Донецкий техникум промышленной автоматики

Банерна реклама - відповіді на всі питання | Реклама в інтернеті - блог про онлайн рекламі

Попросив задати мені питання по банерній рекламі

Попросив задати мені питання по банерній рекламі. Вийшла гарна, цікава добірка. Відповіді всередині.

Питання: (три практично однакові)

- Ще не вмерла банерна реклама?

- Чи правда, що банерна реклама віджила своє?

- Чому не дивлячись на свою марність (крім іміджевої, звичайно) до сих пір люди не відмовляються від неї?)

Відповідь: банерна реклама не вмерла, і навіть не збирається. Це питання задавали зокрема люди, близькі до SEO і контексной рекламі: Сергій Людкевич (Текарт), Денис Іванов (РСЯ), Юлія Лаврикова (SAPE). Але вони при цьому забувають, що SEO і контекст реклами не належать, тому що не створюють попит. А медійка - це рекламний інструмент створення масового попиту, від нього ніколи не відмовляться великі компанії. Більш того, структура пошукового трафіку (а соответсвтенно і робота оптимізаторів) дуже сильно залежить від активності медійної і офлайновой реклами. Наприклад, людина, якій холодно, набере в пошуковику "обігрівач". Але якщо він бачив перед цим рекламу по ТБ або банер в онлайні, то його запит буде вже виглядати так: "обігрівач UFO". Точно так же з автомобілями, банками, мобільними телефонами, ноутбуками, путівками та всім іншим.

Питання: (два)

Якісь критерії ефективного банера? :-)

Які критерії оцінки ефективності банерної реклами потрібно і можливо закласти в кампанію? як вимірювані, так і емпіричні.

Відповідь: Перше і головне - охоплення. Потім CPU - вартість тисячі унікальних контактів (з урахуванням точності попадання в ЦА). Все інше опціонально, зазвичай рекламодавець ще хоче бачити вартість тисячі контактів (СРМ), кількість переходів (clicks), кликабельность (CTR), вартість переходу (CPC) Ці показники потрібні для порівняння сайтів всередині кампанії між собою.

Питання: Де шукати клієнтів і яка середня ціна на банерну рекламу?

Відповідь: постарайтеся припустити коло рекламодавців, яким може бути цікавий ваш сайт як рекламний майданчик. Робиться це в два ходи: 1) яка у вас аудиторія; 2) кому може бути цікава ця аудиторія. Подивіться хто рекламується у ваших конкурентів. Спробуйте зателефонувати їм або відправити ціни по е-мейлу. Заодно розішліть ціни по інтернет-агентствам.

як вважати ціни на банерну рекламу я вже писав. Середня ціна в залежності від тематики коливається від 2 до 5

0 доларів за тис. Показів.

Питання: Як мені повісити банер на своєму блозі 😉

відповідь: знаю, що мова йде про wordpress. Найпростіше просити у рекламодавця код банера. Його можна вставити в соотвествующее місце шаблону дизайну абов сайдбар за допомогою віджета: дизайн-Віджети- "текст". В поле для тексту вставити код банера.

Питання: Що краще працює інтернет банер або оффлайн банер?

Відповідь: Найкраще працює реклама на паркані. Але гламурні компанії не можуть рекламуватися на паркані, тому що там ще й матюки будуть по сусідству висіти.
Питання: скільки можна бачити весь цей флеш?

Відповідь: поки не встановите баннерорезалку 😉

Питання: Скільки банерів ріжеться баннерорезалкамі, який від цього збиток (у кого? Да у всіх учаснег процесу), яким чином ці цифри будуть прогресувати і чи настане день, коли придушуватися буде більшість банерів. Ну і відповідно, що потім?

Відповідь: За нашою статистикою різниця між викликами і показами становить в середньому 7%. Тобто клієнт, який заплатив за 1 млн. показів, отримає 1 млн. викликів і 930 тис. показів банера. З них на частку баннерорезалок ми відводимо 1,5-2%. Решта йде на недовантаження, "ранні" закриття сторінки, гальма через використання "коду в коді", стару версію флеш-плеєра у користувача і т.д. П'ять років тому баннерорезалкі використовували близько 1% користувачів. Як бачите, немає якоїсь лякаючою динаміки для рекламодавця. Це тому, що більшість користувачів сприймає рекламу як плату за доступ до інформації на сайті. Тому в найближчі 10 років не виникне критичної ситуації з баннерорезалкамі, а потім буде зовсім інший інтернет.

Питання: Чи має сенс рух банерів в сторону віджетів: спочатку трохи поклацати саму флешку, почитати деталі, а тільки потім перейти по посиланню, що залежить від вибору?

Відповідь: Мені ця ідея завжди подобалася. Наприклад, кредитний калькулятор прямо на банері. Або запис на тест-драйв-автомобіля: кол-бек з банера. Або "вкажи стать і вік" - а тебе перекидають на різні сторінки в залежності від введених даних. Але рекламодавець таких рішень чомусь боїться (необгрунтовано). А банер треба робити так, щоб він виглядав не картинкою, а елементами інтерфейсу.

Питання: Яким видам бізнесу точно не потрібна банерна реклама?

Відповідь: Тим, яким реклама взагалі не потрібна. Наприклад, товарам з нееластичним попитом. Монополістам, обслуговуючим базові потреби людей. В інших випадках банерна реклама потрібна, якщо влаштовує ціна контакту і точність фокусування.

Питання: Рекомендації щодо збільшення віддачі від банерів на тематичних он-лайн медіа. в сенсі аудиторія невелика, але зрозуміла (є рег.данние), цільова

Відповідь: Основні кроки: 1 - збільшувати аудиторію (охоплення). 2 - продавати "динаміку" з усім можливими таргетинг, включаючи частоту і географію. Все інше - напівзаходи. Наприклад, можна вставити банер в текст "обтіканням". Можна не показувати "заглушку", якщо немає проданого банера.

Питання: Чим банерна реклама краще млинчиків зі згущеним молоком?

Відповідь: Млинці зі згущеним молоком, звичайно, краще, але сильно дорожче. А ще складно робити анімовані млинці.

Питання: Чому в українській банерній рекламі НЕ підтрімується стандарт IAB clickTag ( http://www.adobe.com/resources/richmedia/tracking/designers_guide/ )

Відповідь: в уанеті взагалі не сильно дотримуються стандартів IAB. Поки УАІР не добереться до стандратізаціі, нічого не зміниться.

Питання: Постарадала вона (банерна реклама) від кризи?

Відповідь: Так, постраждала. Точно так же, як ТБ, зовнішня реклама і преса. Обсяги у майданчиків помітно впали. Як тільки почнеться зростання в економіці, збільшаться і бюджети на медійку.

Еше питання?

Чи правда, що банерна реклама віджила своє?
Чому не дивлячись на свою марність (крім іміджевої, звичайно) до сих пір люди не відмовляються від неї?
Які критерії оцінки ефективності банерної реклами потрібно і можливо закласти в кампанію?
Кого?
Ну і відповідно, що потім?
Еше питання?