Донецкий техникум промышленной автоматики

Безпосереднє розрізання MP3 файлів

Файли MP3 можна розрізати двома різними способами. Перш за все, можна витягти аудіо в WAV, розрізати і знову стиснути в MP3. Але також можна розрізати MP3 без перетворення в WAV і назад. Цей останній метод називають безпосереднім розрізанням MP3.

Як вам відомо, MP3 є форматом стиснення з втратами. Коли якась запис конвертується в цей формат, деякі аудіо-дані відкидаються (губляться). Ці дані згодом не можуть бути відновлені, якщо ви конвертуєте запис назад у вихідний формат. Хоча відкидаються дані вважаються незначними, деякі люди стверджують, що чують різницю між файлом MP3 з високим бітрейтом і тим же аудіо, стисненим кодеком без втрат (FLAC, APE і т.п.) або стислому вигляді (WAV PCM).

Тому, незважаючи на те, що перетворення MP3 в WAV і назад може виглядати як цілком припустимий метод поділу MP3, слід враховувати: якість розрізаних файлів MP3 буде злегка гірше, ніж в оригіналу.

Тому, незважаючи на те, що перетворення MP3 в WAV і назад може виглядати як цілком припустимий метод поділу MP3, слід враховувати: якість розрізаних файлів MP3 буде злегка гірше, ніж в оригіналу

Інший недолік цього методу - швидкість конвертації. Сучасні комп'ютери вміють стискати і розпаковувати аудіо-дані дуже швидко, але все ж це вимагає хоча б декількох секунд на кожен цикл. Також стиснені файли WAV зазвичай в 10 разів більше відповідних файлів MP3. Збереження їх на жорсткий диск і подальше зчитування теж зажадають часу.

Нарешті, метод розрізання MP3, який використовує перетворення в WAV, може наштовхнутися на одне з обмежень файлів WAV. Розмір звичайного файлу WAV не повинен перевищувати 4 Гб (в залежності від програми ліміт може бути і на 2 Гб). Таким чином, великий файл (аудіо-книга, лекція або цілий музичний альбом) може обрізатися під час перетворення, що призведе до створення неправильних частин.

Метод безпосереднього розрізання MP3 вільний від цих недоліків. Програма, що використовує цей метод, копіює частини вихідного потоку MP3 без конвертації їх в WAV і назад. У кожну частину дописують правильний заголовок і інші необхідні дані, які перетворюють її в коректний файл MP3. Таким чином, сам потік MP3 ідентичний потоку вихідного файлу.

Оскільки великі файли WAV не створюються і перетворення не проводиться, процес поділу MP3 на частини вимагає менше часу. Також обмеження WAV тут не мають значення.

В цілому безпосереднє розрізання MP3 є кращим методом.

Ви можете розрізати MP3 безпосередньо за допомогою Visual MP3 Splitter & Joiner . Програма також підтримує безпосереднє об'єднання MP3.