Донецкий техникум промышленной автоматики

Які бувають стандартні розміри кухні

 1. Екскурс в стандартні розміри кухні
 2. Нижні і верхні кухонні модулі
 3. Стандартні розміри підлогових шаф
 4. Розміри нижнього ряду:
 5. Стандартні розміри навісних шаф
 6. Розміри верхнього ряду шафок (навісні шафки):


Екскурс в стандартні розміри кухні

Сьогодні хочеться висвітлити тему розмірів стандартної кухні, про те які бувають стандартні кухні на замовлення в Мінську , Які розміри стандартної кухні (наприклад прямокутної кухні) склалися історично і через людський фактор, про те які взагалі можуть бути, стандартні розміри кухні. Стандартна кухня буде зручна у своєму використанні, як і для високих так і для низьких людей - володіючи набором практичних рішень - здатних з економити вам час в готуванні і прибиранні. Добре зроблена стандартна кухня економить вам до 35 відсотків часу на кухні.

Тільки мала частина клієнтів просить враховувати їх особливості для проектування стандартної кухні під замовлення, в основному ж більшість прагне робити стандартні розміри кухні виходячи їх загальноприйнятих моментів. Все ж стандартні розміри кухні взялися не з голови і склавшись історично і на практиці такими, мало кому потрібна щось змінювати. Деякі клієнти просять внести дрібні зміни, в рідкісних випадках підлаштовуючись під збережені предмети на кухні, або ж розміри і габарити кухонної плити.

Деякі клієнти просять внести дрібні зміни, в рідкісних випадках підлаштовуючись під збережені предмети на кухні, або ж розміри і габарити кухонної плити

Нижні і верхні кухонні модулі

Стандартні розміри підлогових шаф

Розміри підлогових, нижніх шаф кухні є найважливішою частиною - так як вся робота на кухні відбувається на поверхні цих шаф, а значить правильно підібрана висота підлогових шафок, забезпечить максимум зручності при готуванні і роботі по кухні. Також варто врахувати габаритну техніку - пральна машина, посудомийка, плита. Розмірів, по висоті підлогових шафок, має бути достатньо для комфортного розміщення цих великих побутових предметів.

Розміри нижнього ряду:

 • Середня висота нижніх шафок - 850 мм.
 • Можлива висота цоколя - 100 мм
 • Внутрішня глибина нижніх шафок - не менше 460 (450 йде на висувний ящик, і ще 10 міліметрів у нас залишиться на потрібний зазор між задньою стінкою скриньки і задньою стінкою шафи).
 • Товщина стільниць - 28, 38 і 40 мм. Глибина майбутньої стільниці -Може бути 600 мм (стандартна), 900 мм і 1200 мм (вона так само може бути просто обрізана по задньому краю - якщо потрібна менше, цей процес йде на розсуд замовника).
 • В ширину один відкривається фасад - від 300 мм до 450 мм максимум (Загальне правило ширини на два фасади - краще не робити> 900 мм).
 • Нависання стільниці спереду - 30 мм-50 мм нависання стільниці ззаду - 50 мм -100мм (закладається щоб не «затиснути» електропроводку, водопровідні та газові труби, що знаходяться на задній стінці кухні.
 • Висота закладається між внутрішніми поличками - від 200 мм до 400 мм, тут вже все залежить від вашого бажання і збережених предметах на полицях.

Стандартні розміри навісних шаф

Так, середня висота розташування навісних шаф кухні варіюється на висоті від 200-210 см від рівня поля. Хоча так само може підганяти під особливості клієнта і вимірюватися окремо для зручності використання. Для цього роблять виміри в стоячому стані, в стані дотягуємося і дістаємо перебуваючи на стільці - звичайно підгонка під одну людину є індивідуальною проханням - але все ж досить легко здійсненна і правильна по своїй ідеї. Загалом розміри навісних шаф спроектовані з урахуванням знання стандартних розмірів будуть зручні більшості клієнтів.

Розміри верхнього ряду шафок (навісні шафки):

 • Відстань між стільницею нижнього ряду і дном верхнего- 450 мм
 • Ширина верхніх фасадів ряду відповідно робиться по ширині нижнього ряду.
 • Глибина навісних шафок - 300 мм. Висота верхнього ряду шафок -від 700 мм до 900 мм
 • Відстань між витяжкою і електричною плитою - від 700 мм до 750 мм
 • Відстань між витяжкою і газовою плитою - від 750 мм до 800 мм

Дивіться також: