Донецкий техникум промышленной автоматики

Безкоштовна корпоративна пошта Google: обмеження і недоліки

  1. обмеження
  2. Інші недоліки

Популярний безкоштовний сервіс пошти Gmail, який вже встиг завоювати серця користувачів по всьому світу, тепер вирішив почати завойовувати не тільки сегмент ринку приватних користувачів, але і корпоративну пошту. Для того, щоб прив'язати свій домен до пошти від Google, досить буде прописати в зоні DNS MX-записи серверів західній компанії і отримати корпоративну пошту виду: @ «ваш домен» .ru

безкоштовний сервіс пошти Gmail,

За великим рахунком, корпорація Google цілком логічно перейшла від приватного обслуговування фізичних осіб в корпоративний сектор. Принципова різниця тут очевидна - підприємства бізнесу, на відміну від фізичної особи, платоспроможність і не дуже пручаються оплачувати рахунки вперед. У той же самий час, приватний клієнт поштового сервера не захоче віддавати свої кревні за обслуговування, а коли він зможе принести дохід Google, клацаючи по оголошеннях контекстної реклами - невідомо.

Однак, чи варто бізнесу оплачувати ті послуги, які надаються американською корпорацією сьогодні? Навіть якщо не брати до уваги періодичні збої серверного обладнання, які нерідко стають ще й причиною повної втрати даних в пошті, то список недоліків виглядає приблизно так:

обмеження

Перше важливе обмеження корпоративної пошти від Google - вельми скромний розмір SMTP-повідомлення. У 2013 році, Gmail встановив максимальний обсяг ділової кореспонденції в 34 Мегабайта, що сьогодні не викликає у користувача ніяких емоцій, крім здивування. 34 Мегабайта або 35882577 байт - цифри, взяті в статті не «зі стелі», це значення повідомляється SMTP сервером компанії Гугл. Перевищення обсягу інформації ще хоча б на байт, обов'язково спричинить за собою скидання з'єднання.

Таким чином, відправити скільки-небудь необхідний обсяг відсканованої документації або великоваговий дизайн-макет замовникам, партнерам, клієнтам буде просто неможливо. Не варто також забувати про те, що в той момент, коли файл виявляється у вкладенні листи, він автоматично «додає у вазі» приблизно третину від початкового розміру, це відбувається через перекодування. Тому, на використання корпоративної пошти від Гугл, середньому і великому бізнесу краще і зовсім не розраховувати, оскільки такі малі обсяги інформації абсолютно неприйнятні в секторі корпоративного обслуговування.

Інші недоліки

  • DKIM - технологія, яка постачає кожен лист індивідуальної криптографічного підписом. Це дозволяє захистити поштову скриньку від спаму, а також запобігти можливості підробки листа. Крім того, застосування цифрового підпису позбавить вихідну кореспонденцію від випадкового потрапляння в папку «спам» у одержувача, а також не дозволить пропустити важливий лист у вхідних. Корпоративна пошта Google не використовує цю можливість.
  • SPF - ще одна система захисту від спамерів, підробки вихідних листів. SPF також допомагає зробити повністю легітимним вихідну кореспонденцію.
  • Неможливість створення списків розсилки. Як і на інших безкоштовних корпоративних поштових серверах, в рамках боротьби зі спамом, Gmail не надає своїм клієнтам можливість масової розсилки на сторонні адреси електронної пошти. Тим часом, саме списки розсилки часто являють собою один з найважливіших елементів бізнес-комунікації.
  • Ціна за обслуговування корпоративної пошти Google становить близько п'ятдесяти доларів за кожну поштову адресу. За сучасним курсом виходить, що щорічна плата за кожен ящик складе близько 130 рублів. Що ж стосується середніх ринкових цін вітчизняних компаній на подібні послуги, то обслуговування Google коштує помітно дорожче, ніж у російських компаній, що пропонують більш ефективне корпоративне обслуговування за меншою ціною.
  • У Gmail повністю відсутня будь-яка технічна підтримка. Жодного телефону, адреси, електронної пошти та інших контактів з цим не можна виявити на сторінках Gmail для корпоративного користування. Існує форма зворотного зв'язку, але відповідь не гарантується самими представниками компанії.

На очах у всього вищеописаного неважко здогадатися, що корпоративна пошта Gmail може претендувати хіба що на звання demo-версії повноцінного варіанта пошти для бізнесу. Оскільки миритися з такою кількістю обмежень навряд чи буде хоч одне більш-менш гідне підприємство сучасного бізнесу.

Також, в корпоративної пошти Google присутній один цікавий нюанс. Для надання платних послуг пошти компаніям і приватним особам, Google використовує один і той же серверне обладнання.

Приблизно така ж ситуація могла б скластися в солідному ресторані, де разом з клієнтами, які платять гроші за вечерю обідають безпритульні, яких годують тієї ж їжею безкоштовно.

Така сильна «похибка» в роботі безкоштовних корпоративних поштових сервісів пояснюється досить просто. Що стосується корпорації Сергія Бріна, так само як і популярних вітчизняних пошукових машин, то основна кількість користувачів, яких вони залучили свого часу і продовжують обслуговувати, складають приватні особи, що користуються поштою трохи інакше, ніж співробітники великої комерційної організації.

Основна відмінність приватного та комерційного використання пошти полягає в тому, що при корпоративної експлуатації, необхідно щодня передавати незрівнянно більший обсяг даних. Наприклад, якщо фізична особа, як правило, використовує лише текстові повідомлення при написанні листа на сторонній адреса, рідше прикладаючи кілька фотографій або картинок, то співробітники великої комерційної структури щодня пересилають своїм контрагентам, партнерам, клієнтам, а також співробітникам інших відділів - величезні масиви інформації, які мають принципово різну структуру. Якщо клієнтам відправляється масова розсилка з черговим комерційною пропозицією, то контрагенту часто потрібно відправити відсканований багатосторінковий договір або рахунок - що теж складає величезну проблему, якщо обсяг поштової скриньки не дозволяє «навантажити» його на повну потужність. Як відомо, електронна кореспонденція відправляється в тисячу разів швидше, ніж паперова, а рутинна відправка документів по електропошту і зовсім може істотно полегшити щоденну роботу юридичного та бухгалтерського відділів компанії.

З іншого ж боку, популярні пошукові сервіси звикли орієнтуватися лише виключно на приватні особи з їх мінімальними запитами до сервісу електронної пошти. Ті ж самі принципи обслуговування вони постаралися перенести і на свою «безкоштовну корпоративну пошту», разом з тим, її функціонал жодним чином не відповідає тому рівню запитів, який вимагає бізнес. Багато в чому саме тому, з появою професіоналів на ринку поставки послуг хостингу корпоративної пошти , Зараз намітилося активний рух колишніх користувачів «безкоштовної» пошти до професійних комерційним компаніям-хостерам, які знають свою роботу і роблять її максимально ефективно для своїх клієнтів.

Однак, чи варто бізнесу оплачувати ті послуги, які надаються американською корпорацією сьогодні?