Донецкий техникум промышленной автоматики

Анархія мати порядку

Анархія мати порядку. Напевно, багато хто чув це, парадоксальне на перший погляд, твердження. Однак багато хто розуміє, що воно означає насправді. В основному це сприймається як жарт, банальна фраза, сказана з незначного приводу. Але повірте, в цих словах криється велика мудрість (чому то дуже багато мудрі речі, на жаль, стали в сучасному суспільстві публічним посміховищем).
Я поясню.
По-перше, при слові анархія, відразу включається помилковий асоціативний ряд: натовп озвірілих розбійників, палять багаття, розбиті вітрини, крики згвалтованих жінок, що валяються на вулицях трупи, в загальному, скрізь хаос і руйнування. Багато лжеанархісти навіть в свою символіку включають фрази про руйнування порядку, і який-небудь банальний вандалізм, дрібне хуліганство позиціонують як якийсь акт анархізму. Тим часом слово анархізм означає, буквально, безвладдя і до безладу ніякого відношення не має. Тоді звідки ж таке негативне ставлення до анархії? Звичайно, якщо зараз, знищити всю державну владну структуру, розпустити армію, звільнити ув'язнених з в'язниць, ліквідувати поліцію, цей самий хаос, якого всі бояться, настане неодмінно. Але справа ж тут не в згубності безвладдя, справа в нас самих. Якби ми самі все були порядними людьми, хіба потрібна була б влада для підтримки порядку? Звичайно ж ні, порядок був би такою ж природною річчю, як наше дихання. Тільки не зрозумійте мене неправильно, я зараз говорю про порядок не як про життя, підпорядкованої чіткому розкладу, цей порядок не що інше, як рабство. Я говорю про життя в гармонії з нашою планетою, з нашого Всесвіту.
Подивіться як розумно, як порядно влаштоване життя рослин і тварин, як розмірено рухаються по своїх орбітах планети, як наше сонце і зірки живуть, підкоряючись певним законам. Однак рослини не вибирали, тварини не вибирали і планети не вибирали цей порядок. Вони просто так запрограмовані. Людина це щось більше, він може вибирати. Він може вибрати порядок, а може вибрати і безлад. Але чому ж порядок не стає для нас природним, чому весь час доводиться пригнічувати свою безладність? Справа в тому, що наш розум невпорядкований, наші думки безладні. Вся наша цивілізація утворена цим самим безладним розумом, інакше вона ніколи б не перетворилося в загрозу для життя цілої планети.
Нас навчають ототожнення себе з цим самим розумом. «Я мислю - значить, я існую». Тільки людина, ніколи не вивчав себе всерйоз, ніколи не досліджував свої глибини міг сказати подібну нісенітницю. Якщо я і мої думки - це одне і те ж, тоді ніколи б я не міг розглядати свої думки окремо від себе. Однак можна не тільки поглянути на свої думки з боку, можна взагалі зупинити думки і свідомість при цьому залишиться. Але що ж таке розум? І чому він раптом став таким безладним? Думки приходять до нас як непрохані гості, а ми нічого і поробити з цим не можемо. Без всякого нашого на те бажання приходять безглузді думки, а потрібну в даний момент думка відшукати часом буває важко. Щоб розум ефективно працював, потрібна концентрація, тобто спрямоване мислення. Хто керує таким мисленням? Як можна було б взагалі спрямоване мислення, якщо ми - це наші думки?
Направлене мислення приносить очевидну користь, але чому ж розум продовжує працювати навіть тоді, коли ми спимо, генеруючи сновидіння. Чому наш розум працює безперервно, незалежно від нас, безладно? Кажуть, що людина використовує можливості свого мозку на 5 або 10%. Куди ж витрачаються 90% нашого потенціалу? Саме на цю безладну роботу і витрачаються. Геніальні люди краще вміють концентрувати свій розум, тому їх розум працює більш ефективно, але і вони не позбавлені процесу безладного мислення. Вся біда в тому, що ми ототожнюємо себе з цим процесом мислення. Тому він став некерованим. Розум - це аналітичний інструмент. Він бере якусь річ і ділить її на частини, розум оперує межами і тільки в певних межах.
Тому такі поняття як нескінченність і вічність призводять наш розум в ступор, він цього просто не в силах осягнути. Але світобудову безмежно. За будь-яким межею завжди щось є, і за новим межею є ще щось. Наш розум - прикладний інструмент, але завдяки ототожнення з ним, стала можливо така цивілізація як ця.
Безладне мислення стало нашою звичкою, яку ми навіть не усвідомлюємо як звичку, ми приймаємо це як даність. Безладне мислення породило хаос сучасної цивілізації. Ми навіть не знаємо що таке справжній порядок. Ми встаємо в певний час, снідаємо, йдемо на роботу, приходимо з роботи, вечеряємо. Зовні це виглядає як порядок. Але чому цей порядок служить. Що приносить Ваша робота цій планеті? В більшості своїй ця робота полягає в перетворенні природних ресурсів в неутилізованих сміття або в ліквідації наслідків руйнівної діяльності.
Ви встаєте в 6 або 7 ранку, ви снідаєте. Навіщо Ви снідаєте? Хіба в такий час вже хочеться їсти? Ви снідаєте не тому, що хочеться, а тому що боїтеся зголодніти невчасно. Щоб прокинутися, Ви п'єте каву, Ви їсте бутерброди або що ще там Ви їсте? Ця їжа руйнує Ваш організм. Ваш порядок руйнує Ваш організм. Щось тут не так. Або цей порядок нерозумний, або це і не порядок зовсім.
Наша цивілізація перетворилася в налагоджений механізм руйнування. Виснаження природних ресурсів такими темпами призведе рано чи пізно до загибелі більшої частини людства. Причина цього - ототожнення з розумом. Розум - розділовий механізм. Ототожнення з ним породжує почуття окремо. Нам здається, що ми як би окремо існуємо від навколишньої дійсності, від тварин, рослин, від цієї планети, від цієї Всесвіту. Ми не відчуваємо зв'язку. Але якщо ми не відчуваємо зв'язку, це ще не означає, що зв'язку немає. Реальність існує незалежно від наших ілюзій.
Якщо електрони відокремити від атома і закрити в порожньому посудині, з якого відкачано все повітря, почнеться безладне їх рух. Раніше вони рухалися по орбітах, у них був зв'язок, невидима енергетичний зв'язок з ядром атома. І завдяки цьому зв'язку рух електронів підпорядковувалося порядку. Але ось зв'язок зник, настав хаос. Так само безладні і люди, які втратили почуття зв'язку з Всесвіту, з своїм власним центром. Люди навіть не роблять уже ніякого вибору, за них вибирає система. Вони роблять щось, тому що так треба. Вони навіть не задають вже питань? Чому так треба? Вони навіть не бачать, до чого веде це треба. Треба вчитися, треба одружуватися, треба заробляти гроші, треба включити телевізор, треба почитати книгу. Е-ей !! Що ще там Вам треба? Вам весь час треба чогось зробити, ви в постійній незадоволеності, в неспокої, в броунівському русі. Як Ви можете розуміти, що таке порядок?
Ви дивіться на поле, заросле різними травами. Це ж безлад, тут все перемішано, чи то справа доглянутий город: там капуста, тут буряк, тут огірки, - думаєте Ви. Але хіба Ваш город принесе плоди, якщо за ним не доглядати? На поле ж все трави прекрасно уживаються один з одним. І ростуть без усякого догляду, і переживають найсильніші посухи. Певні трави ростуть в певних місцях, допомагаючи один одному. Це не безлад, це дуже тонка, дуже ефективна організація. Вона заснована на почутті зв'язку. Ваш город же зроблений розумом, який прагне все розділити. Тому і зростає на ньому капуста окремо, морквина окремо, огірки окремо.
Ця система не буде стійко розвиватися, вона потребує великої енергетичної підтримки ззовні, також як і система життєзабезпечення міст. Також як і суспільство, засноване на поділі, що не буде стійко розвиватися. У такого суспільства немає майбутнього. Люди вже розуміють це. Людина, яка усвідомила зв'язок з планетою, з Всесвіту, який відчув її всім своїм єством, автоматично стане порядною. Тому що порядок - суть самого життя. Сталий розвиток можливий лише в симбіозі, в взаємодопомоги. Тоді людина усвідомлено обере порядок і буде діяти згідно із законами цієї Всесвіту.
І буде думати в планетарних, а не в атомарних масштабах. І тоді не потрібна буде ніяка влада для підтримки порядку, зникнуть держави, зникнуть нації і настане безвладдя, анархія. Анархія, як вищий прояв порядку. Ось така анархія і є - мати порядку.


рецензії

Мені здається, ви пишете дуже слушні, дуже правильні речі. Але все ж дозволю собі в чомусь з вами не погодитися. Як ви говорите, непорядність визначається розумом людини, тобто його природою. Тут скоріше по-іншому, люди стають непорядними, будучи вихованими в капіталістичному світогляді. З дитинства нав'язуються принципи підпорядкування, конкуренції, подальшого управління та домінування. У всіх процесах між людьми існує лише два типи відносин:
суперництво або влада. Зрозуміло ні про яке симбіозі, мутуалізм, взаємодопомогу і співпрацю, позбавленому гноблення, і мови бути не може, так як людина просто не розуміє, як це може існувати. І Анархія, як тип безвластного суспільства, заснованого на на взаємодопомоги, сприймається як брудні, і їй приписуються усілякі негативні риси. А ось якби змінився світогляд ...
Владислав Туманов 29.11.2016 19:04 Заявити про порушення Тоді звідки ж таке негативне ставлення до анархії?
Якби ми самі все були порядними людьми, хіба потрібна була б влада для підтримки порядку?
Але чому ж порядок не стає для нас природним, чому весь час доводиться пригнічувати свою безладність?
Але що ж таке розум?
І чому він раптом став таким безладним?
Хто керує таким мисленням?
Як можна було б взагалі спрямоване мислення, якщо ми - це наші думки?
Чому наш розум працює безперервно, незалежно від нас, безладно?
Куди ж витрачаються 90% нашого потенціалу?
Що приносить Ваша робота цій планеті?