Донецкий техникум промышленной автоматики

Як відформатувати жорсткий диск своїми руками?

  1. 1. При установці windows
  2. 2. Засобами Windows:
  3. 3. За допомогою командного рядка
  4. 4. За допомогою вбудованого інтерфейсу в Windows
  5. 5. Утиліта Partition magic

Кожен користувач комп'ютера рано чи пізно стикається з такою проблемою: необхідно зробити форматування жорсткого диска, а він не знає як. Це досить поширена проблема в мережі і її необхідно швидко вирішувати, тому що армія людей, спантеличених цією проблемою, з кожним днем ​​зростає. Тому я пропоную вашій увазі цю статтю. Основна її місія - допомогти починаючому користувачеві заповнити свої пробіли в даній області комп'ютерних знань. Пост вийшов дуже інформативним і практичним. Всі основні операції супроводжуються ретельними поясненнями і скріншотами. Нижче будуть розглянуті 5 практичних способів форматування жорсткого диска, так що запасіться бажанням розібратися і старанністю.

1. При установці windows

Найбільш легкий метод форматування диска відбувається за допомогою завантажувального диска з Windows або за допомогою флешки з цієї ж утилітою. Завантажуємося з зовнішнього носія (DVD-диска, або з флеш - накопичувача), при завантаженні натискаємо клавішу F8 доходимо до пункту з вибором розділу, куди буде, встановлюється ваша операційна система, вибравши потрібний розділ, натискаємо на кнопку «відформатувати», вибираємо в яку файлову систему буде відбуватися установка, вкажемо NTFS, якщо потрібно встановити Linux, то інший варіант.

Якщо Вам потрібно провести форматування всього диска, а не окремого розділу, вибираємо всі розділи і натискаємо кнопку «видалити». Після цього всі розділи будуть стерті і з'єднані в ключовий розділ, проте не слід забувати, що при форматуванні, ви знищите всю інформацію, яка там знаходилася, тобто запустіть своєрідне «обнулення». Що б не втратити важливі для себе документи для початку слід скопіювати інформацію, на який-небудь зовнішній носій.
Після того, як була натиснута кнопка «видалити», розділи стали одним цілим, і тепер слід розбити жорсткий диск на складові розділи. Вибираємо основний розділ, який був створений після видалення, і тиснемо клавішу «створити», задаємо потрібний розмір, вибираємо файлову систему, і імена нових розділів.

2. Засобами Windows:

Вивчимо наступний спосіб форматування жорсткого диска. Якщо необхідно відформатувати один розділ, а не диск відразу, при цьому, не зачіпаючи розділ з встановленою ОС, слід скористатися таким методом. Форматувати розділ будемо точно так само, як і звичайний флеш - накопичувач:
Входимо в «Мій комп'ютер», у вікні, знаходяться розділи (диск A, диск C і інші) натискаємо на потрібний розділ правою кнопкою миші і вибираємо вкладку «форматувати».

У віконці вибираємо необхідні параметри, і тиснемо «відформатувати», бажано прибрати галочку з «швидкого форматування», що б операція пройшла більш ретельно.

Як бачите, все порівняно швидко і просто.

3. За допомогою командного рядка

Цей метод старий, як світ, але все ще є робочим. Завантажуємо через DOS, або, вибравши командний рядок, набираємо:

format С

Все просто і універсально.

4. За допомогою вбудованого інтерфейсу в Windows

Для цієї мети переходимо в Пуск - Панель управління - Адміністрування - Управління комп'ютером - Управління дисками.
Натискаємо правою кнопкою на диск, який потрібно відформатувати, вибираємо вкладку «форматувати». Після цієї процедури жорсткий диск буде відформатований. Те ж все просто.

5. Утиліта Partition magic

Найбільш функціональний засіб для тестування і форматування на помилки в жорсткому диску. Дану утиліту слід використовувати, якщо не вийшло відформатувати найпершим методом за допомогою диска. Форматування за допомогою цієї утиліти відбувається досить просто. Спочатку вставимо завантажувальний накопичувач з встановленим Partition magic. Запускаємо його і виробляємо потрібні операції, форматування - видалення - створення нових розділів.

Я описав вам все основні і відомі мені методи даної операції. Думаю форматування жорсткого диска тепер не є для вас проблемою.