Донецкий техникум промышленной автоматики

Як відрізнити оригінальний автоматичний вимикач ABB від підробки

  1. Остерігайтеся небезпечних для життя підробок
  2. Як визначити підробку за головними ознаками
  3. Поняття «дорога копія»
  4. Як убезпечити себе при купівлі

Шведсько-швейцарський бренд ABB (Asea Brown Boveri Ltd) на ринку електротехніки стоїть осібно

Шведсько-швейцарський бренд ABB (Asea Brown Boveri Ltd) на ринку електротехніки стоїть осібно. Якості продукції цієї марки довіряють дистриб'ютори, будівельні організації, електрики і кінцеві споживачі. А довіру викликає попит. Якщо поставити перед майстром завдання спорудити систему електропроводки «на рівні», то висока ймовірність, що технік запропонує поставити в щиток пристрої саме цього виробника.

На жаль, на репутації бренду призвичаїлися заробляти шахраї. Автоматичні вимикачі взагалі ходовий товар, а бренд ABB на слуху, його знають і часто запитують покупці. Тому електропродукцію з впізнаваним логотипом фальсифікують з великою охотою і збувають нічого не підозрюють клієнтам.

Ми попросили Євген Б. - інженера компанії «Аксиом Плюс» з 11-річним досвідом роботи в сфері електротехніки прокоментувати ситуацію і по можливості дати раду: як убезпечити себе від покупки фальшивого товару.

Остерігайтеся небезпечних для життя підробок

За словами нашого консультанта, нечесні ділки гріють руки на бажанні купити вимикачі дорогого виробника задешево. Саме преміум-сегмент електротехнічних товарів знаходиться під ударом - це можливість заробити на фальсифікат. Причому задіяні в цій схемі як дрібні кустарні майстерні, так і виробництва великих обсягів. В результаті будівельні і стихійні ринки переповнені підробками: від 70% продукції може становити контрафакт і фальшивки.

Можливі два варіанти шахрайської схеми.

Перший: дешева підробка відверто низької якості. Такі автоматичні вимикачі виробляються на підпільних виробництвах з максимальним здешевленням технології. В результаті навіть неспеціаліст запідозрить в кустарному виробі недобре - визначити підступ можна візуально і тактильно.

Сам виробник нерідко публікує в мережі інструкції по відмінності оригіналу від підробки:

  1. У підробок відсутній технологічна штампування Ø 9 мм
  2. Відсутня додаткова прямокутна виштамповка 5х2мм для полегшення установки доп контакту
  3. присутні сліди облоя

Але це дуже експертний підхід, є способи навіть при поверхневому огляді визначити підробку, про них розповів Євгенія Б.

Як визначити підробку за головними ознаками

  1. Корпус з дешевого пластику. Конструкція квола й ненадійна. В оригінальних «автоматах» пластик щільний, міцний, його колір рівномірний і однорідний.
  2. Маркування може бути важкою для читання, блідою і нечіткою. Чи не вчитуйтесь - просто відкладіть такий екземпляр подалі.
  3. Мала вага. Як здешевлюють виробництво «автоматів»? Використовують сумнівні металеві сплави замість міді, зменшують площу дугогасильні камери, всіляко «полегшують» начинку механізму. Вага підробки в результаті може прагнути до ваги порожнього пластикового корпусу. Самі розумієте: муляж навряд чи подіє і відреагує на проблему в мережі, як годиться автоматичного вимикача. Дешеві пристрої або не спрацюють взагалі, або будуть світитися раніше, ніж спрацюють.

Ще один фактор, який рекомендується враховувати - вартість виробу. Середній цінник на офіційні «автомати» ABB відомий (ціни на модульні пристрої 32А серії Compact Home, наприклад, в інтернет-магазині «Аксиом Плюс» коливаються в діапазоні від 85 грн. До 273 грн. В залежності від моделі). Якщо ж ціна значно дешевше, утримайтеся від покупки. З високою ймовірністю це підробка або товар «сірої» поставки.

Гірше, коли обман відбувається за другим сценарієм. Коли Ви готові заплатити повну вартість оригінального пристрою, аби в щитку стояв надійний «автомат». А купити в результаті фальшивку.

Поняття «дорога копія»

Поширений і більш підступний варіант обману. Йдеться про підробки іншого рівня: коли автомати ABB копіюються з ювелірною точністю. Щонайменше, їх зовнішній вигляд. Оптові партії таких виробів замовляють в Китаї, а далі реалізують за допомогою відпрацьованих схем. Візуально автоматичний вимикач, що копіює автоматику ABB, може нічим не відрізнятися від оригіналу. По крайней мере, для обивательського погляду.

Ситуація ускладнюється тим, що ціни на хорошу копію шахраї встановлюють практично того ж рівня, що на оригінальний ABB. Це додатково «замилює око». Ви думаєте: зовнішній вигляд пристойний, ціна відповідна, значить - оригінал. І оплачуєте фальшивку.

Погодьтеся, прикро витратити чималі гроші на фікцію і бути обдуреним. І небезпечно! Адже покупка неякісних автоматів загрожує виникненням серйозних проблем з проводкою. Ніхто і ніколи не відповість за неробочий або вийшло з ладу підроблене пристрій і не відшкодує збитки, що виникли в результаті його установки в розподільний щиток.

Як убезпечити себе при купівлі

Основна рекомендація одна, зате зрозуміла і дієва. Збираючись придбати продукцію шведсько-швейцарського бренду для квартири або будинку, що будується, обходьте стороною ринкові розкладки і павільйони. Зверніться за консультацією і оформленням замовлення до великим постачальникам, які співпрацюють безпосередньо з виробником.

На Українському сайті ( тут) на автомати ABB Вам продемонструють сертифікати, допоможуть правильно підібрати пристрої на об'єкт і запропонують актуальну ціну. І, що важливо, будуть нести відповідальність за якість купленої продукції в повному обсязі.

Ще один показник: підроблені автомати ABB не вийде купити за безготівковим розрахунком. А в сумлінних торгових організаціях такий спосіб оплати не складе проблеми.

Будьте пильними і стійкими до сумнівних пропозицій

Як здешевлюють виробництво «автоматів»?