Донецкий техникум промышленной автоматики

Антивірус Майкрософт для Віндовс 7

 1. Антивірус Майкрософт для Віндовс 7 Для захисту операційної системи Windows 7 може застосовуватися...
 2. Нагадування про поновлення Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7
 3. Перевірка комп'ютера за допомогою Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7
 4. Аналіз результатів роботи Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7
 5. висновок
 6. наостанок
 7. Антивірус Майкрософт для Віндовс 7
 8. Оновлення Microsoft Security Essentials для Windows 7
 9. Нагадування про поновлення Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7
 10. Перевірка комп'ютера за допомогою Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7
 11. Аналіз результатів роботи Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7
 12. висновок
 13. наостанок
 14. Антивірус Майкрософт для Віндовс 7
 15. Оновлення Microsoft Security Essentials для Windows 7
 16. Нагадування про поновлення Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7
 17. Перевірка комп'ютера за допомогою Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7
 18. Аналіз результатів роботи Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7
 19. висновок
 20. наостанок

Антивірус Майкрософт для Віндовс 7

Для захисту операційної системи Windows 7 може застосовуватися антивірус від компанії Microsoft, який називається Microsoft Security Essentials Для захисту операційної системи Windows 7 може застосовуватися антивірус від компанії Microsoft, який називається Microsoft Security Essentials.

Назва антивіруса «Microsoft Security Essentials Windows 7», що складається з 4-х англійських слів, запам'ятати не просто, тому нижче будемо його також називати «Антивірус Майкрософт для Віндовс 7».

Його можна встановити з Інтернету безкоштовно з офіційного сайту Microsoft, якщо операційна система Windows 7 на Вашому комп'ютері ліцензійна. Даний антивірус є як для 32-х розрядної, так і 64-х розрядної операційної системи Windows 7.

Рекомендую прочитати цю статтю до кінця, а потім скористатися наведеною нижче посиланням на офіційний сайт Microsoft, де можна безкоштовно скачати Антивірус Майкрософт для Віндовс 7:

http://windows.microsoft.com/ru-ru/windows/security-essentials-download

Інформація з офіційного сайту Майкрософта про антивірус:

Використовуйте Microsoft Security Essentials, щоб захистити свій комп'ютер від вірусів, шпигунських і інших шкідливих програм. Цей антивірус забезпечує захист комп'ютера в режимі реального часу. Він підходить для використання вдома і на підприємствах малого бізнесу.

Microsoft Security Essentials поставляється безкоштовно *. Її просто встановити і легко використовувати. Він тихо і ефективно працює у фоновому режимі, не відволікаючи вас і не змушуючи виконувати оновлення.

* Під час скачування може стягуватися плата за доступ до Інтернету.

Зовнішній вигляд вікна програми Microsoft Security Essentials практично ідентичний зовнішнім виглядом вікна програми Захисник Windows, створеної для операційної системи Windows 8. Захисник Windows 8 був описаний в цій статті. І працюють ці антивіруси схожим чином.

На відміну від Віндовс 8, де Служба Захисник Віндовс 8 (Windows Defender) є повноцінним антивірусом, в операційній системі Віндовс 7 аналогічний Захисник Віндовс 7 не є повноцінною заміною антивірусного програмного забезпечення в режимі реального часу (в момент доступу).

Для Віндовс 7 повноцінним антивірусом є додатково встановлюється програма Microsoft Security Essentials, яку можна безкоштовно завантажити з офіційного сайту за вказаною вище посиланням. Причому після установки Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7 Захисник Віндовс автоматично відключається, передаючи свої функції встановленої антивірусної програми.

Якщо ви вирішили скористатися Антивірусом Майкрософт для Віндовс 7, то інші антивірусні програми, якщо вони були встановлені на ПК, слід відключити або взагалі видалити з комп'ютера. Інакше антивіруси будуть конфліктувати один з одним, сприймаючи один одного, можливо, навіть як заражену вірусну програму.

Виконується на вкладці «Параметри» (цифра 1 на рис. 1). На цій вкладці можна налаштувати такі опції:

1. Параметр «Запланована перевірка» (цифра 2 на рис. 1) дозволяє налаштувати параметри автоматичної перевірки комп'ютера за допомогою програми Антивірус Майкрософт для Віндовс 7.

 • Автоматичну перевірку комп'ютера за допомогою даної антивірусної програми можна налаштувати на заданий день тижня, на заданий час, на тип перевірки (швидка, повна або особлива).
 • Ще задається вимога здійснення автоматичного пошуку і установки оновлень для визначень вірусів і програм-шпигунів.
 • Також задається максимальне завантаження центрального процесора ПК на час перевірки.

Мал. 1. Налаштування запланованої перевірки для програми Microsoft Security Essentials для Windows 7

Налаштування запланованої перевірки (цифра 3 на рис. 1) дозволяє автоматично запускати перевірку комп'ютера на наявність (відсутність) у ньому вірусів і програм-шпигунів, незалежно від того, пам'ятає про це сам користувач ПК, чи ні. Зрозуміло, щоб автоматична перевірка спрацювала, потрібно, щоб в заданий час комп'ютер був включений і завантажений. Це єдина обов'язкова умова того, щоб програма виконала перевірку ПК без участі користувача.

Галочка навпроти напису «Перевірити наявність останніх версій визначень вірусів і програм-шпигунів перед запланованою перевіркою» (цифра 4 на рис. 1) дозволяє виконувати автоматичні оновлення антивірусної програми з метою отримання з Центру оновлень Віндовс останніх версій визначень вірусів і програм-шпигунів. Останні версії визначень - це гарантія того, що антивірус не пропустить і знешкодить найостанніші версії вірусів і програм-шпигунів.

Якщо у вас швидкодіючий ПК, то можна для прискорення перевірки комп'ютера поставити до 80% використання потужності процесора ПК під час проведення перевірки комп'ютера на наявність (відсутність) у ньому вірусів і програм-шпигунів, як це показано цифрою 6 на рис. 1. Для менш швидкодіючих (стареньких) комп'ютерів краще встановити не більше 30-50%, якщо під час перевірки комп'ютера ви припускаєте на ньому працювати.

Варіант 80% використання потужності процесора на слабких ПК підійде, якщо під час запланованої перевірки відмовитися від будь-якої іншої роботи на комп'ютері до моменту її закінчення. Також для цієї мети (запуск Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7 тільки на ПК, на якому робота не ведеться) можна встановити галочку біля напису «Запускати заплановану перевірку, тільки коли комп'ютер увімкнений, але не використовується» (цифра 5 на рис. 1).

2. Опція «Дії за замовчуванням» (жовта цифра 1 на рис. 2) дозволяє налаштувати антивірус Майкрософт для Віндовс 7 на дії за замовчуванням в разі виявлення загроз різного рівня.

Мал. 2. Налаштування дій за замовчуванням Антивірус Майкрософт для Віндовс 7

Для загроз рівня «Критичний» (тобто дуже небезпечний, цифра 2 на рис. 2) передбачені варіанти

 • «Рекомендовані дії»,
 • «Видалити» і
 • «Карантин».

Краще вибрати перше ( «Рекомендовані дії»), щоб повністю покластися на антивірусне програмне забезпечення.

«Видалити» означає безповоротно видалити з комп'ютера виявлений заражений файл.

«Карантин» означає автоматичне приміщення виявленого небезпечного (зараженого) файлу в спеціальне місце на комп'ютері на так званий «карантин», де в подальшому цей файл буде доступний тільки програмою Антивірус Майкрософт для Віндовс 7.

Для загроз рівня «Високий» (цифра 3 на рис. 2) також передбачено 3 варіанти, описані вище.

А для погроз рівнів «Середній» і «Низький» (цифри 4 і 5 на рис. 2) крім 3-х вищеописаних варіантів передбачений ще і 4-й варіант «Дозволити», що означає дозвіл зберегти в незмінному вигляді виявлений імовірно заражений файл. Але краще цього не робити, і, повторюся, всюди для всіх рівнів загроз переважно задати перший варіант дій за замовчуванням: «Рекомендовані дії».

3. Опція «Захист в реальному часі» (цифра 6 на рис. 2) дозволяє включати або вимикати захист ПК в реальному часі, тобто безпосередньо під час роботи. Включення захисту в реальному часі - це режим постійного контролю за всім, що відбувається на комп'ютері з метою недопущення попадання на комп'ютер вірусів або програм-шпигунів. Рекомендується встановлювати цей параметр: «Включити захист в режимі реального часу (рекомендується)». В даному режимі при будь-яких спробах проникнення на ПК шкідливих програм, користувач буде негайно про це сповіщений, а підозрілий файл видалений або ізольований.

4. Опція «Виключені файли або розташування» (цифра 7 на рис. 2) дозволяє встановлювати винятки для певних файлів або папок, які не повинні піддаватися перевірці з боку Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7.

Рекомендується не встановлювати ніяких винятків, інакше Антивірус Майкрософт для Віндовс 7 не буде контролювати ситуацію в виключених файлах або в виключених папках. Виникає реальна небезпека «пропустити» віруси або програми- шпигуни на свій комп'ютер.

5. Опція «Виключені типи файлів» (цифра 8 на рис. 2) дозволяє виключити перевірку на віруси і програми-шпигуни файли з певними заздалегідь заданими розширеннями , Наприклад .xls, .xlsx, .jpeg і т.п. Цим самим Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7 дозволяється не перевіряти файли з перерахованими в обмеженнях розширеннями. Ці обмеження також не рекомендується робити на своєму ПК, оскільки це теж може призвести до зараження комп'ютера вірусами або програмами-шпигунами.

6. Опція «Виключені процеси» (цифра 9 на рис. 2) дозволяє виключати процеси операційної системи Windows 7, щоб вони також не були схильні до контролю і перевірки з боку Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7. І тут не рекомендується встановлювати ніяких винятків, сторінка винятків повинна бути порожня, щоб не «зловити» вірус або програму-шпигун.

7. В опції «Докладно» (цифра 10 на рис. 2) бажано встановити галочки тільки біля написів:

 • «Перевіряти архівні файли», що дозволить Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7 розпаковувати архіви, виділяти в них файли і перевіряти їх на предмет можливого зараження вірусами або програмами-шпигунами.
 • «Перевіряти знімні носії», що для Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7 означає необхідність перевіряти файли і папки не тільки на вбудованих внутрішніх дисках ПК, а й на зовнішніх дисках, флешках та інших підключаються до ПК носіях інформації. Це покращує захист комп'ютера, не дозволяючи вірусам і програмами-шпигунам проникати на комп'ютер через зовнішні жорсткі диски, флешки, карти пам'яті і т.п.
 • «Видаляти файли на карантині через 3 місяці», що дозволяє не зберігати на комп'ютері заражені файли довше 3-х місяців. Якщо за цей час ніяких рішень щодо цих виявлених Антивірусом Майкрософт для Віндовс 7 заражених файлів не буде прийнято, файли будуть автоматично знищені без подальшої можливості їх відновлення.
 • «Автоматично відправляти зразки файлів, якщо потрібно подальший аналіз», щоб в компанії Майкрософт змогли вжити відповідних заходів щодо поліпшення захисту комп'ютерів з операційною системою Windows.

8, У опии «MAPS» (цифра 11 на рис. 2) задається рівень участі комп'ютера користувача в службі MAPS. Дана служба призначена для відправки інформації в компанію Майкрософт про виявлені небажаних програмах. Це дозволяє компанії Макрософт швидше реагувати на можливі нові віруси і програми-шпигуни, прискорює розробку антивірусних програм і додатків. Рекомендується встановити «Базовий рівень участі».

Оновлення Microsoft Security Essentials для Windows 7

оновлення для антивіруса Майкрософт для Віндовс 7 завантажуються з Інтернету і встановлюються на комп'ютер. На вкладці «Оновити» (цифра 7 на рис. 1) вікна програми Антивірус Майкрософт для Віндовс 7 вказуються останні зроблені поновлення, остання дата одержання оновлень. На цій же вкладці є велика кнопка «Оновити», клікнувши по якій користувач ПК запускає процес оновлення. Комп'ютер при цьому обов'язково повинен мати доступ до Інтернету.

Також поновлення Microsoft Security Essentials для Windows 7 (Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7) можуть завантажуватися і встановлюватися автоматично, якщо на вкладці «Параметри» встановлена ​​галочка навпроти напису «Перевірити наявність останніх версій оновлень ...», як це показано вище (цифра 4 на рис. 1).

Нагадування про поновлення Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7

Якщо користувач ПК забуде про оновлення антивіруса Microsoft Security Essentials для Windows 7, то,

 • по-перше, при черговій автоматичної перевірки комп'ютера на віруси, буде проведена автоматичне завантаження та встановлення нових оновлень,
 • по-друге, в панелі завдань значок програми Microsoft Security Essentials для Windows 7 змінить колір з зеленого на жовтий (як показано на рис. 3) або навіть на червоний при високому рівні виникли загроз (наприклад, якщо занадто довго оновлення не встановлювалися на комп'ютер, або якщо антивірус виявив вельми небезпечні віруси на ПК).

Мал. 3. Зміна кольору значка Антивірусу Майкрософт при появі проблем

Перевірка комп'ютера за допомогою Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7

По-перше, перевірка запускається автоматично в заданий день і годину, якщо це зазначено на вкладці «Параметри» в опції «Запланована перевірка» (див. Рис. 1 вище).

По-друге, перевірку можна запустити вручну на вкладці «Додому» програми Антивірус Майкрософт для Віндовс 7 (див. Цифра 1 на рис. 5 нижче), якщо на ній спочатку вибрати тип перевірки ( «Швидка» - перевіряються тільки системні папки і файли операційної системи Windows, «Повна» - перевіряються всі диски і всі файли і папки на комп'ютері, «Особлива» - перевіряються тільки попередньо вибрані файли і папки), і потім клікнути на кнопку «Перевірити зараз».

Якщо довго не перевіряти комп'ютер за допомогою Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7, то на вкладці «Додому» може з'явитися велика добре помітна кнопка «Перевірити». Клікнувши по ній, можна також запустити процес перевірки ПК на наявність (відсутність) у ньому вірусів і програм-шпигунів.

Аналіз результатів роботи Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7

Результати перевірки можна бачити на вкладці «Журнал» (рис. 4).

4)

Мал. 4. Вкладка "Журнал" вікна Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7

 • Опція «Об'єкти на карантині» (цифра 1 на рис. 4) показує заражені файли, які були знайдені в комп'ютері і були відправлені на так званий «карантин» (тобто були ізольовані в спеціальному місці, де вони не можуть завдати шкоди комп'ютеру).
 • Опція "Дозволені об'єкти» (цифра 2 на рис. 4) показує знайдені Антивірусом Майкрософт імовірно заражені файли, які користувач ПК дозволив залишити в незмінному вигляді, тобто вирішив, що вони не є загрозою для ПК. Небезпечна ситуація, звичайно, але буває необхідність «підкоригувати» роботу антивірусної програми, коли вона вказує на звичайні файли, припускаючи, що вони заражені.
 • Опція «Все виявлені елементи» (цифра 3 на рис. 4) показує все, що було знайдено Антивірусом Майкрософт на ПК. Рекомендую користуватися саме цією опцією, оскільки вона відображає абсолютно всі виявлені загрози, виявлені в ході перевірки ПК.

Всі виявлені заражені файли я рекомендую видалити назавжди з комп'ютера. Для цього у вікні, де перераховані всі виявлені елементи (цифра 4 на рис. 4 - в даному випадку комп'ютер чистий, виявлених елементів немає) треба зазначити всі ці «підозрілі» елементи і натиснути на кнопку «Видалити».

До речі, видалення заражених файлів може відбуватися досить довго, і слід набратися терпіння, щоб процедура видалення підозрілих файлів була повністю завершена.

Після видалення всіх заражених і підозрілих файлів з комп'ютера рекомендую знову виконати повну перевірку ПК за допомогою Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7, щоб переконатися в тому, що нова повна перевірка не знаходить жодного підозрілого файлу або папки.

висновок

Важливо, щоб вікно Microsoft Security Essentials для Windows 7 завжди мало зелений напис «Стан комп'ютера: З захистом» (жовта цифра 0 на рис. 5). І не менш важливо, щоб у вікні програми на вкладці «Додому» (цифра 1 на рис. 5) були радують очі написи:

 • «Ваш комп'ютер захищений» (цифра 2 на рис. 5),
 • «Захист в реальному часі: Включено» (цифра 3 на рис. 5),
 • «Визначення вірусів і програм-шпигунів: Остання версія» (цифра 4 на рис. 5).

Мал. 5. Зовнішній вигляд вікна програми Антивірус Майкрософт для Віндовс 7 при відсутності загроз для комп'ютера

Якщо хоча б одна з цих написів відсутня або виглядає інакше, якщо замість зеленої смуги у верхній частині вікна Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7 є жовта або червона смуга, то слід негайно вжити термінових заходів. А саме, потрібно завантажити нові оновлення (визначення вірусів і програм-шпигунів), і слід провести перевірку ПК (бажано повну перевірку). Також потрібно видалити виявлені програмою Антивірус Майкрософт для Віндовс 7 підозрілі файли.

А в разі «червоної» загрози, коли значок програми Антивірус Майкрософт для Віндовс 7 «почервонів», користувачеві треба кинути все, і зайнятися тільки роботою з програмою антивірусом, навіть якщо в цей час хочеться (або дуже треба) зайнятися іншими більш цікавими і важливими справами.

При «почервонілий» антивірусній програмі немає більш важливої ​​справи, ніж обслужити її потреби і виконати всі її завдання!

В цей час працювати на ПК з іншими програмами і додатками категорично не можна, бо це загрожує безпеці комп'ютера і може призвести до втрати даних і руйнуванням операційної системи.

Домагайтеся, щоб значок Антивірусу Макрософт для Віндовс 7 ніколи не пожовтів і ніколи не почервонів на вашому комп'ютері. Це буде запорукою того, що ваш комп'ютер надійно захищений антивірусом від Майкрософт.

наостанок

Досвідчені люди знають, що до кінця усвідомити цінність інформації, можна лише повністю втративши цю інформацію. Тому постарайтеся не втрачати дорогоцінну інформацію з вашого ПК за жодних обставин, в тому числі пов'язаних з вірусами і програмами-шпигунами.

А тому рекомендую крім настройки і грамотного використання Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7 не забувати про резервне копіювання всіх ваших даних за допомогою безкоштовної програми Віндовс 7 « Копіювання та відновлення ».

PS Без антивіруса в Інтернет краще не виходити (прописна істина комп'ютерної грамотності):

Рейтинг безкоштовних комп'ютерних антивірусів

Два антивіруса на комп'ютері, чому це погана затія

Що необхідно знати про ботнет

Оновлення операційної системи Windows 7

Як диво-засіб Windows 7 записує неполадки на комп'ютері?


Автор: Юрій Воробйов


Антивірус Майкрософт для Віндовс 7

Для захисту операційної системи Windows 7 може застосовуватися антивірус від компанії Microsoft, який називається Microsoft Security Essentials Для захисту операційної системи Windows 7 може застосовуватися антивірус від компанії Microsoft, який називається Microsoft Security Essentials.

Назва антивіруса «Microsoft Security Essentials Windows 7», що складається з 4-х англійських слів, запам'ятати не просто, тому нижче будемо його також називати «Антивірус Майкрософт для Віндовс 7».

Його можна встановити з Інтернету безкоштовно з офіційного сайту Microsoft, якщо операційна система Windows 7 на Вашому комп'ютері ліцензійна. Даний антивірус є як для 32-х розрядної, так і 64-х розрядної операційної системи Windows 7.

Рекомендую прочитати цю статтю до кінця, а потім скористатися наведеною нижче посиланням на офіційний сайт Microsoft, де можна безкоштовно скачати Антивірус Майкрософт для Віндовс 7:

http://windows.microsoft.com/ru-ru/windows/security-essentials-download

Інформація з офіційного сайту Майкрософта про антивірус:

Використовуйте Microsoft Security Essentials, щоб захистити свій комп'ютер від вірусів, шпигунських і інших шкідливих програм. Цей антивірус забезпечує захист комп'ютера в режимі реального часу. Він підходить для використання вдома і на підприємствах малого бізнесу.

Microsoft Security Essentials поставляється безкоштовно *. Її просто встановити і легко використовувати. Він тихо і ефективно працює у фоновому режимі, не відволікаючи вас і не змушуючи виконувати оновлення.

* Під час скачування може стягуватися плата за доступ до Інтернету.

Зовнішній вигляд вікна програми Microsoft Security Essentials практично ідентичний зовнішнім виглядом вікна програми Захисник Windows, створеної для операційної системи Windows 8. Захисник Windows 8 був описаний в цій статті. І працюють ці антивіруси схожим чином.

На відміну від Віндовс 8, де Служба Захисник Віндовс 8 (Windows Defender) є повноцінним антивірусом, в операційній системі Віндовс 7 аналогічний Захисник Віндовс 7 не є повноцінною заміною антивірусного програмного забезпечення в режимі реального часу (в момент доступу).

Для Віндовс 7 повноцінним антивірусом є додатково встановлюється програма Microsoft Security Essentials, яку можна безкоштовно завантажити з офіційного сайту за вказаною вище посиланням. Причому після установки Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7 Захисник Віндовс автоматично відключається, передаючи свої функції встановленої антивірусної програми.

Якщо ви вирішили скористатися Антивірусом Майкрософт для Віндовс 7, то інші антивірусні програми, якщо вони були встановлені на ПК, слід відключити або взагалі видалити з комп'ютера. Інакше антивіруси будуть конфліктувати один з одним, сприймаючи один одного, можливо, навіть як заражену вірусну програму.

Виконується на вкладці «Параметри» (цифра 1 на рис. 1). На цій вкладці можна налаштувати такі опції:

1. Параметр «Запланована перевірка» (цифра 2 на рис. 1) дозволяє налаштувати параметри автоматичної перевірки комп'ютера за допомогою програми Антивірус Майкрософт для Віндовс 7.

 • Автоматичну перевірку комп'ютера за допомогою даної антивірусної програми можна налаштувати на заданий день тижня, на заданий час, на тип перевірки (швидка, повна або особлива).
 • Ще задається вимога здійснення автоматичного пошуку і установки оновлень для визначень вірусів і програм-шпигунів.
 • Також задається максимальне завантаження центрального процесора ПК на час перевірки.

Рис. 1. Налаштування запланованої перевірки для програми Microsoft Security Essentials для Windows 7

Налаштування запланованої перевірки (цифра 3 на рис. 1) дозволяє автоматично запускати перевірку комп'ютера на наявність (відсутність) у ньому вірусів і програм-шпигунів, незалежно від того, пам'ятає про це сам користувач ПК, чи ні. Зрозуміло, щоб автоматична перевірка спрацювала, потрібно, щоб в заданий час комп'ютер був включений і завантажений. Це єдина обов'язкова умова того, щоб програма виконала перевірку ПК без участі користувача.

Галочка навпроти напису «Перевірити наявність останніх версій визначень вірусів і програм-шпигунів перед запланованою перевіркою» (цифра 4 на рис. 1) дозволяє виконувати автоматичні оновлення антивірусної програми з метою отримання з Центру оновлень Віндовс останніх версій визначень вірусів і програм-шпигунів. Останні версії визначень - це гарантія того, що антивірус не пропустить і знешкодить найостанніші версії вірусів і програм-шпигунів.

Якщо у вас швидкодіючий ПК, то можна для прискорення перевірки комп'ютера поставити до 80% використання потужності процесора ПК під час проведення перевірки комп'ютера на наявність (відсутність) у ньому вірусів і програм-шпигунів, як це показано цифрою 6 на рис. 1. Для менш швидкодіючих (стареньких) комп'ютерів краще встановити не більше 30-50%, якщо під час перевірки комп'ютера ви припускаєте на ньому працювати.

Варіант 80% використання потужності процесора на слабких ПК підійде, якщо під час запланованої перевірки відмовитися від будь-якої іншої роботи на комп'ютері до моменту її закінчення. Також для цієї мети (запуск Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7 тільки на ПК, на якому робота не ведеться) можна встановити галочку біля напису «Запускати заплановану перевірку, тільки коли комп'ютер увімкнений, але не використовується» (цифра 5 на рис. 1).

2. Опція «Дії за замовчуванням» (жовта цифра 1 на рис. 2) дозволяє налаштувати антивірус Майкрософт для Віндовс 7 на дії за замовчуванням в разі виявлення загроз різного рівня.

Рис. 2. Налаштування дій за замовчуванням Антивірус Майкрософт для Віндовс 7

Для загроз рівня «Критичний» (тобто дуже небезпечний, цифра 2 на рис. 2) передбачені варіанти

 • «Рекомендовані дії»,
 • «Видалити» і
 • «Карантин».

Краще вибрати перше ( «Рекомендовані дії»), щоб повністю покластися на антивірусне програмне забезпечення.

«Видалити» означає безповоротно видалити з комп'ютера виявлений заражений файл.

«Карантин» означає автоматичне приміщення виявленого небезпечного (зараженого) файлу в спеціальне місце на комп'ютері на так званий «карантин», де в подальшому цей файл буде доступний тільки програмою Антивірус Майкрософт для Віндовс 7.

Для загроз рівня «Високий» (цифра 3 на рис. 2) також передбачено 3 варіанти, описані вище.

А для погроз рівнів «Середній» і «Низький» (цифри 4 і 5 на рис. 2) крім 3-х вищеописаних варіантів передбачений ще і 4-й варіант «Дозволити», що означає дозвіл зберегти в незмінному вигляді виявлений імовірно заражений файл. Але краще цього не робити, і, повторюся, всюди для всіх рівнів загроз переважно задати перший варіант дій за замовчуванням: «Рекомендовані дії».

3. Опція «Захист в реальному часі» (цифра 6 на рис. 2) дозволяє включати або вимикати захист ПК в реальному часі, тобто безпосередньо під час роботи. Включення захисту в реальному часі - це режим постійного контролю за всім, що відбувається на комп'ютері з метою недопущення попадання на комп'ютер вірусів або програм-шпигунів. Рекомендується встановлювати цей параметр: «Включити захист в режимі реального часу (рекомендується)». В даному режимі при будь-яких спробах проникнення на ПК шкідливих програм, користувач буде негайно про це сповіщений, а підозрілий файл видалений або ізольований.

4. Опція «Виключені файли або розташування» (цифра 7 на рис. 2) дозволяє встановлювати винятки для певних файлів або папок, які не повинні піддаватися перевірці з боку Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7.

Рекомендується не встановлювати ніяких винятків, інакше Антивірус Майкрософт для Віндовс 7 не буде контролювати ситуацію в виключених файлах або в виключених папках. Виникає реальна небезпека «пропустити» віруси або програми- шпигуни на свій комп'ютер.

5. Опція «Виключені типи файлів» (цифра 8 на рис. 2) дозволяє виключити перевірку на віруси і програми-шпигуни файли з певними заздалегідь заданими розширеннями , Наприклад .xls, .xlsx, .jpeg і т.п. Цим самим Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7 дозволяється не перевіряти файли з перерахованими в обмеженнях розширеннями. Ці обмеження також не рекомендується робити на своєму ПК, оскільки це теж може призвести до зараження комп'ютера вірусами або програмами-шпигунами.

6. Опція «Виключені процеси» (цифра 9 на рис. 2) дозволяє виключати процеси операційної системи Windows 7, щоб вони також не були схильні до контролю і перевірки з боку Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7. І тут не рекомендується встановлювати ніяких винятків, сторінка винятків повинна бути порожня, щоб не «зловити» вірус або програму-шпигун.

7. В опції «Докладно» (цифра 10 на рис. 2) бажано встановити галочки тільки біля написів:

 • «Перевіряти архівні файли», що дозволить Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7 розпаковувати архіви, виділяти в них файли і перевіряти їх на предмет можливого зараження вірусами або програмами-шпигунами.
 • «Перевіряти знімні носії», що для Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7 означає необхідність перевіряти файли і папки не тільки на вбудованих внутрішніх дисках ПК, а й на зовнішніх дисках, флешках та інших підключаються до ПК носіях інформації. Це покращує захист комп'ютера, не дозволяючи вірусам і програмами-шпигунам проникати на комп'ютер через зовнішні жорсткі диски, флешки, карти пам'яті і т.п.
 • «Видаляти файли на карантині через 3 місяці», що дозволяє не зберігати на комп'ютері заражені файли довше 3-х місяців. Якщо за цей час ніяких рішень щодо цих виявлених Антивірусом Майкрософт для Віндовс 7 заражених файлів не буде прийнято, файли будуть автоматично знищені без подальшої можливості їх відновлення.
 • «Автоматично відправляти зразки файлів, якщо потрібно подальший аналіз», щоб в компанії Майкрософт змогли вжити відповідних заходів щодо поліпшення захисту комп'ютерів з операційною системою Windows.

8, У опии «MAPS» (цифра 11 на рис. 2) задається рівень участі комп'ютера користувача в службі MAPS. Дана служба призначена для відправки інформації в компанію Майкрософт про виявлені небажаних програмах. Це дозволяє компанії Макрософт швидше реагувати на можливі нові віруси і програми-шпигуни, прискорює розробку антивірусних програм і додатків. Рекомендується встановити «Базовий рівень участі».

Оновлення Microsoft Security Essentials для Windows 7

оновлення для антивіруса Майкрософт для Віндовс 7 завантажуються з Інтернету і встановлюються на комп'ютер. На вкладці «Оновити» (цифра 7 на рис. 1) вікна програми Антивірус Майкрософт для Віндовс 7 вказуються останні зроблені поновлення, остання дата одержання оновлень. На цій же вкладці є велика кнопка «Оновити», клікнувши по якій користувач ПК запускає процес оновлення. Комп'ютер при цьому обов'язково повинен мати доступ до Інтернету.

Також поновлення Microsoft Security Essentials для Windows 7 (Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7) можуть завантажуватися і встановлюватися автоматично, якщо на вкладці «Параметри» встановлена ​​галочка навпроти напису «Перевірити наявність останніх версій оновлень ...», як це показано вище (цифра 4 на рис. 1).

Нагадування про поновлення Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7

Якщо користувач ПК забуде про оновлення антивіруса Microsoft Security Essentials для Windows 7, то,

 • по-перше, при черговій автоматичної перевірки комп'ютера на віруси, буде проведена автоматичне завантаження та встановлення нових оновлень,
 • по-друге, в панелі завдань значок програми Microsoft Security Essentials для Windows 7 змінить колір з зеленого на жовтий (як показано на рис. 3) або навіть на червоний при високому рівні виникли загроз (наприклад, якщо занадто довго оновлення не встановлювалися на комп'ютер, або якщо антивірус виявив вельми небезпечні віруси на ПК).

Рис. 3. Зміна кольору значка Антивірусу Майкрософт при появі проблем

Перевірка комп'ютера за допомогою Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7

По-перше, перевірка запускається автоматично в заданий день і годину, якщо це зазначено на вкладці «Параметри» в опції «Запланована перевірка» (див. Рис. 1 вище).

По-друге, перевірку можна запустити вручну на вкладці «Додому» програми Антивірус Майкрософт для Віндовс 7 (див. Цифра 1 на рис. 5 нижче), якщо на ній спочатку вибрати тип перевірки ( «Швидка» - перевіряються тільки системні папки і файли операційної системи Windows, «Повна» - перевіряються всі диски і всі файли і папки на комп'ютері, «Особлива» - перевіряються тільки попередньо вибрані файли і папки), і потім клікнути на кнопку «Перевірити зараз».

Якщо довго не перевіряти комп'ютер за допомогою Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7, то на вкладці «Додому» може з'явитися велика добре помітна кнопка «Перевірити». Клікнувши по ній, можна також запустити процес перевірки ПК на наявність (відсутність) у ньому вірусів і програм-шпигунів.

Аналіз результатів роботи Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7

Результати перевірки можна бачити на вкладці «Журнал» (рис. 4).

4)

Рис. 4. Вкладка "Журнал" вікна Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7

 • Опція «Об'єкти на карантині» (цифра 1 на рис. 4) показує заражені файли, які були знайдені в комп'ютері і були відправлені на так званий «карантин» (тобто були ізольовані в спеціальному місці, де вони не можуть завдати шкоди комп'ютеру).
 • Опція "Дозволені об'єкти» (цифра 2 на рис. 4) показує знайдені Антивірусом Майкрософт імовірно заражені файли, які користувач ПК дозволив залишити в незмінному вигляді, тобто вирішив, що вони не є загрозою для ПК. Небезпечна ситуація, звичайно, але буває необхідність «підкоригувати» роботу антивірусної програми, коли вона вказує на звичайні файли, припускаючи, що вони заражені.
 • Опція «Все виявлені елементи» (цифра 3 на рис. 4) показує все, що було знайдено Антивірусом Майкрософт на ПК. Рекомендую користуватися саме цією опцією, оскільки вона відображає абсолютно всі виявлені загрози, виявлені в ході перевірки ПК.

Всі виявлені заражені файли я рекомендую видалити назавжди з комп'ютера. Для цього у вікні, де перераховані всі виявлені елементи (цифра 4 на рис. 4 - в даному випадку комп'ютер чистий, виявлених елементів немає) треба зазначити всі ці «підозрілі» елементи і натиснути на кнопку «Видалити».

До речі, видалення заражених файлів може відбуватися досить довго, і слід набратися терпіння, щоб процедура видалення підозрілих файлів була повністю завершена.

Після видалення всіх заражених і підозрілих файлів з комп'ютера рекомендую знову виконати повну перевірку ПК за допомогою Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7, щоб переконатися в тому, що нова повна перевірка не знаходить жодного підозрілого файлу або папки.

висновок

Важливо, щоб вікно Microsoft Security Essentials для Windows 7 завжди мало зелений напис «Стан комп'ютера: З захистом» (жовта цифра 0 на рис. 5). І не менш важливо, щоб у вікні програми на вкладці «Додому» (цифра 1 на рис. 5) були радують очі написи:

 • «Ваш комп'ютер захищений» (цифра 2 на рис. 5),
 • «Захист в реальному часі: Включено» (цифра 3 на рис. 5),
 • «Визначення вірусів і програм-шпигунів: Остання версія» (цифра 4 на рис. 5).

Рис. 5. Зовнішній вигляд вікна програми Антивірус Майкрософт для Віндовс 7 при відсутності загроз для комп'ютера

Якщо хоча б одна з цих написів відсутня або виглядає інакше, якщо замість зеленої смуги у верхній частині вікна Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7 є жовта або червона смуга, то слід негайно вжити термінових заходів. А саме, потрібно завантажити нові оновлення (визначення вірусів і програм-шпигунів), і слід провести перевірку ПК (бажано повну перевірку). Також потрібно видалити виявлені програмою Антивірус Майкрософт для Віндовс 7 підозрілі файли.

А в разі «червоної» загрози, коли значок програми Антивірус Майкрософт для Віндовс 7 «почервонів», користувачеві треба кинути все, і зайнятися тільки роботою з програмою антивірусом, навіть якщо в цей час хочеться (або дуже треба) зайнятися іншими більш цікавими і важливими справами.

При «почервонілий» антивірусній програмі немає більш важливої ​​справи, ніж обслужити її потреби і виконати всі її завдання!

В цей час працювати на ПК з іншими програмами і додатками категорично не можна, бо це загрожує безпеці комп'ютера і може призвести до втрати даних і руйнуванням операційної системи.

Домагайтеся, щоб значок Антивірусу Макрософт для Віндовс 7 ніколи не пожовтів і ніколи не почервонів на вашому комп'ютері. Це буде запорукою того, що ваш комп'ютер надійно захищений антивірусом від Майкрософт.

наостанок

Досвідчені люди знають, що до кінця усвідомити цінність інформації, можна лише повністю втративши цю інформацію. Тому постарайтеся не втрачати дорогоцінну інформацію з вашого ПК за жодних обставин, в тому числі пов'язаних з вірусами і програмами-шпигунами.

А тому рекомендую крім настройки і грамотного використання Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7 не забувати про резервне копіювання всіх ваших даних за допомогою безкоштовної програми Віндовс 7 « Копіювання та відновлення ».

PS Без антивіруса в Інтернет краще не виходити (прописна істина комп'ютерної грамотності):

Рейтинг безкоштовних комп'ютерних антивірусів

Два антивіруса на комп'ютері, чому це погана затія

Що необхідно знати про ботнет

Оновлення операційної системи Windows 7

Як диво-засіб Windows 7 записує неполадки на комп'ютері?


Автор: Юрій Воробйов


Антивірус Майкрософт для Віндовс 7

Для захисту операційної системи Windows 7 може застосовуватися антивірус від компанії Microsoft, який називається Microsoft Security Essentials Для захисту операційної системи Windows 7 може застосовуватися антивірус від компанії Microsoft, який називається Microsoft Security Essentials.

Назва антивіруса «Microsoft Security Essentials Windows 7», що складається з 4-х англійських слів, запам'ятати не просто, тому нижче будемо його також називати «Антивірус Майкрософт для Віндовс 7».

Його можна встановити з Інтернету безкоштовно з офіційного сайту Microsoft, якщо операційна система Windows 7 на Вашому комп'ютері ліцензійна. Даний антивірус є як для 32-х розрядної, так і 64-х розрядної операційної системи Windows 7.

Рекомендую прочитати цю статтю до кінця, а потім скористатися наведеною нижче посиланням на офіційний сайт Microsoft, де можна безкоштовно скачати Антивірус Майкрософт для Віндовс 7:

http://windows.microsoft.com/ru-ru/windows/security-essentials-download

Інформація з офіційного сайту Майкрософта про антивірус:

Використовуйте Microsoft Security Essentials, щоб захистити свій комп'ютер від вірусів, шпигунських і інших шкідливих програм. Цей антивірус забезпечує захист комп'ютера в режимі реального часу. Він підходить для використання вдома і на підприємствах малого бізнесу.

Microsoft Security Essentials поставляється безкоштовно *. Її просто встановити і легко використовувати. Він тихо і ефективно працює у фоновому режимі, не відволікаючи вас і не змушуючи виконувати оновлення.

* Під час скачування може стягуватися плата за доступ до Інтернету.

Зовнішній вигляд вікна програми Microsoft Security Essentials практично ідентичний зовнішнім виглядом вікна програми Захисник Windows, створеної для операційної системи Windows 8. Захисник Windows 8 був описаний в цій статті. І працюють ці антивіруси схожим чином.

На відміну від Віндовс 8, де Служба Захисник Віндовс 8 (Windows Defender) є повноцінним антивірусом, в операційній системі Віндовс 7 аналогічний Захисник Віндовс 7 не є повноцінною заміною антивірусного програмного забезпечення в режимі реального часу (в момент доступу).

Для Віндовс 7 повноцінним антивірусом є додатково встановлюється програма Microsoft Security Essentials, яку можна безкоштовно завантажити з офіційного сайту за вказаною вище посиланням. Причому після установки Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7 Захисник Віндовс автоматично відключається, передаючи свої функції встановленої антивірусної програми.

Якщо ви вирішили скористатися Антивірусом Майкрософт для Віндовс 7, то інші антивірусні програми, якщо вони були встановлені на ПК, слід відключити або взагалі видалити з комп'ютера. Інакше антивіруси будуть конфліктувати один з одним, сприймаючи один одного, можливо, навіть як заражену вірусну програму.

Виконується на вкладці «Параметри» (цифра 1 на рис. 1). На цій вкладці можна налаштувати такі опції:

1. Параметр «Запланована перевірка» (цифра 2 на рис. 1) дозволяє налаштувати параметри автоматичної перевірки комп'ютера за допомогою програми Антивірус Майкрософт для Віндовс 7.

 • Автоматичну перевірку комп'ютера за допомогою даної антивірусної програми можна налаштувати на заданий день тижня, на заданий час, на тип перевірки (швидка, повна або особлива).
 • Ще задається вимога здійснення автоматичного пошуку і установки оновлень для визначень вірусів і програм-шпигунів.
 • Також задається максимальне завантаження центрального процесора ПК на час перевірки.

Рис. 1. Налаштування запланованої перевірки для програми Microsoft Security Essentials для Windows 7

Налаштування запланованої перевірки (цифра 3 на рис. 1) дозволяє автоматично запускати перевірку комп'ютера на наявність (відсутність) у ньому вірусів і програм-шпигунів, незалежно від того, пам'ятає про це сам користувач ПК, чи ні. Зрозуміло, щоб автоматична перевірка спрацювала, потрібно, щоб в заданий час комп'ютер був включений і завантажений. Це єдина обов'язкова умова того, щоб програма виконала перевірку ПК без участі користувача.

Галочка навпроти напису «Перевірити наявність останніх версій визначень вірусів і програм-шпигунів перед запланованою перевіркою» (цифра 4 на рис. 1) дозволяє виконувати автоматичні оновлення антивірусної програми з метою отримання з Центру оновлень Віндовс останніх версій визначень вірусів і програм-шпигунів. Останні версії визначень - це гарантія того, що антивірус не пропустить і знешкодить найостанніші версії вірусів і програм-шпигунів.

Якщо у вас швидкодіючий ПК, то можна для прискорення перевірки комп'ютера поставити до 80% використання потужності процесора ПК під час проведення перевірки комп'ютера на наявність (відсутність) у ньому вірусів і програм-шпигунів, як це показано цифрою 6 на рис. 1. Для менш швидкодіючих (стареньких) комп'ютерів краще встановити не більше 30-50%, якщо під час перевірки комп'ютера ви припускаєте на ньому працювати.

Варіант 80% використання потужності процесора на слабких ПК підійде, якщо під час запланованої перевірки відмовитися від будь-якої іншої роботи на комп'ютері до моменту її закінчення. Також для цієї мети (запуск Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7 тільки на ПК, на якому робота не ведеться) можна встановити галочку біля напису «Запускати заплановану перевірку, тільки коли комп'ютер увімкнений, але не використовується» (цифра 5 на рис. 1).

2. Опція «Дії за замовчуванням» (жовта цифра 1 на рис. 2) дозволяє налаштувати антивірус Майкрософт для Віндовс 7 на дії за замовчуванням в разі виявлення загроз різного рівня.

Рис. 2. Налаштування дій за замовчуванням Антивірус Майкрософт для Віндовс 7

Для загроз рівня «Критичний» (тобто дуже небезпечний, цифра 2 на рис. 2) передбачені варіанти

 • «Рекомендовані дії»,
 • «Видалити» і
 • «Карантин».

Краще вибрати перше ( «Рекомендовані дії»), щоб повністю покластися на антивірусне програмне забезпечення.

«Видалити» означає безповоротно видалити з комп'ютера виявлений заражений файл.

«Карантин» означає автоматичне приміщення виявленого небезпечного (зараженого) файлу в спеціальне місце на комп'ютері на так званий «карантин», де в подальшому цей файл буде доступний тільки програмою Антивірус Майкрософт для Віндовс 7.

Для загроз рівня «Високий» (цифра 3 на рис. 2) також передбачено 3 варіанти, описані вище.

А для погроз рівнів «Середній» і «Низький» (цифри 4 і 5 на рис. 2) крім 3-х вищеописаних варіантів передбачений ще і 4-й варіант «Дозволити», що означає дозвіл зберегти в незмінному вигляді виявлений імовірно заражений файл. Але краще цього не робити, і, повторюся, всюди для всіх рівнів загроз переважно задати перший варіант дій за замовчуванням: «Рекомендовані дії».

3. Опція «Захист в реальному часі» (цифра 6 на рис. 2) дозволяє включати або вимикати захист ПК в реальному часі, тобто безпосередньо під час роботи. Включення захисту в реальному часі - це режим постійного контролю за всім, що відбувається на комп'ютері з метою недопущення попадання на комп'ютер вірусів або програм-шпигунів. Рекомендується встановлювати цей параметр: «Включити захист в режимі реального часу (рекомендується)». В даному режимі при будь-яких спробах проникнення на ПК шкідливих програм, користувач буде негайно про це сповіщений, а підозрілий файл видалений або ізольований.

4. Опція «Виключені файли або розташування» (цифра 7 на рис. 2) дозволяє встановлювати винятки для певних файлів або папок, які не повинні піддаватися перевірці з боку Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7.

Рекомендується не встановлювати ніяких винятків, інакше Антивірус Майкрософт для Віндовс 7 не буде контролювати ситуацію в виключених файлах або в виключених папках. Виникає реальна небезпека «пропустити» віруси або програми- шпигуни на свій комп'ютер.

5. Опція «Виключені типи файлів» (цифра 8 на рис. 2) дозволяє виключити перевірку на віруси і програми-шпигуни файли з певними заздалегідь заданими розширеннями , Наприклад .xls, .xlsx, .jpeg і т.п. Цим самим Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7 дозволяється не перевіряти файли з перерахованими в обмеженнях розширеннями. Ці обмеження також не рекомендується робити на своєму ПК, оскільки це теж може призвести до зараження комп'ютера вірусами або програмами-шпигунами.

6. Опція «Виключені процеси» (цифра 9 на рис. 2) дозволяє виключати процеси операційної системи Windows 7, щоб вони також не були схильні до контролю і перевірки з боку Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7. І тут не рекомендується встановлювати ніяких винятків, сторінка винятків повинна бути порожня, щоб не «зловити» вірус або програму-шпигун.

7. В опції «Докладно» (цифра 10 на рис. 2) бажано встановити галочки тільки біля написів:

 • «Перевіряти архівні файли», що дозволить Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7 розпаковувати архіви, виділяти в них файли і перевіряти їх на предмет можливого зараження вірусами або програмами-шпигунами.
 • «Перевіряти знімні носії», що для Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7 означає необхідність перевіряти файли і папки не тільки на вбудованих внутрішніх дисках ПК, а й на зовнішніх дисках, флешках та інших підключаються до ПК носіях інформації. Це покращує захист комп'ютера, не дозволяючи вірусам і програмами-шпигунам проникати на комп'ютер через зовнішні жорсткі диски, флешки, карти пам'яті і т.п.
 • «Видаляти файли на карантині через 3 місяці», що дозволяє не зберігати на комп'ютері заражені файли довше 3-х місяців. Якщо за цей час ніяких рішень щодо цих виявлених Антивірусом Майкрософт для Віндовс 7 заражених файлів не буде прийнято, файли будуть автоматично знищені без подальшої можливості їх відновлення.
 • «Автоматично відправляти зразки файлів, якщо потрібно подальший аналіз», щоб в компанії Майкрософт змогли вжити відповідних заходів щодо поліпшення захисту комп'ютерів з операційною системою Windows.

8, У опии «MAPS» (цифра 11 на рис. 2) задається рівень участі комп'ютера користувача в службі MAPS. Дана служба призначена для відправки інформації в компанію Майкрософт про виявлені небажаних програмах. Це дозволяє компанії Макрософт швидше реагувати на можливі нові віруси і програми-шпигуни, прискорює розробку антивірусних програм і додатків. Рекомендується встановити «Базовий рівень участі».

Оновлення Microsoft Security Essentials для Windows 7

оновлення для антивіруса Майкрософт для Віндовс 7 завантажуються з Інтернету і встановлюються на комп'ютер. На вкладці «Оновити» (цифра 7 на рис. 1) вікна програми Антивірус Майкрософт для Віндовс 7 вказуються останні зроблені поновлення, остання дата одержання оновлень. На цій же вкладці є велика кнопка «Оновити», клікнувши по якій користувач ПК запускає процес оновлення. Комп'ютер при цьому обов'язково повинен мати доступ до Інтернету.

Також поновлення Microsoft Security Essentials для Windows 7 (Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7) можуть завантажуватися і встановлюватися автоматично, якщо на вкладці «Параметри» встановлена ​​галочка навпроти напису «Перевірити наявність останніх версій оновлень ...», як це показано вище (цифра 4 на рис. 1).

Нагадування про поновлення Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7

Якщо користувач ПК забуде про оновлення антивіруса Microsoft Security Essentials для Windows 7, то,

 • по-перше, при черговій автоматичної перевірки комп'ютера на віруси, буде проведена автоматичне завантаження та встановлення нових оновлень,
 • по-друге, в панелі завдань значок програми Microsoft Security Essentials для Windows 7 змінить колір з зеленого на жовтий (як показано на рис. 3) або навіть на червоний при високому рівні виникли загроз (наприклад, якщо занадто довго оновлення не встановлювалися на комп'ютер, або якщо антивірус виявив вельми небезпечні віруси на ПК).

Рис. 3. Зміна кольору значка Антивірусу Майкрософт при появі проблем

Перевірка комп'ютера за допомогою Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7

По-перше, перевірка запускається автоматично в заданий день і годину, якщо це зазначено на вкладці «Параметри» в опції «Запланована перевірка» (див. Рис. 1 вище).

По-друге, перевірку можна запустити вручну на вкладці «Додому» програми Антивірус Майкрософт для Віндовс 7 (див. Цифра 1 на рис. 5 нижче), якщо на ній спочатку вибрати тип перевірки ( «Швидка» - перевіряються тільки системні папки і файли операційної системи Windows, «Повна» - перевіряються всі диски і всі файли і папки на комп'ютері, «Особлива» - перевіряються тільки попередньо вибрані файли і папки), і потім клікнути на кнопку «Перевірити зараз».

Якщо довго не перевіряти комп'ютер за допомогою Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7, то на вкладці «Додому» може з'явитися велика добре помітна кнопка «Перевірити». Клікнувши по ній, можна також запустити процес перевірки ПК на наявність (відсутність) у ньому вірусів і програм-шпигунів.

Аналіз результатів роботи Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7

Результати перевірки можна бачити на вкладці «Журнал» (рис. 4).

4)

Рис. 4. Вкладка "Журнал" вікна Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7

 • Опція «Об'єкти на карантині» (цифра 1 на рис. 4) показує заражені файли, які були знайдені в комп'ютері і були відправлені на так званий «карантин» (тобто були ізольовані в спеціальному місці, де вони не можуть завдати шкоди комп'ютеру).
 • Опція "Дозволені об'єкти» (цифра 2 на рис. 4) показує знайдені Антивірусом Майкрософт імовірно заражені файли, які користувач ПК дозволив залишити в незмінному вигляді, тобто вирішив, що вони не є загрозою для ПК. Небезпечна ситуація, звичайно, але буває необхідність «підкоригувати» роботу антивірусної програми, коли вона вказує на звичайні файли, припускаючи, що вони заражені.
 • Опція «Все виявлені елементи» (цифра 3 на рис. 4) показує все, що було знайдено Антивірусом Майкрософт на ПК. Рекомендую користуватися саме цією опцією, оскільки вона відображає абсолютно всі виявлені загрози, виявлені в ході перевірки ПК.

Всі виявлені заражені файли я рекомендую видалити назавжди з комп'ютера. Для цього у вікні, де перераховані всі виявлені елементи (цифра 4 на рис. 4 - в даному випадку комп'ютер чистий, виявлених елементів немає) треба зазначити всі ці «підозрілі» елементи і натиснути на кнопку «Видалити».

До речі, видалення заражених файлів може відбуватися досить довго, і слід набратися терпіння, щоб процедура видалення підозрілих файлів була повністю завершена.

Після видалення всіх заражених і підозрілих файлів з комп'ютера рекомендую знову виконати повну перевірку ПК за допомогою Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7, щоб переконатися в тому, що нова повна перевірка не знаходить жодного підозрілого файлу або папки.

висновок

Важливо, щоб вікно Microsoft Security Essentials для Windows 7 завжди мало зелений напис «Стан комп'ютера: З захистом» (жовта цифра 0 на рис. 5). І не менш важливо, щоб у вікні програми на вкладці «Додому» (цифра 1 на рис. 5) були радують очі написи:

 • «Ваш комп'ютер захищений» (цифра 2 на рис. 5),
 • «Захист в реальному часі: Включено» (цифра 3 на рис. 5),
 • «Визначення вірусів і програм-шпигунів: Остання версія» (цифра 4 на рис. 5).

Рис. 5. Зовнішній вигляд вікна програми Антивірус Майкрософт для Віндовс 7 при відсутності загроз для комп'ютера

Якщо хоча б одна з цих написів відсутня або виглядає інакше, якщо замість зеленої смуги у верхній частині вікна Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7 є жовта або червона смуга, то слід негайно вжити термінових заходів. А саме, потрібно завантажити нові оновлення (визначення вірусів і програм-шпигунів), і слід провести перевірку ПК (бажано повну перевірку). Також потрібно видалити виявлені програмою Антивірус Майкрософт для Віндовс 7 підозрілі файли.

А в разі «червоної» загрози, коли значок програми Антивірус Майкрософт для Віндовс 7 «почервонів», користувачеві треба кинути все, і зайнятися тільки роботою з програмою антивірусом, навіть якщо в цей час хочеться (або дуже треба) зайнятися іншими більш цікавими і важливими справами.

При «почервонілий» антивірусній програмі немає більш важливої ​​справи, ніж обслужити її потреби і виконати всі її завдання!

В цей час працювати на ПК з іншими програмами і додатками категорично не можна, бо це загрожує безпеці комп'ютера і може призвести до втрати даних і руйнуванням операційної системи.

Домагайтеся, щоб значок Антивірусу Макрософт для Віндовс 7 ніколи не пожовтів і ніколи не почервонів на вашому комп'ютері. Це буде запорукою того, що ваш комп'ютер надійно захищений антивірусом від Майкрософт.

наостанок

Досвідчені люди знають, що до кінця усвідомити цінність інформації, можна лише повністю втративши цю інформацію. Тому постарайтеся не втрачати дорогоцінну інформацію з вашого ПК за жодних обставин, в тому числі пов'язаних з вірусами і програмами-шпигунами.

А тому рекомендую крім настройки і грамотного використання Антивірусу Майкрософт для Віндовс 7 не забувати про резервне копіювання всіх ваших даних за допомогою безкоштовної програми Віндовс 7 « Копіювання та відновлення ».

PS Без антивіруса в Інтернет краще не виходити (прописна істина комп'ютерної грамотності):

Рейтинг безкоштовних комп'ютерних антивірусів

Два антивіруса на комп'ютері, чому це погана затія

Що необхідно знати про ботнет

Оновлення операційної системи Windows 7

Як диво-засіб Windows 7 записує неполадки на комп'ютері?


Автор: Юрій Воробйов