Донецкий техникум промышленной автоматики

Білий ведмідь - цар снігових пустель - Дивовижний Світ Тварин

  1. Цар снігових пустель
  2. особливості полювання
  3. Чому білий ведмідь стає зеленим?

Білих ведмедів класифікують як морських ссавців, тому що вони проводять більшу частину свого життя на морському льоду Північного Льодовитого океану.

Цар снігових пустель

Білий ведмідь (лат. Ursus maritimus - «ведмідь морський») - найбільший наземний хижак на планеті. Він живе в суворих полярних умовах Арктики. Виростає тварина до 3 метрів, а важить цей гігант близько тонни. Незважаючи на свої величезні розміри, полярний хижак бігає зі швидкістю понад 40 км / год.

Білі ведмежата народжуються в барлозі, яку мама-ведмедиця вириває в снігу. Там у відносному теплі мати годує їх молоком протягом всієї зими, а сама в цей час нічого не їсть. Новонароджені ведмежата настільки крихітні, що не перевищують розміром навіть щура. Їх вага досягає всього 450-500 грам.

фото: фото:

Білі ведмеді - справжні полярні мандрівники. Вони люблять подорожувати на дрейфуючих крижинах навколо Північного полюса. Багато часу білий ведмідь проводить у воді, плаваючи по-собачому, тобто, загрібаючи воду під себе лапами. У крижаній воді полярний хижак відчуває себе дуже комфортно і здатний проплисти десятки, а іноді і сотні кілометрів. Він найкращий плавець серед наземних тварин. Крім того, звір дуже добре пірнає. При цьому білий ведмідь відмінно вміє закривати свої ніздрі і вуха, а очі залишаються відкритими. Він все життя живе серед льодів, його товстий шар жиру і водовідштовхувальний шар, рятує цього хижака від холодного повітря і води. Навіть підошви лап звіра, покриті хутром.

Це слід знати:

  • Білі ведмеді, на відміну від бурих, не впадають в сплячку.
  • Хоча хутро білих ведмедів виглядає білим, насправді шкіра у тварин чорна, а волоски - безбарвні і порожні всередині, тому відображають навколишній світ і здаються білими.
  • Те, що ведмеді здаються білими, сприяє їх маскування під час полювання серед вічних снігів. Не дивно, що, підкрадаючись до жертви, цей звір прикриває лапою свій чорний ніс.

особливості полювання

фото: Blake Matheson фото: Blake Matheson

Білий ведмідь витрачає більше 50% свого часу на полювання. Він може дуже довго, навіть іноді протягом цілого місяця, обходитися без їжі. Але коли є видобуток, хижак відразу з'їдає від 10 до 25 кг. Харчується білий ведмідь переважно тюленями. Він годинами, а іноді й цілими днями підстерігає свою здобич у ополонок. Коли тюлень виринає з води, щоб вдихнути повітря, ведмідь з усієї сили б'є лапою по голові, тим самим приголомшуючи ластоногих, а потім витягує звіра з води на поверхню крижини. Але нерідко в раціоні білого ведмедя зустрічаються птахи і дрібні звірі. Чи не відмовиться строгий хижак і від мертвих китів. Корм білий ведмідь знаходить завдяки дуже гострому нюху, - він чує запах падла, навіть коли вона далеко в море.

Корм білий ведмідь знаходить завдяки дуже гострому нюху, - він чує запах падла, навіть коли вона далеко в море

Бувають випадки, коли холодолюбиві дельфіни, такі як белуха і нарвав , Потрапляють в небезпечну пастку. Такий пасткою може стати замерзающая ополонку, де скупчуються десятки дельфінів. Всі вони приречені на загибель. Ведмідь, помітивши таку пастку, передавить всіх тварин і зробить собі запас на зиму. Цар снігових пустель не гребує і рослинами, серед яких можуть бути ягоди, мох, лишайники, трава та інші. Білі ведмеді дуже турбуються про свою чистоту. Після кожного прийому їжі тварини виділяють 20-30 хвилин на те, щоб почистити себе від залишків їжі і бруду.

Чому білий ведмідь стає зеленим?

У хутрі білих ведмедів іноді поселяються дрібні водорості зеленого кольору. Коли тварина виявляється у вологому середовищі, водорості починають розмножуватися і розфарбовують шубу ведмедя в зеленуватий колір.

Білі ведмеді знаходяться на вершині харчового ланцюга і грають важливу роль в загальному стані морського середовища. Протягом тисячоліть вони також були важливою частиною культур і економік народів Арктики. Єдиний ворог цього ведмедя в природі - людина. Варварські полювання поставили це тварина на грань вимирання. Тому білий ведмідь знаходиться в Червоному списку МСОП під статусом уразливого виду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Чому білий ведмідь стає зеленим?