Донецкий техникум промышленной автоматики

Бізнес-ідея №1128. Створення програми для голосового управління комп'ютером

В цій ідеї немає абсолютно нічого нового В цій ідеї немає абсолютно нічого нового. Подібні додатки для комп'ютерів розробляють ось уже кілька десятиліть. Можливо, навіть довше. Але ось що цікаво. До сих пір ще не створена ідеальна програма, яка дійсно вміє виконувати всі закладені в неї функції на п'ять балів. Багато проектів минулих років, які були широко відомі і навіть популярні, сьогодні занедбані, що не оновлюються, а деякі і зовсім зникли. Причини прості. Розробникам так і не вдалося вирішити всіх проблем і створити софт, який завоював би заслужену популярність серед користувальницької аудиторії. Є закордонні аналоги. Дуже непогані. Деякі з них навіть вміють розпізнавати мову і створювати на її основі текстові документи. Але і вони далеко не ідеальні. Крім того, не мають підтримки російської мови. А це для нашої аудиторії - велика проблема.

Отже, є завдання - створити ідеальне додаток для голосового управління комп'ютером . І та людина, яка перший створить справді класну програму для розпізнавання мови і голосового управління, без сумніву, приречений стати мільйонером. Згадайте сцени з голлівудського блокбастера «Залізна людина». Там Тоні Старк (герой Роберта Дауні молодшого) управляє суперсучасним комп'ютерним комплексом за допомогою голосових команд. Впевнені, після перегляду даних епізодів, багато кинулися в інтернет в надії знайти подібний софт. І щось знайти вдалося. Ось тільки після установки і запуску настало повне розчарування. Тексти програма набирає з грандіозними помилками, не розпізнає слів, погано розуміє або взагалі не розуміє команд.

І так практично з будь-яким програмним пакетом для голосового управління комп'ютером. Причому навіть платні програми не видають якісних результатів. Схоже, пізнання в даній сфері ще не досягли свого апогею. Але в майбутньому, ми впевнені, ситуація зміниться. І подібний софт обов'язково з'явиться. І можливо саме ви станете його творцями. Хто знає.

Що повинна вміти ідеальна програма розпізнавання мови?

Ясна річ, що вирішувати суперскладні завдання за допомогою одних лише команд не вийде. Хоча, в майбутньому і таке можливо. Але хотілося б побачити виконання хоча б елементарних завдань. Наприклад, управління комп'ютером за допомогою команд. Тобто, сказав команду - відкрився браузер. Надиктував запит в пошук і отримав купу результатів. Попросив відкрити потрібний сайт. ... І так далі. Потрібно сказати, що в існуючих програмах розпізнавання мови і команд подібні функції присутні. Але далеко не завжди якісно працюють.

[Direct]

А ось з перетворенням мови в текстовий документ в даний момент не справляється ні один пропонований розробниками софт. У цій сфері просто немає конкурентів. Ще ніхто не зміг створити програму, яка якісно вміє розпізнавати мову і створювати текст в електронному вигляді. А, між іншим, це одна з головних функцій подібного софта. Ви тільки уявіть, як зміниться життя багатьох людей, коли можна буде набирати велику кількість тексту, не торкаючись до клавіатури, а лише користуючись власним голосом. Для наочності, наведемо кілька прикладів.

Студенту або школяреві необхідно перенести великий шматок рукописного тексту на друкований вигляд. Що потрібно зробити? Потрібно розібратися з рукописом, далі включити комп'ютер з текстовим редактором, довго і наполегливо набирати текст і роздрукувати його на принтері. Все це може зайняти від декількох годин до декількох днів. Залежно від обсягу тексту і навичок набору на клавіатурі. Якщо ж нашому студенту або школяру буде доступний голосовий набір тексту, то вся процедура займе в кілька разів менше часу. Адже читати текст вголос (диктувати) набагато простіше і швидше, ніж набирати його на клавіатурі.

Ще один приклад. Ви їсте в машині і паралельно робите якісь замітки за допомогою лежачого на сусідньому сидінні ноутбука і програми розпізнавання мови. Стоячи в одних тільки пробках, можна набрати значний текст. Те саме можна сказати і до далеких заміських поїздок. Можна писати статті, книги, замітки для журналів, не покидаючи водійського місця.

Молоді мами з маленькими дітьми можуть спокійно робити якусь комп'ютерну роботу, не відриваючись від свого малюка. Можна займатися блогами, писати рекламні тексти на замовлення, слухати музику і дивитися фільми, не торкаючись до клавіатури. І все це стане можливим, коли з'явиться якісна програма для управління комп'ютером за допомогою голосу.

Подібних прикладів можна навести безліч. Одне ясно - подібний софт вирішить безліч проблем і зробить життя людини більш комфортною і продуктивною. Залишається тільки дочекатися ентузіастів, які, нарешті, зможуть створити дійсно робочу програму розпізнавання мови і команд. Можливо, цим ентузіастом виявиться хтось із вас. Бажаємо хороших ідей і їх успішної реалізації!Що повинна вміти ідеальна програма розпізнавання мови?
Що потрібно зробити?