Донецкий техникум промышленной автоматики

Які мови програмування вивчати, щоб знайти роботу в 2018 році?

 1. Вахрох ВАІН, працює з Delphi / PHP / C ++ / JS / C #
 2. Кріс Барнхіл, займається програмуванням майже 10 років
 3. Сантьяго Вентура, розробник програмного забезпечення
 4. Річард Кеннет Енг, використовує Fortran, Tandem TAL, C / C ++, C #, Obj-C, Java, Smalltalk, Python, Go
 5. Нотем Діпеш, хто не визначився програміст, мислитель, читач
 6. Карлос Соса, розробник ПЗ

Вчити нову мову часом важко, але куди більш складним рішенням може бути сам вибір мови. Який із сучасних мов програмування точно знадобиться в 2018 році, підказали користувачі сайту Quora .

Вахрох ВАІН, працює з Delphi / PHP / C ++ / JS / C #

Я знаю, що деякі зненавидять мене за мою відповідь, але все ж.

Я працюю в сфері програмного забезпечення з 1983 року, і в цій справі мені доводиться приймати важливі рішення, за які я відповідаю. Тому я звик довіряти тільки тим речам, які можуть допомогти мені заробити на хороше життя - тим речам, які дійсно працюють, а не просто є маркетинговим трюком.

Ось список реально надійних мов програмування, вивчення яких дозволить вам в найближчі 10 років залишитися затребуваним на ринку праці:

 • C / C ++, хоча б через те, скільки навичок і зусиль необхідно для їх вивчення.
 • PHP і (а не чи) Java + Kotlin.
 • Якщо ви працюєте або хочете працювати в сфері веб-розробки, то JavaScript.

Все інше - це лише порожній звук.

Зі списку інших мов Python, на мою думку, найближче до звання «реально надійного» мови - хоча б тому, що існує цілий ряд певних областей, в яких він затребуваний, а також за свій функціонал (широкі можливості для аналізу даних і фінансових обчислень ).

До речі, так як я згадав різні сфери роботи, то варто уточнити, що не у всіх сферах потрібно однаковий набір знань. Так, для роботи спеціалістом з аналізу даних вам буде вимагатися зовсім інший набір мов програмування, ніж для backend-розробки або, наприклад, розробки ігор.

Ось одні з останніх статистичних даних по веб-розробці:

Ось одні з останніх статистичних даних по веб-розробці:

Як можна побачити, PHP, який ігнорується майже всіма «крутими» розробниками, в тематичних обговореннях на сайті Quora йде першим у списку. Тому я вважаю, що вивчення мови, задіяного в такій величезній кількості проектів (82,8%), є досить далекоглядною. При цьому мова широко поширений не тільки в США, але і за межами Штатів, де інші «модні» мови майже зникли, а PHP заслужено є наріжним каменем.

Навпаки, наприклад, химерний мова Node.js отримує тільки 0.4%, і мені дуже смішно читати відповіді інших людей, які намагаються порадити вивчення даної мови.

Якщо замість того, щоб звернутися до фактів, ми спробуємо спочатку дізнатися громадську думку, а потім сумісний отримані дані (що є ще більшою помилкою) в таких сферах, як веб-програмування, створення ігор, мобільних і бізнес-додатків, то ми отримаємо такі результати:

Очевидно, що найбільш широко використовуються мови майже повністю збігаються з тими, які я включив до свого списку мов для вивчення.

Але є те, про що я абсолютно точно хотів би вас попередити. Любити «технічну сторону» або «досконалість» мови (або «заробітну плату», яку можна отримати - це для тих, хто не розуміє, що таке 30 років займатися однією і тією ж виконувати роботу за гроші) - це одне. А вивчення корисного і затребуваної мови, який дозволить вам залишатися на плаву, - зовсім інше.

Тому, якщо ви живете, наприклад, в Бангладеш, то не варто вивчати мову Go, просто тому, що він «цікавий». Навряд чи в Бангладеш існує попит на розробників, які працюють з цією мовою.

Ні, я, звичайно, зовсім не виключаю, що ви можете виграти в лотерею або отримати спадок в 120 тисяч доларів. Але це скоріше буде випадковість. І саме така ж ситуація з Go в Бангладеш: вивчення цієї мови - майже та ж покупка лотерейного квитка. Тому, я вважаю, варто довіряти перевіреним варіантам, які існували 10, 20 років і до сих пір користуються популярністю.

Кріс Барнхіл, займається програмуванням майже 10 років

Розробка ігор

 • C ++ - промисловий стандарт для високоякісних ігор.
 • C # використовується в невеликих іграх, а також в ігрових движках, таких, як Unity.
 • JavaScript - веб-технологія, яка використовується для створення браузерних ігор.

Веб-додатки

 • JavaScript може використовуватися в розробці як фронтендів, так і бекенд веб-додатків.
 • Python використовується для веб-розробки з фреймворками, наприклад, Django.
 • PHP досі користується достатньою популярністю у створенні веб-додатків.
 • C # використовується на платформі ASP.NET.
 • Ruby найчастіше використовується разом з Ruby on Rails.
 • Java - сервлети, JSP і Spring.

Додатки для ПК

 • C ++ використовується в додатках, що вимагають високої продуктивності.
 • C # - простіша альтернатива C ++.
 • Python корисний для самих різних речей: від скриптів до додатків з графічним призначеним для користувача інтерфейсом (GUI).
 • JavaScript - настільні додатки з графічним призначеним для користувача інтерфейсом (GUI).

JavaScript - настільні додатки з графічним призначеним для користувача інтерфейсом (GUI)

Мобільні додатки

 • Java - офіційна мова Android-продукції.
 • Kotlin - ще одна офіційна мова Android.
 • Python здатний створювати мобільні додатки з бібліотеками, наприклад, Kivy.
 • Swift - вибір компанії Apple для розробки мобільних iOS- додатків.
 • JavaScript - створення мобільних додатків за допомогою фреймворка, такого як, наприклад, PhoneGap.
 • C # - можна створювати мобільні додатки на платформі Xamarin.

Аналітичні дані / Машинне навчання

 • R, як правило, використовується для розвідувального (пошукового) аналізу і прототипування.
 • Java особливо використовується в паралельних обчислювальних системах.
 • Scala - великомасштабні проекти з розробки.

Корпоративні бізнес-додатки

 • Java досі досить широко використовується фірмами, поряд з J2EE.
 • C # широко поширений серед фірм, що використовують Microsoft-стек.

Системні додатки

Вбудована обчислювальна обробка

Це далеко не повний список. Я також спеціально не включив такі мови, як HTML і CSS, тому що, на мій погляд, вони не є мовами програмування.

Сантьяго Вентура, розробник програмного забезпечення

Дивлячись що мається на увазі під словом «корисні». Всі мови програмування по-своєму корисні. Якщо ваша головна мета - це отримання роботи, тоді вам слід звернути увагу на ті мови, які в даний момент користуються найбільшою популярністю.

Якщо ж ви думаєте на перспективу, тоді варто звернути увагу на один з нових мов, який, цілком можливо, незабаром отримає широке поширення. Крім того, вибір слід робити, виходячи з тієї області, в якій ви б хотіли працювати. Можна скористатися статистикою TIOBE Index.

Можна скористатися статистикою TIOBE Index

Річард Кеннет Енг, використовує Fortran, Tandem TAL, C / C ++, C #, Obj-C, Java, Smalltalk, Python, Go

У 2018 будуть корисні ті ж мови, які були корисні в 2017, 2016, 2015 і 2014:

 • Java.
 • Python.
 • JavaScript.

Коли ж справа доходить до використання якоїсь мови програмування, то в цьому питанні IT-сфера не така мінлива, як бачиться багатьом людям. Зміни в IT-індустрії відбуваються не так вже й швидко, а компанії досить консервативні: вони не кидаються на нововведення як божевільні і не викидають величезні гроші на технічні новинки на зразок Clojure, Elixir, Go, Kotlin, Scala, Swift, Rust.

Хоч деякі з цих мов і можуть стати вкрай популярними в найближчі роки, але не варто очікувати, що якийсь із цих мов витіснить трійку нинішніх лідерів та забере там міцне місце.

Нотем Діпеш, хто не визначився програміст, мислитель, читач

Отже, давайте розберемося:

 • Я вважаю, що для веб-розробки кращим чином підходить JavaScript. Nodejs для бекенд, React js для фронтенда.
 • Мобільні додатки: Swift і Java. Kotlin також досить популярний останнім часом, тому можна взяти і його. Або React Native - він дозволить вам писати власні програми на iOS і Android за допомогою JavaScript.
 • Додатки для ПК. На мій погляд, два варіанти підходять найкращим чином: відмінним вибором буде С #, а Electron дозволить вам створювати настільні додатки з JavaScript.
 • Сфера створення ігор: в цій області нікуди не дітися від C # і С ++. Подивіться хоча б на ігрові движки, наприклад, Unity.

Подивіться хоча б на ігрові движки, наприклад, Unity

Карлос Соса, розробник ПЗ

Ruby використовується для веб-розробки з такими фреймворками, як Ruby on Rails і Sinatra, а також для скриптів, консольних додатків, обробки тексту, настільних і мобільних додатків з Rubymotion, розробки ігор з Gosu.

C # використовується для створення додатків для Microsoft Windows, Android і iOS за допомогою Xamarin. Також використовується для веб-розробки.

Python дуже популярний в машинному навчанні та аналізі даних. Також використовується для скриптів, веб-розробки і розробки настільних додатків.