Донецкий техникум промышленной автоматики

Як самому зробити розсилку у ВКонтакте

 1. Як самому зробити розсилку у ВКонтакте Добрий день. Сьогодні візьмемося за складну тему: «Як пересічному...
 2. цілі розсилок
 3. Платформа для розсилок
 4. Happy Santa
 5. Гамаюн
 6. Gandy Mail
 7. Senler
 8. Збираємо першу базу адресатів
 9. перша розсилка
 10. Аналіз результатів
 11. Подальші дії
 12. Підсумуємо
 13. Як самому зробити розсилку у ВКонтакте
 14. вступні
 15. цілі розсилок
 16. Платформа для розсилок
 17. Happy Santa
 18. Гамаюн
 19. Gandy Mail
 20. Senler
 21. Збираємо першу базу адресатів
 22. перша розсилка
 23. Аналіз результатів
 24. Подальші дії
 25. Підсумуємо
 26. Як самому зробити розсилку у ВКонтакте
 27. вступні
 28. цілі розсилок
 29. Платформа для розсилок
 30. Happy Santa
 31. Гамаюн
 32. Gandy Mail
 33. Senler
 34. Збираємо першу базу адресатів
 35. перша розсилка
 36. Аналіз результатів
 37. Подальші дії
 38. Підсумуємо
 39. Як самому зробити розсилку у ВКонтакте
 40. вступні
 41. цілі розсилок
 42. Платформа для розсилок
 43. Happy Santa
 44. Гамаюн
 45. Gandy Mail
 46. Senler
 47. Збираємо першу базу адресатів
 48. перша розсилка
 49. Аналіз результатів
 50. Подальші дії
 51. Підсумуємо
 52. Як самому зробити розсилку у ВКонтакте
 53. вступні
 54. цілі розсилок
 55. Платформа для розсилок
 56. Happy Santa
 57. Гамаюн
 58. Gandy Mail
 59. Senler
 60. Збираємо першу базу адресатів
 61. перша розсилка
 62. Аналіз результатів
 63. Подальші дії
 64. Підсумуємо

Як самому зробити розсилку у ВКонтакте

Добрий день. Сьогодні візьмемося за складну тему: «Як пересічному підприємцю запустити розсилки від імені спільнот у ВКонтакте і отримувати від цього користь».

Розсилки від імені спільнот - легальний і цілком офіційний спосіб слати користувачам переглянути приватні повідомлення. При цьому адресати необов'язково повинні бути передплатниками спільноти.

У нашій статті ми запустимо розсилку за допомогою Ібрагіма. Пам'ятаєте його? Він з Липецька, займається ЗСЖ-бізнесом, продає рожевих хом'ячків і керує фітнес-клубом.

Дві статті для знайомства з Ібрагімом:

Як продавати свій продукт в соціальних мережах
Як знайти концентрат цільової аудиторії

вступні

У Ібрагіма є кілька паблік у ВКонтакте. Раніше Ібрагім все робив через паблік: продавав хом'ячків, інформував про доставку, надсилав чеки і брав відгуки. Всі роботи велися вручну.

Коли Ібрагім дізнався про нову можливість, він підключив до паблік додаток розсилок від Хеппі Санти. Зробив пост в паблік із запрошенням в розсилку, з пропозицією розсилати «Знижки та акції». За місяць на розсилку підписалося 90 осіб - 90 контактів. Тепер Ібрагім хоче використовувати цю базу і розсилати по ній повідомлення.

Уявімо, що після того як Ібрагім зібрав базу передплатників, він звернувся за консультацією до якого-небудь СММщіку, і тому зміг правильно підготуватися до розсилки. Вам за консультацією звертатися не обов'язково, адже є ця стаття.

Для старту успішної розсилки Ібрагіму потрібно:

 • Визначитися із завданнями розсилок - навіщо це треба йому, навіщо це треба передплатникам?
 • Вибрати платформу для розсилок - можна розсилати вручну, але навіщо?
 • Зібрати базу для розсилки - 90 осіб вже є, але на них багато не заробити, потрібно збільшувати обсяги.
 • Надіслати перший лист - пишемо перший лист і розсилаємо.
 • Проаналізувати свої дії - дивимося і вивчаємо цифри, що вони нам дали?
 • Запланувати подальші дії: створити систематичну розсилку, створити білу книгу і роздавати її за підписку, створити ланцюжок тригерних листів.

цілі розсилок

Про цілі не говорить тільки ледачий. Ми не такі, тому нагадаємо, що кращих результатів можна досягти, коли розумієш, чого хочеш досягти.

Ібрагім визначив дві глобальні цілі для своєї розсилки:

 • прямі продажі - повідомлення винні гроші;
 • формування лояльності - повинно з'являтися більше позитивних відгуків про те, який хороший Ібрагім, які круті хом'ячки, і який класний фітнес-зал.

Головна принадність розсилок - їх охоплення. Ви надсилаєте повідомлення в личку. Якщо вони очікують від вас отримати повідомлення, вони його відкриють і прочитають. Тому ви можете вибрати такі цілі, як: брендинг, утримання клієнтів, збільшення життєвого циклу клієнта, збільшення частотності покупок, збільшення середнього чека, збільшення залученості в контент, реактивації старих клієнтів, генерація трафіку.

Ібрагім підписувався на кілька розсилок, щоб подивитися як роблять інші. І зауважив, що деякі розсилки, вони читає і не пропускає повідомлення. А інші повідомлення він відкриває, скидає лічильник непрочитаних повідомлень і закриває не читаючи.

Ібрагім вирішив, що для реального прочитання повідомлень потрібно:

 • НЕ дратувати частими повідомленнями;
 • не надсилати тільки той контент, який висить в групі;
 • надсилати тільки хороший і корисний контент;
 • писати про людей і адресатів.

Ібрагім не хоче «просто продавати», тим більше СММщік сказав йому, що потрібно добре знати своїх клієнтів, вирішувати їхні потреби і давати користь. Ібрагім розуміє, навіщо і як він буде використовувати розсилку, навіть представляє навіщо адресатам читати його повідомлення - цього поки достатньо.

Платформа для розсилок

Розсилати листи вручну - не варіант для розумних і освічених читачів SMMplanner, тому ми розберемо кілька сервісів, які зроблять все за нас.

Happy Santa

«Стандартне» і безкоштовний додаток від партнерів ВКонтате. На цьому гідності додатки закінчуються.

Додаток вміє:

 • збирати людей в підписку
 • вивантажувати базу в ID
 • відправляти повідомлення з вкладеннями за таймером
 • створювати кілька підписних листів
Можна створювати окремі листи розсилок і задавати їм різні імена

Додаток «Розсилання від Happy Santa» можна підключити в настройках групи. Знайдіть вкладку додатки, потім «Розсилання» і підключіть до себе в групу.

Але ми рекомендуємо кожній із трьох розсильників, представлених нижче. Вони вміють робити ланцюжка листів, які після підписки будуть відправлятися адресатам автоматично, вміють поводитися по імені, давати кнопку відписки і багато іншого.

Гамаюн

Перше додаток з розширеними можливостями. У нього глючний інтерфейс, він умовно безкоштовний.

У нього широкий список можливостей:

 • автосполучення, яке надсилається після підписки
 • ланцюжок листів
 • кнопка відписки
 • окрема сторінка на лист підписки
 • віджет повідомлень в групу
 • підстановки по іменах, прізвищах, містах і багато іншого (платно)
Дозволяє налаштовувати форму підписки

Гамаюн перший, хто зробив окремий додаток для розсилок, і завдяки цьому він набрав хорошу аудиторію.

Gandy Mail

Позиціонують себе, як сервіс розсилки ненасильницьких повідомлень. Мабуть, через те, що впровадили кнопку відписки в кожен вбудований шаблон.

Шаблони повідомлень - особлива перевага в порівнянні з іншими розсильників. Після реєстрації у вас вже готові повідомлення, які можна відправити передплатникам. Веде це до спрощення роботи СММщіка, або до пошили в дурні всіх СММщіков, вирішувати вам.

Відрізняється від більшості сервісів зеленими кнопками

У сервісу приємний інтерфейс управління, більш інтуїтивний ніж Гамаюн і Happy Santa.

Платний, розроблений СММщікамі для СММщіков. З паблік видно, що додаток постійно оновлюється, а ще творці запустили навчальний курс по розсилок.

Senler

Самий технологічний і розвивається сервіс розсилок, з відмінною техподдержкой. Допомогли з моїми проблемами о третій годині ночі, а коли я попросив впровадити свої шаблони повідомлень, за 4 години зробили додаткову кнопку.

Перерахувати всі можливості сервісу буде важко, тому перерахуємо основні:

 • Унікальний дизайн обкладинки до підписних листів - можна прикріпити відео або свою картинку, щоб прикрасити форму підписки.
 • Змінний текст кнопок підписки і відписки.
 • Класна статистика, детально показує хто на що клікнув, і що прочитав.
 • Розсилку можна відправити тільки певного сегменту за віком, статтю, місту, прочитання або непрочитані якогось листа і ще масу інших параметрів.
 • Підписка по ключовим словом, ви можете попросити вашу цільову аудиторію написати вам в приватні повідомлення групи якесь ключове слово і вони автоматично потраплять в список передплатників.
 • Вміє визначати адресата по підлозі і давати різні тексти цих груп, наприклад: «ось ти сидиш така, кава п'єш» і «ось ти сидиш такий, кава п'єш».
Бомбічний форма підписки

Senler отримала і наше визнання: ми в SMMplanner користуємося ним для організації своїх розсилок. Подивитися, хто ще шле розсилки через Senler можна в їх відкритому каталозі спільнот .

У SMMplanner є кілька ланцюжків, які приходять передплатникамУ SMMplanner є кілька ланцюжків, які приходять передплатникам

Давайте окремо подивимося на статистику передплатників і повідомлень. Тут можна стежити за динамікою підписки, відписки, кліків і реєстрацій по UTM-мітках (на 14.1.18 статистика відписки в «ремонті»).

За динамікою підписок можна зрозуміти, як працювати з підпискою на розсилкуЗа динамікою підписок можна зрозуміти, як працювати з підпискою на розсилку

Рекомендуємо заглянути в відеозапису Senler - там зібрані всі навчальні відео по управлінню розсильників, дуже корисно.

Ібрагім вибрав Senler, але це не означає, що ви повинні вчинити так само. Вивчіть сервіси, перевірте як працює їх техпідтримка, порівняйте їх можливості. Якщо вирішите спробувати Senler, реєструйтеся по спеціальному посиланню , Тоді ви отримаєте подарунок від SMMplanner - 500 рублів на рахунок. Цього вистачить на три місяці роботи з базою до 1500 адресатів.

Неважливо, який розсильників ви виберете, з будь-якого з них можна завантажити зібрану базу, а потім завантажити її в інший сервіс розсилки. Операція досить проста, але якщо виникнуть складності, зверніться до техподдержке.

Збираємо першу базу адресатів

Розберемо все способи збору бази адресатів, якими можна користуватися і вам, і Ібрагіму. Правила ВКонтакте забороняють розсилати повідомлення користувачам без їх згоди, але якщо користувач сам писав вам у приватні повідомлення, це рівносильно згодою на повідомлення від спільноти.

Перше, що потрібно зробити - включити відображення додатки. Швидше за все, тільки сам факт наявності програми не набере багато підписок, але зайвим не буде.

В одну групу в «ВКонтакте» можна підключити до трьох додатків, якщо ви вже забили три слота потрібними вам додатками, але не використали розсилки, то ви зможете використовувати Senler, не підключаючи його до групи. Він буде розсилати повідомлення по зібраної вами базі, але не зможе підписувати нових користувачів, відписувати і моніторити групу на наявність ключових слів через можливостей API ВКонтакте.

Кнопка «підписки» може називатися не тільки «Підписка», поекспериментуйте з назвами, запропонуйте оффер, наприклад «Отримати 10% знижки»Кнопка «підписки» може називатися не тільки «Підписка», поекспериментуйте з назвами, запропонуйте оффер, наприклад «Отримати 10% знижки».Увімкніть правильну видимість додатки

Зробіть окрему публікацію із закликом до підписці в розсилку. А краще навіть серію таких публікацій, щоб люди пам'ятали, що у вас є розсилка. У розсилці краще давати окремий контент, якого немає в групі. В цьому випадку передплатники розуміють, навіщо їм підписуватися.

Пам'ятайте, що на розсилку підписуються не тому, що можуть, а тому що бажають отримати якусь користь. Звичайні користувачі ВКонтакте не розуміють, що якщо вони підпишуться на групу, це не означає, що вони побачать контент групи, тому публікації в стилі «Підпишись на нас, щоб отримувати новини групи» не спрацюють. Якщо Ібрагім обіцяє в розсилці допомагати свідомо обирати продукти для фітнесу, а замість цього буде надсилати промо-матеріали, від нього одпишуть.

Якщо це доречно, закріпіть цей пост в співтоваристві

Почніть роздавати безкоштовний, але корисний контент в обмін на підписку. У емейл-маркетингу це називається «лід-магнітом», але якщо ви не хочете зганьбитися перед маркетологами, скажіть «біла книга» або white papper. Біла книга - так називається високоякісний контент, яку дуже хочеться отримати вашої цільової аудиторії. Для його отримання потрібно підписатися на розсилку.

При цьому це зовсім необов'язково повинна бути книга. Це може бути добірка ресурсів, наприклад, Ібрагім може поділитися своїми конспектами з фітнесу, чи промокодом на айхерб , Де можна закупити БАДи та вітаміни для спорту. Це можуть бути чек-листи, специфікації, шаблони і багато іншого. Для кожного сегмента цільової аудиторії можна придумати кілька білих книг.

Встановіть віджет підписки на розсилку. Віджет - окремий блок для додатка, створений на сторінці групи. Він великий і помітний. Разом з віджетом «Конструктор додатків» його можна зробити більш унікальним.

Віджет підписки, який обіцяє знижку, зроблений за допомогою програми «Віджет в співтоваристві»Віджет підписки, який обіцяє знижку, зроблений за допомогою програми «Віджет в співтоваристві»

Подумайте, як можна закликати цільову аудиторію що-небудь вам написати. У SMMplanner варто тест, при проходженні якого приходить повідомлення, в якому запрошують в розсилку.

Останній спосіб - парсинг. Використовуйте його акуратно. Теоретично ви можете зібрати всіх тих, хто писав вам у групу в одну базу і зробити розсилку. Це легально, тому що в повідомлення спільноти першими пишуть користувачі ВКонтакте, а не група. Але несподівана розсилка може розлютити одержувачів. Зловживаючи цим можна втратити функцію відправки повідомлень. Щоб зібрати всіх, хто писав вам у групу, встановіть розширення для Google Chrome «Хто писав в співтовариство» і прогрузити всі повідомлення спільноти.

перша розсилка

У Ібрагіма є цілі, він розібрався в правилах розсилок, налаштував Senler, і вирішив запустити перше повідомлення.

Перше, що вирішив відправити Ібрагім - запрошення до участі в конкурсі репоста. Але база в 90 чоловік, йому здалася маленькою, тому Ібрагім Спарс всіх, хто коли-небудь писав в «Діалоги». Вийшло 310 чоловік. Зібраних учасників він додав до списку розсилки.

Якщо зібрати всіх учасників групи і зробити на них розсилку, то велика частина повідомлень не відправиться.Потрібно відправляти тільки тим, хто писав в повідомлення групи.

Після цього Ібрагім мав написати лист, і запросити передплатників брати участь в конкурсі репоста. Для того щоб не було ніяких проблем, в першому листі Ібрагім додав підпис:

«% Username%, ви отримали цей лист, тому що колись писали нам в личку. Якщо ви не хочете отримувати наші листи, виходить відмовитись% unsubscribe% ».

% Username% - спеціальний код, який попередить сервіс, що замість цього коду треба підставити ім'я адресата, а замість% unsubscribe% підставить посилання відписки від розсилки.

Автоматичне лист, яке приходить відразу ж після оформлення підпискиАвтоматичне лист, яке приходить відразу ж після оформлення підписки

Після того як кнопка «Зберегти» і «Активувати» натиснута, залишається дочекатися, поки повідомлення не підуть по всій базі. Після цього потрібно буде чекати і аналізувати отримані результати.

Аналіз результатів

Найважливіший етап в розсилці - підрахунок результатів. Ібрагім відправив 400 повідомлень. Через добу кількість відкритих повідомлення склало 360, було зроблено 100 кліків по посиланню в групі, і ще 60 репоста. Завдяки цьому охоплення конкурсу значно зріс. Не погано.

Senler вважає майже все, що можна підрахуватиSenler вважає майже все, що можна підрахувати

Зараз наше завдання - зрозуміти принцип підрахунку. Перше повідомлення на маленьку базу завжди викликатиме більше реакцій, кліків і продажів. Тут позначається ефект новизни: чим база більше, тим нижче ефект.

Ібрагім заплатив 150 рублів за сервіс розсилки, і протягом місяця може відправляти по 1500 повідомлень в день.

 • 400 повідомлень відправлено
 • 360 відкрило
 • 100 клікнув
 • 60 репоста + нові репости від друзів нових репостеров

Ібрагіма це влаштовує. Він розуміє, що розсилки в його сфері працюють і можуть приносити користь. Тепер він планує відправити «контентне» лист, в якому розповість, на що звернути увагу при підготовці до дієти.

Йому залишиться вивчити тонкощі сервісу розсилок, щоб розуміти коли і в яких випадках має сенс відправляти певні листи.

Наприклад, можна відправляти повідомлення тільки тим, хто перейшов по посиланню в минулому повідомленні. Якщо людина вчора купив у вас якийсь продукт, то ймовірність того, що сьогодні він купить вас інший, набагато вище.

Налаштування цільової розсилкиНалаштування цільової розсилки

Подальші дії

Розсилка дала відмінні результати. Що далі?

Плануємо подальші дії, виділяємо час і ресурси на їх виконання, щоб розсилка не вмерла ще до старту.

Розсилки - досить простий інструмент, але щоб інструмент був гострий і працездатний, їм треба постійно займатися. Можна робити це самостійно, можна делегувати співробітнику або найняти спеціально навченого СММщіка. Визначаємося з тим, хто саме буде займатися розсилками.

Створюємо контент-план повідомлень, які повинні приходити передплатникам після підписки. І плануємо ті листи, які ми будемо відправляти вручну «всім».

Фрагмент ланцюжка розсилки для марафону Історій від SMMplanner

Підсумуємо

Розсилки від імені спільнот у ВКонтакте - потужний інструмент для просування своїх продуктів і послуг. Але розсилки - не панацея. Просто так люди підписуватися не будуть, а якщо дратувати їх частими повідомленнями, можна отримати бан спільноти.

Як і всякий інструмент, розсилки вимагають до себе уваги і турботи. Розсилками треба займатися також серйозно, як і контентом і рекламою груп.

Повідомлення від спільнот нагадують канали в Телеграма. Підписався і завжди бачиш коли надсилають повідомлення. Разом з тим вони можуть жахливо дратувати. Найгірше, що може статися - НЕ відписка, а відкриття ваших повідомлень, тільки для того, щоб скинути цифру непрочитаних повідомлень. Гірше бана, чесне слово!

Без статистики та аналітики немає справжніх розсилок. Вважайте!

Увійдіть в SMMplanner і заплануйте пости у Вконтакте

Як самому зробити розсилку у ВКонтакте

Добрий день. Сьогодні візьмемося за складну тему: «Як пересічному підприємцю запустити розсилки від імені спільнот у ВКонтакте і отримувати від цього користь».

Розсилки від імені спільнот - легальний і цілком офіційний спосіб слати користувачам переглянути приватні повідомлення. При цьому адресати необов'язково повинні бути передплатниками спільноти.

У нашій статті ми запустимо розсилку за допомогою Ібрагіма. Пам'ятаєте його? Він з Липецька, займається ЗСЖ-бізнесом, продає рожевих хом'ячків і керує фітнес-клубом.

Дві статті для знайомства з Ібрагімом:

Як продавати свій продукт в соціальних мережах
Як знайти концентрат цільової аудиторії

вступні

У Ібрагіма є кілька паблік у ВКонтакте. Раніше Ібрагім все робив через паблік: продавав хом'ячків, інформував про доставку, надсилав чеки і брав відгуки. Всі роботи велися вручну.

Коли Ібрагім дізнався про нову можливість, він підключив до паблік додаток розсилок від Хеппі Санти. Зробив пост в паблік із запрошенням в розсилку, з пропозицією розсилати «Знижки та акції». За місяць на розсилку підписалося 90 осіб - 90 контактів. Тепер Ібрагім хоче використовувати цю базу і розсилати по ній повідомлення.

Уявімо, що після того як Ібрагім зібрав базу передплатників, він звернувся за консультацією до якого-небудь СММщіку, і тому зміг правильно підготуватися до розсилки. Вам за консультацією звертатися не обов'язково, адже є ця стаття.

Для старту успішної розсилки Ібрагіму потрібно:

 • Визначитися із завданнями розсилок - навіщо це треба йому, навіщо це треба передплатникам?
 • Вибрати платформу для розсилок - можна розсилати вручну, але навіщо?
 • Зібрати базу для розсилки - 90 осіб вже є, але на них багато не заробити, потрібно збільшувати обсяги.
 • Надіслати перший лист - пишемо перший лист і розсилаємо.
 • Проаналізувати свої дії - дивимося і вивчаємо цифри, що вони нам дали?
 • Запланувати подальші дії: створити систематичну розсилку, створити білу книгу і роздавати її за підписку, створити ланцюжок тригерних листів.

цілі розсилок

Про цілі не говорить тільки ледачий. Ми не такі, тому нагадаємо, що кращих результатів можна досягти, коли розумієш, чого хочеш досягти.

Ібрагім визначив дві глобальні цілі для своєї розсилки:

 • прямі продажі - повідомлення винні гроші;
 • формування лояльності - повинно з'являтися більше позитивних відгуків про те, який хороший Ібрагім, які круті хом'ячки, і який класний фітнес-зал.

Головна принадність розсилок - їх охоплення. Ви надсилаєте повідомлення в личку. Якщо вони очікують від вас отримати повідомлення, вони його відкриють і прочитають. Тому ви можете вибрати такі цілі, як: брендинг, утримання клієнтів, збільшення життєвого циклу клієнта, збільшення частотності покупок, збільшення середнього чека, збільшення залученості в контент, реактивації старих клієнтів, генерація трафіку.

Ібрагім підписувався на кілька розсилок, щоб подивитися як роблять інші. І зауважив, що деякі розсилки, вони читає і не пропускає повідомлення. А інші повідомлення він відкриває, скидає лічильник непрочитаних повідомлень і закриває не читаючи.

Ібрагім вирішив, що для реального прочитання повідомлень потрібно:

 • НЕ дратувати частими повідомленнями;
 • не надсилати тільки той контент, який висить в групі;
 • надсилати тільки хороший і корисний контент;
 • писати про людей і адресатів.

Ібрагім не хоче «просто продавати», тим більше СММщік сказав йому, що потрібно добре знати своїх клієнтів, вирішувати їхні потреби і давати користь. Ібрагім розуміє, навіщо і як він буде використовувати розсилку, навіть представляє навіщо адресатам читати його повідомлення - цього поки достатньо.

Платформа для розсилок

Розсилати листи вручну - не варіант для розумних і освічених читачів SMMplanner, тому ми розберемо кілька сервісів, які зроблять все за нас.

Happy Santa

«Стандартне» і безкоштовний додаток від партнерів ВКонтате. На цьому гідності додатки закінчуються.

Додаток вміє:

 • збирати людей в підписку
 • вивантажувати базу в ID
 • відправляти повідомлення з вкладеннями за таймером
 • створювати кілька підписних листів
Можна створювати окремі листи розсилок і задавати їм різні імена

Додаток «Розсилання від Happy Santa» можна підключити в настройках групи. Знайдіть вкладку додатки, потім «Розсилання» і підключіть до себе в групу.

Але ми рекомендуємо кожній із трьох розсильників, представлених нижче. Вони вміють робити ланцюжка листів, які після підписки будуть відправлятися адресатам автоматично, вміють поводитися по імені, давати кнопку відписки і багато іншого.

Гамаюн

Перше додаток з розширеними можливостями. У нього глючний інтерфейс, він умовно безкоштовний.

У нього широкий список можливостей:

 • автосполучення, яке надсилається після підписки
 • ланцюжок листів
 • кнопка відписки
 • окрема сторінка на лист підписки
 • віджет повідомлень в групу
 • підстановки по іменах, прізвищах, містах і багато іншого (платно)
Дозволяє налаштовувати форму підписки

Гамаюн перший, хто зробив окремий додаток для розсилок, і завдяки цьому він набрав хорошу аудиторію.

Gandy Mail

Позиціонують себе, як сервіс розсилки ненасильницьких повідомлень. Мабуть, через те, що впровадили кнопку відписки в кожен вбудований шаблон.

Шаблони повідомлень - особлива перевага в порівнянні з іншими розсильників. Після реєстрації у вас вже готові повідомлення, які можна відправити передплатникам. Веде це до спрощення роботи СММщіка, або до пошили в дурні всіх СММщіков, вирішувати вам.

Відрізняється від більшості сервісів зеленими кнопками

У сервісу приємний інтерфейс управління, більш інтуїтивний ніж Гамаюн і Happy Santa.

Платний, розроблений СММщікамі для СММщіков. З паблік видно, що додаток постійно оновлюється, а ще творці запустили навчальний курс по розсилок.

Senler

Самий технологічний і розвивається сервіс розсилок, з відмінною техподдержкой. Допомогли з моїми проблемами о третій годині ночі, а коли я попросив впровадити свої шаблони повідомлень, за 4 години зробили додаткову кнопку.

Перерахувати всі можливості сервісу буде важко, тому перерахуємо основні:

 • Унікальний дизайн обкладинки до підписних листів - можна прикріпити відео або свою картинку, щоб прикрасити форму підписки.
 • Змінний текст кнопок підписки і відписки.
 • Класна статистика, детально показує хто на що клікнув, і що прочитав.
 • Розсилку можна відправити тільки певного сегменту за віком, статтю, місту, прочитання або непрочитані якогось листа і ще масу інших параметрів.
 • Підписка по ключовим словом, ви можете попросити вашу цільову аудиторію написати вам в приватні повідомлення групи якесь ключове слово і вони автоматично потраплять в список передплатників.
 • Вміє визначати адресата по підлозі і давати різні тексти цих груп, наприклад: «ось ти сидиш така, кава п'єш» і «ось ти сидиш такий, кава п'єш».
Бомбічний форма підписки

Senler отримала і наше визнання: ми в SMMplanner користуємося ним для організації своїх розсилок. Подивитися, хто ще шле розсилки через Senler можна в їх відкритому каталозі спільнот .

У SMMplanner є кілька ланцюжків, які приходять передплатникамУ SMMplanner є кілька ланцюжків, які приходять передплатникам

Давайте окремо подивимося на статистику передплатників і повідомлень. Тут можна стежити за динамікою підписки, відписки, кліків і реєстрацій по UTM-мітках (на 14.1.18 статистика відписки в «ремонті»).

За динамікою підписок можна зрозуміти, як працювати з підпискою на розсилкуЗа динамікою підписок можна зрозуміти, як працювати з підпискою на розсилку

Рекомендуємо заглянути в відеозапису Senler - там зібрані всі навчальні відео по управлінню розсильників, дуже корисно.

Ібрагім вибрав Senler, але це не означає, що ви повинні вчинити так само. Вивчіть сервіси, перевірте як працює їх техпідтримка, порівняйте їх можливості. Якщо вирішите спробувати Senler, реєструйтеся по спеціальному посиланню , Тоді ви отримаєте подарунок від SMMplanner - 500 рублів на рахунок. Цього вистачить на три місяці роботи з базою до 1500 адресатів.

Неважливо, який розсильників ви виберете, з будь-якого з них можна завантажити зібрану базу, а потім завантажити її в інший сервіс розсилки. Операція досить проста, але якщо виникнуть складності, зверніться до техподдержке.

Збираємо першу базу адресатів

Розберемо все способи збору бази адресатів, якими можна користуватися і вам, і Ібрагіму. Правила ВКонтакте забороняють розсилати повідомлення користувачам без їх згоди, але якщо користувач сам писав вам у приватні повідомлення, це рівносильно згодою на повідомлення від спільноти.

Перше, що потрібно зробити - включити відображення додатки. Швидше за все, тільки сам факт наявності програми не набере багато підписок, але зайвим не буде.

В одну групу в «ВКонтакте» можна підключити до трьох додатків, якщо ви вже забили три слота потрібними вам додатками, але не використали розсилки, то ви зможете використовувати Senler, не підключаючи його до групи. Він буде розсилати повідомлення по зібраної вами базі, але не зможе підписувати нових користувачів, відписувати і моніторити групу на наявність ключових слів через можливостей API ВКонтакте.

Кнопка «підписки» може називатися не тільки «Підписка», поекспериментуйте з назвами, запропонуйте оффер, наприклад «Отримати 10% знижки»Кнопка «підписки» може називатися не тільки «Підписка», поекспериментуйте з назвами, запропонуйте оффер, наприклад «Отримати 10% знижки».Увімкніть правильну видимість додатки

Зробіть окрему публікацію із закликом до підписці в розсилку. А краще навіть серію таких публікацій, щоб люди пам'ятали, що у вас є розсилка. У розсилці краще давати окремий контент, якого немає в групі. В цьому випадку передплатники розуміють, навіщо їм підписуватися.

Пам'ятайте, що на розсилку підписуються не тому, що можуть, а тому що бажають отримати якусь користь. Звичайні користувачі ВКонтакте не розуміють, що якщо вони підпишуться на групу, це не означає, що вони побачать контент групи, тому публікації в стилі «Підпишись на нас, щоб отримувати новини групи» не спрацюють. Якщо Ібрагім обіцяє в розсилці допомагати свідомо обирати продукти для фітнесу, а замість цього буде надсилати промо-матеріали, від нього одпишуть.

Якщо це доречно, закріпіть цей пост в співтоваристві

Почніть роздавати безкоштовний, але корисний контент в обмін на підписку. У емейл-маркетингу це називається «лід-магнітом», але якщо ви не хочете зганьбитися перед маркетологами, скажіть «біла книга» або white papper. Біла книга - так називається високоякісний контент, яку дуже хочеться отримати вашої цільової аудиторії. Для його отримання потрібно підписатися на розсилку.

При цьому це зовсім необов'язково повинна бути книга. Це може бути добірка ресурсів, наприклад, Ібрагім може поділитися своїми конспектами з фітнесу, чи промокодом на айхерб , Де можна закупити БАДи та вітаміни для спорту. Це можуть бути чек-листи, специфікації, шаблони і багато іншого. Для кожного сегмента цільової аудиторії можна придумати кілька білих книг.

Встановіть віджет підписки на розсилку. Віджет - окремий блок для додатка, створений на сторінці групи. Він великий і помітний. Разом з віджетом «Конструктор додатків» його можна зробити більш унікальним.

Віджет підписки, який обіцяє знижку, зроблений за допомогою програми «Віджет в співтоваристві»Віджет підписки, який обіцяє знижку, зроблений за допомогою програми «Віджет в співтоваристві»

Подумайте, як можна закликати цільову аудиторію що-небудь вам написати. У SMMplanner варто тест, при проходженні якого приходить повідомлення, в якому запрошують в розсилку.

Останній спосіб - парсинг. Використовуйте його акуратно. Теоретично ви можете зібрати всіх тих, хто писав вам у групу в одну базу і зробити розсилку. Це легально, тому що в повідомлення спільноти першими пишуть користувачі ВКонтакте, а не група. Але несподівана розсилка може розлютити одержувачів. Зловживаючи цим можна втратити функцію відправки повідомлень. Щоб зібрати всіх, хто писав вам у групу, встановіть розширення для Google Chrome «Хто писав в співтовариство» і прогрузити всі повідомлення спільноти.

перша розсилка

У Ібрагіма є цілі, він розібрався в правилах розсилок, налаштував Senler, і вирішив запустити перше повідомлення.

Перше, що вирішив відправити Ібрагім - запрошення до участі в конкурсі репоста. Але база в 90 чоловік, йому здалася маленькою, тому Ібрагім Спарс всіх, хто коли-небудь писав в «Діалоги». Вийшло 310 чоловік. Зібраних учасників він додав до списку розсилки.

Якщо зібрати всіх учасників групи і зробити на них розсилку, то велика частина повідомлень не відправиться.Потрібно відправляти тільки тим, хто писав в повідомлення групи.

Після цього Ібрагім мав написати лист, і запросити передплатників брати участь в конкурсі репоста. Для того щоб не було ніяких проблем, в першому листі Ібрагім додав підпис:

«% Username%, ви отримали цей лист, тому що колись писали нам в личку. Якщо ви не хочете отримувати наші листи, виходить відмовитись% unsubscribe% ».

% Username% - спеціальний код, який попередить сервіс, що замість цього коду треба підставити ім'я адресата, а замість% unsubscribe% підставить посилання відписки від розсилки.

Автоматичне лист, яке приходить відразу ж після оформлення підпискиАвтоматичне лист, яке приходить відразу ж після оформлення підписки

Після того як кнопка «Зберегти» і «Активувати» натиснута, залишається дочекатися, поки повідомлення не підуть по всій базі. Після цього потрібно буде чекати і аналізувати отримані результати.

Аналіз результатів

Найважливіший етап в розсилці - підрахунок результатів. Ібрагім відправив 400 повідомлень. Через добу кількість відкритих повідомлення склало 360, було зроблено 100 кліків по посиланню в групі, і ще 60 репоста. Завдяки цьому охоплення конкурсу значно зріс. Не погано.

Senler вважає майже все, що можна підрахуватиSenler вважає майже все, що можна підрахувати

Зараз наше завдання - зрозуміти принцип підрахунку. Перше повідомлення на маленьку базу завжди викликатиме більше реакцій, кліків і продажів. Тут позначається ефект новизни: чим база більше, тим нижче ефект.

Ібрагім заплатив 150 рублів за сервіс розсилки, і протягом місяця може відправляти по 1500 повідомлень в день.

 • 400 повідомлень відправлено
 • 360 відкрило
 • 100 клікнув
 • 60 репоста + нові репости від друзів нових репостеров

Ібрагіма це влаштовує. Він розуміє, що розсилки в його сфері працюють і можуть приносити користь. Тепер він планує відправити «контентне» лист, в якому розповість, на що звернути увагу при підготовці до дієти.

Йому залишиться вивчити тонкощі сервісу розсилок, щоб розуміти коли і в яких випадках має сенс відправляти певні листи.

Наприклад, можна відправляти повідомлення тільки тим, хто перейшов по посиланню в минулому повідомленні. Якщо людина вчора купив у вас якийсь продукт, то ймовірність того, що сьогодні він купить вас інший, набагато вище.

Налаштування цільової розсилкиНалаштування цільової розсилки

Подальші дії

Розсилка дала відмінні результати. Що далі?

Плануємо подальші дії, виділяємо час і ресурси на їх виконання, щоб розсилка не вмерла ще до старту.

Розсилки - досить простий інструмент, але щоб інструмент був гострий і працездатний, їм треба постійно займатися. Можна робити це самостійно, можна делегувати співробітнику або найняти спеціально навченого СММщіка. Визначаємося з тим, хто саме буде займатися розсилками.

Створюємо контент-план повідомлень, які повинні приходити передплатникам після підписки. І плануємо ті листи, які ми будемо відправляти вручну «всім».

Фрагмент ланцюжка розсилки для марафону Історій від SMMplanner

Підсумуємо

Розсилки від імені спільнот у ВКонтакте - потужний інструмент для просування своїх продуктів і послуг. Але розсилки - не панацея. Просто так люди підписуватися не будуть, а якщо дратувати їх частими повідомленнями, можна отримати бан спільноти.

Як і всякий інструмент, розсилки вимагають до себе уваги і турботи. Розсилками треба займатися також серйозно, як і контентом і рекламою груп.

Повідомлення від спільнот нагадують канали в Телеграма. Підписався і завжди бачиш коли надсилають повідомлення. Разом з тим вони можуть жахливо дратувати. Найгірше, що може статися - НЕ відписка, а відкриття ваших повідомлень, тільки для того, щоб скинути цифру непрочитаних повідомлень. Гірше бана, чесне слово!

Без статистики та аналітики немає справжніх розсилок. Вважайте!

Увійдіть в SMMplanner і заплануйте пости у Вконтакте

Як самому зробити розсилку у ВКонтакте

Добрий день. Сьогодні візьмемося за складну тему: «Як пересічному підприємцю запустити розсилки від імені спільнот у ВКонтакте і отримувати від цього користь».

Розсилки від імені спільнот - легальний і цілком офіційний спосіб слати користувачам переглянути приватні повідомлення. При цьому адресати необов'язково повинні бути передплатниками спільноти.

У нашій статті ми запустимо розсилку за допомогою Ібрагіма. Пам'ятаєте його? Він з Липецька, займається ЗСЖ-бізнесом, продає рожевих хом'ячків і керує фітнес-клубом.

Дві статті для знайомства з Ібрагімом:

Як продавати свій продукт в соціальних мережах
Як знайти концентрат цільової аудиторії

вступні

У Ібрагіма є кілька паблік у ВКонтакте. Раніше Ібрагім все робив через паблік: продавав хом'ячків, інформував про доставку, надсилав чеки і брав відгуки. Всі роботи велися вручну.

Коли Ібрагім дізнався про нову можливість, він підключив до паблік додаток розсилок від Хеппі Санти. Зробив пост в паблік із запрошенням в розсилку, з пропозицією розсилати «Знижки та акції». За місяць на розсилку підписалося 90 осіб - 90 контактів. Тепер Ібрагім хоче використовувати цю базу і розсилати по ній повідомлення.

Уявімо, що після того як Ібрагім зібрав базу передплатників, він звернувся за консультацією до якого-небудь СММщіку, і тому зміг правильно підготуватися до розсилки. Вам за консультацією звертатися не обов'язково, адже є ця стаття.

Для старту успішної розсилки Ібрагіму потрібно:

 • Визначитися із завданнями розсилок - навіщо це треба йому, навіщо це треба передплатникам?
 • Вибрати платформу для розсилок - можна розсилати вручну, але навіщо?
 • Зібрати базу для розсилки - 90 осіб вже є, але на них багато не заробити, потрібно збільшувати обсяги.
 • Надіслати перший лист - пишемо перший лист і розсилаємо.
 • Проаналізувати свої дії - дивимося і вивчаємо цифри, що вони нам дали?
 • Запланувати подальші дії: створити систематичну розсилку, створити білу книгу і роздавати її за підписку, створити ланцюжок тригерних листів.

цілі розсилок

Про цілі не говорить тільки ледачий. Ми не такі, тому нагадаємо, що кращих результатів можна досягти, коли розумієш, чого хочеш досягти.

Ібрагім визначив дві глобальні цілі для своєї розсилки:

 • прямі продажі - повідомлення винні гроші;
 • формування лояльності - повинно з'являтися більше позитивних відгуків про те, який хороший Ібрагім, які круті хом'ячки, і який класний фітнес-зал.

Головна принадність розсилок - їх охоплення. Ви надсилаєте повідомлення в личку. Якщо вони очікують від вас отримати повідомлення, вони його відкриють і прочитають. Тому ви можете вибрати такі цілі, як: брендинг, утримання клієнтів, збільшення життєвого циклу клієнта, збільшення частотності покупок, збільшення середнього чека, збільшення залученості в контент, реактивації старих клієнтів, генерація трафіку.

Ібрагім підписувався на кілька розсилок, щоб подивитися як роблять інші. І зауважив, що деякі розсилки, вони читає і не пропускає повідомлення. А інші повідомлення він відкриває, скидає лічильник непрочитаних повідомлень і закриває не читаючи.

Ібрагім вирішив, що для реального прочитання повідомлень потрібно:

 • НЕ дратувати частими повідомленнями;
 • не надсилати тільки той контент, який висить в групі;
 • надсилати тільки хороший і корисний контент;
 • писати про людей і адресатів.

Ібрагім не хоче «просто продавати», тим більше СММщік сказав йому, що потрібно добре знати своїх клієнтів, вирішувати їхні потреби і давати користь. Ібрагім розуміє, навіщо і як він буде використовувати розсилку, навіть представляє навіщо адресатам читати його повідомлення - цього поки достатньо.

Платформа для розсилок

Розсилати листи вручну - не варіант для розумних і освічених читачів SMMplanner, тому ми розберемо кілька сервісів, які зроблять все за нас.

Happy Santa

«Стандартне» і безкоштовний додаток від партнерів ВКонтате. На цьому гідності додатки закінчуються.

Додаток вміє:

 • збирати людей в підписку
 • вивантажувати базу в ID
 • відправляти повідомлення з вкладеннями за таймером
 • створювати кілька підписних листів
Можна створювати окремі листи розсилок і задавати їм різні імена

Додаток «Розсилання від Happy Santa» можна підключити в настройках групи. Знайдіть вкладку додатки, потім «Розсилання» і підключіть до себе в групу.

Але ми рекомендуємо кожній із трьох розсильників, представлених нижче. Вони вміють робити ланцюжка листів, які після підписки будуть відправлятися адресатам автоматично, вміють поводитися по імені, давати кнопку відписки і багато іншого.

Гамаюн

Перше додаток з розширеними можливостями. У нього глючний інтерфейс, він умовно безкоштовний.

У нього широкий список можливостей:

 • автосполучення, яке надсилається після підписки
 • ланцюжок листів
 • кнопка відписки
 • окрема сторінка на лист підписки
 • віджет повідомлень в групу
 • підстановки по іменах, прізвищах, містах і багато іншого (платно)
Дозволяє налаштовувати форму підписки

Гамаюн перший, хто зробив окремий додаток для розсилок, і завдяки цьому він набрав хорошу аудиторію.

Gandy Mail

Позиціонують себе, як сервіс розсилки ненасильницьких повідомлень. Мабуть, через те, що впровадили кнопку відписки в кожен вбудований шаблон.

Шаблони повідомлень - особлива перевага в порівнянні з іншими розсильників. Після реєстрації у вас вже готові повідомлення, які можна відправити передплатникам. Веде це до спрощення роботи СММщіка, або до пошили в дурні всіх СММщіков, вирішувати вам.

Відрізняється від більшості сервісів зеленими кнопками

У сервісу приємний інтерфейс управління, більш інтуїтивний ніж Гамаюн і Happy Santa.

Платний, розроблений СММщікамі для СММщіков. З паблік видно, що додаток постійно оновлюється, а ще творці запустили навчальний курс по розсилок.

Senler

Самий технологічний і розвивається сервіс розсилок, з відмінною техподдержкой. Допомогли з моїми проблемами о третій годині ночі, а коли я попросив впровадити свої шаблони повідомлень, за 4 години зробили додаткову кнопку.

Перерахувати всі можливості сервісу буде важко, тому перерахуємо основні:

 • Унікальний дизайн обкладинки до підписних листів - можна прикріпити відео або свою картинку, щоб прикрасити форму підписки.
 • Змінний текст кнопок підписки і відписки.
 • Класна статистика, детально показує хто на що клікнув, і що прочитав.
 • Розсилку можна відправити тільки певного сегменту за віком, статтю, місту, прочитання або непрочитані якогось листа і ще масу інших параметрів.
 • Підписка по ключовим словом, ви можете попросити вашу цільову аудиторію написати вам в приватні повідомлення групи якесь ключове слово і вони автоматично потраплять в список передплатників.
 • Вміє визначати адресата по підлозі і давати різні тексти цих груп, наприклад: «ось ти сидиш така, кава п'єш» і «ось ти сидиш такий, кава п'єш».
Бомбічний форма підписки

Senler отримала і наше визнання: ми в SMMplanner користуємося ним для організації своїх розсилок. Подивитися, хто ще шле розсилки через Senler можна в їх відкритому каталозі спільнот .

У SMMplanner є кілька ланцюжків, які приходять передплатникамУ SMMplanner є кілька ланцюжків, які приходять передплатникам

Давайте окремо подивимося на статистику передплатників і повідомлень. Тут можна стежити за динамікою підписки, відписки, кліків і реєстрацій по UTM-мітках (на 14.1.18 статистика відписки в «ремонті»).

За динамікою підписок можна зрозуміти, як працювати з підпискою на розсилкуЗа динамікою підписок можна зрозуміти, як працювати з підпискою на розсилку

Рекомендуємо заглянути в відеозапису Senler - там зібрані всі навчальні відео по управлінню розсильників, дуже корисно.

Ібрагім вибрав Senler, але це не означає, що ви повинні вчинити так само. Вивчіть сервіси, перевірте як працює їх техпідтримка, порівняйте їх можливості. Якщо вирішите спробувати Senler, реєструйтеся по спеціальному посиланню , Тоді ви отримаєте подарунок від SMMplanner - 500 рублів на рахунок. Цього вистачить на три місяці роботи з базою до 1500 адресатів.

Неважливо, який розсильників ви виберете, з будь-якого з них можна завантажити зібрану базу, а потім завантажити її в інший сервіс розсилки. Операція досить проста, але якщо виникнуть складності, зверніться до техподдержке.

Збираємо першу базу адресатів

Розберемо все способи збору бази адресатів, якими можна користуватися і вам, і Ібрагіму. Правила ВКонтакте забороняють розсилати повідомлення користувачам без їх згоди, але якщо користувач сам писав вам у приватні повідомлення, це рівносильно згодою на повідомлення від спільноти.

Перше, що потрібно зробити - включити відображення додатки. Швидше за все, тільки сам факт наявності програми не набере багато підписок, але зайвим не буде.

В одну групу в «ВКонтакте» можна підключити до трьох додатків, якщо ви вже забили три слота потрібними вам додатками, але не використали розсилки, то ви зможете використовувати Senler, не підключаючи його до групи. Він буде розсилати повідомлення по зібраної вами базі, але не зможе підписувати нових користувачів, відписувати і моніторити групу на наявність ключових слів через можливостей API ВКонтакте.

Кнопка «підписки» може називатися не тільки «Підписка», поекспериментуйте з назвами, запропонуйте оффер, наприклад «Отримати 10% знижки»Кнопка «підписки» може називатися не тільки «Підписка», поекспериментуйте з назвами, запропонуйте оффер, наприклад «Отримати 10% знижки».Увімкніть правильну видимість додатки

Зробіть окрему публікацію із закликом до підписці в розсилку. А краще навіть серію таких публікацій, щоб люди пам'ятали, що у вас є розсилка. У розсилці краще давати окремий контент, якого немає в групі. В цьому випадку передплатники розуміють, навіщо їм підписуватися.

Пам'ятайте, що на розсилку підписуються не тому, що можуть, а тому що бажають отримати якусь користь. Звичайні користувачі ВКонтакте не розуміють, що якщо вони підпишуться на групу, це не означає, що вони побачать контент групи, тому публікації в стилі «Підпишись на нас, щоб отримувати новини групи» не спрацюють. Якщо Ібрагім обіцяє в розсилці допомагати свідомо обирати продукти для фітнесу, а замість цього буде надсилати промо-матеріали, від нього одпишуть.

Якщо це доречно, закріпіть цей пост в співтоваристві

Почніть роздавати безкоштовний, але корисний контент в обмін на підписку. У емейл-маркетингу це називається «лід-магнітом», але якщо ви не хочете зганьбитися перед маркетологами, скажіть «біла книга» або white papper. Біла книга - так називається високоякісний контент, яку дуже хочеться отримати вашої цільової аудиторії. Для його отримання потрібно підписатися на розсилку.

При цьому це зовсім необов'язково повинна бути книга. Це може бути добірка ресурсів, наприклад, Ібрагім може поділитися своїми конспектами з фітнесу, чи промокодом на айхерб , Де можна закупити БАДи та вітаміни для спорту. Це можуть бути чек-листи, специфікації, шаблони і багато іншого. Для кожного сегмента цільової аудиторії можна придумати кілька білих книг.

Встановіть віджет підписки на розсилку. Віджет - окремий блок для додатка, створений на сторінці групи. Він великий і помітний. Разом з віджетом «Конструктор додатків» його можна зробити більш унікальним.

Віджет підписки, який обіцяє знижку, зроблений за допомогою програми «Віджет в співтоваристві»Віджет підписки, який обіцяє знижку, зроблений за допомогою програми «Віджет в співтоваристві»

Подумайте, як можна закликати цільову аудиторію що-небудь вам написати. У SMMplanner варто тест, при проходженні якого приходить повідомлення, в якому запрошують в розсилку.

Останній спосіб - парсинг. Використовуйте його акуратно. Теоретично ви можете зібрати всіх тих, хто писав вам у групу в одну базу і зробити розсилку. Це легально, тому що в повідомлення спільноти першими пишуть користувачі ВКонтакте, а не група. Але несподівана розсилка може розлютити одержувачів. Зловживаючи цим можна втратити функцію відправки повідомлень. Щоб зібрати всіх, хто писав вам у групу, встановіть розширення для Google Chrome «Хто писав в співтовариство» і прогрузити всі повідомлення спільноти.

перша розсилка

У Ібрагіма є цілі, він розібрався в правилах розсилок, налаштував Senler, і вирішив запустити перше повідомлення.

Перше, що вирішив відправити Ібрагім - запрошення до участі в конкурсі репоста. Але база в 90 чоловік, йому здалася маленькою, тому Ібрагім Спарс всіх, хто коли-небудь писав в «Діалоги». Вийшло 310 чоловік. Зібраних учасників він додав до списку розсилки.

Якщо зібрати всіх учасників групи і зробити на них розсилку, то велика частина повідомлень не відправиться.Потрібно відправляти тільки тим, хто писав в повідомлення групи.

Після цього Ібрагім мав написати лист, і запросити передплатників брати участь в конкурсі репоста. Для того щоб не було ніяких проблем, в першому листі Ібрагім додав підпис:

«% Username%, ви отримали цей лист, тому що колись писали нам в личку. Якщо ви не хочете отримувати наші листи, виходить відмовитись% unsubscribe% ».

% Username% - спеціальний код, який попередить сервіс, що замість цього коду треба підставити ім'я адресата, а замість% unsubscribe% підставить посилання відписки від розсилки.

Автоматичне лист, яке приходить відразу ж після оформлення підпискиАвтоматичне лист, яке приходить відразу ж після оформлення підписки

Після того як кнопка «Зберегти» і «Активувати» натиснута, залишається дочекатися, поки повідомлення не підуть по всій базі. Після цього потрібно буде чекати і аналізувати отримані результати.

Аналіз результатів

Найважливіший етап в розсилці - підрахунок результатів. Ібрагім відправив 400 повідомлень. Через добу кількість відкритих повідомлення склало 360, було зроблено 100 кліків по посиланню в групі, і ще 60 репоста. Завдяки цьому охоплення конкурсу значно зріс. Не погано.

Senler вважає майже все, що можна підрахуватиSenler вважає майже все, що можна підрахувати

Зараз наше завдання - зрозуміти принцип підрахунку. Перше повідомлення на маленьку базу завжди викликатиме більше реакцій, кліків і продажів. Тут позначається ефект новизни: чим база більше, тим нижче ефект.

Ібрагім заплатив 150 рублів за сервіс розсилки, і протягом місяця може відправляти по 1500 повідомлень в день.

 • 400 повідомлень відправлено
 • 360 відкрило
 • 100 клікнув
 • 60 репоста + нові репости від друзів нових репостеров

Ібрагіма це влаштовує. Він розуміє, що розсилки в його сфері працюють і можуть приносити користь. Тепер він планує відправити «контентне» лист, в якому розповість, на що звернути увагу при підготовці до дієти.

Йому залишиться вивчити тонкощі сервісу розсилок, щоб розуміти коли і в яких випадках має сенс відправляти певні листи.

Наприклад, можна відправляти повідомлення тільки тим, хто перейшов по посиланню в минулому повідомленні. Якщо людина вчора купив у вас якийсь продукт, то ймовірність того, що сьогодні він купить вас інший, набагато вище.

Налаштування цільової розсилкиНалаштування цільової розсилки

Подальші дії

Розсилка дала відмінні результати. Що далі?

Плануємо подальші дії, виділяємо час і ресурси на їх виконання, щоб розсилка не вмерла ще до старту.

Розсилки - досить простий інструмент, але щоб інструмент був гострий і працездатний, їм треба постійно займатися. Можна робити це самостійно, можна делегувати співробітнику або найняти спеціально навченого СММщіка. Визначаємося з тим, хто саме буде займатися розсилками.

Створюємо контент-план повідомлень, які повинні приходити передплатникам після підписки. І плануємо ті листи, які ми будемо відправляти вручну «всім».

Фрагмент ланцюжка розсилки для марафону Історій від SMMplanner

Підсумуємо

Розсилки від імені спільнот у ВКонтакте - потужний інструмент для просування своїх продуктів і послуг. Але розсилки - не панацея. Просто так люди підписуватися не будуть, а якщо дратувати їх частими повідомленнями, можна отримати бан спільноти.

Як і всякий інструмент, розсилки вимагають до себе уваги і турботи. Розсилками треба займатися також серйозно, як і контентом і рекламою груп.

Повідомлення від спільнот нагадують канали в Телеграма. Підписався і завжди бачиш коли надсилають повідомлення. Разом з тим вони можуть жахливо дратувати. Найгірше, що може статися - НЕ відписка, а відкриття ваших повідомлень, тільки для того, щоб скинути цифру непрочитаних повідомлень. Гірше бана, чесне слово!

Без статистики та аналітики немає справжніх розсилок. Вважайте!

Увійдіть в SMMplanner і заплануйте пости у Вконтакте

Як самому зробити розсилку у ВКонтакте

Добрий день. Сьогодні візьмемося за складну тему: «Як пересічному підприємцю запустити розсилки від імені спільнот у ВКонтакте і отримувати від цього користь».

Розсилки від імені спільнот - легальний і цілком офіційний спосіб слати користувачам переглянути приватні повідомлення. При цьому адресати необов'язково повинні бути передплатниками спільноти.

У нашій статті ми запустимо розсилку за допомогою Ібрагіма. Пам'ятаєте його? Він з Липецька, займається ЗСЖ-бізнесом, продає рожевих хом'ячків і керує фітнес-клубом.

Дві статті для знайомства з Ібрагімом:

Як продавати свій продукт в соціальних мережах
Як знайти концентрат цільової аудиторії

вступні

У Ібрагіма є кілька паблік у ВКонтакте. Раніше Ібрагім все робив через паблік: продавав хом'ячків, інформував про доставку, надсилав чеки і брав відгуки. Всі роботи велися вручну.

Коли Ібрагім дізнався про нову можливість, він підключив до паблік додаток розсилок від Хеппі Санти. Зробив пост в паблік із запрошенням в розсилку, з пропозицією розсилати «Знижки та акції». За місяць на розсилку підписалося 90 осіб - 90 контактів. Тепер Ібрагім хоче використовувати цю базу і розсилати по ній повідомлення.

Уявімо, що після того як Ібрагім зібрав базу передплатників, він звернувся за консультацією до якого-небудь СММщіку, і тому зміг правильно підготуватися до розсилки. Вам за консультацією звертатися не обов'язково, адже є ця стаття.

Для старту успішної розсилки Ібрагіму потрібно:

 • Визначитися із завданнями розсилок - навіщо це треба йому, навіщо це треба передплатникам?
 • Вибрати платформу для розсилок - можна розсилати вручну, але навіщо?
 • Зібрати базу для розсилки - 90 осіб вже є, але на них багато не заробити, потрібно збільшувати обсяги.
 • Надіслати перший лист - пишемо перший лист і розсилаємо.
 • Проаналізувати свої дії - дивимося і вивчаємо цифри, що вони нам дали?
 • Запланувати подальші дії: створити систематичну розсилку, створити білу книгу і роздавати її за підписку, створити ланцюжок тригерних листів.

цілі розсилок

Про цілі не говорить тільки ледачий. Ми не такі, тому нагадаємо, що кращих результатів можна досягти, коли розумієш, чого хочеш досягти.

Ібрагім визначив дві глобальні цілі для своєї розсилки:

 • прямі продажі - повідомлення винні гроші;
 • формування лояльності - повинно з'являтися більше позитивних відгуків про те, який хороший Ібрагім, які круті хом'ячки, і який класний фітнес-зал.

Головна принадність розсилок - їх охоплення. Ви надсилаєте повідомлення в личку. Якщо вони очікують від вас отримати повідомлення, вони його відкриють і прочитають. Тому ви можете вибрати такі цілі, як: брендинг, утримання клієнтів, збільшення життєвого циклу клієнта, збільшення частотності покупок, збільшення середнього чека, збільшення залученості в контент, реактивації старих клієнтів, генерація трафіку.

Ібрагім підписувався на кілька розсилок, щоб подивитися як роблять інші. І зауважив, що деякі розсилки, вони читає і не пропускає повідомлення. А інші повідомлення він відкриває, скидає лічильник непрочитаних повідомлень і закриває не читаючи.

Ібрагім вирішив, що для реального прочитання повідомлень потрібно:

 • НЕ дратувати частими повідомленнями;
 • не надсилати тільки той контент, який висить в групі;
 • надсилати тільки хороший і корисний контент;
 • писати про людей і адресатів.

Ібрагім не хоче «просто продавати», тим більше СММщік сказав йому, що потрібно добре знати своїх клієнтів, вирішувати їхні потреби і давати користь. Ібрагім розуміє, навіщо і як він буде використовувати розсилку, навіть представляє навіщо адресатам читати його повідомлення - цього поки достатньо.

Платформа для розсилок

Розсилати листи вручну - не варіант для розумних і освічених читачів SMMplanner, тому ми розберемо кілька сервісів, які зроблять все за нас.

Happy Santa

«Стандартне» і безкоштовний додаток від партнерів ВКонтате. На цьому гідності додатки закінчуються.

Додаток вміє:

 • збирати людей в підписку
 • вивантажувати базу в ID
 • відправляти повідомлення з вкладеннями за таймером
 • створювати кілька підписних листів
Можна створювати окремі листи розсилок і задавати їм різні імена

Додаток «Розсилання від Happy Santa» можна підключити в настройках групи. Знайдіть вкладку додатки, потім «Розсилання» і підключіть до себе в групу.

Але ми рекомендуємо кожній із трьох розсильників, представлених нижче. Вони вміють робити ланцюжка листів, які після підписки будуть відправлятися адресатам автоматично, вміють поводитися по імені, давати кнопку відписки і багато іншого.

Гамаюн

Перше додаток з розширеними можливостями. У нього глючний інтерфейс, він умовно безкоштовний.

У нього широкий список можливостей:

 • автосполучення, яке надсилається після підписки
 • ланцюжок листів
 • кнопка відписки
 • окрема сторінка на лист підписки
 • віджет повідомлень в групу
 • підстановки по іменах, прізвищах, містах і багато іншого (платно)
Дозволяє налаштовувати форму підписки

Гамаюн перший, хто зробив окремий додаток для розсилок, і завдяки цьому він набрав хорошу аудиторію.

Gandy Mail

Позиціонують себе, як сервіс розсилки ненасильницьких повідомлень. Мабуть, через те, що впровадили кнопку відписки в кожен вбудований шаблон.

Шаблони повідомлень - особлива перевага в порівнянні з іншими розсильників. Після реєстрації у вас вже готові повідомлення, які можна відправити передплатникам. Веде це до спрощення роботи СММщіка, або до пошили в дурні всіх СММщіков, вирішувати вам.

Відрізняється від більшості сервісів зеленими кнопками

У сервісу приємний інтерфейс управління, більш інтуїтивний ніж Гамаюн і Happy Santa.

Платний, розроблений СММщікамі для СММщіков. З паблік видно, що додаток постійно оновлюється, а ще творці запустили навчальний курс по розсилок.

Senler

Самий технологічний і розвивається сервіс розсилок, з відмінною техподдержкой. Допомогли з моїми проблемами о третій годині ночі, а коли я попросив впровадити свої шаблони повідомлень, за 4 години зробили додаткову кнопку.

Перерахувати всі можливості сервісу буде важко, тому перерахуємо основні:

 • Унікальний дизайн обкладинки до підписних листів - можна прикріпити відео або свою картинку, щоб прикрасити форму підписки.
 • Змінний текст кнопок підписки і відписки.
 • Класна статистика, детально показує хто на що клікнув, і що прочитав.
 • Розсилку можна відправити тільки певного сегменту за віком, статтю, місту, прочитання або непрочитані якогось листа і ще масу інших параметрів.
 • Підписка по ключовим словом, ви можете попросити вашу цільову аудиторію написати вам в приватні повідомлення групи якесь ключове слово і вони автоматично потраплять в список передплатників.
 • Вміє визначати адресата по підлозі і давати різні тексти цих груп, наприклад: «ось ти сидиш така, кава п'єш» і «ось ти сидиш такий, кава п'єш».
Бомбічний форма підписки

Senler отримала і наше визнання: ми в SMMplanner користуємося ним для організації своїх розсилок. Подивитися, хто ще шле розсилки через Senler можна в їх відкритому каталозі спільнот .

У SMMplanner є кілька ланцюжків, які приходять передплатникамУ SMMplanner є кілька ланцюжків, які приходять передплатникам

Давайте окремо подивимося на статистику передплатників і повідомлень. Тут можна стежити за динамікою підписки, відписки, кліків і реєстрацій по UTM-мітках (на 14.1.18 статистика відписки в «ремонті»).

За динамікою підписок можна зрозуміти, як працювати з підпискою на розсилкуЗа динамікою підписок можна зрозуміти, як працювати з підпискою на розсилку

Рекомендуємо заглянути в відеозапису Senler - там зібрані всі навчальні відео по управлінню розсильників, дуже корисно.

Ібрагім вибрав Senler, але це не означає, що ви повинні вчинити так само. Вивчіть сервіси, перевірте як працює їх техпідтримка, порівняйте їх можливості. Якщо вирішите спробувати Senler, реєструйтеся по спеціальному посиланню , Тоді ви отримаєте подарунок від SMMplanner - 500 рублів на рахунок. Цього вистачить на три місяці роботи з базою до 1500 адресатів.

Неважливо, який розсильників ви виберете, з будь-якого з них можна завантажити зібрану базу, а потім завантажити її в інший сервіс розсилки. Операція досить проста, але якщо виникнуть складності, зверніться до техподдержке.

Збираємо першу базу адресатів

Розберемо все способи збору бази адресатів, якими можна користуватися і вам, і Ібрагіму. Правила ВКонтакте забороняють розсилати повідомлення користувачам без їх згоди, але якщо користувач сам писав вам у приватні повідомлення, це рівносильно згодою на повідомлення від спільноти.

Перше, що потрібно зробити - включити відображення додатки. Швидше за все, тільки сам факт наявності програми не набере багато підписок, але зайвим не буде.

В одну групу в «ВКонтакте» можна підключити до трьох додатків, якщо ви вже забили три слота потрібними вам додатками, але не використали розсилки, то ви зможете використовувати Senler, не підключаючи його до групи. Він буде розсилати повідомлення по зібраної вами базі, але не зможе підписувати нових користувачів, відписувати і моніторити групу на наявність ключових слів через можливостей API ВКонтакте.

Кнопка «підписки» може називатися не тільки «Підписка», поекспериментуйте з назвами, запропонуйте оффер, наприклад «Отримати 10% знижки»Кнопка «підписки» може називатися не тільки «Підписка», поекспериментуйте з назвами, запропонуйте оффер, наприклад «Отримати 10% знижки».Увімкніть правильну видимість додатки

Зробіть окрему публікацію із закликом до підписці в розсилку. А краще навіть серію таких публікацій, щоб люди пам'ятали, що у вас є розсилка. У розсилці краще давати окремий контент, якого немає в групі. В цьому випадку передплатники розуміють, навіщо їм підписуватися.

Пам'ятайте, що на розсилку підписуються не тому, що можуть, а тому що бажають отримати якусь користь. Звичайні користувачі ВКонтакте не розуміють, що якщо вони підпишуться на групу, це не означає, що вони побачать контент групи, тому публікації в стилі «Підпишись на нас, щоб отримувати новини групи» не спрацюють. Якщо Ібрагім обіцяє в розсилці допомагати свідомо обирати продукти для фітнесу, а замість цього буде надсилати промо-матеріали, від нього одпишуть.

Якщо це доречно, закріпіть цей пост в співтоваристві

Почніть роздавати безкоштовний, але корисний контент в обмін на підписку. У емейл-маркетингу це називається «лід-магнітом», але якщо ви не хочете зганьбитися перед маркетологами, скажіть «біла книга» або white papper. Біла книга - так називається високоякісний контент, яку дуже хочеться отримати вашої цільової аудиторії. Для його отримання потрібно підписатися на розсилку.

При цьому це зовсім необов'язково повинна бути книга. Це може бути добірка ресурсів, наприклад, Ібрагім може поділитися своїми конспектами з фітнесу, чи промокодом на айхерб , Де можна закупити БАДи та вітаміни для спорту. Це можуть бути чек-листи, специфікації, шаблони і багато іншого. Для кожного сегмента цільової аудиторії можна придумати кілька білих книг.

Встановіть віджет підписки на розсилку. Віджет - окремий блок для додатка, створений на сторінці групи. Він великий і помітний. Разом з віджетом «Конструктор додатків» його можна зробити більш унікальним.

Віджет підписки, який обіцяє знижку, зроблений за допомогою програми «Віджет в співтоваристві»Віджет підписки, який обіцяє знижку, зроблений за допомогою програми «Віджет в співтоваристві»

Подумайте, як можна закликати цільову аудиторію що-небудь вам написати. У SMMplanner варто тест, при проходженні якого приходить повідомлення, в якому запрошують в розсилку.

Останній спосіб - парсинг. Використовуйте його акуратно. Теоретично ви можете зібрати всіх тих, хто писав вам у групу в одну базу і зробити розсилку. Це легально, тому що в повідомлення спільноти першими пишуть користувачі ВКонтакте, а не група. Але несподівана розсилка може розлютити одержувачів. Зловживаючи цим можна втратити функцію відправки повідомлень. Щоб зібрати всіх, хто писав вам у групу, встановіть розширення для Google Chrome «Хто писав в співтовариство» і прогрузити всі повідомлення спільноти.

перша розсилка

У Ібрагіма є цілі, він розібрався в правилах розсилок, налаштував Senler, і вирішив запустити перше повідомлення.

Перше, що вирішив відправити Ібрагім - запрошення до участі в конкурсі репоста. Але база в 90 чоловік, йому здалася маленькою, тому Ібрагім Спарс всіх, хто коли-небудь писав в «Діалоги». Вийшло 310 чоловік. Зібраних учасників він додав до списку розсилки.

Якщо зібрати всіх учасників групи і зробити на них розсилку, то велика частина повідомлень не відправиться.Потрібно відправляти тільки тим, хто писав в повідомлення групи.

Після цього Ібрагім мав написати лист, і запросити передплатників брати участь в конкурсі репоста. Для того щоб не було ніяких проблем, в першому листі Ібрагім додав підпис:

«% Username%, ви отримали цей лист, тому що колись писали нам в личку. Якщо ви не хочете отримувати наші листи, виходить відмовитись% unsubscribe% ».

% Username% - спеціальний код, який попередить сервіс, що замість цього коду треба підставити ім'я адресата, а замість% unsubscribe% підставить посилання відписки від розсилки.

Автоматичне лист, яке приходить відразу ж після оформлення підпискиАвтоматичне лист, яке приходить відразу ж після оформлення підписки

Після того як кнопка «Зберегти» і «Активувати» натиснута, залишається дочекатися, поки повідомлення не підуть по всій базі. Після цього потрібно буде чекати і аналізувати отримані результати.

Аналіз результатів

Найважливіший етап в розсилці - підрахунок результатів. Ібрагім відправив 400 повідомлень. Через добу кількість відкритих повідомлення склало 360, було зроблено 100 кліків по посиланню в групі, і ще 60 репоста. Завдяки цьому охоплення конкурсу значно зріс. Не погано.

Senler вважає майже все, що можна підрахуватиSenler вважає майже все, що можна підрахувати

Зараз наше завдання - зрозуміти принцип підрахунку. Перше повідомлення на маленьку базу завжди викликатиме більше реакцій, кліків і продажів. Тут позначається ефект новизни: чим база більше, тим нижче ефект.

Ібрагім заплатив 150 рублів за сервіс розсилки, і протягом місяця може відправляти по 1500 повідомлень в день.

 • 400 повідомлень відправлено
 • 360 відкрило
 • 100 клікнув
 • 60 репоста + нові репости від друзів нових репостеров

Ібрагіма це влаштовує. Він розуміє, що розсилки в його сфері працюють і можуть приносити користь. Тепер він планує відправити «контентне» лист, в якому розповість, на що звернути увагу при підготовці до дієти.

Йому залишиться вивчити тонкощі сервісу розсилок, щоб розуміти коли і в яких випадках має сенс відправляти певні листи.

Наприклад, можна відправляти повідомлення тільки тим, хто перейшов по посиланню в минулому повідомленні. Якщо людина вчора купив у вас якийсь продукт, то ймовірність того, що сьогодні він купить вас інший, набагато вище.

Налаштування цільової розсилкиНалаштування цільової розсилки

Подальші дії

Розсилка дала відмінні результати. Що далі?

Плануємо подальші дії, виділяємо час і ресурси на їх виконання, щоб розсилка не вмерла ще до старту.

Розсилки - досить простий інструмент, але щоб інструмент був гострий і працездатний, їм треба постійно займатися. Можна робити це самостійно, можна делегувати співробітнику або найняти спеціально навченого СММщіка. Визначаємося з тим, хто саме буде займатися розсилками.

Створюємо контент-план повідомлень, які повинні приходити передплатникам після підписки. І плануємо ті листи, які ми будемо відправляти вручну «всім».

Фрагмент ланцюжка розсилки для марафону Історій від SMMplanner

Підсумуємо

Розсилки від імені спільнот у ВКонтакте - потужний інструмент для просування своїх продуктів і послуг. Але розсилки - не панацея. Просто так люди підписуватися не будуть, а якщо дратувати їх частими повідомленнями, можна отримати бан спільноти.

Як і всякий інструмент, розсилки вимагають до себе уваги і турботи. Розсилками треба займатися також серйозно, як і контентом і рекламою груп.

Повідомлення від спільнот нагадують канали в Телеграма. Підписався і завжди бачиш коли надсилають повідомлення. Разом з тим вони можуть жахливо дратувати. Найгірше, що може статися - НЕ відписка, а відкриття ваших повідомлень, тільки для того, щоб скинути цифру непрочитаних повідомлень. Гірше бана, чесне слово!

Без статистики та аналітики немає справжніх розсилок. Вважайте!

Увійдіть в SMMplanner і заплануйте пости у Вконтакте

Як самому зробити розсилку у ВКонтакте

Добрий день. Сьогодні візьмемося за складну тему: «Як пересічному підприємцю запустити розсилки від імені спільнот у ВКонтакте і отримувати від цього користь».

Розсилки від імені спільнот - легальний і цілком офіційний спосіб слати користувачам переглянути приватні повідомлення. При цьому адресати необов'язково повинні бути передплатниками спільноти.

У нашій статті ми запустимо розсилку за допомогою Ібрагіма. Пам'ятаєте його? Він з Липецька, займається ЗСЖ-бізнесом, продає рожевих хом'ячків і керує фітнес-клубом.

Дві статті для знайомства з Ібрагімом:

Як продавати свій продукт в соціальних мережах
Як знайти концентрат цільової аудиторії

вступні

У Ібрагіма є кілька паблік у ВКонтакте. Раніше Ібрагім все робив через паблік: продавав хом'ячків, інформував про доставку, надсилав чеки і брав відгуки. Всі роботи велися вручну.

Коли Ібрагім дізнався про нову можливість, він підключив до паблік додаток розсилок від Хеппі Санти. Зробив пост в паблік із запрошенням в розсилку, з пропозицією розсилати «Знижки та акції». За місяць на розсилку підписалося 90 осіб - 90 контактів. Тепер Ібрагім хоче використовувати цю базу і розсилати по ній повідомлення.

Уявімо, що після того як Ібрагім зібрав базу передплатників, він звернувся за консультацією до якого-небудь СММщіку, і тому зміг правильно підготуватися до розсилки. Вам за консультацією звертатися не обов'язково, адже є ця стаття.

Для старту успішної розсилки Ібрагіму потрібно:

 • Визначитися із завданнями розсилок - навіщо це треба йому, навіщо це треба передплатникам?
 • Вибрати платформу для розсилок - можна розсилати вручну, але навіщо?
 • Зібрати базу для розсилки - 90 осіб вже є, але на них багато не заробити, потрібно збільшувати обсяги.
 • Надіслати перший лист - пишемо перший лист і розсилаємо.
 • Проаналізувати свої дії - дивимося і вивчаємо цифри, що вони нам дали?
 • Запланувати подальші дії: створити систематичну розсилку, створити білу книгу і роздавати її за підписку, створити ланцюжок тригерних листів.

цілі розсилок

Про цілі не говорить тільки ледачий. Ми не такі, тому нагадаємо, що кращих результатів можна досягти, коли розумієш, чого хочеш досягти.

Ібрагім визначив дві глобальні цілі для своєї розсилки:

 • прямі продажі - повідомлення винні гроші;
 • формування лояльності - повинно з'являтися більше позитивних відгуків про те, який хороший Ібрагім, які круті хом'ячки, і який класний фітнес-зал.

Головна принадність розсилок - їх охоплення. Ви надсилаєте повідомлення в личку. Якщо вони очікують від вас отримати повідомлення, вони його відкриють і прочитають. Тому ви можете вибрати такі цілі, як: брендинг, утримання клієнтів, збільшення життєвого циклу клієнта, збільшення частотності покупок, збільшення середнього чека, збільшення залученості в контент, реактивації старих клієнтів, генерація трафіку.

Ібрагім підписувався на кілька розсилок, щоб подивитися як роблять інші. І зауважив, що деякі розсилки, вони читає і не пропускає повідомлення. А інші повідомлення він відкриває, скидає лічильник непрочитаних повідомлень і закриває не читаючи.

Ібрагім вирішив, що для реального прочитання повідомлень потрібно:

 • НЕ дратувати частими повідомленнями;
 • не надсилати тільки той контент, який висить в групі;
 • надсилати тільки хороший і корисний контент;
 • писати про людей і адресатів.

Ібрагім не хоче «просто продавати», тим більше СММщік сказав йому, що потрібно добре знати своїх клієнтів, вирішувати їхні потреби і давати користь. Ібрагім розуміє, навіщо і як він буде використовувати розсилку, навіть представляє навіщо адресатам читати його повідомлення - цього поки достатньо.

Платформа для розсилок

Розсилати листи вручну - не варіант для розумних і освічених читачів SMMplanner, тому ми розберемо кілька сервісів, які зроблять все за нас.

Happy Santa

«Стандартне» і безкоштовний додаток від партнерів ВКонтате. На цьому гідності додатки закінчуються.

Додаток вміє:

 • збирати людей в підписку
 • вивантажувати базу в ID
 • відправляти повідомлення з вкладеннями за таймером
 • створювати кілька підписних листів
Можна створювати окремі листи розсилок і задавати їм різні імена

Додаток «Розсилання від Happy Santa» можна підключити в настройках групи. Знайдіть вкладку додатки, потім «Розсилання» і підключіть до себе в групу.

Але ми рекомендуємо кожній із трьох розсильників, представлених нижче. Вони вміють робити ланцюжка листів, які після підписки будуть відправлятися адресатам автоматично, вміють поводитися по імені, давати кнопку відписки і багато іншого.

Гамаюн

Перше додаток з розширеними можливостями. У нього глючний інтерфейс, він умовно безкоштовний.

У нього широкий список можливостей:

 • автосполучення, яке надсилається після підписки
 • ланцюжок листів
 • кнопка відписки
 • окрема сторінка на лист підписки
 • віджет повідомлень в групу
 • підстановки по іменах, прізвищах, містах і багато іншого (платно)
Дозволяє налаштовувати форму підписки

Гамаюн перший, хто зробив окремий додаток для розсилок, і завдяки цьому він набрав хорошу аудиторію.

Gandy Mail

Позиціонують себе, як сервіс розсилки ненасильницьких повідомлень. Мабуть, через те, що впровадили кнопку відписки в кожен вбудований шаблон.

Шаблони повідомлень - особлива перевага в порівнянні з іншими розсильників. Після реєстрації у вас вже готові повідомлення, які можна відправити передплатникам. Веде це до спрощення роботи СММщіка, або до пошили в дурні всіх СММщіков, вирішувати вам.

Відрізняється від більшості сервісів зеленими кнопками

У сервісу приємний інтерфейс управління, більш інтуїтивний ніж Гамаюн і Happy Santa.

Платний, розроблений СММщікамі для СММщіков. З паблік видно, що додаток постійно оновлюється, а ще творці запустили навчальний курс по розсилок.

Senler

Самий технологічний і розвивається сервіс розсилок, з відмінною техподдержкой. Допомогли з моїми проблемами о третій годині ночі, а коли я попросив впровадити свої шаблони повідомлень, за 4 години зробили додаткову кнопку.

Перерахувати всі можливості сервісу буде важко, тому перерахуємо основні:

 • Унікальний дизайн обкладинки до підписних листів - можна прикріпити відео або свою картинку, щоб прикрасити форму підписки.
 • Змінний текст кнопок підписки і відписки.
 • Класна статистика, детально показує хто на що клікнув, і що прочитав.
 • Розсилку можна відправити тільки певного сегменту за віком, статтю, місту, прочитання або непрочитані якогось листа і ще масу інших параметрів.
 • Підписка по ключовим словом, ви можете попросити вашу цільову аудиторію написати вам в приватні повідомлення групи якесь ключове слово і вони автоматично потраплять в список передплатників.
 • Вміє визначати адресата по підлозі і давати різні тексти цих груп, наприклад: «ось ти сидиш така, кава п'єш» і «ось ти сидиш такий, кава п'єш».
Бомбічний форма підписки

Senler отримала і наше визнання: ми в SMMplanner користуємося ним для організації своїх розсилок. Подивитися, хто ще шле розсилки через Senler можна в їх відкритому каталозі спільнот .

У SMMplanner є кілька ланцюжків, які приходять передплатникамУ SMMplanner є кілька ланцюжків, які приходять передплатникам

Давайте окремо подивимося на статистику передплатників і повідомлень. Тут можна стежити за динамікою підписки, відписки, кліків і реєстрацій по UTM-мітках (на 14.1.18 статистика відписки в «ремонті»).

За динамікою підписок можна зрозуміти, як працювати з підпискою на розсилкуЗа динамікою підписок можна зрозуміти, як працювати з підпискою на розсилку

Рекомендуємо заглянути в відеозапису Senler - там зібрані всі навчальні відео по управлінню розсильників, дуже корисно.

Ібрагім вибрав Senler, але це не означає, що ви повинні вчинити так само. Вивчіть сервіси, перевірте як працює їх техпідтримка, порівняйте їх можливості. Якщо вирішите спробувати Senler, реєструйтеся по спеціальному посиланню , Тоді ви отримаєте подарунок від SMMplanner - 500 рублів на рахунок. Цього вистачить на три місяці роботи з базою до 1500 адресатів.

Неважливо, який розсильників ви виберете, з будь-якого з них можна завантажити зібрану базу, а потім завантажити її в інший сервіс розсилки. Операція досить проста, але якщо виникнуть складності, зверніться до техподдержке.

Збираємо першу базу адресатів

Розберемо все способи збору бази адресатів, якими можна користуватися і вам, і Ібрагіму. Правила ВКонтакте забороняють розсилати повідомлення користувачам без їх згоди, але якщо користувач сам писав вам у приватні повідомлення, це рівносильно згодою на повідомлення від спільноти.

Перше, що потрібно зробити - включити відображення додатки. Швидше за все, тільки сам факт наявності програми не набере багато підписок, але зайвим не буде.

В одну групу в «ВКонтакте» можна підключити до трьох додатків, якщо ви вже забили три слота потрібними вам додатками, але не використали розсилки, то ви зможете використовувати Senler, не підключаючи його до групи. Він буде розсилати повідомлення по зібраної вами базі, але не зможе підписувати нових користувачів, відписувати і моніторити групу на наявність ключових слів через можливостей API ВКонтакте.

Кнопка «підписки» може називатися не тільки «Підписка», поекспериментуйте з назвами, запропонуйте оффер, наприклад «Отримати 10% знижки»Кнопка «підписки» може називатися не тільки «Підписка», поекспериментуйте з назвами, запропонуйте оффер, наприклад «Отримати 10% знижки».Увімкніть правильну видимість додатки

Зробіть окрему публікацію із закликом до підписці в розсилку. А краще навіть серію таких публікацій, щоб люди пам'ятали, що у вас є розсилка. У розсилці краще давати окремий контент, якого немає в групі. В цьому випадку передплатники розуміють, навіщо їм підписуватися.

Пам'ятайте, що на розсилку підписуються не тому, що можуть, а тому що бажають отримати якусь користь. Звичайні користувачі ВКонтакте не розуміють, що якщо вони підпишуться на групу, це не означає, що вони побачать контент групи, тому публікації в стилі «Підпишись на нас, щоб отримувати новини групи» не спрацюють. Якщо Ібрагім обіцяє в розсилці допомагати свідомо обирати продукти для фітнесу, а замість цього буде надсилати промо-матеріали, від нього одпишуть.

Якщо це доречно, закріпіть цей пост в співтоваристві

Почніть роздавати безкоштовний, але корисний контент в обмін на підписку. У емейл-маркетингу це називається «лід-магнітом», але якщо ви не хочете зганьбитися перед маркетологами, скажіть «біла книга» або white papper. Біла книга - так називається високоякісний контент, яку дуже хочеться отримати вашої цільової аудиторії. Для його отримання потрібно підписатися на розсилку.

При цьому це зовсім необов'язково повинна бути книга. Це може бути добірка ресурсів, наприклад, Ібрагім може поділитися своїми конспектами з фітнесу, чи промокодом на айхерб , Де можна закупити БАДи та вітаміни для спорту. Це можуть бути чек-листи, специфікації, шаблони і багато іншого. Для кожного сегмента цільової аудиторії можна придумати кілька білих книг.

Встановіть віджет підписки на розсилку. Віджет - окремий блок для додатка, створений на сторінці групи. Він великий і помітний. Разом з віджетом «Конструктор додатків» його можна зробити більш унікальним.

Віджет підписки, який обіцяє знижку, зроблений за допомогою програми «Віджет в співтоваристві»Віджет підписки, який обіцяє знижку, зроблений за допомогою програми «Віджет в співтоваристві»

Подумайте, як можна закликати цільову аудиторію що-небудь вам написати. У SMMplanner варто тест, при проходженні якого приходить повідомлення, в якому запрошують в розсилку.

Останній спосіб - парсинг. Використовуйте його акуратно. Теоретично ви можете зібрати всіх тих, хто писав вам у групу в одну базу і зробити розсилку. Це легально, тому що в повідомлення спільноти першими пишуть користувачі ВКонтакте, а не група. Але несподівана розсилка може розлютити одержувачів. Зловживаючи цим можна втратити функцію відправки повідомлень. Щоб зібрати всіх, хто писав вам у групу, встановіть розширення для Google Chrome «Хто писав в співтовариство» і прогрузити всі повідомлення спільноти.

перша розсилка

У Ібрагіма є цілі, він розібрався в правилах розсилок, налаштував Senler, і вирішив запустити перше повідомлення.

Перше, що вирішив відправити Ібрагім - запрошення до участі в конкурсі репоста. Але база в 90 чоловік, йому здалася маленькою, тому Ібрагім Спарс всіх, хто коли-небудь писав в «Діалоги». Вийшло 310 чоловік. Зібраних учасників він додав до списку розсилки.

Якщо зібрати всіх учасників групи і зробити на них розсилку, то велика частина повідомлень не відправиться.Потрібно відправляти тільки тим, хто писав в повідомлення групи.

Після цього Ібрагім мав написати лист, і запросити передплатників брати участь в конкурсі репоста. Для того щоб не було ніяких проблем, в першому листі Ібрагім додав підпис:

«% Username%, ви отримали цей лист, тому що колись писали нам в личку. Якщо ви не хочете отримувати наші листи, виходить відмовитись% unsubscribe% ».

% Username% - спеціальний код, який попередить сервіс, що замість цього коду треба підставити ім'я адресата, а замість% unsubscribe% підставить посилання відписки від розсилки.

Автоматичне лист, яке приходить відразу ж після оформлення підпискиАвтоматичне лист, яке приходить відразу ж після оформлення підписки

Після того як кнопка «Зберегти» і «Активувати» натиснута, залишається дочекатися, поки повідомлення не підуть по всій базі. Після цього потрібно буде чекати і аналізувати отримані результати.

Аналіз результатів

Найважливіший етап в розсилці - підрахунок результатів. Ібрагім відправив 400 повідомлень. Через добу кількість відкритих повідомлення склало 360, було зроблено 100 кліків по посиланню в групі, і ще 60 репоста. Завдяки цьому охоплення конкурсу значно зріс. Не погано.

Senler вважає майже все, що можна підрахуватиSenler вважає майже все, що можна підрахувати

Зараз наше завдання - зрозуміти принцип підрахунку. Перше повідомлення на маленьку базу завжди викликатиме більше реакцій, кліків і продажів. Тут позначається ефект новизни: чим база більше, тим нижче ефект.

Ібрагім заплатив 150 рублів за сервіс розсилки, і протягом місяця може відправляти по 1500 повідомлень в день.

 • 400 повідомлень відправлено
 • 360 відкрило
 • 100 клікнув
 • 60 репоста + нові репости від друзів нових репостеров

Ібрагіма це влаштовує. Він розуміє, що розсилки в його сфері працюють і можуть приносити користь. Тепер він планує відправити «контентне» лист, в якому розповість, на що звернути увагу при підготовці до дієти.

Йому залишиться вивчити тонкощі сервісу розсилок, щоб розуміти коли і в яких випадках має сенс відправляти певні листи.

Наприклад, можна відправляти повідомлення тільки тим, хто перейшов по посиланню в минулому повідомленні. Якщо людина вчора купив у вас якийсь продукт, то ймовірність того, що сьогодні він купить вас інший, набагато вище.

Налаштування цільової розсилкиНалаштування цільової розсилки

Подальші дії

Розсилка дала відмінні результати. Що далі?

Плануємо подальші дії, виділяємо час і ресурси на їх виконання, щоб розсилка не вмерла ще до старту.

Розсилки - досить простий інструмент, але щоб інструмент був гострий і працездатний, їм треба постійно займатися. Можна робити це самостійно, можна делегувати співробітнику або найняти спеціально навченого СММщіка. Визначаємося з тим, хто саме буде займатися розсилками.

Створюємо контент-план повідомлень, які повинні приходити передплатникам після підписки. І плануємо ті листи, які ми будемо відправляти вручну «всім».

Фрагмент ланцюжка розсилки для марафону Історій від SMMplanner

Підсумуємо

Розсилки від імені спільнот у ВКонтакте - потужний інструмент для просування своїх продуктів і послуг. Але розсилки - не панацея. Просто так люди підписуватися не будуть, а якщо дратувати їх частими повідомленнями, можна отримати бан спільноти.

Як і всякий інструмент, розсилки вимагають до себе уваги і турботи. Розсилками треба займатися також серйозно, як і контентом і рекламою груп.

Повідомлення від спільнот нагадують канали в Телеграма. Підписався і завжди бачиш коли надсилають повідомлення. Разом з тим вони можуть жахливо дратувати. Найгірше, що може статися - НЕ відписка, а відкриття ваших повідомлень, тільки для того, щоб скинути цифру непрочитаних повідомлень. Гірше бана, чесне слово!

Без статистики та аналітики немає справжніх розсилок. Вважайте!

Увійдіть в SMMplanner і заплануйте пости у Вконтакте Пам'ятаєте його?
Вибрати платформу для розсилок - можна розсилати вручну, але навіщо?
Проаналізувати свої дії - дивимося і вивчаємо цифри, що вони нам дали?
Що далі?
Пам'ятаєте його?
Вибрати платформу для розсилок - можна розсилати вручну, але навіщо?
Проаналізувати свої дії - дивимося і вивчаємо цифри, що вони нам дали?
Що далі?
Пам'ятаєте його?
Вибрати платформу для розсилок - можна розсилати вручну, але навіщо?