Донецкий техникум промышленной автоматики

Архів на флешці

 1. Відновлення даних з архіву на флешці

початок тут  частина 1  ,  частина 2  ,  частина 3  ,  частина 4  Флешки є ідеальними пристроями для копіювання даних

початок тут частина 1 , частина 2 , частина 3 , частина 4

Флешки є ідеальними пристроями для копіювання даних. Компактні, легкі, щодо об'ємні, прості у використанні.

Встромляєш в USB-порт, і працюєш з флешкою, як з ще одним диском Windows. Все просто і ясно. Тому дуже хочеться зробити архів на флешці.

Можна копіювати будь-які дані з жорстких дисків ПК на флешку. Можна зберігати дані на флешці, для цього достатньо її відключити від ПК.

Робити це треба правильним чином, для Windows 7 показано на рис. 1:

1:

Мал. 1. Панель задач в Windows 7: Відображати приховані значки (1) і безпечного видалення пристрою (2)

Спочатку натискаємо на кнопку "Відображати приховані значки" (1 на рис. 1), а в меню клацаємо по значку флешки "Безпечне вилучення пристроїв і дисків" (2 на рис. 1).

Тоді всі дані на флешці збережуться до наступного сеансу роботи.

- А як бути з архівом на флешці? Архівування даних на флешку - це подібність забивання цвяхів за допомогою мікроскопа. Можна ж забивати цвяхи мікроскопом? Можна, можливо. Але навіщо?

Або пам'ятаєте задачу: як виміряти висоту будівлі за допомогою барометра і секундоміра? Потрібно скинути барометр з даху будівлі і засікти на секундомере час його польоту до землі. А потім порахувати висоту за формулою.

Ось те ж саме виходить, якщо займатися архівацією даних на флешку. Звичайно, якщо розмір флешки (розмір розміщені на флешці даних) перевищує розмір збережених в ПК файлів, то флешку можна використовувати для архівації. Але такого, як правило, не буває. Якщо тільки мова не йде про архівації даних якихось мобільних компактних ПК (планшетники, наприклад) з невеликими розмірами внутрішньої пам'яті для зберігання даних.

Загалом, під час вирішення завдання архівації даних про флешках краще забути. Однак може бути ситуація, коли нічого, крім флешки, під рукою немає, а архівувати дані потрібно.

- Чому потрібно?
- Наприклад, якщо є підозра, що ось-ось жорсткий диск «помре» (стукає, гримить, трясеться, клацає і демонструє тому подібні ознаки можливої ​​загибелі разом з особистої, безцінною інформацією).

І все одно, архівація на флешку ВСІХ даних ПК - це утопія. Тому слід обмежитися тільки даними користувача.
- Чому?
- Операційну систему, так чи інакше, відновити вдасться, навіть якщо немає резервної копії (для цього можуть застосовуватися дистрибутиви, інсталяційні диски Windiws і т.п.). А ось дані користувача, якщо вони зберігаються в єдиному екземплярі на ПК, відновити не вдасться, якщо немає своєчасно створеного архіву.

Якщо під рукою є тільки флешка, а архівувати потрібно, що називається конче, то архівуємо тільки дані користувача. Створюємо обмежений архів на флешці. Домовилися?

Які дані користувачів треба архівувати?

 • Якщо на флешку поміщаються всі файли користувача (може таке бути, якщо пощастить), то архівувати треба все дані без розбору. Не думаючи і не розмірковуючи про сенс життя, потрібно архівувати всі папки та файли !!! І як можна швидше, поки комп'ютер не «помер».
 • Якщо на флешку поміщаються не всі файли користувача, то архівувати треба тільки ті файли, які користувачеві найбільш дороги. Це повинні бути файли і папки, які нізвідки неможливо відновити. Наприклад, багато аудіо і відео файли, як правило, викачуються з Інтернету. І, значить, їх можна завантажити повторно в разі втрати. А якщо це авторські тексти, авторська музика, авторські картини або малюнки, єдині в своєму роді шедеври, створені самим користувачем ПК (як з нуля, так і на основі іншої інформації), то їх-то і треба архівувати в першу чергу усіма можливими способами .

Ось тут згодиться і флешка.

Як архівувати на флешку найбільш важливі дані?

Для початку потрібно флешку підключити до USB-порту ПК. Дочекатися, поки ПК розпізнає її і підключить. Після цього флешка стане видно, як ще один диск ПК у вікні «Мій комп'ютер»:

Після цього флешка стане видно, як ще один диск ПК у вікні «Мій комп'ютер»:

Мал. 2. Windows 7: Пуск - Комп'ютер

Тут же можна подивитися, скільки вільного місця залишилося на підключеної флешки. Для цього достатньо натиснути ПКМ (правою кнопкою миші) по виділеному імені флешки (1 на рис. 2), а в випадаючому при цьому меню клік по опції «Властивості» (2 на рис. 2).

А в Windows 7 відразу можна бачити розмір вільного простору на флешці, не використовуючи опцію «Властивості». Наприклад, на наведеному вище скріншоті видно, що на флешці вільно 958 Мб з 1,90 Гб.

Якщо місця мало, і його недостатньо для архівації найбільш важливих папок і файлів користувача, то потрібно або замінити флешку, або видалити з цієї флешки зайві дані.

- Як видалити?
- Як зазвичай видаляються файли і папки з диска, тільки в якості такого диска буде виступати флешка.

Також, як робиться копіювання файлів і папок в Windows. Копіювати з першого вікна, де розташовані файли і папки користувача, в друге вікно, де показані файли і папки, що зберігаються на флешці. Треба описувати як це робити? Якщо треба, то, будь ласка - виділяємо необхідні файли і папки, потім копіюємо одним з трьох способів:

 1. за допомогою перетягування файлів і папок мишкою з першого вікна даних користувача в друге вікно даних флешки,
 2. натискаємо по виділеним файлів і папок ПКМ (правою кнопкою миші), в випадаючому при цьому меню натискаємо лівою кнопкою миші по команді «Копіювати» в першому вікні даних користувача.
 3. Тепер йдемо в друге вікно флешки, там по вільному місцю натискаємо ПКМ, в випадаючому меню - по команді «Вставити»,
 4. за допомогою сполучень «гарячих» клавіш + C (це означає «Копіювати») і + V (що означає «Вставити») і т.п.

Думаю, що додаткові пояснення не потрібні, тому що це робиться, як зазвичай (нижче є відео).

Усе. Так послідовно, файл за файлом, папка за папкою, дані користувача будуть перенесені на флешку.

- Ви запитаєте, а чим це відрізняється від звичайного копіювання файлів і папок?
- Відповім, нічим, крім того, що робити це довелося в екстреному порядку і на єдину опинилася під рукою флешку.

- Так чому ж це називається архівування, а не копіювання?
- Та тому що Ви маєте рацію, це є копіювання, а не класичне архівування. А в даній статті про це сказано, як про архівування тільки тому, що таке може трапитися з кожним. Може статися, що потрібно терміново «врятувати» найважливіші дані. Тоді і робимо копіювання, але називаємо це - архівація.

- Чому ж все-таки архівація?
- Тому що на цій архівної флешці будуть зберігатися найважливіші для користувача дані. Причому в єдиному екземплярі, якщо ПК «впаде». І цю флешку треба буде зберігати, як зіницю ока, як найцінніший архів. Тому і архівація.

Ви все ще сумніваєтеся? Зовсім дарма!
Один з методів простого копіювання даних з ПК на зовнішній жорсткий диск показаний в наступному відео (немає особливої ​​різниці між копіюванням на флешку або на зовнішній жорсткий диск):

Відновлення даних з архіву на флешці

У разі втрати даних всі архіви, записані на флешці, можна відновити назад на жорсткі диски ПК. Як? Так само, як робилася архівна копія.

 • Підключаємо флешку до USB-порту,
 • відкриваємо вікно з даними, що зберігаються на флешці.
 • Потім відкриваємо інше вікно - диск C: або диск D: (в залежності від того, на якій з цих дисків хочемо відновити архівні дані). Може бути, дані потрібно відновити в папку «Мої документи», тоді як другий вікна відкриваємо «Мої документи» (в Windows 7 ця папка називається «Документи»).
 • І потім файл за файлом, папка за папкою копіюємо дані з флешки на жорсткий диск. Копіюємо звичайним чином, що не вимагає спеціальних пояснень. Перетягуємо мишкою, або копіюємо і відновлюємо (за допомогою меню або гарячих клавіш). Загалом, способів копіювання багато, і вони всі годяться для відновлення даних з архіву на флешці.

- А якщо дані не вдалося відновити зазначеним чином?

- Значить, вам зовсім не пощастило! Таке буває. Шкода, але потрібно змиритися. Втрати неминучі!

Чому такі неприємності бувають? ( «Якщо якась неприємність може трапитися - вона трапляється!» - це теж один із законів Мерфі). Чому?

 1. Вийняли флешку неправильно після завершення копіювання на неї архівних даних - раз. Поквапилися вийняти, полінувалися перед відключенням флешки скористатися програмою «Безпечне вилучення пристроїв і дисків ». І даних на флешці - як не бувало! Ось підсумок безпечності і не виконання найпростіших інструкцій і правил.
 2. Відформатували флешку після того, як на неї була зроблена архівна копія - два. Навіщо форматувати? Запитайте що-небудь простіше. Захотілося, не подумали. Ось і результат.
 3. Видалили архівні дані з флешки - три. Навіщо видалили? Потім же, навіщо, наприклад, отформатировали. Чи не подумали! Чи не згадали в потрібний момент, що на цій флешці зберігаються важливі архівні дані. Забули! І чого ж ми тоді хочемо від цієї флешки з віддаленими з неї архівними даними ?!
 4. Зламалася флешка - і таке буває - чотири. Загалом, причин, за якими архівні дані можуть не відновитися назад - безліч.

- Дані пропали?
- Пропали.
- архівації перед цим робили?
- Робили.
- Зроблений архів зберегли?
- Зберегли.
- Дані з збереженого архіву відновлювали?
- Відновлювали.
- Ну, і відновили?
- Ні, не вийшло.
- І навіть все робили «правильно»?
- Правильніше нікуди! А відновити дані з архіву не вийшло.
- Ну і що? А хто вам сказав, що, діючи таким чином, дані можуть бути відновлені?
- Автор цієї статті сказав!

Але ніхто, і автор статті теж, не може скасувати закони Мерфі. Зокрема, як уже говорилося раніше: «Коли справи йдуть гірше нікуди, у самому найближчому майбутньому вони підуть ще гірше».

Ось такий у нас вийшов аварійний архів на флешці. Оптимістична кінцівка, чи не так?

Ви все ще сумніваєтеся? Зовсім дарма!

У наступній статті з цієї серії - створюємо архів на зовнішньому жорсткому диску.

PS Стаття закінчилася, але можна ще почитати:

Які дані архівувати? За що ми недолюблює архівацію?

Відключення зовнішнього пристрою від порту введення - виведення


Автор: Юрій Воробйов


А як бути з архівом на флешці?
Можна ж забивати цвяхи мікроскопом?
Але навіщо?
Або пам'ятаєте задачу: як виміряти висоту будівлі за допомогою барометра і секундоміра?
Чому потрібно?
Чому?
Домовилися?
Які дані користувачів треба архівувати?
Як архівувати на флешку найбільш важливі дані?
Як видалити?