Донецкий техникум промышленной автоматики

Безлімітний мобільний інтернет: що пропонують оператори | СЬОГОДНІ

 1. Безлімітний мобільний інтернет: що пропонують оператори
 2. Щоб вибрати оптимальний тариф на мобільний інтернет, варто оцінити обсяги його використання
 3. Як з'явилися безлімітні тарифи
 4. Лайфхак: як не переплачувати за інтернет
 5. Зворотний бік безліміту
 6. Орфографічна помилка в тексті:
 7. Безлімітний мобільний інтернет: що пропонують оператори
 8. Щоб вибрати оптимальний тариф на мобільний інтернет, варто оцінити обсяги його використання
 9. Як з'явилися безлімітні тарифи
 10. Лайфхак: як не переплачувати за інтернет
 11. Зворотний бік безліміту
 12. Орфографічна помилка в тексті:
 13. Безлімітний мобільний інтернет: що пропонують оператори
 14. Щоб вибрати оптимальний тариф на мобільний інтернет, варто оцінити обсяги його використання
 15. Як з'явилися безлімітні тарифи
 16. Лайфхак: як не переплачувати за інтернет
 17. Зворотний бік безліміту
 18. Орфографічна помилка в тексті:
 19. Безлімітний мобільний інтернет: що пропонують оператори
 20. Щоб вибрати оптимальний тариф на мобільний інтернет, варто оцінити обсяги його використання
 21. Як з'явилися безлімітні тарифи
 22. Лайфхак: як не переплачувати за інтернет
 23. Зворотний бік безліміту
 24. Орфографічна помилка в тексті:
 25. Безлімітний мобільний інтернет: що пропонують оператори
 26. Щоб вибрати оптимальний тариф на мобільний інтернет, варто оцінити обсяги його використання
 27. Як з'явилися безлімітні тарифи
 28. Лайфхак: як не переплачувати за інтернет
 29. Зворотний бік безліміту
 30. Орфографічна помилка в тексті:
 31. Безлімітний мобільний інтернет: що пропонують оператори
 32. Щоб вибрати оптимальний тариф на мобільний інтернет, варто оцінити обсяги його використання
 33. Як з'явилися безлімітні тарифи
 34. Лайфхак: як не переплачувати за інтернет
 35. Зворотний бік безліміту
 36. Орфографічна помилка в тексті:

Безлімітний мобільний інтернет: що пропонують оператори

15 січня 2018, 10:00 Переглядів:

Щоб вибрати оптимальний тариф на мобільний інтернет, варто оцінити обсяги його використання

Фото: Pixabay.

Українці користуються безлімітом в самих різних галузях: від мобільного зв'язку та туристичних поїздок до ресторанів і спортивних клубів. Разом з маркетологами ми вже з'ясували, як продавці підштовхують клієнтів купувати безліміт. А психологи розповіли, як послуги такого формату дають відчуття захисту. Сьогодні ми розберемося, на яких умовах постачальники зв'язку пропонують "необмежений" інтернет в гонитві за клієнтом, а також - яка альтернатива безлімітів виникла на ринку.

Як з'явилися безлімітні тарифи

Максимальний ультра- екстра безліміт зараз українцям обіцяє ледь не кожен мобільний оператор. Такими пропозиціями компанії намагаються переманити до себе більше клієнтів, відзначає глава Комітету економістів України Андрій Новак. Але, розбираючись в нюансах, у кого безлімітний безліміт, користувачі можуть просто заплутатися. А вибираючи тариф за принципом "все включено" - заплатити зайве. Адже безлімітний пакет послуг клієнт зазвичай не використовує повністю. Це головний принцип, який несе прибуток постачальнику такої послуги.

Гонка тарифів з необмеженим трафіком почалася, коли lifecell запропонував абонентам тариф "Жара". Вперше український оператор за 50 грн дав користувачам 10 ГБ 3G Інтернет, 10 ГБ на YouTube і безлімітний доступ в Facebook. Після цього інші оператори запустили тарифи з безлімітним інтернетом, який, втім, має приховані обмеження.

Першим став Vodafone з пакетом безлімітного 3G. Потім і "Київстар" випустив свою лінійку безлімітних послуг. Як пояснюють економісти і маркетологи, безлімітні тарифи за своєю природою - це гонка за абонентом, яка дозволяє компанії ще й заробити більше.

Щоб вибрати оптимальний тариф на мобільний інтернет, варто оцінити обсяги його використання. За дослідженням компанії GlobalData, середнє споживання інтернет-трафіку в Європі в кінці 2017 року сягне 2,4 ГБ на одну SIM-карту в місяць. Найбільш високий показник споживання трафіку в Фінляндії - в середньому 13,3 ГБ в місяць на одну SIM-карту. В Австрії цей показник 5,7 ГБ. Далі слідують Польща і Росія з 3,7 і 3,5 ГБ трафіку.

Українці знаходяться в кінці списку країн за обсягом споживання трафіку в перерахунку на кожну SIM-карту - 1 ГБ. За даними Ericsson Mobility Report, середній трафік на абонента становить 1,8 ГБ. Так що, коли абоненту пропонують безліміт, оператор розраховує, що людина не використовує більше середнього. При цьому пакети безліміту стоять трохи дорожче, ніж тарифи з обмеженим числом гігабайтів.

Лайфхак: як не переплачувати за інтернет

На противагу безлімітним послуг на ринку виник новий підхід до тарифікації користування інтернетом. Так, оператор lifecell дозволяє абонентам самостійно визначати, скільки їм потрібно трафіку.

"Ми розробили новий тариф, який дає велику і зростаюче при необхідності кількість ГБ за доступну ціну. Наш тариф" Лайфхак "дозволяє споживати до 20 ГБ без обмежень в трафіку, нарощуючи обсяги з кожним місяцем, якщо вони потрібні. І все це без доплат або штрафів. При цьому в наступному місяці абонент матиме таку ж кількість гігабайтів, яке вжив і в попередньому + 20 ГБ запасу ", - говорить Євген Калінін, керівник напрямку тарифних пропозицій на національному рівні lifecell.

Фото: pexels.com

Наприклад, абонент користується тарифом "Лайфхак" і в грудні використовував тільки 15 ГБ з 20 ГБ. У січні він отримає покладених 20 ГБ + 15 ГБ. І якщо користувач витратить за місяць 30 ГБ, то в лютому отримає 50 за ту ж суму - 89 гривень. При цьому можна заощадити - досить поповнити рахунок до завершення 30-денного рядок і перезаказать його заздалегідь. Плата складе всього 79 гривень за наступний пакет послуг.

Чим частіше абонент користується 3G, тим більше отримає трафіку на наступний місяць. Користувач сам визначає, скільки йому потрібно трафіку в місяць і не переплачує.

Зворотний бік безліміту

На певному етапі практика безлімітних послуг швидко призводить до знецінення одного гігабайта і позначається на якості послуг, зазначає консультант телекомунікаційних компаній Роман Химич.

"У професійному середовищі все ще сперечаються і дискутують, чи варто взагалі пропонувати клієнтові безліміт або все-таки краще залишатися на моделі лімітованого споживання та оплати за фактом - скільки споживаєш, за стільки і платиш", - говорить він.

Тому мобільні оператори в Європі практикують тариф з нульовою вартістю доступу до окремих сервісів або соцмереж.

"У такому випадку абонент отримує необмежений доступ до певних сервісів - відеохостингу або соцмережі. При такому підході зловживання трафіком практично не буває", - додає експерт.

До речі, через зловживання трафіком навіть в безлімітних пакетах можуть бути обмеження. Наприклад, в Vodafone в своєму тарифі Unlim після використання 3ГБ за день швидкість інтернету скорочує до 0,8 Мбіт / с. Також користувачам закритий доступ до торрент-сервісів.

У компанії пояснюють такий крок принципом доброчесності: обмеження введені, щоб забезпечити всім користувачам одну швидкість інтернету.

В "Київстарі" ж роблять акцент на відсутності обмежень і запевняють, що якість обслуговування не залежить від обсягів споживаного трафіку.

"Більше 99% користувачів мобільного інтернету в нашій мережі споживають до 20 000 МБ на місяць, тобто не створюють надмірне навантаження на мережу, яка могла б вплинути на якість сервісу", - прокоментували в компанії.

До речі, оператори по-різному підходять до вирішення проблеми надмірного навантаження на конкретну соту базової станції в місцях масового скупчення абонентів, наприклад, в бізнес-центрах. Одні компанії рівномірно знижують швидкість для користувачів в такому місці, інші - забезпечують максимальну швидкість для підключилися клієнтів, але обмежують підключення новоприбулих. У будь-якому випадку користувач навіть з "необмеженим" пакетом може зіткнутися зі складнощами при доступі в інтернет навіть в центрі Києва.

Безлімітний пакет позбавляє користувача від необхідності думати про використані обсяги даних. Але безлімітні пакети все ж приховують за собою обмеження, а коштують дорожче. Також слід врахувати, що маркетингова гонка з пропозиціями безлімітів на 3G передує появі в Україні зв'язку 4G, яка в рази швидше існуючого в країні мобільного інтернету. Так що оператори намагаються привернути максимум абонентів, переманюючи їх у конкурентів, з перспективою запропонувати клієнтам вже тарифи на 4G. Зв'язок четвертого покоління буде не тільки швидше нинішньої, але і дорожче. Так що вибирати вигідний тариф під свої потреби і не переплачувати варто вже зараз.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Мобільний інтернет 3G по максимуму: що пропонують українцям мобільні оператори". інші бізнес новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Безлімітний мобільний інтернет: що пропонують оператори

15 січня 2018, 10:00 Переглядів:

Щоб вибрати оптимальний тариф на мобільний інтернет, варто оцінити обсяги його використання

Фото: Pixabay.

Українці користуються безлімітом в самих різних галузях: від мобільного зв'язку та туристичних поїздок до ресторанів і спортивних клубів. Разом з маркетологами ми вже з'ясували, як продавці підштовхують клієнтів купувати безліміт. А психологи розповіли, як послуги такого формату дають відчуття захисту. Сьогодні ми розберемося, на яких умовах постачальники зв'язку пропонують "необмежений" інтернет в гонитві за клієнтом, а також - яка альтернатива безлімітів виникла на ринку.

Як з'явилися безлімітні тарифи

Максимальний ультра- екстра безліміт зараз українцям обіцяє ледь не кожен мобільний оператор. Такими пропозиціями компанії намагаються переманити до себе більше клієнтів, відзначає глава Комітету економістів України Андрій Новак. Але, розбираючись в нюансах, у кого безлімітний безліміт, користувачі можуть просто заплутатися. А вибираючи тариф за принципом "все включено" - заплатити зайве. Адже безлімітний пакет послуг клієнт зазвичай не використовує повністю. Це головний принцип, який несе прибуток постачальнику такої послуги.

Гонка тарифів з необмеженим трафіком почалася, коли lifecell запропонував абонентам тариф "Жара". Вперше український оператор за 50 грн дав користувачам 10 ГБ 3G Інтернет, 10 ГБ на YouTube і безлімітний доступ в Facebook. Після цього інші оператори запустили тарифи з безлімітним інтернетом, який, втім, має приховані обмеження.

Першим став Vodafone з пакетом безлімітного 3G. Потім і "Київстар" випустив свою лінійку безлімітних послуг. Як пояснюють економісти і маркетологи, безлімітні тарифи за своєю природою - це гонка за абонентом, яка дозволяє компанії ще й заробити більше.

Щоб вибрати оптимальний тариф на мобільний інтернет, варто оцінити обсяги його використання. За дослідженням компанії GlobalData, середнє споживання інтернет-трафіку в Європі в кінці 2017 року сягне 2,4 ГБ на одну SIM-карту в місяць. Найбільш високий показник споживання трафіку в Фінляндії - в середньому 13,3 ГБ в місяць на одну SIM-карту. В Австрії цей показник 5,7 ГБ. Далі слідують Польща і Росія з 3,7 і 3,5 ГБ трафіку.

Українці знаходяться в кінці списку країн за обсягом споживання трафіку в перерахунку на кожну SIM-карту - 1 ГБ. За даними Ericsson Mobility Report, середній трафік на абонента становить 1,8 ГБ. Так що, коли абоненту пропонують безліміт, оператор розраховує, що людина не використовує більше середнього. При цьому пакети безліміту стоять трохи дорожче, ніж тарифи з обмеженим числом гігабайтів.

Лайфхак: як не переплачувати за інтернет

На противагу безлімітним послуг на ринку виник новий підхід до тарифікації користування інтернетом. Так, оператор lifecell дозволяє абонентам самостійно визначати, скільки їм потрібно трафіку.

"Ми розробили новий тариф, який дає велику і зростаюче при необхідності кількість ГБ за доступну ціну. Наш тариф" Лайфхак "дозволяє споживати до 20 ГБ без обмежень в трафіку, нарощуючи обсяги з кожним місяцем, якщо вони потрібні. І все це без доплат або штрафів. При цьому в наступному місяці абонент матиме таку ж кількість гігабайтів, яке вжив і в попередньому + 20 ГБ запасу ", - говорить Євген Калінін, керівник напрямку тарифних пропозицій на національному рівні lifecell.

Фото: pexels.com

Наприклад, абонент користується тарифом "Лайфхак" і в грудні використовував тільки 15 ГБ з 20 ГБ. У січні він отримає покладених 20 ГБ + 15 ГБ. І якщо користувач витратить за місяць 30 ГБ, то в лютому отримає 50 за ту ж суму - 89 гривень. При цьому можна заощадити - досить поповнити рахунок до завершення 30-денного рядок і перезаказать його заздалегідь. Плата складе всього 79 гривень за наступний пакет послуг.

Чим частіше абонент користується 3G, тим більше отримає трафіку на наступний місяць. Користувач сам визначає, скільки йому потрібно трафіку в місяць і не переплачує.

Зворотний бік безліміту

На певному етапі практика безлімітних послуг швидко призводить до знецінення одного гігабайта і позначається на якості послуг, зазначає консультант телекомунікаційних компаній Роман Химич.

"У професійному середовищі все ще сперечаються і дискутують, чи варто взагалі пропонувати клієнтові безліміт або все-таки краще залишатися на моделі лімітованого споживання та оплати за фактом - скільки споживаєш, за стільки і платиш", - говорить він.

Тому мобільні оператори в Європі практикують тариф з нульовою вартістю доступу до окремих сервісів або соцмереж.

"У такому випадку абонент отримує необмежений доступ до певних сервісів - відеохостингу або соцмережі. При такому підході зловживання трафіком практично не буває", - додає експерт.

До речі, через зловживання трафіком навіть в безлімітних пакетах можуть бути обмеження. Наприклад, в Vodafone в своєму тарифі Unlim після використання 3ГБ за день швидкість інтернету скорочує до 0,8 Мбіт / с. Також користувачам закритий доступ до торрент-сервісів.

У компанії пояснюють такий крок принципом доброчесності: обмеження введені, щоб забезпечити всім користувачам одну швидкість інтернету.

В "Київстарі" ж роблять акцент на відсутності обмежень і запевняють, що якість обслуговування не залежить від обсягів споживаного трафіку.

"Більше 99% користувачів мобільного інтернету в нашій мережі споживають до 20 000 МБ на місяць, тобто не створюють надмірне навантаження на мережу, яка могла б вплинути на якість сервісу", - прокоментували в компанії.

До речі, оператори по-різному підходять до вирішення проблеми надмірного навантаження на конкретну соту базової станції в місцях масового скупчення абонентів, наприклад, в бізнес-центрах. Одні компанії рівномірно знижують швидкість для користувачів в такому місці, інші - забезпечують максимальну швидкість для підключилися клієнтів, але обмежують підключення новоприбулих. У будь-якому випадку користувач навіть з "необмеженим" пакетом може зіткнутися зі складнощами при доступі в інтернет навіть в центрі Києва.

Безлімітний пакет позбавляє користувача від необхідності думати про використані обсяги даних. Але безлімітні пакети все ж приховують за собою обмеження, а коштують дорожче. Також слід врахувати, що маркетингова гонка з пропозиціями безлімітів на 3G передує появі в Україні зв'язку 4G, яка в рази швидше існуючого в країні мобільного інтернету. Так що оператори намагаються привернути максимум абонентів, переманюючи їх у конкурентів, з перспективою запропонувати клієнтам вже тарифи на 4G. Зв'язок четвертого покоління буде не тільки швидше нинішньої, але і дорожче. Так що вибирати вигідний тариф під свої потреби і не переплачувати варто вже зараз.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Мобільний інтернет 3G по максимуму: що пропонують українцям мобільні оператори". інші бізнес новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

Безлімітний мобільний інтернет: що пропонують оператори

15 січня 2018, 10:00 Переглядів:

Щоб вибрати оптимальний тариф на мобільний інтернет, варто оцінити обсяги його використання

Фото: Pixabay.

Українці користуються безлімітом в самих різних галузях: від мобільного зв'язку та туристичних поїздок до ресторанів і спортивних клубів. Разом з маркетологами ми вже з'ясували, як продавці підштовхують клієнтів купувати безліміт. А психологи розповіли, як послуги такого формату дають відчуття захисту. Сьогодні ми розберемося, на яких умовах постачальники зв'язку пропонують "необмежений" інтернет в гонитві за клієнтом, а також - яка альтернатива безлімітів виникла на ринку.

Як з'явилися безлімітні тарифи

Максимальний ультра- екстра безліміт зараз українцям обіцяє ледь не кожен мобільний оператор. Такими пропозиціями компанії намагаються переманити до себе більше клієнтів, відзначає глава Комітету економістів України Андрій Новак. Але, розбираючись в нюансах, у кого безлімітний безліміт, користувачі можуть просто заплутатися. А вибираючи тариф за принципом "все включено" - заплатити зайве. Адже безлімітний пакет послуг клієнт зазвичай не використовує повністю. Це головний принцип, який несе прибуток постачальнику такої послуги.

Гонка тарифів з необмеженим трафіком почалася, коли lifecell запропонував абонентам тариф "Жара". Вперше український оператор за 50 грн дав користувачам 10 ГБ 3G Інтернет, 10 ГБ на YouTube і безлімітний доступ в Facebook. Після цього інші оператори запустили тарифи з безлімітним інтернетом, який, втім, має приховані обмеження.

Першим став Vodafone з пакетом безлімітного 3G. Потім і "Київстар" випустив свою лінійку безлімітних послуг. Як пояснюють економісти і маркетологи, безлімітні тарифи за своєю природою - це гонка за абонентом, яка дозволяє компанії ще й заробити більше.

Щоб вибрати оптимальний тариф на мобільний інтернет, варто оцінити обсяги його використання. За дослідженням компанії GlobalData, середнє споживання інтернет-трафіку в Європі в кінці 2017 року сягне 2,4 ГБ на одну SIM-карту в місяць. Найбільш високий показник споживання трафіку в Фінляндії - в середньому 13,3 ГБ в місяць на одну SIM-карту. В Австрії цей показник 5,7 ГБ. Далі слідують Польща і Росія з 3,7 і 3,5 ГБ трафіку.

Українці знаходяться в кінці списку країн за обсягом споживання трафіку в перерахунку на кожну SIM-карту - 1 ГБ. За даними Ericsson Mobility Report, середній трафік на абонента становить 1,8 ГБ. Так що, коли абоненту пропонують безліміт, оператор розраховує, що людина не використовує більше середнього. При цьому пакети безліміту стоять трохи дорожче, ніж тарифи з обмеженим числом гігабайтів.

Лайфхак: як не переплачувати за інтернет

На противагу безлімітним послуг на ринку виник новий підхід до тарифікації користування інтернетом. Так, оператор lifecell дозволяє абонентам самостійно визначати, скільки їм потрібно трафіку.

"Ми розробили новий тариф, який дає велику і зростаюче при необхідності кількість ГБ за доступну ціну. Наш тариф" Лайфхак "дозволяє споживати до 20 ГБ без обмежень в трафіку, нарощуючи обсяги з кожним місяцем, якщо вони потрібні. І все це без доплат або штрафів. При цьому в наступному місяці абонент матиме таку ж кількість гігабайтів, яке вжив і в попередньому + 20 ГБ запасу ", - говорить Євген Калінін, керівник напрямку тарифних пропозицій на національному рівні lifecell.

Фото: pexels.com

Наприклад, абонент користується тарифом "Лайфхак" і в грудні використовував тільки 15 ГБ з 20 ГБ. У січні він отримає покладених 20 ГБ + 15 ГБ. І якщо користувач витратить за місяць 30 ГБ, то в лютому отримає 50 за ту ж суму - 89 гривень. При цьому можна заощадити - досить поповнити рахунок до завершення 30-денного рядок і перезаказать його заздалегідь. Плата складе всього 79 гривень за наступний пакет послуг.

Чим частіше абонент користується 3G, тим більше отримає трафіку на наступний місяць. Користувач сам визначає, скільки йому потрібно трафіку в місяць і не переплачує.

Зворотний бік безліміту

На певному етапі практика безлімітних послуг швидко призводить до знецінення одного гігабайта і позначається на якості послуг, зазначає консультант телекомунікаційних компаній Роман Химич.

"У професійному середовищі все ще сперечаються і дискутують, чи варто взагалі пропонувати клієнтові безліміт або все-таки краще залишатися на моделі лімітованого споживання та оплати за фактом - скільки споживаєш, за стільки і платиш", - говорить він.

Тому мобільні оператори в Європі практикують тариф з нульовою вартістю доступу до окремих сервісів або соцмереж.

"У такому випадку абонент отримує необмежений доступ до певних сервісів - відеохостингу або соцмережі. При такому підході зловживання трафіком практично не буває", - додає експерт.

До речі, через зловживання трафіком навіть в безлімітних пакетах можуть бути обмеження. Наприклад, в Vodafone в своєму тарифі Unlim після використання 3ГБ за день швидкість інтернету скорочує до 0,8 Мбіт / с. Також користувачам закритий доступ до торрент-сервісів.

У компанії пояснюють такий крок принципом доброчесності: обмеження введені, щоб забезпечити всім користувачам одну швидкість інтернету.

В "Київстарі" ж роблять акцент на відсутності обмежень і запевняють, що якість обслуговування не залежить від обсягів споживаного трафіку.

"Більше 99% користувачів мобільного інтернету в нашій мережі споживають до 20 000 МБ на місяць, тобто не створюють надмірне навантаження на мережу, яка могла б вплинути на якість сервісу", - прокоментували в компанії.

До речі, оператори по-різному підходять до вирішення проблеми надмірного навантаження на конкретну соту базової станції в місцях масового скупчення абонентів, наприклад, в бізнес-центрах. Одні компанії рівномірно знижують швидкість для користувачів в такому місці, інші - забезпечують максимальну швидкість для підключилися клієнтів, але обмежують підключення новоприбулих. У будь-якому випадку користувач навіть з "необмеженим" пакетом може зіткнутися зі складнощами при доступі в інтернет навіть в центрі Києва.

Безлімітний пакет позбавляє користувача від необхідності думати про використані обсяги даних. Але безлімітні пакети все ж приховують за собою обмеження, а коштують дорожче. Також слід врахувати, що маркетингова гонка з пропозиціями безлімітів на 3G передує появі в Україні зв'язку 4G, яка в рази швидше існуючого в країні мобільного інтернету. Так що оператори намагаються привернути максимум абонентів, переманюючи їх у конкурентів, з перспективою запропонувати клієнтам вже тарифи на 4G. Зв'язок четвертого покоління буде не тільки швидше нинішньої, але і дорожче. Так що вибирати вигідний тариф під свої потреби і не переплачувати варто вже зараз.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Мобільний інтернет 3G по максимуму: що пропонують українцям мобільні оператори". інші бізнес новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

Безлімітний мобільний інтернет: що пропонують оператори

15 січня 2018, 10:00 Переглядів:

Щоб вибрати оптимальний тариф на мобільний інтернет, варто оцінити обсяги його використання

Фото: Pixabay.

Українці користуються безлімітом в самих різних галузях: від мобільного зв'язку та туристичних поїздок до ресторанів і спортивних клубів. Разом з маркетологами ми вже з'ясували, як продавці підштовхують клієнтів купувати безліміт. А психологи розповіли, як послуги такого формату дають відчуття захисту. Сьогодні ми розберемося, на яких умовах постачальники зв'язку пропонують "необмежений" інтернет в гонитві за клієнтом, а також - яка альтернатива безлімітів виникла на ринку.

Як з'явилися безлімітні тарифи

Максимальний ультра- екстра безліміт зараз українцям обіцяє ледь не кожен мобільний оператор. Такими пропозиціями компанії намагаються переманити до себе більше клієнтів, відзначає глава Комітету економістів України Андрій Новак. Але, розбираючись в нюансах, у кого безлімітний безліміт, користувачі можуть просто заплутатися. А вибираючи тариф за принципом "все включено" - заплатити зайве. Адже безлімітний пакет послуг клієнт зазвичай не використовує повністю. Це головний принцип, який несе прибуток постачальнику такої послуги.

Гонка тарифів з необмеженим трафіком почалася, коли lifecell запропонував абонентам тариф "Жара". Вперше український оператор за 50 грн дав користувачам 10 ГБ 3G Інтернет, 10 ГБ на YouTube і безлімітний доступ в Facebook. Після цього інші оператори запустили тарифи з безлімітним інтернетом, який, втім, має приховані обмеження.

Першим став Vodafone з пакетом безлімітного 3G. Потім і "Київстар" випустив свою лінійку безлімітних послуг. Як пояснюють економісти і маркетологи, безлімітні тарифи за своєю природою - це гонка за абонентом, яка дозволяє компанії ще й заробити більше.

Щоб вибрати оптимальний тариф на мобільний інтернет, варто оцінити обсяги його використання. За дослідженням компанії GlobalData, середнє споживання інтернет-трафіку в Європі в кінці 2017 року сягне 2,4 ГБ на одну SIM-карту в місяць. Найбільш високий показник споживання трафіку в Фінляндії - в середньому 13,3 ГБ в місяць на одну SIM-карту. В Австрії цей показник 5,7 ГБ. Далі слідують Польща і Росія з 3,7 і 3,5 ГБ трафіку.

Українці знаходяться в кінці списку країн за обсягом споживання трафіку в перерахунку на кожну SIM-карту - 1 ГБ. За даними Ericsson Mobility Report, середній трафік на абонента становить 1,8 ГБ. Так що, коли абоненту пропонують безліміт, оператор розраховує, що людина не використовує більше середнього. При цьому пакети безліміту стоять трохи дорожче, ніж тарифи з обмеженим числом гігабайтів.

Лайфхак: як не переплачувати за інтернет

На противагу безлімітним послуг на ринку виник новий підхід до тарифікації користування інтернетом. Так, оператор lifecell дозволяє абонентам самостійно визначати, скільки їм потрібно трафіку.

"Ми розробили новий тариф, який дає велику і зростаюче при необхідності кількість ГБ за доступну ціну. Наш тариф" Лайфхак "дозволяє споживати до 20 ГБ без обмежень в трафіку, нарощуючи обсяги з кожним місяцем, якщо вони потрібні. І все це без доплат або штрафів. При цьому в наступному місяці абонент матиме таку ж кількість гігабайтів, яке вжив і в попередньому + 20 ГБ запасу ", - говорить Євген Калінін, керівник напрямку тарифних пропозицій на національному рівні lifecell.

Фото: pexels.com

Наприклад, абонент користується тарифом "Лайфхак" і в грудні використовував тільки 15 ГБ з 20 ГБ. У січні він отримає покладених 20 ГБ + 15 ГБ. І якщо користувач витратить за місяць 30 ГБ, то в лютому отримає 50 за ту ж суму - 89 гривень. При цьому можна заощадити - досить поповнити рахунок до завершення 30-денного рядок і перезаказать його заздалегідь. Плата складе всього 79 гривень за наступний пакет послуг.

Чим частіше абонент користується 3G, тим більше отримає трафіку на наступний місяць. Користувач сам визначає, скільки йому потрібно трафіку в місяць і не переплачує.

Зворотний бік безліміту

На певному етапі практика безлімітних послуг швидко призводить до знецінення одного гігабайта і позначається на якості послуг, зазначає консультант телекомунікаційних компаній Роман Химич.

"У професійному середовищі все ще сперечаються і дискутують, чи варто взагалі пропонувати клієнтові безліміт або все-таки краще залишатися на моделі лімітованого споживання та оплати за фактом - скільки споживаєш, за стільки і платиш", - говорить він.

Тому мобільні оператори в Європі практикують тариф з нульовою вартістю доступу до окремих сервісів або соцмереж.

"У такому випадку абонент отримує необмежений доступ до певних сервісів - відеохостингу або соцмережі. При такому підході зловживання трафіком практично не буває", - додає експерт.

До речі, через зловживання трафіком навіть в безлімітних пакетах можуть бути обмеження. Наприклад, в Vodafone в своєму тарифі Unlim після використання 3ГБ за день швидкість інтернету скорочує до 0,8 Мбіт / с. Також користувачам закритий доступ до торрент-сервісів.

У компанії пояснюють такий крок принципом доброчесності: обмеження введені, щоб забезпечити всім користувачам одну швидкість інтернету.

В "Київстарі" ж роблять акцент на відсутності обмежень і запевняють, що якість обслуговування не залежить від обсягів споживаного трафіку.

"Більше 99% користувачів мобільного інтернету в нашій мережі споживають до 20 000 МБ на місяць, тобто не створюють надмірне навантаження на мережу, яка могла б вплинути на якість сервісу", - прокоментували в компанії.

До речі, оператори по-різному підходять до вирішення проблеми надмірного навантаження на конкретну соту базової станції в місцях масового скупчення абонентів, наприклад, в бізнес-центрах. Одні компанії рівномірно знижують швидкість для користувачів в такому місці, інші - забезпечують максимальну швидкість для підключилися клієнтів, але обмежують підключення новоприбулих. У будь-якому випадку користувач навіть з "необмеженим" пакетом може зіткнутися зі складнощами при доступі в інтернет навіть в центрі Києва.

Безлімітний пакет позбавляє користувача від необхідності думати про використані обсяги даних. Але безлімітні пакети все ж приховують за собою обмеження, а коштують дорожче. Також слід врахувати, що маркетингова гонка з пропозиціями безлімітів на 3G передує появі в Україні зв'язку 4G, яка в рази швидше існуючого в країні мобільного інтернету. Так що оператори намагаються привернути максимум абонентів, переманюючи їх у конкурентів, з перспективою запропонувати клієнтам вже тарифи на 4G. Зв'язок четвертого покоління буде не тільки швидше нинішньої, але і дорожче. Так що вибирати вигідний тариф під свої потреби і не переплачувати варто вже зараз.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Мобільний інтернет 3G по максимуму: що пропонують українцям мобільні оператори". інші бізнес новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

Безлімітний мобільний інтернет: що пропонують оператори

15 січня 2018, 10:00 Переглядів:

Щоб вибрати оптимальний тариф на мобільний інтернет, варто оцінити обсяги його використання

Фото: Pixabay.

Українці користуються безлімітом в самих різних галузях: від мобільного зв'язку та туристичних поїздок до ресторанів і спортивних клубів. Разом з маркетологами ми вже з'ясували, як продавці підштовхують клієнтів купувати безліміт. А психологи розповіли, як послуги такого формату дають відчуття захисту. Сьогодні ми розберемося, на яких умовах постачальники зв'язку пропонують "необмежений" інтернет в гонитві за клієнтом, а також - яка альтернатива безлімітів виникла на ринку.

Як з'явилися безлімітні тарифи

Максимальний ультра- екстра безліміт зараз українцям обіцяє ледь не кожен мобільний оператор. Такими пропозиціями компанії намагаються переманити до себе більше клієнтів, відзначає глава Комітету економістів України Андрій Новак. Але, розбираючись в нюансах, у кого безлімітний безліміт, користувачі можуть просто заплутатися. А вибираючи тариф за принципом "все включено" - заплатити зайве. Адже безлімітний пакет послуг клієнт зазвичай не використовує повністю. Це головний принцип, який несе прибуток постачальнику такої послуги.

Гонка тарифів з необмеженим трафіком почалася, коли lifecell запропонував абонентам тариф "Жара". Вперше український оператор за 50 грн дав користувачам 10 ГБ 3G Інтернет, 10 ГБ на YouTube і безлімітний доступ в Facebook. Після цього інші оператори запустили тарифи з безлімітним інтернетом, який, втім, має приховані обмеження.

Першим став Vodafone з пакетом безлімітного 3G. Потім і "Київстар" випустив свою лінійку безлімітних послуг. Як пояснюють економісти і маркетологи, безлімітні тарифи за своєю природою - це гонка за абонентом, яка дозволяє компанії ще й заробити більше.

Щоб вибрати оптимальний тариф на мобільний інтернет, варто оцінити обсяги його використання. За дослідженням компанії GlobalData, середнє споживання інтернет-трафіку в Європі в кінці 2017 року сягне 2,4 ГБ на одну SIM-карту в місяць. Найбільш високий показник споживання трафіку в Фінляндії - в середньому 13,3 ГБ в місяць на одну SIM-карту. В Австрії цей показник 5,7 ГБ. Далі слідують Польща і Росія з 3,7 і 3,5 ГБ трафіку.

Українці знаходяться в кінці списку країн за обсягом споживання трафіку в перерахунку на кожну SIM-карту - 1 ГБ. За даними Ericsson Mobility Report, середній трафік на абонента становить 1,8 ГБ. Так що, коли абоненту пропонують безліміт, оператор розраховує, що людина не використовує більше середнього. При цьому пакети безліміту стоять трохи дорожче, ніж тарифи з обмеженим числом гігабайтів.

Лайфхак: як не переплачувати за інтернет

На противагу безлімітним послуг на ринку виник новий підхід до тарифікації користування інтернетом. Так, оператор lifecell дозволяє абонентам самостійно визначати, скільки їм потрібно трафіку.

"Ми розробили новий тариф, який дає велику і зростаюче при необхідності кількість ГБ за доступну ціну. Наш тариф" Лайфхак "дозволяє споживати до 20 ГБ без обмежень в трафіку, нарощуючи обсяги з кожним місяцем, якщо вони потрібні. І все це без доплат або штрафів. При цьому в наступному місяці абонент матиме таку ж кількість гігабайтів, яке вжив і в попередньому + 20 ГБ запасу ", - говорить Євген Калінін, керівник напрямку тарифних пропозицій на національному рівні lifecell.

Фото: pexels.com

Наприклад, абонент користується тарифом "Лайфхак" і в грудні використовував тільки 15 ГБ з 20 ГБ. У січні він отримає покладених 20 ГБ + 15 ГБ. І якщо користувач витратить за місяць 30 ГБ, то в лютому отримає 50 за ту ж суму - 89 гривень. При цьому можна заощадити - досить поповнити рахунок до завершення 30-денного рядок і перезаказать його заздалегідь. Плата складе всього 79 гривень за наступний пакет послуг.

Чим частіше абонент користується 3G, тим більше отримає трафіку на наступний місяць. Користувач сам визначає, скільки йому потрібно трафіку в місяць і не переплачує.

Зворотний бік безліміту

На певному етапі практика безлімітних послуг швидко призводить до знецінення одного гігабайта і позначається на якості послуг, зазначає консультант телекомунікаційних компаній Роман Химич.

"У професійному середовищі все ще сперечаються і дискутують, чи варто взагалі пропонувати клієнтові безліміт або все-таки краще залишатися на моделі лімітованого споживання та оплати за фактом - скільки споживаєш, за стільки і платиш", - говорить він.

Тому мобільні оператори в Європі практикують тариф з нульовою вартістю доступу до окремих сервісів або соцмереж.

"У такому випадку абонент отримує необмежений доступ до певних сервісів - відеохостингу або соцмережі. При такому підході зловживання трафіком практично не буває", - додає експерт.

До речі, через зловживання трафіком навіть в безлімітних пакетах можуть бути обмеження. Наприклад, в Vodafone в своєму тарифі Unlim після використання 3ГБ за день швидкість інтернету скорочує до 0,8 Мбіт / с. Також користувачам закритий доступ до торрент-сервісів.

У компанії пояснюють такий крок принципом доброчесності: обмеження введені, щоб забезпечити всім користувачам одну швидкість інтернету.

В "Київстарі" ж роблять акцент на відсутності обмежень і запевняють, що якість обслуговування не залежить від обсягів споживаного трафіку.

"Більше 99% користувачів мобільного інтернету в нашій мережі споживають до 20 000 МБ на місяць, тобто не створюють надмірне навантаження на мережу, яка могла б вплинути на якість сервісу", - прокоментували в компанії.

До речі, оператори по-різному підходять до вирішення проблеми надмірного навантаження на конкретну соту базової станції в місцях масового скупчення абонентів, наприклад, в бізнес-центрах. Одні компанії рівномірно знижують швидкість для користувачів в такому місці, інші - забезпечують максимальну швидкість для підключилися клієнтів, але обмежують підключення новоприбулих. У будь-якому випадку користувач навіть з "необмеженим" пакетом може зіткнутися зі складнощами при доступі в інтернет навіть в центрі Києва.

Безлімітний пакет позбавляє користувача від необхідності думати про використані обсяги даних. Але безлімітні пакети все ж приховують за собою обмеження, а коштують дорожче. Також слід врахувати, що маркетингова гонка з пропозиціями безлімітів на 3G передує появі в Україні зв'язку 4G, яка в рази швидше існуючого в країні мобільного інтернету. Так що оператори намагаються привернути максимум абонентів, переманюючи їх у конкурентів, з перспективою запропонувати клієнтам вже тарифи на 4G. Зв'язок четвертого покоління буде не тільки швидше нинішньої, але і дорожче. Так що вибирати вигідний тариф під свої потреби і не переплачувати варто вже зараз.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Мобільний інтернет 3G по максимуму: що пропонують українцям мобільні оператори". інші бізнес новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

Безлімітний мобільний інтернет: що пропонують оператори

15 січня 2018, 10:00 Переглядів:

Щоб вибрати оптимальний тариф на мобільний інтернет, варто оцінити обсяги його використання

Фото: Pixabay.

Українці користуються безлімітом в самих різних галузях: від мобільного зв'язку та туристичних поїздок до ресторанів і спортивних клубів. Разом з маркетологами ми вже з'ясували, як продавці підштовхують клієнтів купувати безліміт. А психологи розповіли, як послуги такого формату дають відчуття захисту. Сьогодні ми розберемося, на яких умовах постачальники зв'язку пропонують "необмежений" інтернет в гонитві за клієнтом, а також - яка альтернатива безлімітів виникла на ринку.

Як з'явилися безлімітні тарифи

Максимальний ультра- екстра безліміт зараз українцям обіцяє ледь не кожен мобільний оператор. Такими пропозиціями компанії намагаються переманити до себе більше клієнтів, відзначає глава Комітету економістів України Андрій Новак. Але, розбираючись в нюансах, у кого безлімітний безліміт, користувачі можуть просто заплутатися. А вибираючи тариф за принципом "все включено" - заплатити зайве. Адже безлімітний пакет послуг клієнт зазвичай не використовує повністю. Це головний принцип, який несе прибуток постачальнику такої послуги.

Гонка тарифів з необмеженим трафіком почалася, коли lifecell запропонував абонентам тариф "Жара". Вперше український оператор за 50 грн дав користувачам 10 ГБ 3G Інтернет, 10 ГБ на YouTube і безлімітний доступ в Facebook. Після цього інші оператори запустили тарифи з безлімітним інтернетом, який, втім, має приховані обмеження.

Першим став Vodafone з пакетом безлімітного 3G. Потім і "Київстар" випустив свою лінійку безлімітних послуг. Як пояснюють економісти і маркетологи, безлімітні тарифи за своєю природою - це гонка за абонентом, яка дозволяє компанії ще й заробити більше.

Щоб вибрати оптимальний тариф на мобільний інтернет, варто оцінити обсяги його використання. За дослідженням компанії GlobalData, середнє споживання інтернет-трафіку в Європі в кінці 2017 року сягне 2,4 ГБ на одну SIM-карту в місяць. Найбільш високий показник споживання трафіку в Фінляндії - в середньому 13,3 ГБ в місяць на одну SIM-карту. В Австрії цей показник 5,7 ГБ. Далі слідують Польща і Росія з 3,7 і 3,5 ГБ трафіку.

Українці знаходяться в кінці списку країн за обсягом споживання трафіку в перерахунку на кожну SIM-карту - 1 ГБ. За даними Ericsson Mobility Report, середній трафік на абонента становить 1,8 ГБ. Так що, коли абоненту пропонують безліміт, оператор розраховує, що людина не використовує більше середнього. При цьому пакети безліміту стоять трохи дорожче, ніж тарифи з обмеженим числом гігабайтів.

Лайфхак: як не переплачувати за інтернет

На противагу безлімітним послуг на ринку виник новий підхід до тарифікації користування інтернетом. Так, оператор lifecell дозволяє абонентам самостійно визначати, скільки їм потрібно трафіку.

"Ми розробили новий тариф, який дає велику і зростаюче при необхідності кількість ГБ за доступну ціну. Наш тариф" Лайфхак "дозволяє споживати до 20 ГБ без обмежень в трафіку, нарощуючи обсяги з кожним місяцем, якщо вони потрібні. І все це без доплат або штрафів. При цьому в наступному місяці абонент матиме таку ж кількість гігабайтів, яке вжив і в попередньому + 20 ГБ запасу ", - говорить Євген Калінін, керівник напрямку тарифних пропозицій на національному рівні lifecell.

Фото: pexels.com

Наприклад, абонент користується тарифом "Лайфхак" і в грудні використовував тільки 15 ГБ з 20 ГБ. У січні він отримає покладених 20 ГБ + 15 ГБ. І якщо користувач витратить за місяць 30 ГБ, то в лютому отримає 50 за ту ж суму - 89 гривень. При цьому можна заощадити - досить поповнити рахунок до завершення 30-денного рядок і перезаказать його заздалегідь. Плата складе всього 79 гривень за наступний пакет послуг.

Чим частіше абонент користується 3G, тим більше отримає трафіку на наступний місяць. Користувач сам визначає, скільки йому потрібно трафіку в місяць і не переплачує.

Зворотний бік безліміту

На певному етапі практика безлімітних послуг швидко призводить до знецінення одного гігабайта і позначається на якості послуг, зазначає консультант телекомунікаційних компаній Роман Химич.

"У професійному середовищі все ще сперечаються і дискутують, чи варто взагалі пропонувати клієнтові безліміт або все-таки краще залишатися на моделі лімітованого споживання та оплати за фактом - скільки споживаєш, за стільки і платиш", - говорить він.

Тому мобільні оператори в Європі практикують тариф з нульовою вартістю доступу до окремих сервісів або соцмереж.

"У такому випадку абонент отримує необмежений доступ до певних сервісів - відеохостингу або соцмережі. При такому підході зловживання трафіком практично не буває", - додає експерт.

До речі, через зловживання трафіком навіть в безлімітних пакетах можуть бути обмеження. Наприклад, в Vodafone в своєму тарифі Unlim після використання 3ГБ за день швидкість інтернету скорочує до 0,8 Мбіт / с. Також користувачам закритий доступ до торрент-сервісів.

У компанії пояснюють такий крок принципом доброчесності: обмеження введені, щоб забезпечити всім користувачам одну швидкість інтернету.

В "Київстарі" ж роблять акцент на відсутності обмежень і запевняють, що якість обслуговування не залежить від обсягів споживаного трафіку.

"Більше 99% користувачів мобільного інтернету в нашій мережі споживають до 20 000 МБ на місяць, тобто не створюють надмірне навантаження на мережу, яка могла б вплинути на якість сервісу", - прокоментували в компанії.

До речі, оператори по-різному підходять до вирішення проблеми надмірного навантаження на конкретну соту базової станції в місцях масового скупчення абонентів, наприклад, в бізнес-центрах. Одні компанії рівномірно знижують швидкість для користувачів в такому місці, інші - забезпечують максимальну швидкість для підключилися клієнтів, але обмежують підключення новоприбулих. У будь-якому випадку користувач навіть з "необмеженим" пакетом може зіткнутися зі складнощами при доступі в інтернет навіть в центрі Києва.

Безлімітний пакет позбавляє користувача від необхідності думати про використані обсяги даних. Але безлімітні пакети все ж приховують за собою обмеження, а коштують дорожче. Також слід врахувати, що маркетингова гонка з пропозиціями безлімітів на 3G передує появі в Україні зв'язку 4G, яка в рази швидше існуючого в країні мобільного інтернету. Так що оператори намагаються привернути максимум абонентів, переманюючи їх у конкурентів, з перспективою запропонувати клієнтам вже тарифи на 4G. Зв'язок четвертого покоління буде не тільки швидше нинішньої, але і дорожче. Так що вибирати вигідний тариф під свої потреби і не переплачувати варто вже зараз.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Мобільний інтернет 3G по максимуму: що пропонують українцям мобільні оператори". інші бізнес новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.