Донецкий техникум промышленной автоматики

Як захистити сторінку ВКонтакте від злому.

  1. Як максимально убезпечити свій аккаунт ВКонтакте від злому?
  2. П'ять правил ВКонтакте:

Привіт, друзі! Сьогодні ми розберемо дуже актуальну тему: «Безпека вашого облікового запису ВКонтакте, або Як захистити свою сторінку від злому».
Я розповім про основні моменти і правила, дотримання яких гарантує надійний захист і запобігає крадіжці особистої інформації.

Незважаючи на те, що за останній час розробниками соціальної мережі були зроблені значні кроки щодо вдосконалення системи безпеки, це не дає гарантій повного захисту вашого облікового запису. Горезвісний людський фактор і тимчасова втрата пильності навіть на хвилину обернуться втратою аккаунта, його зломом, витраченими часом і нервами на відновлення.

Як максимально убезпечити свій аккаунт ВКонтакте від злому?

На жаль, немає одного універсального способу вирішення цієї проблеми. Як я люблю говорити, безпека - це перш за все комплекс. Тільки при дотриманні цілого ряду правил, які виконуються одночасно, ви можете гарантувати собі і свого аккаунту захист від злому. Недотримання хоча б одного правила рано чи пізно призведе до втрати доступу до аккаунту.

Пропоную розглянути основні моменти, правила, що гарантують захист від злому. Але спочатку рекомендую прочитати статтю «Основні правила безпеки в Інтернеті» вона розташована по цим посиланням .

П'ять правил ВКонтакте:

1. Пароль має бути складним. Складний пароль - це комбінація, створена за певними правилами. Більш детально ці правила викладені в книзі «Вся правда про паролі», ознайомитися з якою можна тут . Пароль від пошти, на яку зареєстрований акаунт, також повинен бути складним і не повинен збігатися з паролем від вашого облікового запису. Намагайтеся міняти пароль від особистої сторінки ВКонтакте не рідше ніж раз на три місяці.

2. Не встановлюйте сумнівні додатки і програми. Уникайте додатків, що пропонують вам функції, яких немає на сайті. Наприклад, перегляд гостей. Особлива увага до програм, які вимагають введення вашого логіна і пароля.

Як правило, крадіжку паролів можуть маскувати під який-небудь «приват» або «чат». Не вводьте нічого, а краще повідомте про це додатку до служби технічної підтримки. Запам'ятайте просте правило: працюючи в додатках, ви вже авторизовані.

Ніяких повторних введень логіна і пароля від вашого облікового запису в програмах і додатках !!

Шахраї дуже розумні і вкрай винахідливі. Вони діють за певною схемою, яка безпосередньо пов'язана з бажанням самих користувачів. Наприклад, мати великий рейтинг або отримувати доступ до чужих акаунтів. Не займайтеся самообманом, пам'ятайте приказку про безкоштовний сир!

Вам можуть бути запропоновані спеціальні програми для підняття рейтингу і безкоштовного дарування подарунків. Як правило, це програми, що містять вірус. Можуть представитися адміністрацією та повідомити про проведені технічних роботах (наприклад, про втрату і про відновлення бази даних) або попросити підтвердження, що ви не бот, і зажадати вислати логін і пароль. Не дайте себе обдурити!

3. Не переходьте за посиланнями. Чи не впевнені - не переходьте. Впевнені - перевірте двічі. Для перевірки посилань існують спеціальні розширення для браузера, які швидко перевірять посилання на наявність вірусів або шкідливого коду. При переході по підозрілої (фішинговою) посиланням швидко закрийте сайт і змініть пароль.

Фішинг - це поширений вид шахрайства, який здійснюється шляхом підставних сторінок. Підставна сторінка - це сторінка того чи іншого інтернет-ресурсу, де ви проходите авторизацію, вам потрібно ввести логін і пароль. На зовнішній вигляд вона практично не відрізняється від оригінальної.

Наприклад, підставна сторінка соціальної мережі ВКонтакте може бути повною копією офіційної сторінки, але з однією відмінністю, непомітним більшості користувачів - адресою.

Зверніть увагу на адресний рядок. Всі знають, що офіційний сайт соціальної мережі ВКонтате має адресу виду: http://vk.com. Тобто ліва частина скріншота - це і є офіційний сайт, права - підставна сторінка. Як бачите, змінена лише одна буква адреси з http://vk.com на http://vk.cm. Адреса може бути будь-який, ви, швидше за все, просто не звернете на це увагу.

Завдання хакера - підсунути вам підставну сторінку, сподіваючись на вашу неуважність, де ви введете свій логін і пароль від офіційної сторінки.

Якщо ви попалися на цей трюк і перейшли на один з таких сайтів - слід відразу ж змінити пароль від прив'язаного до аккаунту поштової скриньки і від особистої сторінки ВКонтакте (обов'язково в такому порядку).

4. Антивірусне забезпечення. Використовуйте на комп'ютері сучасне антивірусне ПЗ з актуальними базами. Не забувайте про регулярну повній перевірці системи і своєчасно оновлюйте операційну систему. Для входу в аккаунт використовуйте перевірений комп'ютер. Дане правило дозволить знизити ризик зустрічі ще з одним видом інтернет-загрози - KeyLogger. Це спеціальний пристрій, який реєструє натискання клавіш на клавіатурі комп'ютера, що дозволяє перехопити чужу інформацію і отримати несанкціонований доступ до логінів і паролів користувача.

5. Налаштування двоетапної авторизації. Тепер для входу на свою сторінку ви можете активувати функцію двоетапної авторизації і підтверджувати вхід до облікового запису за допомогою вашого мобільного телефону.

Для активації даної функції пройдіть в меню «Мої Налаштування», вкладка «Загальне»,«Безпека Вашої сторінки», де навпроти пункту «Підтвердження входу» слід натиснути «підключити».

Для активації даної функції пройдіть в меню «Мої Налаштування», вкладка «Загальне», → «Безпека Вашої сторінки», де навпроти пункту «Підтвердження входу» слід натиснути «підключити»

Це активує додатковий рівень перевірки, при якому знання вашого логіна і пароля буде вже недостатньо. Тепер для успішної авторизації необхідно ввести спеціальний код підтвердження.

Тепер для успішної авторизації необхідно ввести спеціальний код підтвердження

Отримати спеціальний код підтвердження можна як за допомогою безкоштовного SMS на номер прив'язаного до сторінці телефону, так і за допомогою спеціального додатку для смартфона.

Отримати спеціальний код підтвердження можна як за допомогою безкоштовного SMS на номер прив'язаного до сторінці телефону, так і за допомогою спеціального додатку для смартфона

При авторизації ви можете запам'ятати даний браузер, далі для входу з нього буде досить ввести логін і пароль, код більше не потребуется.Еслі хтось спробує зайти на вашу сторінку, ви отримаєте спливаюче сповіщення.

Якщо хтось спробує зайти на вашу сторінку, ви отримаєте спливаюче сповіщення.

При дотриманні всіх цих правил (причому одночасному!) Ви можете бути впевнені, що ніхто, крім вас, не отримає доступ до аккаунту, і, відповідно, гарантуєте собі надійний захист особистої сторінки ВКонтакте від злому.

Як максимально убезпечити свій аккаунт ВКонтакте від злому?
Як максимально убезпечити свій аккаунт ВКонтакте від злому?