Донецкий техникум промышленной автоматики

Як розмістити фотографію над віршами

Сьогодні в якості відгуку під своєю статтею я прочитала:
«У мене питання: як вставити картинку (файл із зображенням) перед віршем?
Заранее спасибо, ... .Чітатель »
Я не адміністратор сайту, інструкцій сайтовскіх - ващще не читаю: я Чайник, і всі свої пізнання здобуваю методом проб і помилок. Тому те, що я тут напишу, кому-то здасться смішним, а кому-то - корисним. Розповім, як вставляю картинки над віршами я - на пальцях! А якщо у когось є способи простіше - діліться!
Фотографії, зроблені мною на досить хорошому цифровому фотоапараті, при всій їх невимовної краси в якості ілюстрацій над віршами мені не підходять: вони занадто якісні: в них багато пікселів (крихітних точок, складових кадр), на одиницю поверхні і тому займають великий обсяг - понад 1,5 Мбт, а програма сайту Стихи.ру вимагає фотографії, об'ємом не більше 300 кбт, а краще - ще менше. Зменшувати особисту фотографію за обсягом - зайвий клопіт і втрати краси, та до того ж швидко знайти в сімейному фотоальбомі щось підходяще до нових віршів - намучишся! Я, як ледачий Чайник, поступаю простіше.
В особистому комп'ютері у мене є папка з назвою ФОТО ДЛЯ ВІРШІВ (ярличок даної татка я розміщую на «робочому столі» комп'ютера!), Де збираються картинки в форматі JPG, знайдені в інтернеті. Картинки я перейменовують за назвою відповідного вірша - якщо мені здається, що дане фото може мені ще раз знадобитися. Потреба така з'являється рідко, тому час від часу цю папку корисно чистити - щоб вона не займала пам'ять в моєму комп'ютері. Але це я поки забігаю вперед. Чую законне питання - як помістити туди ці картинки, де їх знайти?
На моєму «робочому столі» - на екрані особистого комп'ютера - завжди під рукою іншого ярличок - пошуковик інтернету. У кого-то це - «Яндекс», у кого-то - «гугл», у кого-то - «Рамблер», у кого-то - «мейл». Це справа смаку і звички. Я кликаю по ярличку свого пошукача і потрапляю на рядок пошуку, де російськими буквами набиваю фразу, якимось чином визначає те, на яку тему я хочу знайти фотографію. Наприклад, фразу «росли фіалки на вікні» (це перший рядок з мого вірша про весну). І над рядком пошуку в меню кликаю по слову «картинки» в верхньому горизонтальному меню над рядком пошуку.
Після певних роздумів Пошуковик видають мені темряву картинок з фіалками і не тільки, які по його, поісковіковому думку, відповідають моїм клопотанням. Переглядаю їх і вибираю вподобану. Перед її копіюванням, по ній необхідно клікнути - вона вилізе перед нами вже в укрупненому вигляді. Потім в будь-яке місце картинки необхідно клікнути правою мишкою і в меню натиснути на слово «копіювати». Копія картинки піде в буфер. Тепер нам треба повернутися на робочий стіл (прибравши все зайве з екрану) і клікнути на екрані по ярличку «Фото для віршів» - відкриється наша бібліотека картинок ФОТО До стихії.
У верхньому горизонтальному меню натискаємо «Правка», а в підменю - «вставити», і вподобана нам картинка займе своє місце в нашій особистій бібліотеці. Її добре відразу ж перейменувати (в тому ж меню «Правка», підміню «перейменувати»), щоб потім її легко можна було знайти, наприклад, назвати її по назві вірша, над яким вона потім буде красуватися.
Але це ще не все. Те, що ви запозичили з інтернету, може виявитися занадто великим за розміром. Якщо над вашим віршем на сайті буде розкриватися величезне полотно, то це читача (та й вас самих) буде дратувати, змушуючи просувати екран вниз, щоб прочитати текст. Розлючений читач плюне і піде від вас - не прочитавши ваших віршів і не написавши вам подячний відгук. Тому в особисту бібліотеку найкраще відразу ж скопіювати картинку ідеального розміру, наприклад, формату 300х400.
Для зміни формату картинки треба ще раз клікнути на вашу нового набуття і побачити його у всій красі - ілюстрація може зайняти весь екран !! Не переживайте, перемістивши мишку в саму ліву частину екрану, у самій його рамки, клацніть там: відкриється прямокутник меню з безліччю рядків, де треба вибрати «швидка зміна розміру» - кликнемо по цьому рядку і побачимо перелік форматів. Виберемо 300х400 (кликнемо по ньому) - і картинка прийме потрібний розмір, а в попередньому меню (а воно все ще на екрані) натисніть «зберегти як» - цим ви збережете текст потрібного формату під тим ім'ям, яке вам подобається (за назвою вірша або ще якось ...).
Ось тепер у вас у вашій особистій бібліотеці все приготовлено, і воно буде там сидіти, як приємний спогад про написаних вами віршах, а ще може бути використано і для інших віршів. Все зайве на екрані тепер можна закрити і прибрати: ми йдемо на наш улюблений сайт Стихи.ру.
Ось ви перебуваєте в Стихи.ру, на вашій авторській сторінці, і бачите перед собою ваше вірш про весну, яке хотіли б прикрасити картинкою з фіалками на вікні.
Заходьте в режим редагування і внизу (перед «опублікувати») бачите віконце «Огляд» (про ілюстрації). Клікаєте по віконця і потрапляєте в програму Провідник, де ви орієнтуєтеся краще за всіх. У вашому провіднику ви знаходите вашу папку - бібліотеку ФОТО ДЛЯ ВІРШІВ. Клікаєте по ній і бачите там все що зберігаються в ній картинки. Знаходьте вашу нову заготовку «Фіалки на вікні» - вже повністю підготовлену для використання в Стихи.ру, і клікаєте по ній. Фотографія (вірніше, її копія) йде на сайт - до вашого вірша. Потім не забудьте тільки натиснути на «опублікувати». Тепер ваша мета досягнута - ваші вірші покращали на радість вам і вашим читачам.
Занадто докладно? Можливо. Зробіть це один раз, а потім це буде відбуватися на автоматі. Я бажаю вам успіхів! Чайник Чайнику завжди - друг, товариш і брат!


рецензії

Шановна, інструктор, мені дуже про сподобалося ваше пояснення, скільки я прочитала такий інформації, краще ніж ви, ніхто ще не пояснював, а таких чайників Сила-силенна спасибі велике, тільки ось ще проблема, у мене ні комп'ютер, а планшет, тут по іншому трохи з Новим Роком, шановна і з великою вдячністю, одна з чайників.
Галина Гармашова 2 14.01.2019 22:03 Заявити про порушення Галина, я це давно писала, з тих пір два компа змінила, стаття, звичайно ж застаріла ...
З Новим Роком, якщо, звичайно, є привід цьому радіти! ))
Алкор 05.01.2019 15:52 Заявити про порушення Чую законне питання - як помістити туди ці картинки, де їх знайти?
Занадто докладно?