Донецкий техникум промышленной автоматики

Як захистити свій контент від злодійства?

 1. Чому контент - найважливіший ваш актив?
 2. Розміщення повідомлення про авторські права і водяні знаки
 3. Використання "Підтримки Авторства" від Google, щоб уберегти контент
 4. Встановіть Google Alert, щоб спостерігати, хто краде Ваш контент
 5. Що робити, якщо Ваш контент вже вкрали
 6. Подати скаргу DMCA
 7. думка експерта

дата публікації оригінальної статті : 23 апреля 2013
Переклад: Скальський Анатолій

Контент сайту - це цінний актив. Багато зусиль витрачається не тільки на його створення, а й на захист від копіювання. На жаль, крадіжка контенту - досить буденне явище, з яким стикався практично будь-який власник сайту.

З іншого боку, якщо на Вашому сайті тисячі статей, то процес відстеження за недобросовісними веб-майстрами може займати занадто багато часу. Має сенс зосередитися на найважливіших публікаціях. У будь-якому випадку, ви не можете дозволити злодію піти з Вашим контентом і зобов'язані знати, що слід робити, коли зіткнетеся з крадіжкою.

Чому контент - найважливіший ваш актив?

Якщо ви не новачок в SEO, відповідь для вас очевидний. Як у нас кажуть: «контент - король». Вам потрібен унікальний контент, щоб зайняти хороші місця у видачі Google. Тому ви публікуєте на сайті в великій кількості статті, фото, відео і т.д. Але, на жаль, весь цей контент легко копіювати ...

Чи не такий страшний сам факт того, що ваш матеріал буде розміщений на іншому сайту, а санкції, які можна за це отримати. Google намагається об'єктивно визначати дублікати, але часто можна зустріти ситуацію, коли першоджерело знаходиться нижче у видачі в порівнянні з сайтом, який контент вкрав.

Розміщення повідомлення про авторські права і водяні знаки

Може дивно звучатиме, але часто злодії не знають, що вони крадуть. Є багато статей, зображень і відео з публічними правами, які можна вільно використовувати навіть в комерційних цілях. Щоб уникнути плутанини, чи не викликати сумнівів, що ваш контент не є державним надбанням, необхідно розмістити інформацію про авторські права на нього в нижній частині сайту.

Також має сенс додати технічний бар'єри проти крадіжки. Наприклад, ви можете додати водяне зображення для фото і відео. Це не убезпечить вас від 100% злодіїв, однак якусь частину цей бар'єр зупинить, так як з водяним знаком не дуже зручно використовувати ваш контент - потрібно більше часу на його обробку.

Для текстового контенту ви можете відключити для сайту виділення. Це ускладнить процес крадіжки контенту і зможе зупинити значну частину бажаючих поживитися інформацією з вашого сайту. Хоча навіть в цій ситуації є багато способів скопіювати Ваш контент, обійшовши ці обмеження.

Використання "Підтримки Авторства" від Google, щоб уберегти контент

Підтримка авторів Google

дуже корисний інструмент для захисту контенту та побудови вашої репутації в мережі. Ідея проста - ви вводите зміст вашого контенту і закріплюєте авторство за собою.

Єдина проблема, що ви повинні використовувати своє справжнє ім'я. Це стає бар'єром, якщо ви пишете під псевдонімом або просто не хочете розкривати авторство. Якщо на вашому сайті є кілька авторів, ви також можете використовувати цей інструмент, але кожен повинен реєструвати статтю в сервісі окремо.

Як тільки Ваш контент буде додано до сервіс, Google відразу дізнається автора контенту, так що навіть якщо він буде згодом скопійований - ви не отримаєте санкції за дублікати і легко зможете довести, що ви першоджерело.

Встановіть Google Alert, щоб спостерігати, хто краде Ваш контент

Захист це одне, а відстеження злодіїв - це інше. Кращий помічник в цій справі - сервіс Google Alert .

Не вдаючись у зайві подробиці, схема його роботи наступна:

Ви додаєте фрази в сервіс з метою появи оповіщення, коли контент з такими фразами з'явиться в інтернеті. Як тільки Google виявить фразу або пропозицію десь на просторах інтернету, ви отримаєте сповіщення про це. Найкраще - створити 2 або три оповіщення - взяти перший абзац і два випадкових з тексту.

Крім того, потрібно пам'ятати, що якщо ваш контент опублікований і ви там вказані, як автор, це не є крадіжкою, хоча може комусь не сподобається.

Що робити, якщо Ваш контент вже вкрали

Після того, як прийшло повідомлення і ви переконалися, що ваш контент вкрали, ви можете зробити наступне:

Підготуйте ваші докази

Зробіть скріншоти і підготуйте вихідні файли. Зрозуміло, буде складно довести, що ви перший опублікували статтю, так як наявність чернеток нічого не означає - вони могли бути створені після, для присвоєння незаконного авторства.

Однак для зображень і відео наявність вихідних файлів може бути дуже значимо. Якщо ваш контент був проіндексував і є дата (зрозуміло ця дата раніше тієї дати, коли була проіндексована копія) то ви можете це використовувати як доказ того, що контент у вас був вкрадений. Зв'яжіться з злодієм (або з хостинг провайдером, їли це необхідно).

Після того, як у вас з'явилися доказ можна робити вже реальні кроки. Спочатку відправте дружелюбне лист порушнику. Хоча і мала ймовірність, але крадіжка могла бути не навмисна. Можливо, відразу після відправлення листа веб-майстер видалить вашу публікацію на своєму сайті.

Якщо все ж по-доброму з власником блогу домовитися не виходить, зверніться до хостинг-провайдеру. Якщо доданих доказів вашого авторства буде досить, хостинг-провайдер при відмові видаляти контент, можуть

закрити акаунт порушника.

Подати скаргу DMCA

Досить часто дій описаних в попередньому пункті досить, щоб розібратися в ситуації, що склалася, але якщо це все ж не так - пора переходити до важкої артилерії. Тобто файл зі скаргою DMCA google .

Ви відправляєте DMCA скаргу з повідомленням Google, з проханням видалити з індексу сторінку з краденим змістом. «Крадений» в даному випадку означає розміщений без вашого відома і без посилання на вас. Google зазвичай швидко видаляє такі сторінки.

Робота з недобросовісними власниками сайтів і вебмасерамі забирає багато часу. Але якщо ви хочете захистити свої права і ваші позиції в пошукових системах, то це потрібно робити. Це нескінченний бій, але з правильною технікою, яка описана вище, ваші шанси на успіх зростають.

думка експерта

дата публікації  оригінальної статті  : 23 апреля 2013  Переклад: Скальський Анатолій  Контент сайту - це цінний актив

Анатолій Скальський
Старший менеджер відділу пошукового просування

 • Проблема «запозичення контенту» є серйозною проблемою для РУнета. На жаль, немає жодного по-справжньому надійного способу захистити свої права на ту чи іншу опубліковану інформацію. Одним з неприємних моментів крадіжки контенту виступають можливі санкції з боку пошукових систем. Яндекс розробив інструмент, який частково може знизити ймовірність появи таких санкцій. Ми рекомендуємо перед кожною публікацією важливого матеріалу на сайті, реєструвати його в цьому сервісі. За нашою практикою ефективність цієї дії досить висока.

27 травня 2013

comments powered by

Поділитися Що ще корисно знати з просування сайтів

Чому контент - найважливіший ваш актив?
Чому контент - найважливіший ваш актив?