Донецкий техникум промышленной автоматики

Блогу «Записки seo-фахівця» - 5 років!

 1. Аналітика seo-блогу за 5 років
 2. Вік читачів проекту
 3. Джерела трафіку мого сайту
 4. Топ-10 найпопулярніших статей з пошуку
 5. Топ-10 пошукових фраз
 6. П'ятирічка проекту «Записки seo-фахівця»
 7. 1-й рік - йо-майо, а як це робити ...
 8. 2-й рік - хм, щось вже виходить ...
 9. 3-й рік - золотий час циклів
 10. Найцікавіші і незвичайні випуски дайджесту
 11. 4-й рік - найкращі інструкції блогу
 12. 5-й рік - друге дихання seo-блогу
 13. Незвичайні пости і їх головні читачі
 14. Пам'ятні бонуси і подарунки

Всім полум'яний привіт Всім полум'яний привіт! Так, це сталося - моєму улюбленому віртуальному первістку стукнуло 5 років! За ці роки пройшло багато різних подій - мій блог планомірно ріс, боровся в різних конкурсах і марафонах, обзаводився новими друзями. Навіть встиг підхопити якийсь вірусняк! Але зараз, дивлячись на цю ювілейну дату, я все ще вважаю його маленьким, але дуже перспективним seo-сайтом для початківців блогерів і вебмайстрів.

Аналітика seo-блогу за 5 років

Коли відвідувачі планують оцінити популярність сайту або блогу, вони хочуть знати тільки одну річ - яка відвідуваність ресурсу. Будь-які інші параметри аналізу доповнюють картину, але не роблять їх найголовнішими для оцінки та порівняння з іншими інтернет-проектами.

Мій seo-блог перші пів-року тільки ставав на ноги. Я не розумів як блогер що і як писати, не знав як seo-оптимизатор реальних методів отримання пошукового трафіку, що не володів технікою Інфобізнес.

Але я знав одне - мій seo-блог стане міцним корисним сайтом в моїй ніші. А для цього починаючи з серпня 2012 роки я методично і грунтовно підходив до будь-якого питання ведення особистого проекту.

В результаті вже на 2-му році існування сайту я зміг збільшити його відвідуваність з 100 осіб на добу до 600. При цьому на моєму блозі немає статей на різні тематики про роботу з комп'ютером, про навички використання скайпу і т.д. Так, це здорово підняло б мій трафік (так роблять багато блогери), але я не хотів стати обзорщіком всього і вся.

Я фанат своєї справи і тому хотів на сторінках свого проекту показати своїм читачам тільки корисну інформацію про seo, веб-аналітиці та блогінгу. Ну і трошки статеек про те, хто я такий і чим я ще займаюся, але вже в реальному світі. 🙂

Пізніше, на 3-му році seo-блогу я практично вичерпав пошуковий ліміт, який би могли дати мені статті на мою тему. Трафік виріс до 1000 показів на добу і таким залишився до сьогоднішнього моменту (о, це довгоочікуване слово блогер-тисячник!):

):

Але зате за даними веб-аналітики за цю п'ятирічку мій блог відвідало більше 1 мільйона чоловік! А це вже стаж, як говорив один відомий персонаж. 🙂

Тому я дуже радий, що зміг не тільки вижити на першому безпросвітній році життя, коли на тлі потужної движуху результатів було зовсім мало. Мені вдалося не тільки знайти і виростити свій трафік, але і увійти до спільноти тих блогерів і вебмайстрів, які змогли давати корисну інформацію на своїх сайтах 60 місяців поспіль!

Подивимося на аналітичні дані seo-блогу за ці роки, познайомимося з ним ближче, дізнаємося його вже усталені характеристики.

до меню ↑

Вік читачів проекту

Отже, спочатку подивимося вікові групи читачів сайту:

Як бачимо, найбільше мій блог вивчають і студіюють люди молодого віку. З огляду на, що зараз мені 41 рік, для багатьох з них я по суті є вже дорослим вчителем. 🙂

Дуже порадувала мене інформація про частки дійсно вікових читачів (45-54 роки). Найчастіше це люди, які з інтернет-технологіями мало знайомі, багато з них недавно зробили свій перший блог. Молодці! З мого досвіду коучингу я прекрасно розумію цих людей - складно вчитися абсолютно новим технологіям, коли в твоє дитинство, юнацтво все ходили зі своїми рахунками і в кращому випадку з калькуляторами. 🙂

А ось юна аудиторії (до 18 років) якось мій seo-блог читає мало. Прекрасно розумію чому - не молодий автор проекту, в танчики і доту не грає, в спілкуванні використовує старі шаблони дорослого покоління. 🙂

до меню ↑

Джерела трафіку мого сайту

З трафіком мені було завжди все зрозуміло - якщо ти seo-фахівець, в твоєму пріоритеті повинен бути трафік з пошукових систем. Тому, коли я аналізував чужі seo-блоги, завжди оцінював частку пошукового трафіку.

І якщо бачив, що основний трафік - це соціалки, розсилка і т.д., а пошуковий мізерний, як-то довіра до автора такого проекту сильно падало. Адже я завжди пам'ятав прислів'я - «Назвався грибом, лізь у кузовок». Хоча хтось зможе мені заперечити, згадавши іншу народну мудрість - «Чоботар без чобіт». Але це не про мене. 🙂

На моєму сайті велика частина трафіку за 5 років отримана саме з Яндекса і Гугла (плюс мізерна дрібниця у вигляді Рамблера, мейл і т.д.):

Як бачимо, більше 70% відвідувачів приходять на мій особистий проект, задаючи різні питання про пошуковому просуванні з пошуку. Саме таких читачів я вважаю найбільш цільовими - вони йдуть на мій сайт для вирішення своїх питань. А моє завдання - допомогти їм! Що, сподіваюся, все це час мені вдавалося зробити. 🙂

до меню ↑

Топ-10 найпопулярніших статей з пошуку

Люблю всякі топи і рейтинги - вони привносять якесь різноманіття в наш інформаційний світ. Зараз подивимося, які 10 статей на моєму seo-блозі були найпопулярнішими за ці 5 років:

Практично всі топові статті котируються в Яндексі, але не в Гуглі. Виняток, стаття про те, як зробити посилання на сайт. Чому так склалося - мій сайт вантажиться довше, ніж у конкурентів, плюс немає мобільної версії.

Зате дуже порадував трафік з цих статей. Причому якщо статті про програму «Словоеб» і внутрішньої перелинковке дійсно улюблені багатьма читачами, то трохи смішний і креативний пост про те, хто такий блогер - це приємна несподіванка!

Зауважу, що всі статті з топ-10 показали невеликий показник відмов, що мене як блогера і seo-фахівця не може не радувати!

до меню ↑

Топ-10 пошукових фраз

А цей рейтинг я включив для ще однієї згадки, що мій seo-блог націлений тільки на тематику розвитку і просування сайтів:

Перший запит - «Як стати блогером», другий - «seo-просування». Це кращий показник того (на мій погляд), що це реальний блог і його зробив реальний seo-фахівець. 🙂

По суті, практично всі топові запити повторюють теми статей з попереднього топ-10. І серед них немає запитів типу «як налаштувати windows» і таке інше ...

Якщо підвести підсумки, то можна сказати, що за 5 років мій маленький бложік перетворився в повноцінний seo-сайт. До порталу йому далеко ще, та й не бачив я на моє темі таких проектів. Але зате він вже прожив цікаве життя, про яку я із задоволенням згадаю разом з Вами, шановні друзі!

до меню ↑

П'ятирічка проекту «Записки seo-фахівця»

до меню ↑

1-й рік - йо-майо, а як це робити ...

Давні постійні читачі пам'ятають, як я починав свою блоггерскую діяльність. Перші статті були не просто жахливими - їх неможливо було читати. Як на мене реально плакав «Баден-Баден». 🙂

Наприклад, ось анонс мого першого поста:

Наприклад, ось анонс мого першого поста:

Причому, це вже трохи допрацьована версія, яку я зміг виправити в 2014 році. І все одно читаєш і розумієш - якого .... писака тут пише. 🙂

Але зате практики написання статей було вагон і маленький візок. По-перше, я вчився їх писати з нуля. Море помилок, які не стикувань, іноді логіка просто була відсутня в моїх перших матеріалах. Я намагався або обійняти неосяжне, або подавав матеріал не структуровано, плюс реальні проблеми виникли з форматуванням і подачею контенту.

Але саме цей рік дав мені найважливіші знайомства (Олена - привіт!), Дозволив мені стати учасником і призером багатьох блоггерскіх конкурсів і звичайно дав багато інформації про те, як не треба робити блоги. 🙂

За перші 12 місяців мені вдалося:

До речі, по багатьом запитам, за якими я просувався в 2012 році, мій блог досі знаходиться в топ-10 Яндекса і Гугла. Наприклад, ось перші 3 позиції по головному запитом з тієї самої статті про російській пошуковій системі:

Наприклад, ось перші 3 позиції по головному запитом з тієї самої статті про російській пошуковій системі:

Обов'язково зацените сниппет на пошуковому оголошенні мого seo-блогу, шановні друзі! 🙂

до меню ↑

2-й рік - хм, щось вже виходить ...

У другій свій рік я входив вже з оновленим дизайном блогу, його першими позитивними результатами в пошуку, цікавими задумами на майбутнє! І саме цей рік я вважаю найважливішим поки в історії мого проекту.

Він дозволив мені розправити свої плечі як блогеру, так і seo-фахівця. По-перше, я став впізнаваним не тільки по пошуковим видач - моя фізіономія періодично з'являлася в різних конкурсах (причому найчастіше в призах). В0-друге, після року безробіття я нарешті став отримувати реальні замовлення від клієнтів. А це і кошти на існування, і новий досвід в seo-просуванні. І по-третє, у мене стала складатися чітка система з розвитку і просуванню свого блогу.

За ці чергові 12 місяців поряд зі звичайними блоггерской і сеошнимі подіями я зміг:

До речі, саме в першому і другому роках блогу були створені найбільш відвідувані статті на блозі. Причому більша частина з них, маючи вже застарілий контент, до сих пір знаходяться в топ-10 пошукових систем по багатьом запитам. І до речі, саме ці матеріали найчастіше коментували читачі «записок».

Найбільше коментарів пости блогу

до меню ↑

3-й рік - золотий час циклів

Вступивши в 3-й рік своєї блоггерской життя, я вже за плечима мав непоганий досвід з написання статей різної складності. Тому, починаючи з червня 2014 роки я зміг приступити до повноцінного створення циклів статей і оглядів.

У підсумку в третьому році на seo-блозі з'явилися:

Звичайно, крім статей на професійну тематику, я періодично балував своїх читачів різними seo-новинами, кумедними матеріалами та особистими нотатками в моєму дайджесті «Нотатки seo-блогера».

Вважаю, що всі випуски цього альманаху (а їх поки 36) мають свою користь. Також знаю, що ці матеріали улюблені багатьма блогерами, вони із задоволенням з їх допомогою отримують нові знання по seo, радіють моїм блоггерской успіхам і слухають хорошу музику.

Найцікавіші і незвичайні випуски дайджесту

 • 3 - наука продавати, перший блогерський трофей, незрівнянний Therion ;
 • 5 - я став ІП, нестаріючий Шварц, перший день весни, Міша оката ;
 • 6 - Хав'єр в Мінську, матюковий Дручін, лірика Helloween ;
 • 9 - велика велопрогулянка, Метт Каттс знову лякає, «Плаче солдат» UDO ;
 • 13 - по самі помідори, жарти Яндекса, Livin 'On A Prayer Bon Jovi ;
 • 17-1 - а Вам БАН, розповідь про піонерів, спамер-вигадник, Coming Home ;
 • 21-2 - аудіо-інтерв'ю, заставка роликів блогу, детектор брехні Яндекса ;
 • 29 - Гуд бай шпаргалки, питання Олегу Кірнічанскому, 10 000 коммент ;
 • 35 - новий веб-майстер Яндекса, перший вебінар, до ремонту готовий!
до меню ↑

4-й рік - найкращі інструкції блогу

З кожним роком мої пізнання в отриманні пошукового трафіку поліпшувалися. Маючи часту seo-практику, я в на початку 2015 року стало формувати свою систему просування інформаційних сайтів і блогів.

У зв'язку з цим, мені пощастило опублікувати ряд наступних важливих матеріалів на сторінках свого проекту:

Також в 4-му році роботи блогу я провів свій перший вебінар, зробив поки найкраще інтерв'ю з Олександром Алаев , Відкрив і закрив свій seo-клуб.

до меню ↑

5-й рік - друге дихання seo-блогу

Так вже вийшло, що на 5-му році особистого блога часу на нього стало зовсім мало. Причини було дві - я став удосконалювати свою систему з розвитку і просуванню інфосайт, а також збільшилася робота над кулінарним проектом «Твій Кухарчук». Та й ремонт особистого кабінету почався, було якось не до статей.

В результаті у 2-й половині 2016 року блог помітно потьмянів. На пошуковий трафік це не позначилося, але ось ряди постійних читачів помітно порідшали ...

Тому вже на початку 2017 роки я вирішив дати своєму seo-блогу нове життя. І поки йду визначеним курсом - попереду багато цікавих постів, статей і проектів.

Але поки згадаємо, що ж було цікавого на 5-му році життя «записок»:

до меню ↑

Незвичайні пости і їх головні читачі

На моєму блозі є ряд статей, які я вважаю своєю родзинкою. Тому що вони розкривають автора «Записок seo-фахівця» з іншого боку. Ось список цих постів.

Рекомендую прочитати ці статті всім постійним читачам, які цінують мою працю - Ви дізнаєтеся свого друга Максима зовсім з іншого, «творчої» і «життєвої» сторони. 🙂

Всі ці пости вже прочитали найдавніші і самі постійні читачі мого seo-сайту. Прошу любити і жалувати тих людей, які завжди були міцним плечем і опорою для молодого початківця блогера всі ці 5 років:

Дорогі друзі! Велике Вас спасибі!

до меню ↑

Пам'ятні бонуси і подарунки

З нагоди п'ятиріччя особистого блога, я вирішив зробити кілька пам'ятних подарунків і подарувати парочку бонусів своїм читачам. Думаю, завантажуючи їх, Ви зайвий раз подумаєте, як добре, що ми все познайомилися на сторінках «записок». 🙂

Отже, Ви можете завантажити ці пам'ятні подарунки:

Отже, Ви можете завантажити ці пам'ятні подарунки:

Пошуковий трафік на службі у блогера. Це відмінний практичний мануал для самих початківців блогерів і вебмайстрів. Свого часу її скачали більше 3000 чоловік. До речі, позитивні відгуки про книгу Ви можете дізнатися тут .

Збірник seo-шпаргалок. Унікальний набір різних бонусних матеріалів до різних статей seo-блогу, ряд корисних інструкцій і кілька мінлива, які я даю своїм учням по коучингу!

Як правильно писати і оптимізувати статті? Спільна книга з Надією Ковальської, в минулому досить популярним блогером. Початківці вебмастера в ній знайдуть базові повні знання про те, як працювати з редактором WordPress, а просунуті блогери побачать секрети створення успішного сниппета і не тільки!

А тепер трохи про бонуси.

Перший бонус. У червні я запускаю вже 3-й спецкурс «Розвиток і просування інфосайт і блогів в пошуку». Тому пропоную всім бажаючим, які хочуть пройти моє якісне навчання взяти бонус, який дає знижку в розмірі 20% від вартості участі. Щоб його отримати, потрібно написати мені лист (на пошту [email protected]) з темою «Бонус для спецкурсу» і про Ваше бажання його пройти.

Бонус можна отримати до виходу статті про запуск спецкурсу!

Другий бонус. Це отримання знижки на участь в закритий розділ seo-блогу. Це 50% бонус для оплати першого місяця використання матеріалів закритого розділу. Для його отримання на ту ж пошту треба відправити лист з темою «Бонус - закритий розділ».

З повагою, Ваш Максим Довженко

Як правильно писати і оптимізувати статті?