Донецкий техникум промышленной автоматики

Як увійти в БІОС (BIOS)?

  1. Як увійти в BIOS?
  2. Що робити в БІОС?

Вітаю Вас дорогі читачі! Знаєте, це напевно був би не блог з комп'ютерними порадами, елі б я нічого не написав про такій системі, як BIOS.

BIOS

Я впевнений, що кожен день пошуковим системам задають таке питання, як увійти в BIOS, і я сьогодні постараюся Вам розповісти про цю систему і про те, як зайти в БІОС на різних комп'ютерах.

[NEW] Рейтинги F1 на кінець 2018 - початок 2019 року:
ноутбуки

, Power bank , SSD , Smart TV приставки з підтримкою 4K UHD , ігрові відеокарти , процесори для ПК , роутери , підсилювачі Wi-Fi , смартфони до 10000 рублів , планшети для інтернет-серфінгу , антивіруси

Давайте спочатку розберемося, що це таке. Якщо говорити за професійною, то це:

(Англ. Basic input / output system - «базова система введення-виведення») - реалізована у вигляді мікропрограм частина системного програмного забезпечення, яка призначається для забезпечення операційної системи API доступу до апаратури комп'ютера і підключеним до нього пристроям.

Ну а якщо по простому, то BIOS це безліч мікропрограм записані в системну плату. Ще до того, як почне завантажуватися операційна система, BIOS виконує дуже багато корисних і потрібних функцій. Наприклад є така дуже важливе завдання у БІОС, це перевірка всіх комплектуючих комп'ютера - POST.

Як тільки ви натискаєте на кнопку включення свого комп'ютера, запускається процедура POST, яка перевіряє на справність і наявність всіх комплектуючих комп'ютера (відео карти, оперативної пам'яті, жорсткого диска і так далі) і в разі виходь з ладу будь-якого з комплектуючих видає помилку, через яку можна визначити ту чи іншу поломку. Так само еже видається звуковий сигнал, але це мені здається на старіших комп'ютерах, в нових я такого не зустрічав.

Ще BIOS керує завантаженням операційної системи і вказує з якого джерела завантажуватися (DVD / CD привід, жорсткий диск, або підключеного флеш пристрої). Це ідеальне рішення для встановлення операційної системи, про це напишу трохи нижче. Так само BIOS зберігає в собі дуже багато різних налаштувань, які можна змінювати. Я наприклад через BIOS трошки розігнав свій процесор, за рахунок збільшення частоти системної шини.

Як увійти в BIOS?

Для того, що б увійти в систему BIOS, відразу ж після натискання на кнопку включення комп'ютера потрібно ретельно натискати клавішу, а ось яку ми зараз розберемося. Справа в тому, що різні виробники материнських плат або ноутбуків, мають свою комбінацію клавіш для входу в БІОС. Зазвичай це клавіші Del, F2, або Esc, так само можуть бути поєднання різних клавіш, і саме для цього я викладу табличку, в якій Ви зможете подивитися клавіші для входу в БІОС від різних виробників.

Комбінації клавіш від виробників BIOS

Комбінації клавіш від виробників BIOS

Комбінації клавіш від виробників ПК і ноутбуків

Комбінації клавіш від виробників ПК і ноутбуків

Маючи під рукою таку табличку (можете зберегти картинку і закинути на телефон) Ви завжди зможете потрапити в БІОС практично на будь-якому комп'ютері.

Що робити в БІОС?

Цікаве питання, на який є багато відповідей. В першу чергу зайти в BIOS потрібно перед початком установки Windows або іншої ОС. Справа в тому, що за замовчуванням завантаження комп'ютера йде з жорсткого диска, а для установки операційної системи нам потрібно завантажиться з DVD / CD приводу або флешки, такі настройки можна встановити зайшовши в БІОС, докладніше про це написано тут Як в БІОС виставити завантаження з приводу або флешки . Ну а якщо ви зовсім випадково 🙂 щось не те налаштували в системі BIOS, то почитайте про те як скинути параметри БІОС .

Як увійти в BIOS?
Що робити в БІОС?
Як увійти в BIOS?
Що робити в БІОС?