Донецкий техникум промышленной автоматики

Як захистити особисті дані на комп'ютері від крадіжки

  1. 2 Встановіть на свій комп'ютер хороший антивірус
  2. 3 Підключіть підтвердження мобільного телефону для облікового запису (для облікового запису)
  3. 4 Намагайтеся користуватися тільки свіжим програмним забезпеченням
  4. 5 Не переходьте по сумнівними посиланнями і не передавайте дані своїх акаунтів липовим співробітникам...

Багатьох користувачів ПК, особливо тих, хто використовує Інтернет, хвилює питання інформаційної безпеки, щоб в першу чергу захистити особисті дані Багатьох користувачів ПК, особливо тих, хто використовує Інтернет, хвилює питання інформаційної безпеки, щоб в першу чергу захистити особисті дані. Ні для кого не секрет, що на просторах мережі розвелася величезна кількість шахраїв і хакерів різних мастей, які прагнуть заволодіти вашою особистою інформацією, щоб використовувати її в своїх корисливих цілях.

Розглянемо заходи, які дозволять захистити свій комп'ютер та інформацію на ньому від зазіхань недоброзичливців.

Так, це найпростіше правило, щоб захистити особисті дані Так, це найпростіше правило, щоб захистити особисті дані. Але більшість користувачів чомусь зневажають цією істиною.

Не потрібно вказувати в якості пароля щось на зразок 12345, дату свого народження, та й взагалі, будь-які слова, які легко підібрати за допомогою спеціального софту (програм для підбору паролів).

Виникає питання: який пароль надійніше? можна скористатися генератором паролів . Головне, не просто підібрати найнадійніший пароль, але ще і зберегти його, наприклад, записавши блокнот або в записну книжку.

Ідеальний пароль повинен складатися мінімум з 9 символів і представляти не пов'язану між собою послідовність цифр і букв. Також не рекомендується використовувати однакові паролі на різних сайтах і всередині системи.

2 Встановіть на свій комп'ютер хороший антивірус

Для чого потрібен антивірус Для чого потрібен антивірус? Він зможе запобігти проникненню в систему більшості загроз - віруси, троянські програми, клавіатурні шпигуни і ін.

Наприклад, можна використовувати захисник для ліцензійної Windows 8.1.

На додаток до штатного антивірусу, встановленому на комп'ютері (саме на додаток, а НЕ замість антивіруса) можна використовувати портативну утиліту для перевірки системи.

Хорошим варіантом буде Dr.Web CureIt! , Яку краще використовувати на своєму комп'ютері в безпечному режимі.

3 Підключіть підтвердження мобільного телефону для облікового запису (для облікового запису)

Додайте до своїх акаунтів в важливих сервісах мобільну аутентифікацію (підтвердження авторизації за допомогою введення коду з мобільного телефону).

Якщо навіть зловмисник зможе отримати доступ до комп'ютера, заволодіє логіном і паролем, для нього не проникнути в ваш аккаунт без SIM-карти з прив'язаним номером. Таким способом легко захистити особисті дані такі, як акаунти в популярних платіжних системах, сторінки в соціальних мережах, електронну пошту тощо.

Також за допомогою мобільного телефону, прив'язаного до аккаунту, простіше відновити доступ до аккаунту, якщо з цим будуть проблеми.

Не використовуйте один-єдиний поштовий акаунт на всі випадки в житті: для грошових операцій, для соц Не використовуйте один-єдиний поштовий акаунт на всі випадки в житті: для грошових операцій, для соц.сетей, для підписки на різні розсилки та для особистого листування. Наприклад, таким чином можна використовувати аккаунт Яндекса: для Яндекс.Денег, для підписки на розсилки, для реєстрації в соц.сетях і так далі. Це погане рішення.

А хорошим рішенням буде, наприклад, окремий акаунт для Яндекс.Денег , Який в Інтернеті ніде не засвічений і буде використовуватися ТІЛЬКИ для грошових операцій. Підтвердження мобільного телефону для облікового запису Яндекс.Денег дуже бажано. Для інших цілей можна завести іншого Яндекс.аккаунт і з нього підписуватися на розсилки і десь ще вводити і показувати цей e-mail в Інтернеті.

4 Намагайтеся користуватися тільки свіжим програмним забезпеченням

Немає такої програми, яка б працювала на 100% ідеально. Скрізь можна знайти будь-які недоліки, уразливості, чим і користуються шахраї і хакери.

Наприклад, в 2015 році в браузері Google Chrome була знайдена уразливість, що дозволяє віддалено встановлювати на пристрій користувача власні додатки Наприклад, в 2015 році в браузері Google Chrome була знайдена уразливість, що дозволяє віддалено встановлювати на пристрій користувача власні додатки.

Радує те, що розробники програмного забезпечення зазвичай випускають оновлення і різного роду заплатки, що підвищують продуктивність і усувають прогалини в захисті.

5 Не переходьте по сумнівними посиланнями і не передавайте дані своїх акаунтів липовим співробітникам банків, Яндекса і т.п.

Напевно, це найголовніше Напевно, це найголовніше. Не варто забувати про те, що більшість зломів і крадіжок даних відбувається з вини користувача ПК.

Якщо хочете зберегти інформацію і гроші на електронних гаманцях, не потрібно вводити свої дані на сумнівних ресурсах.

Завжди звертайте увагу на те, що знаходиться в адресному рядку браузера. Шахраї часто імітують інтерфейс операційними системами, щоб отримати логіни і паролі неуважних користувачів. Все це слід брати до уваги.

Отже, нижче за допомогою змісту статті пройдемося по чек-листу і перевіримо, що можна зробити для того, щоб захистити особисті дані.

Також по темі:

Шкідлива комп'ютерна грамотність 1

СМС-шахраї: Ваша банківська карта заблокована

Сайт з продажу квитків за низькими цінами - шахраї в інтернеті


Автор: Надія


Виникає питання: який пароль надійніше?