Донецкий техникум промышленной автоматики

Аукціон eBay. Історія виникнення, сервіси eBay, реєстрація та участь в аукціонах

  1. Цікаві факти
  2. Як брати участь в eBay
  3. Зовсім трохи про неприємному в eBay
  4. Чому eBay так ефективно працює
  5. Які послуги може надати аукціон eBay
  6. Які можуть виникати нестандартні ситуації на аукціоні
  7. Продаж з аукціону
  8. Рекламне оголошення в eBay

Багато хто чув слово eBay, але не дуже багато знають, що це таке і навіщо це «щось» потрібно Багато хто чув слово eBay, але не дуже багато знають, що це таке і навіщо це «щось» потрібно. Інтернет-сервіс eBay - це міжнародний аукціон, який існує з 1995 року. Навіщо він потрібен?

Питання необачний. Подумайте самі - якщо вам потрібна якась річ, в пошуках якої ви не хочете витрачати час на походи по магазинах і ринках, а тим більше, якщо ця річ являє собою якусь раритетну цінність - де її можна придбати? Тільки на аукціоні, кинувши клич любителям оригінальностей, колекціонерам або просто цікавиться подібними торгами.

Трохи про історію виникнення аукціону eBay

Починалася історія цього, тепер уже всесвітньо відомого сервісу, як зазвичай - непомітно і буденно. Згідно з поширеною легендою, П'єр Омідьяр, чийсь там програміст, створив на своєму сайті сторінку AuctionWeb, щоб його дівчина могла змінюватися з такими ж любителями, як вона, обгортки і упаковками від цукерок PEZ. Тобто, спочатку це був навіть не прообраз аукціону, а просто сторінка для спілкування певного кола колекціонерів.

Але як показав час, це виявилося всього лише красивою легендою з метою пропіарити вже ставав популярним до 1997 року аукціон. У книзі Адама Коена «Ідеальний магазин», яка була випущена в 2000 році, а трохи пізніше - і компанією eBay, цей вигаданий факт був офіційно спростують. На ділі все виявилося набагато прозаїчніше. На момент створення eBay, а тоді ще - AuctionWeb, П'єр Омідьяр вже мав чималий досвід в інтернет-торгах. Працював він тоді в компанії Claris філії Apple, куди потрапив після закінчення університету за спеціальністю «комп'ютерна інформатика». До 1991 року у нього з друзями виникла ідея створення стартапу, тобто - комп'ютерної компанії під назвою Ink Development з інтернет-магазином eShop. Пізніше цей магазин П'єр Омідьяр продав компанії Microsoft, але до того моменту у нього у володінні вже був аукціон AuctionWeb, який трохи згодом перейменували в eBay.

Як і все геніальне, аукціон починався просто, і першим проданим предметом стала лазерна указка, яка до того ж виявилася зламаною. Продана вона була за «астрономічну» суму в 14,83 $, що не завадило П'єру змучився докорами сумління настільки, що він навіть подзвонив покупцеві і запитав, чи в курсі той, що витратив гроші на несправний предмет лота. На що отримав відповідь: - «Я колекціоную зламані лазерні указки». Ця відповідь і став вирішальним і поворотним пунктом у створенні аукціону eBay. П'єр зрозумів, що люди готові купувати все, що продається, і продавати все, що можна купити.

Сама назва аукціону походить від Echo Bay Technology Group - назви однієї з консалтингових компаній П'єра. На даний момент в компанії eBay працює більше 10 000 співробітників, домен - ebay.com і кількість щомісячних аукціонів доходить до 200 000 при загальній кількості зареєстрованих учасників 340 000 чоловік. Популярність цього ресурсу, як бачите, не стоїть на місці. Основою такої популярності стало подолання географічних рамок, мовних труднощів і поява внаслідок всього цього так званого мультиплікаційного ефекту. Це коли зростання продавців призводить до збільшення числа покупців і навпаки. Головна і основна ідея аукціону eBay - це надання всім бажаючим місця в мережі для продажу будь-яких товарів. Сама компанія не купує і не продає, вона - лише посередник між покупцем і продавцем.

Цікаві факти

Найбільші предмети, продані на аукціоні eBay

1. Субмарина (підводний човен) з часів Другої світової війни. Була продана містечком в Новій Англії. Просто міська префектура вирішила, що подібна реліквія більше їм не потрібна 1 .

2. Списаний авіаносець. Цей лот створив анонім з Бразилії. Предмет торгу так і не був проданий (що, втім, не дивно).

3. Скелет мамонта віком 50 000 років. Цей екземпляр був проданий в 2004 році за 61 000 $. У власника, як виявилося, не було місця для його зберігання. Експертиза підтвердила, цей скелет складається з 90% оригінальних кісток.

Незвичайні предмети, які були виставлені на продаж

1. Американка Керолайн Сміт зі штату Юта в червні 2005 року на аукціоні eBay продала право зробити татуювання реклами будь-чиєї продукції у себе на лобі за 10 000 доларів, причому назавжди. Відоме казино Golden Palace відразу скористалося її люб'язним пропозицією.

2. Господар ресурсу MagicGoat.com продав свою сміттєву корзину невідомому вчителю середньої школи. Учні цієї школи в честь такої знаменної події написали про це смітті есе.

3. Власник сайту Cockeyed.com непогано продав рекламне місце на сайті, розмір якого склав цілий !! 1px. Місце було продано на 3 тижні за 100 $.

4. Вода, що залишилася (як стверджувалося) в чашці Елвіса Преслі. Цю чашку Елвіс взяв на концерт, що проходив в Північній Кароліні в 1977 році. Лот був проданий за 455 доларів.

5. Бріджвілле, місто в штаті Каліфорнія, продавався на аукціоні три рази. У 2002 році його купили за 1 770 000 $, але згодом, «оглянувши» купується лот, покупець від угоди відмовився. У 2006 році його виставили на продаж за 1 750 000 $, але теж невдало. Навіть за 1 300 000 $ цей злощасний містечко все ж не купили.

Як брати участь в eBay

Для участі в аукціоні в будь-якій якості вам потрібно зареєструватися. Процедура реєстрації трохи втомлює, але воно того варто, судячи з вищевикладеним фактам. Стартова сторінка аукціону - http://www.ebay.com/ . Тут вам потрібно знайти посилання для входу на сторінку реєстрації. Виглядає вона так: «Welcome! Sign in or register ». Тобто - увійти на сайт.

Тисніть «register», щоб почати реєстрацію. На сторінці реєстрації необхідно заповнити всі поля, а їх там чимало. Хоча сторінка і повідомляє, що заповнювати потрібно на латиниці, але я заповнив все російськими буквами (перевірити захотілося), і мене успішно зареєстрували. Чи готові? Тоді почнемо:

На скріншоті я постарався все докладно пояснити, але продублюють ще текстом:

1. Насамперед виберіть країну проживання. Обманювати сервіс сенсу немає, тому що далі вам потрібно буде вказати номер телефону в міжнародному форматі, на який прийде підтвердження. Так що якщо живете в Росії, а реєструєтеся як житель України, то на ваш телефон ніякого повідомлення не надійде. Деякі пункти реєстрації забезпечені спливаючими підказками - користуйтеся ними, якщо щось незрозуміло.

2. Але поки все ясно - вводите прізвище, ім'я, повна адреса (окремо кожен пункт адреси), свій поштовий індекс (це на той випадок, якщо ви щось продали або купили - вам прийде лист або посилка), свою реальну поштову скриньку і номер телефону.

3. Тепер будьте уважні - вам належить придумати пароль і ідентифікатор для входу на свою сторінку під назвою «My eBay». Я вам її покажу. А поки - пароль. У підказці говориться, щоб ви придумали пароль, який не буде містити дані з ідентифікатора (я пробував ввести однакові дані, щоб легше було запам'ятати - не реєструється мене так), який буде до того ж містити цифри і букви верхнього і нижнього регістрів. Зрозуміло, так? Наприклад, «G345kj230DOP451». Складно, але можна. Ідентифікатор можна вибрати і простіше - я зробив його з 6-ти цифр, та й по всьому.

4. Таємне питання - можна вибрати з існуючих варіантів або придумати свій. Тут теж можете сміливо вводити дані російською мовою. Я вибрав ім'я свого домашнього вихованця - кошеня звуть Кльопа. Але ви можете сюди взагалі вписати все, що душа забажає - аби потім не забули. А далі сервіс запропонує вам продовжити реєстрацію, так що погоджуйтеся і тисніть «Submit».

Продовжуємо реєстрацію, благо, вже недовго залишилося. Після того, як ви все заповнили і вас направили далі, ви потрапите сюди:

Після того, як ви все заповнили і вас направили далі, ви потрапите сюди:

Це сторінка вашого облікового запису. Тут ви підтвердите свій пароль і логін (ідентифікатор), і на цьому процес реєстрації можна вважати закінченим. Тепер при наступному вашому відвідуванні аукціону eBay ви відразу будете направлятися на свою сторінку під назвою «My eBay». Ось так вона виглядає:

Ось так вона виглядає:

Тут ви можете створювати свої лоти або купувати те, що вам сподобалося. З оплатою в цьому сервісі складніше - лише через PayPal або міжнародну банківську карту. Так як у мене є MasterCard, то труднощів з реєстрацією способу оплати я не відчув. Коротше, вибираєте той спосіб, який вам найбільш зручний. До речі, MasterCard вам видадуть в будь-якому банку і в будь-який робочий час. У мене ця процедура, наскільки я пам'ятаю, зайняла хвилин 20, це включаючи докладні пояснення менеджера про те, яка це чудова штука - MasterCard, що у неї (у менеджера) зайняло, відповідно, хвилин 10.

На території колишнього СНД вже стали з'являтися філії аукціону eBay. Звичайно, там все на рідній російській мові. Поки це приємне явище проглядається тільки в Росії і на Україні. Ось так виглядає головна сторінка eBay для російських користувачів:

Тут я не реєструвався, а тільки переглянув сторінку реєстрації - все набагато простіше. Вказуєте тільки свою поштову скриньку і пароль, і все. Далі, після проходження процедури реєстрації, все виглядає так само, як і в англомовному варіанті, так що тут для вас буде все знайоме і звичне.

Зовсім трохи про неприємному в eBay

Шахрайство, хоч і з малою часткою ймовірності, але все-таки зустрічається навіть в такому демократичному і відкритому сервісі, як eBay. Втім, від цього ніхто не застрахований, як не старайся. Для запобігання спробам обману в eBay введена система рейтингу. Тобто, після кожної зробленої угоди як покупець, так і продавець можуть залишати свої відгуки про партнера по угоді. Відгук (його якість) впливає на рейтинг користувача. Візуально відгук виглядає як коментар до угоди, і може мати статус «нейтральний», «негативний» або «позитивний».

Продавці не мають права залишати негативний або нейтральний відгук - тільки позитивний, або взагалі ніякого. При виявленні шахрайства обидві сторони можуть поскаржитися в eBay в офіційному порядку, або застосувати юридичні заходи впливу до партнера. Але, як показує практика, при малій вартості угоди все обходиться внутрішнім розглядом. Одне не дуже радує - і великі, і маленькі угоди в рейтингу мають однаковий оцінний вага. Така постановка питання може відштовхнути нових покупців. Адже стає незрозумілим такий, наприклад, негативний відгук: - «Не дуже надійні вірчі документи» - до якого роду угоді він відноситься і як ставитися до самого відкликанню?

Чому eBay так ефективно працює

Напевно, вам теж буде цікаво, що ж допомагає цьому всесвітньо відомому сервісу так ефективно просуватися в світі. Можна спробувати ці причини трохи систематизувати:

1. Як продавець, так і покупець можуть брати участь в торгах, перебуваючи при цьому в будь-якій точці земної кулі. Така прозорість географічних кордонів тільки сприяє збільшенню як числа продавців, так і кількості покупців.

2. Багатомовність аукціону також тільки покращує показники проведених угод. У багатьох країнах, наприклад, в Іспанії, Австралії, Німеччини, Голландії і т.д., працюють філії eBay. Як я вже говорив, Росія і Україна вже увійшли в число доданих країн.

3. Безсумнівним плюсом є і подолання тимчасових бар'єрів - ставки можна робити цілодобово, а так як дуже часто продавець і покупець знаходяться в різних часових поясах, то це введення вирішує багато проблем.

4. Популярність аукціону привертає як продавців, так і покупців, тому тут нерідко можна зустріти справді вартісні, часом навіть раритетні предмети, які на реальних аукціонах або в супермаркетах і антикварних магазинах зустріти практично неможливо. Така довіра зумовлено ще й тим, що анонімність покупця і продавця охороняється.

Які послуги може надати аукціон eBay

1. Сервіс eBay Pulse. Виводить найпопулярніші пошукові запити на аукціоні і відображає найбільш затребувані лоти.
2. Сервіс eBay Matchups. За допомогою цієї послуги можна порівняти два різних лота.
3. Сервіс eBay Express. Цей сервіс працює в режимі звичайного інтернет-магазину. Товари, вибрані з аукціону, виводяться для покупки в eBay Express, покупці можуть, як в звичайному інтернет-магазині, додати товар в корзину.
4. Сервіс eBay Blogs і eBay Community Wiki. Це проекти, які включають в себе форуми, групи користувачів, чати, звичайний FAQ з пошуку товарів і поради для покупців і продавців.
5. Сервіс Best of eBay. Тут можна знайти унікальний товар, який важко зустріти в повсякденному житті на прилавках або звичайних аукціонах.
6. Додаткові сервіси eBay - SMS-сервіс і мобільна версія eBay.

Як приклад роботи самого простого і затребуваного сервісу eBay Pulse можна навести такий: я ввів в пошуковий рядок запит «піжама» в категорії «Baby», маючи на увазі дитячу піжаму. Тут же отримав результат, з якого видно, скільки лотів існує на цей запит, вартість лотів (при їх детальному вивченні), тут же виводяться уточнюючі підказки для мого запиту - піжами для дитини на 12 місяців, піжами на 18 місяців, піжами з підтяжками, піжами для дівчаток, піжами для хлопчиків і т.д. Більш детальні підказки можна зустріти хіба що в Google.

Більш детальні підказки можна зустріти хіба що в Google

Які можуть виникати нестандартні ситуації на аукціоні

Як і в звичайній торгівлі, тут можуть виникати різні непередбачені випадки і ситуації, які регламентуються правилами аукціону:

1. Опис лоту може бути змінено після того, як товар уже виставлений на торги.
2. Такі зміни як зміна вартості пересилання товару, зміна форми оплати, зміна початкової ціни лота.
3. Зняття лота з торгів до закінчення терміну його дії.
4. викреслювання зі списку можливих (потенційних) покупців небажаного суб'єкта.
5. Відмова кожної зі сторін від участі в торгах після того, як ставка вже зроблена.
6. Затримка доставки товару або його неотримання після оплати.
7. Відмова продавця повертати кошти за товар, якщо він не відповідає опису.
8. Відмова покупця після закриття торгів від оплати товару.
9. Поточні зміни правил торгів на аукціоні eBay.

Продаж з аукціону

Цей метод продажів приніс eBay визнання і популярність. На початку торгів продавець повинен вказати початкову ціну лота, час початку торгу і його терміни. Всі зацікавлені покупці можуть в будь-який час поставити свою ставку на цей лот, але будь-яка ставка може бути перекрита іншими покупцями. Ставки можна переглядати і вивчати в будь-який момент часу. Той учасник торгів, чия ставка була найбільшою на момент закінчення лота, має право купити цей товар. Кінцева вартість товару дорівнює не найвищою ставкою, а другий за величиною ставки плюс одна валютна одиниця, в якій цей лот продається. Тобто, по суті, аукціон eBay є аукціон другої ціни.

Рекламне оголошення в eBay

Продавець може розмістити на аукціоні оголошення, яке буде показуватися в тому розділі, де розміщуються тільки лоти цього продавця. Такий розділ називається eBay Shop, в ньому продавець може розміщувати безстрокові оголошення. Також в eBay Shop існує список товарів цього продавця, які виставлені на продаж на даний момент в будь-якому вигляді - за фіксованою ціною або з аукціону. У eBay існує послуга, яка полегшує висновок і дотримання договорів. Це система онлайн-платежів PayPal і VoIP для Skype. Стратегія аукціону - прибуток за рахунок міжнародних продажів. Аукціон працює більш ніж в 20 державах, і їх число постійно збільшується.

На сьогодні у мене все. В майбутньому я продовжу розповідати про цікаві можливості eBay. Залишайтеся на хвилях https://max1net.com/

Оцініть статтю за 5-бальною шкалою:


Сподобалася запис? Підпишіться на оновлення поштою:

Facebook

Навіщо він потрібен?
Чи готові?
Зрозуміло, так?
Адже стає незрозумілим такий, наприклад, негативний відгук: - «Не дуже надійні вірчі документи» - до якого роду угоді він відноситься і як ставитися до самого відкликанню?