Донецкий техникум промышленной автоматики

Якими мовами програмування створюють web сайти

  1. Які мови потрібно знати, щоб створювати сайти?
  2. Найбільш популярні мови

З кожним днем ​​IT-сфера стає все ширше, і зростає попит на створення сайтів. Це призводить до збільшення кількості фахівців, які готові взятися за розробку сайту і його підтримку. Однак багато такі веб-майстри користуються безкоштовними конструкторами і мають дуже туманне уявлення про програмування і технічної складової сайту. Безумовно, юзабіліті, дизайн і контент дуже важливі, але технічно слабкий сайт з помилками в коді не зможе принести його власникові ніякої вигоди. Тому за створення сайтів повинні братися тільки ті фахівці, які володіють мовами програмування і готові розробити сайт з нуля.

Які мови потрібно знати, щоб створювати сайти?

Досвідчені розробники кажуть, що вибір мови програмування залежить від безлічі факторів. Однак слід розуміти, що ідеального рішення просто не існує, у кожного варіанту є свої переваги і недоліки. Потрібно вибрати ту мову, який найкраще підійде для вирішення поставлених завдань. Питання, які потрібно розглянути перед тим, як вибрати мову:

  • серверна платформа;
  • серверне ПЗ;
  • наявність досвіду в створенні сайтів;
  • обрана база даних.

Найбільш популярні мови

сайти Популярність
(Унікальні відвідувачі в місяць) Front-end
(Клієнтський) Back-end
(Серверний) База даних Google.com 1,600,000,000 JavaScript C, C ++, Go, Java, Python BigTable, MariaDB Facebook.com 1,100,000,000 JavaScript Hack, PHP (HHVM), Python, C ++, Java, Erlang, D, Xhp, Haskell MariaDB, MySQL , HBase Cassandra YouTube.com 1,100,000,000 JavaScript C, C ++, Python, Java, Go Vitess, BigTable, MariaDB Yahoo 750,000,000 JavaScript PHP MySQL, PostgreSQL, VB.NET Amazon.com 500,000,000 JavaScript Java, C ++, Perl Oracle Database Wikipedia.org 475,000,000 JavaScript PHP, Hack MySQL, MariaDB Twitter.com 290,000,000 JavaScript C ++, Java, Scala, Ruby MySQL Bing 285,000,000 JavaScript ASP.NET Microsoft SQL Server eBay.com 285,000,000 JavaScript Java, JavaScript, Scala Oracle Database MSN.com 280,000,000 JavaScript ASP.NET Microsoft SQL Server Microsoft 270,000,000 JavaScript ASP.NET Microsoft SQL Server Linkedin.com 260,000,000 JavaScript Java, JavaScript, Scala Voldemort Pinterest 250,000,000 JavaScript Django, Erlang MySQL, Redis WordPress.com 240,000,000 JavaScript PHP, JavaScript (Node.js) MariaDB, MySQL

(С) wikipedia.org

PHP. В його основі - найпростіший мова розмітки, HTML. PHP пов'язує користувача з серверної частиною. Саме на цій мові реалізуються такі функції, як форми зворотного зв'язку, поля реєстрації і т. П. Синтаксис цієї мови дуже легко і просто вивчити. Для створення комерційного порталу без PHP не обійтися, так як саме на ньому найпростіше отримати контактні дані користувача. Базове гідність мови полягає в тому, що, використовуючи його, програмісти можуть дуже швидко і без зайвих зусиль складати динамічні сторінки.

Python. Російською його часто називають «пітон». Це високорівнева мова, яка використовується для загальних завдань, найчастіше - для виконання завдань сервером. Його орієнтир - підвищення продуктивності програміста і читання коду. За допомогою мови можна створювати резервні копії багатьох парадигм програмування. Пітон відмінно працює на серверах Windows і Linux.

Ruby. Російською часто його називають «рубай». Це динамічний, рефлективний і високорівнева мова для ООП (об'єктно-орієнтованого програмування). Він дає можливість реалізувати багатопоточність на будь-який ОС, відрізняється строгою типізацією динамічного виду, і має ряд інших опцій. За характеристиками синтаксису Рубі найближче до аналогам Eiffel і Perl. Крім того, окремі деталі запозичені з Python.

ASP. Ця мова розроблений корпорацією Microsoft. З використанням цієї технології можна розробляти програми для www.asp. Платформи для роботи мови наступні: Internet Information Server (IIS) і Windows NT. ASP досить складно назвати безпосередньо мовою, це скоріше технологія для під'єднання програми до інтернет-сторінці. Всі достоїнства ASP - в простому скриптовій мовою і можливості застосування сторонніх СОМ-елементів.

JavaScript. Принцип «яваскрипт» трохи відрізняється від інших мов програмування. Його головна відмінність полягає в прямому підключенні до HTML-файлу. Сценарій, створений на базі JavaScript, обробляється інтерпретатором, який вбудований в браузер. Ця мова використовується для великого спектра завдань: створення динамічних сторінок (контент на них може змінюватися по завантаження документа);

рішення місцевих завдань; перевірка правильності заповнення форм до їх відправлення на сервер.

Великі можливості мови пояснюються його популярністю. Так, за допомогою JavaScript можна:

  • змінювати вміст сторінки: дописувати або прибирати текст, змінювати стилі і теги;
  • реагувати на якісь події (наприклад, на клацання миші) і виконувати задану функцію;
  • відображати повідомлення, ставити і зчитувати cookies, перевіряти правильність введених даних;
  • завантажувати нові дані без перезавантаження документа, тощо.

Perl. Перший час ця мова використовувався для з'єднання програм, які виконували різні завдання, в єдиний сценарій для вирішення цілого комплексу завдань: обробки тексту, адміністрування та ін. Сьогодні ж Перл використовується в основному для розробки додатків CGI. Він допомагає адмініструвати сервера та інші системи. Завдяки простоті і швидкості написання сценарію на Перлі, його адаптували до всіх популярних платформах, включаючи Mac і Windows. Perl має відкритий вихідний код, абсолютно безкоштовний.

Чи потрібно багато знань?

Базові знання з програмування вcе набувають на уроках інформатики в школі. Працювати на початковому рівні з Паскаль і Делфі доводилося фактично кожному. Але інші, більш складні мови програмування, вимагають іншого, більш комплексного і серйозного підходу. Перше, що потрібно для успішного програміста - математичний, логічний склад розуму і бажання вдосконалюватися в своїй справі. При цьому не варто намагатися вивчити відразу всі мови. Краще добре освоїти один, ніж мати уривчасті знання про п'ятьма мовами. Всі мови мають схожі принципи, вони все будуються на логіці дій, тому з часом, з кожним новим мовою вчити його все простіше. Копіювати або змінювати чужий код можуть багато, але писати свій код, стати справжнім «художником» здатний далеко не кожен.

Повернутися назад

Статті по темі:

Які мови потрібно знати, щоб створювати сайти?
Які мови потрібно знати, щоб створювати сайти?
Чи потрібно багато знань?