Донецкий техникум промышленной автоматики

Архів котирувань в МТ4

У торговому терміналі МТ4 (MetaTrader4) є певний обсяг завантажених даних історії. Саме завдяки цим даним ви можете спостерігати цінові графіки за певний проміжок часу в минулому.

Для того щоб сильно не вантажити торговий термінал, розробники спочатку передбачили зберігання в ньому лише невеликого проміжку історичних даних. У трейдера ж може виникнути необхідність ознайомитися з більш тривалої цінової історією певного фінансового інструменту (Років так за 10-20 наприклад). Необхідність в більшому обсязі історичних даних виникає, наприклад, при тестуванні стратегій торгівлі.

Вбудований в МТ4 тестер стратегій дозволяє в автоматичному режимі проганяти розробляються трейдером торгові стратегії на будь-яких доступних тимчасових інтервалах. І для того щоб розширити ці самі тимчасові інтервали можна завантажити відповідний архів котирувань.

Кожен поважаючий себе брокер надає своїм клієнтам архіви котирувань, що містять цінову історію як мінімум за останні десять років. Для того щоб завантажити ці архіви досить виконати описані нижче нехитрі маніпуляції з торговельним терміналом. Отже, приступимо.

Для початку вам необхідно розширити ліміти інформації сприймається торговим терміналом. Для цього увійдіть в меню «Сервис» і виберіть вкладку «Налаштування».

Для цього увійдіть в меню «Сервис» і виберіть вкладку «Налаштування»

У вікні виберіть вкладку «Графіки», знайдіть у ньому поле «Макс. Барів в історії »і заповніть його дев'ятками. Після цього натисніть «ОК».

Після цього натисніть «ОК»

Потім знову переходите у вкладку «Сервіс» і вибирайте там пункт «Архів котирувань».

Потім знову переходите у вкладку «Сервіс» і вибирайте там пункт «Архів котирувань»

У випадаючому вікні ви побачите список різних категорій фінансових інструментів, таких як: Форекс, Метали, контракти CFD, ф'ючерси, фондові індекси , криптовалюта . Вибираємо потрібну нам категорію. Для прикладу нехай це буде Форекс і котирування по EURUSD з таймфрейме 1 годину (H1).

Для прикладу нехай це буде Форекс і котирування по EURUSD з   таймфрейме   1 годину (H1)

Тиснемо кнопку «Завантажити» і на що випало попередження про те, що котирування, що надаються з сервера «MetaQuotes» можуть не збігатися з котируваннями вашого брокера, натискаємо «ОК».

Тиснемо кнопку «Завантажити» і на що випало попередження про те, що котирування, що надаються з сервера «MetaQuotes» можуть не збігатися з котируваннями вашого брокера, натискаємо «ОК»

Після цього почнеться процес завантаження котирувань, який може тривати кілька хвилин. Після закінчення процесу, перевірте, чи з'явилися нові (точніше старі) котирування, перемістивши повзунок, розташований в правій частині вікна, вниз. Буває так, що термінал подглючівает і з першого разу завантаження котирувань не відбувається, тоді просто виберіть потрібний вам таймфрейм ще раз і ще раз натисніть кнопку «Завантажити».

Все, тепер історія на потрібний вам фінансовий інструмент завантажена. Ви можете ще раз в цьому переконатися, відкривши графік відповідного фінансового інструменту на заданому таймфрейме (в нашому прикладі це був EURUSD H1) і перегорнувши його назад.

Тепер в тестері стратегій можна сміливо вибирати період тестування починаючи з того моменту до якого додалися котирування. Єдине, не забувайте вибрати в налаштуваннях тестера ту валютну пару і той таймфрейм, для яких ви завантажували котирування.

Також слід згадати про те, що термінал МТ4 надає нам можливість завантажувати в нього архіви котирувань викачані з інших джерел. Для цього спочатку скачайте потрібний вам архів на свій комп'ютер (не забувайте користуватися антивірусом), а потім, в описаному вище вікні «Архів котирувань», натисніть кнопку «Імпорт».

Для цього спочатку скачайте потрібний вам архів на свій комп'ютер (не забувайте користуватися антивірусом), а потім, в описаному вище вікні «Архів котирувань», натисніть кнопку «Імпорт»

У віконці, що з'явилося введіть маршрут до місця на вашому комп'ютері, куди ви завантажили архів і натисніть «ОК». Після цього архів повинен завантажитися в термінал, і ви також можете його використовувати як для візуального вивчення графіка, так і для роботи тестера стратегій.

На цьому поки все, якщо з'являться питання, то сміливо задавайте їх у коментарях і я, в свою чергу, постараюся оперативно на них відповісти.