Донецкий техникум промышленной автоматики

«Яндекс» запустив голосовий помічницю Алісу, з якою розмовляв Путін

Путін вже спілкувався з Алісою в офісі «Яндекса»

Прес-служба президента Росії

Тепер функція доступна всім користувачам пошукового додатка «Яндекса» на операційних системах Android і iOS і в бета-версії голосового помічника Windows, повідомила компанія. Незабаром функція голосового помічника з'явиться і в інших продуктах «Яндекса», в тому числі в « Яндекс .Браузере ».

Аліса вміє розпізнавати мову, визначати значення запиту і синтезувати голос, каже представник компанії. Завдяки нейронних мереж Аліса може розуміти і обробляти неповні фрази, вміє імпровізувати, враховуючи контекст сказаного. Аліса не просто помічник, а персонаж з характером і почуттям гумору, йдеться в повідомленні «Яндекса».

Озвучує помічницю Алісу актриса Тетяна Шитова, вона займається дублюванням Скарлетт Йоханссон в російському прокаті. «Для створення голосу Аліси технологію синтезу мови навчали на записах Шитов. Завдяки нейромережі, яка склеює звуки в слова і підбирає інтонацію, мова Аліси вийшла живою і природною », - йдеться в повідомленні компанії.

Зараз Аліса вміє працювати з декількома сервісами «Яндекса», в тому числі з пошуком, картами, музикою і погодою.

«Ми хотіли, щоб Аліса говорила з людьми їхньою мовою, а не привчала до свого, як це робили комп'ютерні інтерфейси в минулому, - наводить компанія слова керівника напряму мовних технологій« Яндекса »Дениса Філіпова. - Для цього в першу чергу необхідно, щоб вона розуміла справжню людську мову, а не тільки ідеально вимовлені запити ».

Про те, що " Яндекс »Займається розробкою власного голосового помічника, стало відомо навесні. Видання vc.ru виявило тестову версію Аліси в бета-версії пошукового додатка «Яндекса». Також компанія займається розробкою власного аудіо, у компанії вже є прототип, розповідали «Відомостям» співробітник великої медіакомпанії і два співробітники великих звукозаписних лейблів. Поки жодна з існуючих розумних колонок не здатна розпізнавати російську мову.

Поки жодна з існуючих розумних колонок не здатна розпізнавати російську мову

Наприкінці вересня представники компанії «Яндекс» продемонстрували роботу голосової помічниці президенту Володимиру Путіну під час його візиту в компанію.

«Аліса» відповіла на питання про погоду в Москві і Санкт-Петербурзі і вказала місце розташування задає питання. Система використовує всі доступні системи для визначення місця розташування, в тому числі GPS і «Глонасс», розповіли представники компанії президенту.

Путін поспілкувався з Алісою. «Тебе тут не ображають?» - запитав він (тут і далі цитати з ТАСС). «О'кей врахую», - відповіла Аліса. «Як ти себе тут відчуваєш?» - запитав Путін. Аліса відповіла, що розглядає фотографії котиків в «Яндексі».

Розробники розповіли журналістам після презентації системи президенту, що спочатку завантажили систему російською літературою, після чого вона стала депресивною, а потім підключили систему до Twitter і вона заговорила як підліток, пише ТАСС.

«Тебе тут не ображають?
«Як ти себе тут відчуваєш?