Донецкий техникум промышленной автоматики

Безлімітний інтернет для смартфона - аналіз тарифів

 1. Що в підсумку?

На жаль, в даний час всі розглянуті в статті тарифи більше не включають безлімітний інтернет або закриті для підключення.

Деякий час назад у всіх операторів з'явилися тарифи з серії «безлімітний інтернет для смартфона». З тих пір вони розглядалися багато де, як в плані їх порівняння, так і в плані взагалі обговорення того, навіщо воно таке потрібно.

Ось і я хочу поговорити про ці тарифи. Момент цікавий тим, що почали з'являтися навесні минулого року тарифи, що пропонують, так чи інакше, безлімітний інтернет для смартфона - стали зникати. Більше немає таких тарифів у Yota і Мегафона, Білайн залишив тільки один тариф, а у Tele2 його (для московського регіону) і не було, але про це трохи нижче. Пропоную по черзі поглянути на всіх операторів і подивитися, що ж залишилося. Стаття написана в реаліях московського регіону, на початку лютого 2017 го.

Питання «потрібності» подібної пропозиції особисто у мене зовсім не варто. Мене швидше дивують тарифи, де трафіку мало (хоча я розумію, що і у них є своя ніша). Вся моя робота пов'язана з доступом в мережу, так що поява безлімітного інтернету для смартфона я сприйняв дуже позитивно, особливо враховуючи той факт, що зі смартфона цей інтернет можна роздавати через Wi-Fi (USB, Bluetooth) з іншими пристроями. У багатьох оглядах і порівняннях цю можливість чомусь обходять стороною. Так, можливо комусь це і правда не знадобиться, але особисто я використовую дуже широко. Ситуацій можна перерахувати масу:

 • якщо отрубился провідний інтернет вдома - можна використовувати як резервний канал;
 • я приїхав на вихідні на дачу - вжух, і у мене є інтернет на всіх пристроях! Чи не оплачувати же місяць модемного тарифу через двох днів?
 • в пробці сміливо можна вмикати інтернет і роздати дітям на планшети, що не переживаючи при цьому, чи будуть вони дивитися там якусь відео в HD 🙂
 • список можна продовжувати досить довго, вистачило б фантазії ...

Згадати в порівнянні роздачу треба тому, що умови її різні у всіх операторів. Тому якщо роздача вам не потрібна - одна справа, якщо потрібна - інше. Загалом, поїхали.

На жаль, в даний час всі розглянуті в статті тарифи більше не включають безлімітний інтернет або закриті для підключення

МТС тепер став воістину «королем смартфони безлімітів», їх тут (поки що?) Найбільше. І головний з них - розрекламований зі страшною силою «Smart Безлімітіще», який, судячи з останніх новин, буде закритий з 1-го березня 2017 року.

Абонентська плата: за перший місяць - 12,90 рублів на добу, за наступні - 19;

Хвилини і СМС: надається 200 хвилин і 200 СМС;

Інтернет: безлімітний, з обмеженням швидкості в файлообмінних мережах (торренти «обрізані»);

Роздача інтернету: 100 мегабайт безкоштовно, далі 30 рублів на добу, за фактом використання.

Все це в домашньому регіоні. Якщо опинитеся в іншому - за фактом використання будь-яких послуг буде списуватися 15 рублів на добу (тобто, якщо вимкнути телефон - нічого платити не треба). Спочатку цього «щастя» не було, та й зараз воно поширюється тільки на нових абонентів, той, хто підключився до 25.10.2016 від цієї «кабали» вільний.

Хочете більше хвилин? Можна скористатися опцією «Інтернет Безлімітіще», яка підключається до старших тарифами МТС, і робить інтернет на них безлімітним.

Ось тарифи, до яких підключається ця опція:

 • Smart + - 1100 хвилин, 1100 СМС і 10 гігабайт - 900 рублів на місяць;
 • Smart Top - 3000 хвилин, 3000 СМС і 15 гігабайт - 1600 рублів на місяць;
 • ULTRA - 5000 хвилин, 5000 СМС і 20 гігабайт - 2700 рублів на місяць.

(Поки я готував і вилизував цю статтю, вийшла нова версія тарифу Smart + , Досить цікава, в тому числі з точки зору інтернету).

Навіщо я написав, скільки на них є трафіку, якщо вже ми говоримо про безлімітний інтернеті? Зараз поясню.

Для початку згадаю, що умови роздачі при використанні опції «Інтернет Безлімітіще» такі ж - 30 рублів на добу. А тепер повернемося до наших тарифами. Візьмемо для прикладу Smart Top. Ми підключаємо до цього тарифу опцію «Інтернет Безлімітіще», і інтернет ставати безлімітним, ну а тепер, як то кажуть, «стежте за руками»: пакет в 15 гігабайт нікуди не подівся. Відключивши опцію, ви можете витрачати свій пакет - тобто, наприклад, роздавати інтернет зі смартфона в рамках цих 15-ти гігабайт. Абсолютно безкоштовно. А потім підключити назад «Інтернет Безлімітіще».

Нарешті, у МТС є ще один, поки не особливо розрекламований тариф, з безлімітним інтернетом для смартфона - « Трансформіще «. На відміну від «Smart Безлімітіще» тут можна вибрати, скільки у вас буде хвилин (звідси, мабуть, і назва). Доступними параметрами:

 • 400 хвилин - 650 рублів;
 • 600 хвилин - 800 рублів;
 • 1500 хвилин - 1200 рублів.

Другим фундаментальним відмінністю є те, що тариф діє по всій Росії без всяких там 15-ти рублів. Роздача інтернету доступна на вже озвучених раніше умовах - 30 рублів на добу. Дивною (інакше не сказати) особливість цього тарифу полягає в тому, що на нього не можна перейти. Тільки знову підключитися. Так що для тих, хто цінує свій номером - не варіант.

Не можна не згадати тариф «Smart Nonstop» - це єдиний, по-моєму, на даний момент, саме «смартфон» тариф, який пропонує безлімітний інтернет вночі. Так, ця фішка ще подекуди є, але більше в контексті модему. Крім безлімітного інтернету вночі (з 01:00 до 07:00) тариф передбачає 10 гігабайт трафіку для використання вдень і 400 хвилин. Коштує все це 500 рублів. Роздача інтернету - безкоштовна.

Зверніть увагу, що всі тарифи МТС, перераховані вище, за винятком ULTRA (в його описі нічого такого не зазначено), не можуть бути використані в модемі або роутере.

У висновку треба сказати, що, хоч раніше я і мав деякі тертя з цим оператором, навесні 2016- го я вирішив ще раз спробувати покористуватися МТС, причому перебрався туди зі своїм номером з Мегафона . З тих пір я встиг покористуватися тарифами «Smart Nonstop», «Smart Безлімітіще» і «Smart +» з підключеною послугою «Інтернет безлімітіще», все було чудово, та й інтернет працював просто відмінно.

Говорячи про Білайн, почати можна з його розрекламованого тарифу «# можноВСЁ» і їм же закінчити - тепер це єдиний тариф з безлімітним інтернетом для смартфона у цього оператора.

Абонентська плата: за перший місяць користування тарифом обіцяють брати абонентську плату в розмірі 10 рублів на день - це, з одного боку, для знову підключилися - станом на 31.01.2017 - на сайті Білайн написано саме так. В докладної PDF-версії цього тарифу на сайті оператора написано, що ця акція вже закінчилася. Загалом, все не просто. У будь-якому випадку, якщо в акцію ви не потрапили або перший місяць вже пройшов - платити доведеться 20 рублів в день.

Хвилини і СМС: 250 хвилин, 250 СМС;

Інтернет: безлімітний інтернет, торренти, як і в МТС, обмежені;

Роздача інтернету: роздавати інтернет можна, тільки не безкоштовно - доведеться заплатити 50 рублів за годину роздачі або 150 рублів за добу.

В описі тарифу так само зазначено, що якщо вставити сімку в модем \ роутер \ планшет - швидкість інтернету буде обмежена.

Нарешті, мушу зауважити, що особливо завзяті «Качунь» на форумах відзначають, що деяким з них після 30 - 40 викачаних гігабайт ріжуть швидкість. Мабуть таким ось чином оператор захищається від тих, хто, обійшовши обмеження на роздачу або, зробивши танці з бубном, вставляє сімку в модем і починає «качати весь інтернет». З одного боку зрозуміло - з іншого, як то кажуть «назвався грибом - лізь у кошик» - це я в тому плані, що 30 - 40 гігабайт можна, без особливої ​​фантазії, накачати і смартфоном - кілька фільмів в FullHD - ось і всіх делов, і якщо тобі після того обмежать інтернет, про який обіцяли, що безлімітний, то це якось не комільфо. З іншого боку, можливо, оператор застосовує цей захід вибірково, так як повідомлення про це явище на форумах мають «плаваючий» характер - кого-то обмежують, кого-то немає.

Діє тариф по всій Росії, крім Криму, по крайней мере для версії тарифу з московського регіону. У мережі згадується, що версії для інших регіонів діють тільки в рамках домашнього регіону, але я, перевіривши кілька регіонів на вибір, такого не побачив. Якщо для вас це важливий момент - варто уточнити окремо для свого регіону.

Крім цього, варто звернути знімання увагу на послугу « Безліміт в 4G »- в мережі її активно обговорюють, в тому контексті, що укупі з тарифом« Все за 90 »- це найдешевший варіант безлімітного інтернету для смартфона. Між тим, як я розумію, існують деякі тонкощі в підключенні, на жаль докладніше розповісти не можу, так як Билайном з незапам'ятних часів не користуюся (на дачі, де я не рідко буваю, працює він досить не дуже, на жаль).

Історично, наскільки я пам'ятаю, саме Yota була першопрохідцем «смартфонного безліміту», але, як не дивно (адже це була багато в чому родзинка оператора), зараз Yota нічого подібного новим абонентам не пропонує (зрозуміло, хто підключився до тарифів з безлімітним інтернетом раніше - продовжують ним користуватися). Замість безлімітного інтернету для смартфона, цей оператор тепер пропонує послугу «Безлімітні мобільні додатки» (коштує 150 рублів). Це означає, що інтернет у вас не безлімітний, але певними додатками можна користуватися скільки душі завгодно. Список цих додатків такий: «ВКонтакте», «Однокласники», Instagram, Twitter, Facebook, Facebook Messenger, WhatsApp, Viber, Skype, Telegram. Звичайно, YouTube виглядав би хорошою родзинкою на цьому торті. На сайті yota2017.ru Зараз можна проголосувати за додатки, які будуть додані в цей список, і YouTube там впевнено лідирує!

В іншому - можна вибрати варіанти включають певну кількість хвилин і гігабайт, шкала починається з поєднання 5 гігабайт і 300 хвилин за 450 рублів, а максимально можна отримати 30 гігабайт і аж 5000 хвилин на місяць за 2550 рублів.

Ще за 50 рублів можна підключити безлімітні СМСки.

Роздавати інтернет - можна, в рамках наявного пакета. Вставляти симку в модем або роутер - не можна, швидкість буде «обрізана» до 64 Кбіт / сек. У чому сенс цього обмеження було зрозуміло, коли інтернет був безлімітним. Навіщо його залишили зараз - особисто мені не дуже зрозуміло.

Залишилося додати, що все це працює на всій території Росії (крім Криму, для якого є окремі умови) без усіляких доплат.

Повинен сказати, що особисто мене не зовсім надихнуло нова пропозиція Yota - мінімальний пакет хвилин + послуга «Безлімітні мобільні додатки» - це вже 600 рублів, за які можна отримати чесну безлімітний інтернет для смартфона у інших операторів.

У Tele2 теж є свій тариф з безлімітним інтернетом для смартфона. Називається він «Безмежно чорний», але в московському регіоні його, на жаль, немає. Це, однак, не означає що ви не можете поїхати, скажімо, у Володимир (або куди вам ближче), купити його, і приїхати назад, так як умови на сайті оператора свідчать, що (на прикладі Володимирській області) «В поїздках по Росії пакет мобільного інтернету, включений в тарифний план, доступний на території Росії, за винятком м Севастополь і Республіки Крим, де діють роумінгові тарифи. Решта послуг зв'язку при знаходженні за межами Володимира і Володимирській області виявляються по тарифам роумінгу. »Тобто, якщо сімка потрібна чисто для інтернету - цілком собі варіант (наприклад для смартфона з двома сім-картами, де одна для інтернету а друга для дзвінків). Можливо коли-небудь Tele2 і змінить умови, як це зробив по осені МТС, але поки, як пишуть на форумах, все працює. До речі, там же, на форумах, якість роботи мобільного інтернету від Tele2 не втомлюються нахвалювати. В іншому - тариф схожий на всі ті, що ми обговорювали раніше - 200 хвилин і СМС, безлімітний інтернет, торренти обмежені. Абонентська плата для Володимирській області - 290 рублів. Роздача інтернету (поки що?) Ніяк не обмежена. Нарешті, не можу не згадати, що повідомлення на форумах в стилі «я тут скачав багато і мені швидкість обмежили» теж зустрічаються.

Чому Мегафон в самому кінці? Все просто. Безлімітного інтернет у нього більше немає - ніде і ніяк. Опція «Мегабезліміт», пізніше перейменована в «Безлімітний інтернет» тепер недоступна для підключення, користуватися можуть тільки ті, хто вже підключив її. Був ще тариф «МегаФон.Безліміт», дуже схожий на МТСовскій «Smart Безлімітіще», який встиг з'явитися не у всіх регіонах - ось, якщо кому цікаво, сторінка, так і не вийшов тарифу для московського регіону. Я думав, що можливо залишиться хоча б він - але немає, написано, що тариф став архівним. А шкода, адже інтернет у Мегафона працює дуже добре, та й обмеження на роздачу немає (хоч на сайті і написано, що роздача обмежена). Саме Мегафоном зараз користуюся я, залишившись в числі тих, хто встиг підключити опцію «Безлімітний інтернет» поки вона ще діяла.

Що в підсумку?

Як показує мій досвід спілкування на профільних форумах, та й взагалі спілкування - прошарок користувачів, що бажають мати безлімітний інтернет на смартфоні, з можливість іноді, за потребою, роздати його на інші пристрої - досить велика. Так, Володимир Добринін з Yota скінчено розповів нам, що багато абонентів використовують не більше 5 гігабайт, і саме тому (тому чи?) Yota відмовилася від безліміту. Але ось, наприклад, я до таких не належу, як і не належу до тих, хто обходячи обмеження оператора вставляє сім-карти в модем. Влітку у мене запросто «відлітав» 100 - 150 гігабайт інтернету, як то кажуть, «по-чесному», через смартфон і роздачу з нього.

Якщо вам все-таки потрібен саме безлімітний інтернет, то варіантів залишилося не так вже й багато. Вирішуйте, що вам важливіше? За інших рівних, у Білайну дешевше дзвінки після вичерпання пакета (та й пакет на 50 хвилин більше), у МТС - дешевше роздача інтернету. Зрозуміло, якщо ви багато телефонуйте на Білайн - має сенс взяти «# можноВСЁ», а якщо на МТС - то «Безлімітіще», так як після вичерпання пакета і там, і там дзвінки в «свою мережу» безкоштовні. Якщо дзвінки взагалі не особливо потрібні - можна покататися в сусідню область за симкой Tele2. Ну а якщо хочете великий пакет хвилин і безлімітний інтернет - то, виходить, тільки МТС.

Що в підсумку?
Чи не оплачувати же місяць модемного тарифу через двох днів?
Поки що?
Хочете більше хвилин?
Навіщо я написав, скільки на них є трафіку, якщо вже ми говоримо про безлімітний інтернеті?
Поки що?
Чому Мегафон в самому кінці?
Що в підсумку?
Ому чи?
Вирішуйте, що вам важливіше?