Донецкий техникум промышленной автоматики

Бізнес - вирощування грибів в домашніх умовах гливи, шампіньйонів, шиітаке

  1. Відео про грибному бізнесі
  2. Схожі статті:

Якщо ви в пошуку нових шляхів самореалізації, вам потрібен новий і незвичний бізнес, зверніть увагу на вирощування грибів. Для початку, хоча б не доведеться багато вважати, а видаткова частина бізнес-плану буде дуже невеликий:

• По-перше, на першому етапі, звичайно, вам не знадобляться великі площі. Ніяких тобі теплиць і додаткового обладнання. Для старту в цій справі цілком підходить підвал вашого заміського будинку або навіть належним чином організований балкон. Це, в майбутньому, коли піде справа і вже на накопичену прибуток, ви подумаєте і про більш значних просторах і про залучення помічників.

• По-друге, мінімальними будуть і накладні, неминучі в інших випадках, витрати - грибам, по крайней мере, не потрібне світло і ваш лічильник продовжить розмірено і неспішно крутитися навіть по сусідству з шикарною домашньої плантацією грибів.

Це цікаво Це цікаво!
Середні ціни на гриби в супермаркетах:

- Свіжі печериці (Росія) - 270 руб / кг;
- Свіжа глива - 250руб / кг;
- Консервовані грузді, цільні (Нідерланди) - 145 руб / банку на 450 гр;
- Консервовані грузді, нарізані (Нідерланди - 124 руб / банку на 450 гр.


• По-третє, гриби в нашому раціоні були у великій пошані завжди - на них давно сформований і стійкий чималий попит, цей товар охоче береться до всіх магазинах. Іншими словами, знайти партнерів по реалізації не складе великих труднощів, причому партнерів, які будуть приймати вас з розпростертими обіймами.

• По-четверте, як відомо попит народжує і ціну - ціни на гриби, незалежно від їх виду, завжди високі, а звідси і неймовірне співвідношення найважливішого показника будь-якого успішного бізнесу витрати - дохід.

Раз вже мова зайшла про бізнес, яким би він не був, не обійтися без розрахунків - візьмемо в руки ручку і аркуш паперу для початку.

Отже, вихідні дані:

• Вартість кілограма поширених і невибагливих глив (в середньому) 150 руб;
• Навіть на балконі без особливих незручностей вдається вирощувати по 50 кілограмів щомісяця.

Таким чином, дохід за місяць становить 7 з половиною тисяч. За рік це додатково - 100 тисяч рублів. Для шанувальників кориди і теплих країн повідомимо, про всяк випадок, що прекрасна тижнева поїздка по Іспанії від Барселони до Севільї і назад обійдеться вам не більше ніж в 35 тисяч на круг. Має на увазі: ви вийшли з дому з валізою, закрили вхідні двері, через тиждень повернулися назад, і у вас від грибних грошей залишиться ще на дві таких чудових поїздки, можна взяти в дорогу і свою вдячну дружину, свого сина-футболіста, а у вас залишаться гроші, щоб зводити його на «Ноу Камп».

Звичайно, яким би бізнес простим ні, без стартового капіталу не обійтися. Але в нашому випадку це та сума, яку вам без особливих проблем позичить шкільний товариш: 5 тисяч рублів на нову справу - це не гроші!

Ці гроші підуть на:

• 15-20 звичайних мішків з тирсою, які практично на найближчій тартаку нічого і не варті;
• Великі поліетиленові мішки - теж не проблема;
• Насіння (по-науковому, у глив - міцелій), які можна купити не більше ніж по 30 руб / кг в спеціалізованому магазині сільгосппродуктів;
• Можливо, хорошу книгу по самостійному вирощування грибів (хоча згадайте, щось давно ви не заходили в свою міську бібліотеку).

Як показує практика, сумарні витрати не перевищать 500 рублів. Якщо масштаби помірні і продажу не будуть виходити далі друзів-знайомих, то і оформляти в державних органах нічого не треба. При великих обсягах доведеться оформити підприємництво, а продукцію час від часу пред'являти експертам.

Це в майбутньому ви найме і додатковий персонал, і побудуєте теплицю. Так адже тоді обсяги будуть такі, що 10 тисяч доходу з квадратного метра вже і не будуть вважатися межею. Головне розумно і активно почати справу. Не випадково серед бізнесменів ходить така байка: «Перший рік (два-три-п'ять) ти працюєш на справу, а далі все життя справу працює на тебе». Ось тільки річ має бути захоплюючим, в чому вирощування грибів ніяк відмовити не можна.

Відео про грибному бізнесі

Схожі статті:

Де можна купити гриби для вирощування

Гриб чага - березовий гриб

Умови для вирощування грибів глива

міцелій