional"? Як перенести ліцензію на новий комп'ютер?
A: Виберіть пункти меню "?" - "Запитати новий серійний номер", натисніть кнопку "Так" і заповніть форму запиту серійного номера, вказавши той же email, що і при оплаті ліцензії. Дочекайтеся листи до реєстраційної інформації. При перенесенні ліцензії на інший ПК попередньо деактивуйте ліцензію на колишньому ПК (меню "?" - "Деактивация програми").

Q: Налаштував програму, але листи не надсилаються або перестали відправлятися. Чому?
A: Подивіться текст помилки в журналі роботи програми (пункти меню "Параметри" - "Журнал роботи"). Якщо текст помилки не зрозумілий, пошукайте рішення даної проблеми в інтернеті. Найбільш ймовірні причини:
1. Введені настройки некоректні (перевірте ще раз адреси та порти поштових серверів, відповідність зазначеного email'а поштової аккаунту, введені паролі від ящиків і т.д.). Подивіться, яка помилка виникає в журналі роботи програми, пошукайте рішення Вашої проблеми за допомогою пошукових серверів (за кодом і опису помилки).
2. Зазначені smtp або proxy сервери в даний час можуть бути недоступні. Перевірте, чи вдається підключитися до цих серверів за допомогою інших програм. Частіше оновлюйте списки socks-proxy або вимкніть використання проксі.
3. Перевірте, чи не блокує чи програму вбудований в Windows брандмауер або фаерволл сторонніх розробників (Outpost Firewall або інший). У разі необхідності створіть для програми дозволяє правило.
4. Блокування поштових серверів може бути встановлена ​​і на стороні вашого інтернет провайдера або smtp-сервера - уточніть наявність блокування в службі техпідтримки.
5. Перевірте, чи коректно у вас складено лист розсилки. У ньому не повинно бути сторонніх символів і кілька адрес в одному рядку (такі рядки програма ігнорує).

Q: При розсилці в журналі роботи програми виникає помилка "Зроблено спробу виконати операцію на сокеті при відключеною мережі.". З чим це пов'язано?
A: Можливі причини:
1. Некоректні настройки аккаунта.
2. Блокування 25 порту (або іншого використовуваного) фаєрволлом або Вашим інтернет провайдером - спробуйте вивантажити з пам'яті всі антивіруси, фаєрволли, антіспамфільтри, задайте в настройках аккаунта альтернативний порт для підключення і при необхідності змініть тип підключення, уточніть наявність блокування поштових портів у вашого інтернет провайдера.
3. Проблеми з DNS - спробуйте задати в параметрах мережевого підключення інші DNS-сервери (наприклад, 8.8.8.8).

Q: В ході розсилки в журналі роботи програми з'являються отримані від smtp-сервера помилки. За їх опису не завжди зрозуміло, що вони означають і як їх виправити.
A: Більш докладний опис помилки і шляхи її усунення зазвичай можна знайти за допомогою пошукового запиту, що містить код і текст помилки, до сервера Google або Яндекс. Також з кодами відповіді і кодами помилок англійською мовою Ви можете ознайомитися в наступному документі .

Q: При розсилці через сервери Mail.ru виникає помилка "550 SMTP is available only with SSL or TLS connection enabled .". В чому причина?
A: Змініть в налаштуваннях smtp-сервера тип з'єднання з "Звичайне" на "TLS", перевірте, що порт вказано коректно - 25 або 465.

Q: При розсилці через Gmail.com я отримав помилку "534-5.7.14 ... 534-5.7.14 ...> Please log in via your web browser and then try again . 534-5.7.14 Learn more at 534 5.7.14 https://support.google.com/mail/bin/answer.py?answer=78754 ... - gsmtp ". Як виправити?
A: Виконайте рекомендації py?answer=78754> з наступної сторінки (Вхід в веб-інтерфейс, введення коду на відповідній сторінці , Перевірте, чи не занадто часто програма перепідключатися до сервера Gmail і не занадто простий пароль встановлений). Крім того, на відповідній сторінці дозвольте доступ до аккаунту неперевіреними додатків.

Q: При розсилці виникає помилка "504 5.5.2: Helo command rejected: need fully-qualified hostname.".
A: Спробуйте змінити в налаштуваннях smtp-сервера тип з'єднання з "Звичайне" на "TLS", в якості порту вкажіть 25 або 465.

Q: При використанні TLS / STARTTLS виникає помилка, пов'язана з сертифікатом (наприклад, "A certificate chain processed correctly, but terminated in a root certificate which is not trusted by the trust provider .").
A: Такі помилки можуть виникати якщо на smtp-сервері встановлено самоподпісанний, виданий не довіреною центром сертифікації, прострочений або відкликаний сертифікат. Адміністратору даного smtp-сервера слід замінити сертифікат на коректний. Проте, починаючи з версії 4.8.7.31 стало можливим задати режим ігнорування помилок, пов'язаних з некоректними сертифікатами. Для активації даного режиму оберіть «Параметри" - "Ігнорувати помилки сертифікатів" (прапорець зліва від даного пункту повинен стати активним).

Q: Налаштував програму, при спробі почати розсилку з'являється помилка "Файл розсилки не існує або має некоректний формат!". Що я зробив не так?
A: У полі "Лист розсилки" д.б.н. вказано шлях до існуючого текстового файлу, що містить в кожному рядку рівно за однією адресою одержувачів. Якщо ж Ви намагаєтеся ввести в поле "Лист розсилки" email-адреси, або вказуєте неіснуючий файл або файл некоректного формату, виникає ця помилка.

Q: Для розсилки новин сайту через безкоштовні поштові сервери я придбав файл, який містить в кожному рядку адресу і через двокрапку пароль (наприклад, " [Email protected] : 12345 "). Чи можливо автоматично завантажити цей файл в програму?
A: Так, починаючи з версії 4.2 такий файл може бути автоматично завантажений в програму (у вікні налаштувань облікового запису натисніть кнопку "Завантажити налаштування з файлу").

Q: Як перенести настройки програми на інший ПК?
A: На старому ПК оберіть «Параметри" - "Службова папка програми", в провіднику відкриється папка, де зберігаються файли налаштувань. Скопіюйте всі файли цієї папки на знімний носій, на новому ПК аналогічно викличте цю ж команду, закрийте програму, залишивши відкритим вікно провідника, скопіюйте зі змінного носія всі файли з заміною, настройки повинні при цьому перенестися.

Q: Мені потрібно розсилати дуже велике число листів (листи відправляються діловим партнером, вони добровільно підписалися на розсилку), потрібна висока швидкість відправки. Які поштові сервери порадите?
A: Для ділових розсилок рекомендую використовувати платні поштові сервери (або поштові сервери на платному хостингу). Наприклад, хостинг Mtw.ru пропонує тариф "Поштовий" за 55 рублів на місяць з можливістю відправки до 100 листів в хвилину, але не більше 250 листів в годину (параметри і ціни вказані на день відповіді на питання), розсилку понад 100 листів через цей сервіс доцільно проводити з затримкою 15 секунд між відправкою листів. Якщо Ваш сайт вже розміщений на платному хостингу, треба запитати у адміністрації використовуваного хостингу можливість проведення розсилок на потрібне Вам число адрес. Для збільшення швидкості можна задати відправку за раз 5-15 листів (при методі "TO" адреси отримувачів будуть поміщені в поле "Кому" через кому).

Q: Як я можу отримати списки проксі? Як їх завантажити в програму?
A: В інтернеті Ви знайдете дуже багато серверів і програм, що надають безкоштовно або за гроші списки загальнодоступних socks-proxy серверів. Особисто я успішно отримував такі списки за допомогою програми ProxyGrab. Списки проксі можна ввести або вручну (при редагуванні аккаунта), або за допомогою кнопки "Завантажити список проксі" (в редакторі аккаунта). Попередньо потрібно створити звичайний текстовий файл, кожен рядок якого містить адресу проксі (обов'язково) і порт, логін, пароль і версію socks (необов'язкові параметри). Дані в рядку повинні бути розділені пропуском або двокрапкою. Приклад списку проксі (адреси і дані вигадані):
13.13.13.13:1080 mylogin mypassword 4
124.11.12.13:8888:::4A
211.124.55.66:9999:::5
66.66.66.66:6666
111.111.111.111

Q: Яку кодування краще використовувати для розсилки листів?
A: Починаючи з версії 3.4 програма вміє автоматично перекладати текст листів (включаючи тему листів, імена в адресах, імена прикріплених файлів) в одну з наступних кодувань: Windows-1251, KOI8-R, UTF-8. Можете використовувати будь-яку з цих кодувань (UTF-8 повинна відображатися коректно на будь-якому сучасному комп'ютері).
Примітка. При використанні кодування ISO-8859-5 намагайтеся не використовувати символи "Е" і "е", тому що в багатьох поштових клієнтів вони будуть відображатися некоректно.

Q: Чим відрізняються один від одного методи розсилки "TO", "CC" і "BCC", що таке адреса для BCC?
A: Метод розсилки "TO" - адреса одержувача поміщається в поле "Кому". Якщо Ви відправляєте за раз більше 1 листа, одержувачі бачать всі адреси даної порції листів.
Метод розсилки "CC" - адреса одержувача поміщається в поле "Копія".
Метод розсилки "BCC" - адреса одержувача поміщається в поле "Прихована копія", тому одержувач побачить тільки свою адресу (і ще вказаною Вами адресою для BCC, який поміщається в поле "Кому"). Однак, якщо одержувач в налаштуваннях облікового запису поштового сервера (наприклад, Mail.ru) або поштового клієнта налаштує фільтр "Чи не отримувати листи, якщо моєї адреси немає в поле" Кому ", то при такому методі розсилки лист не дійде до адресата.

Q: Що таке лист розсилки, як його створити?
A: Лист розсилки - це звичайний текстовий файл, в кожному рядку якого міститься адреса електронної пошти одержувача в форматі [Email protected] , Name < [Email protected] > Або Name < [Email protected] > (Company) і нічого більше, наприклад:
[Email protected]
Антон < [Email protected] >
Льоня < [Email protected] > (ТОВ МММ)
...
Такий файл можна створити в редакторі "Блокнот" і перед розсилкою вказати шлях до нього в поле "Лист розсилки" за допомогою розташованої поруч кнопки "Завантажити лист розсилки". Крім того, список адрес можна ввести безпосередньо в програмі "NI Mail Agent", натиснувши кнопку "Створити / редагувати список розсилки" на панелі "Лист розсилки" головного вікна програми. У цьому випадку програма надасть вам можливість скористатися функцією автоматичного пошуку і видалення випадково введених двійників (одержувачів з однаковими адресами email, при цьому їх імена можуть бути різними - якщо в одному рядку аркуша розсилки ви введете одержувача Василь < [Email protected] >, А в будь-який інший рядку одержувача Vasya < [Email protected] >, То функція видалить рядок Vasya < [Email protected] >).

Q: Чи підтримує програма коментарі в листах розсилки?
A: Підтримує починаючи з версії 4.2.3.1. Коментар повинен починатися з комбінації "//", всі наступні за цією комбінацією символи рядка ігноруються. Приклад листа розсилки з коментарями:
// друзі
[Email protected] // Андрюха
Антон < [Email protected] > // Антіохії
// партнери
Льоня < [Email protected] > (ТОВ МММ) // Голубков

Q: Чи підтримує програма листи розсилки в форматі CSV (текстовий файл, в якому адреси отримувачів розділені символом ";")?
A: Починаючи з версії 4.2 в програму можливо імпортувати такий файл. Для цього в головному вікні програми натисніть кнопку "Створити / редагувати список розсилки", у вікні, натисніть напис "Завантажити з файлу", виберіть тип файлу "CSV" і виберіть відповідний файл. Програма зробить конвертацію CSV-файлу і завантажить список адрес в текстову область. Після натискання кнопки "ОК" список буде збережений у відповідному TXT-файл.

Q: Як відправити лист в форматі HTML з картинками?
A: Див. Розділ "Швидкий старт" довідкової системи програми. Також подробиці про створення таких листів Ви можете дізнатися в наступному документі .

Q: У чому відмінність зареєстрованої версії програми від незареєстрованої?
A: У платній версії програми в кінці листів відсутні приписки про програмному забезпеченні і про IP адресу відправника. Людям, які використовують програму в домашніх цілях (запросити друзів на свято, послати їм цікаве фото і т.п.), такий текст в кінці листів абсолютно не зашкодить. А ось діловій людині або організації ... Також в платній версії можливо відправити набагато більше листів за одну розсилку (це число залежить від обраної при покупці редакції програми - подробиці у файлі допомоги в розділі "Сплатити реєстрацію").

Q: Я придбав редакцію "Personal". Використовую безкоштовні сервери. Чому мені не вдається відправити за 1 розсилку 5000 листів? Редакція "Professional" дійсно дозволяє відправити необмежену кількість листів?
A: Крім обмежень, закладених в програму, існують ще обмеження на число відправляються з одного email і IP листів з боку поштового сервера. Навіть при чергуванні ящиків на безкоштовних серверах не завжди вдається відправити потрібне число листів. Якщо ваша розсилка ділового характеру і це не спам, найчастіше замість пошуку нових безкоштовних поштових серверів, які можна додатково занести в налаштування облікового запису, корисно обговорити можливість розсилки потрібного числа листів з техподдержкой вашого провайдера (для розсилки листів через їх smtp-сервер - це буде найшвидший спосіб розсилки), або з адміністрацією платних поштових серверів (невелика абонентська плата заощадить багато часу і підвищить відсоток доставлених листів).
Що стосується редакції "Professional" - для неї спеціальних обмежень в програмі не введено. Однак деякі обмеження на число рядків в текстовому полі та редакторі "Блокнот" накладає операційна система, це і буде обмеженням професійної редакції. У будь-якому випадку, навряд чи хоч один smtp-сервер (навіть за додаткову плату) прийме від вас за одну розсилку кілька мільйонів листів.

Q: Скільки спроб відправлення листа на одну адресу робить програма перед тим, як пропустити цю адресу? Чи можна змінити це число
A: За замовчуванням програма намагається відправити одну порцію листів 50 разів, після чого пропускає її. Щоб змінити цю числа оберіть «Параметри" - "Максимально допустима кількість помилок", введіть потрібне число і натисніть на кнопку "OK".

Q: Як зробити так, щоб при швидкому введенні налаштувань облікового запису в поле "Логін" містився email цілком, а не тільки подстрока, що передує символу "@"? Деякі сервери вимагають в якості логіна вказувати відповідний email.
A: У редакторі акаунтів програми ( "Файл" - "Редагувати акаунти") натисніть кнопку "Параметри серверів", в таблиці знайдіть потрібний або додайте новий SMTP-сервер, в його параметрах активуйте чекбокс в поле "Логін = Email".

Q: Чи можна більш детально спостерігати за процесом розсилки (на які адреси зараз відправляються листи, які помилки виникають і т.п.)?
A: Так, скористайтеся для цього журналом роботи програми. Починаючи з версії 4.2.4 журнал роботи ( "Параметри" - "Журнал роботи") може бути відкритий не тільки після розсилки, але і перед розсилкою і під час розсилки

Q: Чи можлива розсилка через GMail.com?
A: У версії 4.4.5 введена підтримка GMail. Для успішного відправлення необхідно вказати сервер smtp.gmail.com і порт 25 або 465 або 587.

Q: Чи можливо налаштувати в програмі використання безпечного з'єднання STARTTLS і TLS?
A: Так, якщо на сервері використовуються стандартні порти. При завданні порту 587 використовується з'єднання STARTTLS, при завданні порту 465 - TLS.

Q: Чому лист іноді розсилається кілька разів одному і тому ж одержувачеві?
A: У деяких випадках, особливо при відправці через проксі, помилка таймаута виникає на кінцевій стадії відправлення листа. Спробуйте трохи збільшити значення часу очікування.

Q: Використовуваний мною smtp-сервер отклюняет спробу відправки листів за підозрою в розсилці спаму або успішно відправлені листи позначаються як спам. Як уникнути цього?
A: Адміністрація практично всіх поштових серверів в більшій чи меншій мірі бореться з розсилкою спаму. Для того, щоб ймовірність попадання на Ваші листи в спам наближалася до нуля, а в разі помилкового спрацьовування антіспамфільтров можна було вирішити проблему з адміністрацією відповідного поштового сервера, слід дотримуватися вимог до масових розсилок, наприклад, викладені в розділі допомоги Mail.ru:
http://help.mail.ru/mail-help/rules/info
http://help.mail.ru/mail-help/rules/general
http://help.mail.ru/mail-help/rules/technical

Тобто нужно Дотримуватись таких правил:
Переконатіся, что розсилка здійснюється за попередня згода всех ее одержувачів (рекомендується Зберегти інформацію про дату и способі добровільної підпіскі користувача на Вашу розсилку, его IP адресою и т.п.).
Перед Розсилка перевіряті всі адреси на Існування (відповідні програми можна найти за пошуково запит http://www.google.ru/search?rls=ru&q=email+verifier). При багаторазове Спроба відправкі листів на неіснуючі ящики Ваша репутація у поштового сервера погіршується, что может привести до спрацьовування антіспамфільтров.
У головному вікні програми в віпадаючому списку у Властивості "Precedence" Задати значення "bulk".
У кожному листі розсилки вказати нескладний спосіб відписки (перехід по спеціальному посиланню або відправлення листа на спеціальний ящик).
Чи не підробляти інформацію про відправника (email відправника, його IP-адресу, поштовий клієнт і т.п.).

Крім того, для зменшення ймовірності спрацьовування антіспамфільтров Ви можете персоналізувати розсилку використанням шаблонів автозаміни (макросів) і в настройках вказати відсилати за раз 1 лист (тобто щоб в поле "Кому" був тільки 1 адреса).

Якщо розсилка проводиться з вашого домену, обов'язково налаштуйте для нього MX-записи, SPF-запис , А також по можливості налаштуйте на поштовому сервері DKIM-підпис и DMARC .

Див. також:
Рекомендації Google по здійсненню масових розсилок
Управління репутацією розсильників, або Хто винен і що робити, якщо ваша розсилка потрапляє в спам?
Технічні рекомендації до поштових розсилок (по налаштуванні поштового сервера, верстці листів)
DMARC: захистіть вашу розсилку від підробок

Q: А не посилає програма адреси моїх клієнтів (з листа розсилки) спамерам?
A: Чи не посилає. Ми дорожимо своєю репутацією.
Можете протестувати програму з використанням локального smtp-сервера (просте рішення - програма OMS або Advanced Direct Remailer). Переконайтеся, що ніякі "ліві" листи нікуди не йдуть.
Якщо адреси Ваших одержувачів стали відомі спамерам, шукайте правду у системних адміністраторів використовуваних smtp-серверів або proxy-серверів.

Q: Що потрібно зробити, щоб не було "підвисань" при перегляді великого LOG-файлу програми?
A: Рекомендуємо встановити зовнішній просмоторщик текстових файлів, що підтримує швидку навігацію по великих файлів, і цю програму встановити в якості програми за замовчуванням для файлів ".LOG". Прикладом такої програми є "Universal Viewer" .

Повернутися до Опису програми

Як перенести ліцензію на новий комп'ютер?
Меню "?
Чому?
З чим це пов'язано?
В чому причина?
Py?
Як виправити?
Що я зробив не так?
Чи можливо автоматично завантажити цей файл в програму?
Які поштові сервери порадите?