Донецкий техникум промышленной автоматики

Апгрейд комп'ютера своїми силами: вибираємо запчастини

Корпус. Можна не міняти, перевіривши потужність блоку живлення

Читайте основний матеріал теми: За скільки можна оновити свій комп'ютер своїми силами

ПРОЦЕССОР І МАТЕРИНСЬКА ПЛАТА

На ринку існує всього 2 платформи, на яких працюють домашні ПК: AMD і Intel. Головна відмінність - архітектура процесора, причому яка краще - достеменно не відомо, тому детально розписувати різницю не будемо. Немає особливої ​​різниці і в ціні: якщо процесор AMD трохи дешевше аналога Intel, то матеріанская плата під нього буде трохи дорожче або навпаки. Тому вибір з цієї точки зору - як кому подобається.


Вибір. Материнка під процесор

Але важливо знати, що кожна материнська плата відповідає певному процесору (сімейства процесорів) і між собою вони сумісні рідко. Щоб виключити помилку, купуйте відразу процесор в комплекті з материнською платою і системою охолодження. Шуканий нами процесор i5 обійшовся в 1500 грн, материнська плата під нього і з підтримкою 16 Гб оперативної пам'яті і відеокартою - 700 грн. І ще 300 грн довелося віддати за кулер. Кріпиться плата до корпусу 6 гвинтами, на слот для пам'яті легко поставити процесор і систему охолодження. Можна сказати, що половина ПК вже зібрана за 2,5 тис. Грн.

ПІДБІР ОПЕРАТИВНОЇ ПАМ'ЯТІ


DDR2 легко змінюють DDR3

Якщо ваш ПК був куплений пару років тому, швидше за все, його материнська плата підтримує стандарт оперативної пам'яті DDR2. Нові материнські плати зазвичай підтримують стандарт DDR3 - різниця між ними полягає в тому, що кожен тип оперативки має свій власний ключ (розріз у нижній частині), який не підійде до гнізда, якщо тип пам'яті не підтримується материнською платою. У нашому випадку материнська плата підтримує два стандарти - і DDR2, і DDR3. Однак таких материнок і трохи, і коштують вони дорожче одностандартних. Так що розглядати це як критерій вибору не варто. Тим більше що на радіоринку продавці з радістю змінюють DDR2 на DDR3 більшого обсягу за мінімальну доплату (на них високий попит , І варто пам'ять застарілого стандарту набагато дорожче пам'яті нового типу). Тобто, якщо на ПК, який ви хочете модернізувати, встановлена ​​оперативка DDR2 об'ємом в 2 Гб, її можна обміняти нову в 4 Гб всього за 100-120 грн. Отже, наш майбутній комп'ютер тепер коштує вже близько 2,7 тис. Грн.

ЖОРСТКІ ДИСКИ


IDE і SATA жорсткі диски

Швидше за все, на вашому поточному комп'ютері встановлений один або кілька IDE-дисків (див. Фото) - диски такого типу вже застаріли, але його цілком можна підключити до нової материнської плати (якщо там немає потрібного роз'єму, потрібно купити перехідник за 30-50 грн ). В принципі, новий SATA-диск купувати необов'язково, однак майте на увазі, що вони працюють набагато швидше. Крім того, IDE-диск потрібно настроїти (встановити режим підключення до шини - Master / Slave) за допомогою перемички - хоча я робив це десятки разів, з першого разу правильно підібрати режим ще не виходило ніколи. І конфігурувати його таким чином, щоб він не конфліктував, наприклад, з DVD-проігри¬вателем - проблема ще та. А ось SATA-диски не потребують такого налаштування (пріоритети виставляються програмним способом). Однак ціна в даний момент на них досить висока - близько 1 тис. Грн за террабайтний диск. В принципі, якщо грошей недостатньо, можна придбати його трохи пізніше. По установці є лише один нюанс - якщо два жорсткі диски розташовані близько один до одного, вони можуть перегріватися.

SSD. Якщо комп'ютер повинен бути на просто швидким, а надшвидким, можна розглядати замість звичного жестского диска покупку твердотілих (фактично - флешки збільшеного розміру). Однак за високу швидкість потрібно викласти гроші , І чималі. Так, накопичувач на 250 Гб (для установки на нього Windows) обійдеться в 2-3 тис. Грн (в залежності від виробника).

[Technique1]

ВИБИРАЄМО ПЛАТУ ДЛЯ відеоігор

Вбудована в материнку відеокарта в сучасних іграх буде безбожно гальмувати. У магазині, куди приходить покупець за новою платою, продавець зазвичай показує йому якийсь набір цифр, розібратися в яких складно. Головний параметр, на який потрібно звертати увагу, - розрядність шини. Наприклад, вам пропонують на вибір карту з об'ємом пам'яті в 512 мб і розрядністю 256 біт і карту з пам'яттю 1024 Мб і розрядністю 128 біт. Перша буде однозначно могутніше, причому продуктивність буде відрізнятися в 2-3 рази. Ціни на такі карти починаються від 1,5 тис. Грн, однак практичного сенсу в покупці дешевшої - ніякого.

ВИБІР ОПЕРАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ


Windows 7. 32-бітна версія обрізає оперативку до 4 гігабайт

Ліцензійна Windows обійдеться в 700-900 грн. Однак врахуйте, що якщо ви хочете використовувати більше 4 Гб оперативної пам'яті, то вам потрібно вибрати Windows 7 для 64-бітових процесорів. На жаль, інші версії цієї ОС обрізають можливості оперативки до 4 Гб.

У зв'язку з активністю Microsoft по боротьбі з піратством, багато користувачів переходять на безкоштовні ОС, серед яких рекомендуємо Ubuntu. Однак вибір програм для неї не настільки широкий.

ПРОЦЕС СКЛАДАННЯ

Зняти стару материнську плату і все, що до неї прикріплено, - нескладно. Як і встановити нові запчастини. Головне, не боятися цього процесу. Справа в тому, що в конструкції комп'ютерів активно використовується захист від "дурня", тобто без величезних фізичних зусиль увіткнути щось не туди неможливо.

ЗАМІНА СИСТЕМНОЇ ПЛАТИ. Це найбільш трудомістка операція. Акуратно зніміть всі шлейфи, потім плати, які на ній закріплені. Наступний крок: за допомогою хрестоподібної викрутки відкрутіть 6-12 (залежно від корпусу) гвинтів. На місце старої плати встановлюється нова і точно так же прівінчівается. А потім на неї встановлюються нові запчастини. Дуже важливо, щоб в процесі складання комп'ютер був відключений від розетки, інакше при підключенні / відключенні шлейфу харчування від материнської плати можливе замикання.

КОРПУС. У переважній більшості випадків його можна не міняти. І лише в разі специфічних запитів, - наприклад, установки спецсистеми охолодження, - його потрібно замінити. Новий корпус коштує близько 800-1000 грн. У нашому випадку заміна не знадобилася.

ХАРЧУВАННЯ. Якщо на поточному комп'ютері його потужність складає менше 400 Вт, то потрібна заміна (300-350 грн).

ВИКЛИК МАЙСТРА. Якщо самостійно возитися лінь, то на радіоринку за збірку комп'ютера просять 50 грн, а при покупці комплектуючих в одному місці і зовсім надають цю послугу безкоштовно - як бонус. Майстри, які виїжджають на будинок, беруть за послугу 80-100 грн. В принципі, недорого.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram