Донецкий техникум промышленной автоматики

Банерна реклама

  1. Банери і банерні мережі
  2. Пряма ефективність банерної реклами, точніше її низька ефективність
  3. Непряма ефективність - іміджева реклама
  4. Поєднання банерної реклами з іншими видами просування
  5. Висновки про використання банерної реклами

Найважливіше про банерну рекламу

На цій сторінці написано найважливіше з того, що треба знати власнику сайту про банерну рекламу.

А знати треба те, що це досить ефективний спосіб просування сайту. Неефективний, тому що залучені на сайт відвідувачі досить дорого обходяться - в кілька разів дорожче, ніж при інших способах просування. Тому вдаватися до банерної просуванню варто тільки тоді, коли інші способи вже використовуються. Банерна реклама може бути підсилювачем пошукового і контекстного просування.

Банери і банерні мережі

Визначення з Вікіпедії:

Банер (від англ. Banner - прапор, транспарант) - графічне рекламне зображення, аналогічне рекламному модулю в пресі, але що може містити анімовані елементи, а також є гіперпосиланням на сайт рекламодавця або сторінку з додатковою інформацією

Банери бувають різноманітних розмірів. Зараз в більшості випадків банери роблять анімованими. Мінливі кадри дозволяють на невеликій площі банера показати більше тексту. Мерехтіння анімації приваблює око - людина рефлекторно виділяє рушійні об'єкти. На хорошому банері часто робиться мультик, забавний і цікавий середньому представнику цільової аудиторії.

Банери з посиланнями на просувний сайт розміщуються на сайтах з гарною відвідуваністю. При цьому банери можуть розміщуватися на рекламному майданчику самим власником, а також через банерні мережі. Тобто договір про розміщення банера в цих випадках полягає, відповідно, з власником сайту або з банерної мережею. Банерна мережа автоматично показує банери на сайтах, які входять в цю мережу.

Виготовлення банера можна доручити спеціальній студії. Тільки їм треба підготувати сценарій банера і тексти.

Пряма ефективність банерної реклами, точніше її низька ефективність

Історично, банерна реклама - найстаріший вид реклами в інтернеті. Колись давним-давно, коли більшість сьогоднішніх веб дизайнерів ще ходили в початкову школу, був термін «інтернет-серфінг» - перескакування з сайту на сайт по посиланнях, в основному на банерах. Це був основний спосіб пошуку сайтів в інтернеті. Справа в тому, що в той далекий час пошукових систем в сьогоднішньому розумінні не було - Yahoo і Altavista не вели пошук російською мовою, Яндекс ще був в проекті, а Рамблер не була пошукачем, а каталогом. По суті, тільки посилання банерів і забезпечували переходи відвідувачів між сайтами. І користувачі цим активно користувалися, кликабельность банерів вимірювалася десятками відсотків!

Зараз ставлення до банерів змінилося на протилежне. Користувачі інтернету не люблять банери, як і будь-яку іншу настирливу рекламу. Вони намагаються їх ігнорувати, чим і пояснюється надзвичайно низька ефективність цього виду просування.

Імовірність кліка (кликабельность) залежить від місця банера на сторінці. Найкраще місце біля головного меню сайту. Також ймовірність кліка сильно залежить від відповідності банера тематиці місця розміщення.

Типова ймовірність кліка на банері зараз становить при точній відповідності тематиці і при розміщенні поруч з верхнім меню сайту - 0,03-0,07%, тобто один клік на кілька тисяч показів.

При розміщенні в нижній частині сторінки кликабельность буде в десять разів нижче. Наприклад, 0,003%, тобто три переходу на сто тисяч показів. Якщо тематика сайту і банера не перетинаються, то кликабельность може виявитися такою, низькою, що її буде важко виявити і виміряти.

Розміщення в банерної мережі призведе до широкого охоплення аудиторії, але до поганого відповідності банера тематиці місця розміщення. І до низької кликабельности. Тому, якщо цікавить потік відвідувачів на сайт, то краще домовитися з добре відвідуваною, відповідної за тематикою майданчиком.

Ціни на банерну рекламу визначаються з розрахунку за тисячу показів, зазвичай продаються пакети по кілька сотень тисяч показів або місячне розміщення.

Приклади цін і підрахунку ефективності

Місячне розміщення на сайті новин по тематиці митного оформлення. Верх сторінки 68000 руб за місяць. Очікуваний обсяг показів 2,5 млн. Отримуємо ціну 90 рублів за одного відвідувача. Низ сторінки дешевше - 16000, але через зниження кликабельности ціна відвідувача виявиться вище - до 200 рублів.

Ексклюзивні умови, які можна отримати тільки при довгостроковому співробітництві. Місячне розміщення в ротації на форумі про міжнародні перевезення - 400 євро. Відвідуваність сайту така, що можна очікувати 900 тис. Показів банера, що дасть 270 переходів. Середня вартість переходу складе 60 рублів.

У наведених прикладах я вказав досить низьку ціну на розміщення банерів, яку ще треба пошукати. У типовому ж варіанті вартість відвідувача в тематиці міжнародних перевезень виявиться не нижче 150 рублів за перехід. Для порівняння, при пошукової оптимізації з цієї ж тематики відвідувач обходиться в 80-120 рублів за результатами перших шести місяців просування і в 20-40 рублів в наступні місяці. У контекстній рекламі в цій же тематиці відвідувач обходиться в 12-15 рублів.

Непряма ефективність - іміджева реклама

Насправді, не можна сказати, що банери настільки неефективні, наскільки висока вартість переходу з них. Давайте, подивимося на взаємодію користувача з банером.

Відвідувач сайту в момент відкриття сторінки виявляє банери - ідентифікує їх саме як рекламу. Для цього йому волею-неволею доводиться прочитати банер, зрозуміти його, оцінити як непотрібне зараз рекламна пропозиція і прийняти рішення про відмову від нього. Ознаки ідентифікації - характерний формат банера, стандартні місця розміщення на сторінці, анімаційне настирливе мелькання, ну і його зміст, не відноситься до сайту, на якому він встановлений.

Відбувається ця ідентифікація за лічені миті, часто боковим зором, майже без участі свідомості. Під час наступної зустрічі з банером це процес йде ще швидше, тому що банер вже знаком. Банер впізнається з перших же кадрів. Тобто при багаторазових показах одного і того самого баннера, людина крім свого бажання запам'ятовує його.

Якщо на новий баннер ще хоч якось клацають, то через кілька місяців виникає звикання - «банерна сліпота». Це означає, що банер побачило і навіть вивчило більшість відвідувачів місць розміщення. Банер пора міняти.

Власне, якщо від банера і може бути якась користь, то вона повинна складатися саме в цьому заучуванні, а не в переходах по ньому. При цьому необхідно, щоб відвідувач не тільки завчив сам банер, а й асоціював його з рекламованої фірмою або її сайтом. Причому важливо, щоб він при цьому позитивно оцінив цю рекламу. Тоді банер дасть позитивний іміджевий ефект.

Щоб і фірма запам'яталася, і ефект був позитивний, необхідно наступне:

  • Необхідно, щоб назва фірми було в перших кадрах, а саме рекламне пропозиція повинна бути максимально коротким і зрозумілим. Адже відвідувач його не аналізує, а тільки запам'ятовує.
  • Необхідно, щоб банер не вводив людини в оману. Банер не повинен маскуватися під вікна управління програм, банер не повинен обіцяти непристойних знижок, безкоштовного сиру і інших явних рекламних обманів. Після кліка (якщо така подія станеться) відвідувач повинен потрапляти на сторінку, де написано те саме, що на самому банері.
  • Банер не повинен перешкоджати читання сторінки, тобто не повинен з'являтися поверх тексту або у спливаючих вікнах. Також не повинно бути інших прийомів, що викликають роздратування.

Настирливі банери у спливаючих вікнах, банери-обманки, банери з явною брехнею, на кшталт обіцянок показати голого президента країни, дають негативні асоціації і негативний іміджевий ефект.

Поєднання банерної реклами з іншими видами просування

Порівняно недавно було проведено дослідження щодо посилення банерами пошукової і контекстної реклами .

Це дослідження в черговий раз виявило, в принципі, не нову думку: люди охочіше купують у тих продавців, чий імідж краще.

Відносно банерної реклами це увержденіе працює за наступним сценарієм:

1. Відвідувач бачить банер.
2. Якщо у відвідувача є потреба в товарі, то банер йому про це нагадує і ініціює дію.
3. Проте відвідувач не клікає банер, а переходить на пошуковий сайт, де вводить в пошук назву компанії, яку він тільки що бачив на банері або назва потрібного йому товару.
4. У результатах пошуку він вибирає рекламований сайт, тому що тільки що бачив його рекламу і ще пам'ятає його. Якщо в результатах пошуку або в контекстних оголошеннях немає рекламованого сайту, то відвідувач переходить на сайт конкурента.

Висновки про використання банерної реклами

Банерна реклама - один з найдорожчих видів просування сайту. Дає дуже низький прямий ефект, але при правильному використанні дає позитивний іміджевий ефект. Банерна реклама не повинна бути першим або єдиним видом просування. Має сенс її включати, коли сайт має хороші позиції в пошуку, а можливості контекстної реклами вже вичерпані. Тоді банерна реклама спрацьовує як підсилювач контекстної реклами.