Донецкий техникум промышленной автоматики

Як контент у вкладках може шкодити ранжирування сайту

  1. Чому контент у вкладках може шкодити ранжирування сайту
  2. Яке відношення це має до контенту у вкладках?
  3. Як вирішити цю проблему
  4. аргументи проти
  5. Чи зможе Google коли-небудь читати контент у вкладках?

Автор: Кай Сімпсон (Cai Simpson) - консультант з пошукової оптимізації в агентстві інтернет-маркетингу Bravr Digital Marketing.

Розміщення контенту у вкладках є поширеним рішенням для забезпечення чистоти і стислості змісту веб-сайтів. Його застосування дає користувачам можливість відображати і приховувати контент одним клацанням миші.

Але чи є розміщення контенту на вкладках хорошим рішенням з точки зору пошукової оптимізації? Наші тести показали, що цей прийом може шкодити ранжирування сайту в пошуковій видачі.

Чому контент у вкладках може шкодити ранжирування сайту

Як ви знаєте, пошукові системи роками зазнавали труднощів з читанням JavaScript. З 2014 року Google працює над поліпшенням свого розуміння JS, який в сучасному світі відіграє важливу роль в дизайні сайтів. Однак здатності пошукової системи досі далекі від досконалості, оскільки JavaScript - це складна, хоча і красива річ.

Ми точно не знаємо, чи може Google читати за допомогою JavaScript, тому краще, що ви можете зробити на цьому етапі, - переконатися, що ваші JS-файли читаються і не заблоковані від індексації в robots.txt.

Коли краулер читає ваші JavaScript-вирази, він або розуміє їх, чи ні. Якщо вони залишаються незрозумілими, то вміст цього сектора не буде відображено або оброблено. Це означає, що ваш добре структурований контент може не мати ніякого значення для ваших SEO-цілей.

Хороший спосіб побачити, читається чи ваш контент, - використовувати інструмент «Сканер Google» в Search Console. З його допомогою можна зрозуміти, як сторінку бачать робот і користувач.

Яке відношення це має до контенту у вкладках?

Контент у вкладках зазвичай створюється за допомогою JavaScript через використання div.tabs. Хоча цей контент, як правило, читається пошуковими системами, пошукові роботи - це не люди, і вони не можуть клікнути на вкладку. Це так, тому що дія, що відображає контент на вкладці, не є стандартною гіперпосиланням, по якій переходять краулери.

Нижче - приклад стандартного коду контенту у вкладці. Зверніть увагу, що він не містить гіперпосилання:

<Button class = "tablinks" onclick = "OPENTAB (event, 'EVENTNAME')" id = "defaultOpen"> TAB TITLE </ button> <script> document.getElementById ( "defaultOpen"). Click (); </ Script>

Googlebot зможе прочитати вашу першу вкладку, оскільки вона статична на сторінці. Однак інші вкладки будуть проігноровані.

Якщо у вас є п'ять вкладок по 200 слів в кожній, то ви втрачаєте 800 слів на сторінці.

Для вашої сторінки це погана новина, оскільки це значно знижує якість контенту, не кажучи вже про відсутність релевантних пошуковому запиту шматків тексту з важливими ключовими словами.

Як вирішити цю проблему

Оскільки контент у вкладках залежимо від коду, приклад якого наводився вище, найнадійніший спосіб вирішити проблему з його індексацією - повністю прибрати вкладки. Вибір на користь структурованої сторінки з хорошим дизайном дозволить роботу Googlebot індексувати весь контент, який ви можете запропонувати.

Щоб підтвердити цю теорію, ми протягом кількох місяців проводили тести. Всі сторінки в даному прикладі були оптимізовані під певні ключові слова, однак протягом тестування вони зовсім не отримували зовнішніх посилань. Помітивши це, ми створили копії сторінок, які погано ранжувались, внісши одну невелику правку - ми просто прибрали вкладки.

Помітивши це, ми створили копії сторінок, які погано ранжувались, внісши одну невелику правку - ми просто прибрали вкладки

На скріншоті вище видно, який ефект це мало на позиції в пошуковій видачі Google. Ті сторінки, які раніше не могли потрапити на першу сторінку, тепер ранжуються на ній за цільовим ключовим словом. За тим запитам, за якими сайт вже показувався на першій сторінці, позиції підвищилися.

За ключовим словом №8, наприклад, після того, як були видалені вкладки, сторінка трохи просіла. Однак протягом кількох місяців, вона перемістилася з третьої сторінки видачі на першу.

Ключове слово №2 поступово піднімалося у видачі, але раптово перемістилося на першу сторінку. Це говорить про те, що в цій точці сторінка, швидше за все, була просканувати. Як тільки Googlebot виявив, що у неї багата вміст, який більше не ховається, ця сторінка вийшла в ТОП-10.

аргументи проти

Роблячи висновки, важливо враховувати й інші фактори. Чи були інші причини, за якими ці сторінки поліпшили свої позиції?

Нижче - короткий список інших можливих чинників, які могли вплинути на ранжування сторінок:

  • Вік сторінки. У міру того, як вік сторінки збільшується, довіру до неї зростає, і це впливає на позицію. Сторінки, що беруть участь в цьому дослідженні, не містили інформацію, яка вказує на дату їх створення.
  • Природні зовнішні посилання. В період проведення тестування ці сторінки не отримували зовнішніх посилань.
  • Зміни алгоритму. Фактором, що сприяє поліпшенню позицій у видачі, могли стати постійні оновлення алгоритму оцінки якості контенту. В результаті сторінки з більш великим (і релевантним) контентом могли отримувати більш високі позиції у видачі.
  • Створення сторінки. Сторінки взагалі не ранжувались протягом 3 місяців до того, як були створені копії.
  • On-page оптимізація. Коли сторінки були створені, на них використовувалися стандартні SEO-прийоми, включаючи оптимізацію метаданих, заголовка і зображень.

Чи зможе Google коли-небудь читати контент у вкладках?

Ми напевно не знаємо, чи зможуть пошукові роботи коли-небудь читати код, заснований на JavaScript. Тому тут можна тільки припускати.

Наше дослідження показало, що зазвичай стандартний JavaScript не читається пошуковими роботами. Тому його використання краще уникати, щоб не шкодити ранжирування сайту.

Від редакції. представники Google неодноразово заявляли , Що контент, прихований від користувачів під вкладками і посиланнями, отримує меншу вагу і може ігноруватися алгоритмами ранжирування. Однак в Google обіцяють , Що ця ситуація зміниться після запуску mobile-first індексу.

Але чи є розміщення контенту на вкладках хорошим рішенням з точки зору пошукової оптимізації?
Яке відношення це має до контенту у вкладках?
Чи були інші причини, за якими ці сторінки поліпшили свої позиції?
Чи зможе Google коли-небудь читати контент у вкладках?