Донецкий техникум промышленной автоматики

Брак їжі в світі можуть перемогти за допомогою тирси

У тирсі знайшли білок для риб. Фото: Pixabay

У Фінляндії виявили нове джерело їжі для людства https://cdn.segodnya.ua/img/article/10636/18_main_new.1507876905.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/10636/18_tn.1507876905.jpg 2017-10-15T07: 27: 09 + 03: 00 Євросоюз Вчені придумали незвичайний спосіб "перетворювати" неїстівне в їжу

Вчені з Інституту природи в Фінляндії запропонували для боротьби зі зростаючим голодом на Землі використовувати, тирса з деревини як джерело їжі. Група дослідників створила проект MonoCell з випуску з деревної тирси одноклітинного білка. Планується, що такий білок підійде як корм для риб на промислових фермах, що дозволить не використовувати для цих цілей їжу, яку можуть вживати люди.

"Ми могли б використовувати для цього картоплю чи кукурудзу, але краще ними нагодувати людей. Наприклад, в США з картопляного крохмалю роблять біоетанол, а на планеті безліч людей страждає від голоду. Я проти того, щоб з їжі робити паливо", - зазначив керівник проекту Рісто Корпінен.

На лісопереробних підприємствах Фінляндії щороку проводиться близько 3,3 млн кубічних метрів деревної тирси. Значна частина йде на випуск целюлози і електричної енергії, але багато тирси збирається як відходи і гниє.

Згідно з прогнозами, кількість голодуючого населення на Землі збільшиться на 2 млрд людей до 2050 року. Брак їжі буде рости через зниження обсягу орних площ. Раніше група американських вчених з продовольчих організацій повідомляла, що приблизно через 30 років в світі може настати голод по всій планеті . Вчені також стверджують, що близько 31% людей в світі нераціонально використовують продукти харчування, викидаючи залишки їжі, яку все ще можна використовувати в їжу. Дослідження ООН свідчать, що третину виробленої їжі потрапляє в сміттєву корзину .

При цьому виробники продуктів не залишають спроби знайти альтернативні джерела їжі для людства. Протягом останніх десятиліть активно розвиваються ферми комах, яких пропонують вживати як джерело білка. наприклад, в Швейцарії вперше в Європі законодавчо дозволили продаж продуктів з цвіркунів, коників і борошняних черв'яків .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку