Донецкий техникум промышленной автоматики

Як захистити Windows 10 ПК від вірусів і загроз

 1. Як захистити Windows 10 ПК від вірусів і загроз Найдієвіші поради щодо захисту ОС Windows 10 від...
 2. Оновлюйте Windows 10 і програми
 3. Оновіться до новітньої версії Windows 10
 4. використовуйте антивірус
 5. захисник Windows
 6. сторонній антивірус
 7. Malwarebytes
 8. Використовуйте захист від шифрувальників
 9. Захист від програм-шантажистів в Windows 10
 10. Kaspersky Anti-Ransomware Tool
 11. використовуйте брандмауер
 12. Використовуйте надійні перевірені програми
 13. Створюйте кілька резервних копій
 14. Автономна резервна копія
 15. Онлайн резервна копія
 16. Найкращий антивірус - це ви самі
 17. Проводьте очистку шкідливого зараження
 18. Як захистити Windows 10 ПК від вірусів і загроз
 19. зміст
 20. Оновлюйте Windows 10 і програми
 21. Оновіться до новітньої версії Windows 10
 22. використовуйте антивірус
 23. захисник Windows
 24. сторонній антивірус
 25. Malwarebytes
 26. Використовуйте захист від шифрувальників
 27. Захист від програм-шантажистів в Windows 10
 28. Kaspersky Anti-Ransomware Tool
 29. використовуйте брандмауер
 30. Використовуйте надійні перевірені програми
 31. Створюйте кілька резервних копій
 32. Автономна резервна копія
 33. Онлайн резервна копія
 34. Найкращий антивірус - це ви самі
 35. Проводьте очистку шкідливого зараження
 36. Як захистити Windows 10 ПК від вірусів і загроз
 37. зміст
 38. Оновлюйте Windows 10 і програми
 39. Оновіться до новітньої версії Windows 10
 40. використовуйте антивірус
 41. захисник Windows
 42. сторонній антивірус
 43. Malwarebytes
 44. Використовуйте захист від шифрувальників
 45. Захист від програм-шантажистів в Windows 10
 46. Kaspersky Anti-Ransomware Tool
 47. використовуйте брандмауер
 48. Використовуйте надійні перевірені програми
 49. Створюйте кілька резервних копій
 50. Автономна резервна копія
 51. Онлайн резервна копія
 52. Найкращий антивірус - це ви самі
 53. Проводьте очистку шкідливого зараження

Як захистити Windows 10 ПК від вірусів і загроз

Найдієвіші поради щодо захисту ОС Windows 10 від шкідливих програм. Як захистити ваш стаціонарний комп'ютер, ноутбук, планшет або дані від будь-якого типу загроз

У сучасному світі, де Інтернет вже є частиною нашого повсякденного життя, а персональні комп'ютери зберігають найбільшу частиною нашої особистої інформації, питання безпеки даних стає як ніколи актуальним. Якщо ви не зробите необхідні кроки для захисту свого пристрою і даних, то будете схильні до підвищеного ризику атаки шкідливими програмами, які націлені на крадіжку персональної інформації та пошкодження нормальної працездатності комп'ютера.

Хоча бувають різні види шкідливих програм, одне можна сказати напевно - їм не повинно бути місця на вашому комп'ютері. На щастя, існує безліч інструментів для боротьби з різними загрозами, причому багато засобів безпеки вже вбудовані в операційну систему Windows 10 . Проте грамотна стратегія безпеки не обмежується встановленням антивіруса і надією на хороший результат. Найкращих результатів можна досягти за рахунок комбінації високоефективного програмного забезпечення і спеціалізованих знань про те, як уникнути потенційних загроз.

У цій інструкції Windows 10, ми розглянемо дев'ять рад, які допоможуть захистити ваш стаціонарний комп'ютер, ноутбук, планшет або дані практично від будь-якого типу шкідливих програм, включаючи віруси, шифрувальники, Інтернет-черв'яки, трояни, шпигунське ПЗ, рекламне ПО і інші зловредів .

зміст

 1. Оновлюйте Windows 10 і програми
 2. Оновіться до новітньої версії Windows 10
 3. використовуйте антивірус
 4. Використовуйте захист від шифрувальників
 5. використовуйте брандмауер
 6. Використовуйте надійні перевірені програми
 7. Створюйте кілька резервних копій
 8. Найкращий антивірус - це ви самі
 9. Проводьте очистку шкідливого зараження

Оновлюйте Windows 10 і програми

Можливо, найважливіший крок, який ви можете зробити для забезпечення безпеки свого пристрою і даних - підтримка Windows 10 і встановленого програмного забезпечення в актуальному стані.

Компанії-розробники програмних продуктів, такі як Microsoft, постійно випускають оновлення для усунення відомих вразливостей, які можуть експлуатуватися кіберзлочинцями.

Незважаючи на те, що оновлення Windows 10 завантажуються і встановлюються автоматично, ви завжди можете переконатися, що у вашій системі встановлено останні оновлення, перейшовши на вкладку меню Параметри> Оновлення та безпеку> Windows Update і натиснувши кнопку Перевірка наявності оновлень.

Установка і настройка оновлень Windows 10

Крім того, важливо періодично перевіряти і встановлювати оновлення для встановленого на вашому комп'ютері програмного забезпечення. У Windows 10 додатки, придбані вами з магазину Microsoft, будуть оновлюватися автоматично, як тільки з'явиться нова версія. Однак, класичні настільні додатки в більшості випадків оновлюватися не будуть, тому що в них використовується інший механізм оновлення. Завжди перевіряйте офіційний сайт розробника, щоб завантажувати та встановлювати оновлення для програм.

Оновіться до новітньої версії Windows 10

Якщо ваш пристрій працює під управлінням Windows 10, це не означає, що на ньому встановлена ​​остання версія даної операційної системи.

Windows 10 спочатку була запущена в 2015 році, і з тих пір Microsoft випустила кілька великих оновлень функцій, додавши новий функціонал і поліпшення продуктивності, продуктивності і найголовніше - покращення безпеки.

Якщо ви хочете максимально захистити ваш пристрій від шкідливого ПО, ви завжди повинні використовувати тільки останню версію Windows 10.

Як завантажити Windows 10 і створити завантажувальний USB-носій

Нові версії Windows 10 доступні для установки безкоштовно, і зазвичай процес відновлення проходить в автоматичному режимі. Проте, якщо ви використовуєте не найбільшу актуальну версію, то можете оновитися вручну в тому числі за допомогою служби Windows Update або утиліт Media Creation Tool і Помічник з оновлення Windows , Які дозволяють примусово запустити оновлення або чисту установку нової версії.

Порада: щоб дізнатися вашу версію Windows 10, натисніть Windows + R, введіть фразу winver і натисніть ОК. Якщо показується версія 1903 році, то ви використовуєте May 2019 Update.

використовуйте антивірус

Антивірус є обов'язковим компонентом на кожному комп'ютері - він служить для виявлення і видалення шкідливих програм, перш ніж вони зможуть скомпрометувати ваші файли, вплинути на продуктивність або порушити працездатність вашого пристрою.

Проте, антивірус не відноситься до того типу програм, які ви встановлюєте один раз, а потім про них забуваєте. Ви повинні регулярно оновлювати антивірусне програмне забезпечення для забезпечення ефективного захисту від новітніх загроз, включаючи віруси, Інтернет-черв'яки, шифрувальники і інші шкідливі модулі.

захисник Windows

захисник Windows

Windows 10 поставляється вже з вбудованим антивірусом - захисник Windows є частиною Центру безпеки і пропонує відмінний захист реального часу від вірусів, програм-вимагачів, шпигунського ПЗ, хробаків, руткітів і троянів.

Якщо ви хочете отримати додатковий захист, то ви можете змінити ступінь хмарної захисту Захисника Windows в Windows 10.

Як посилити хмарну захист в Захиснику Windows 10

Як включити / відключити захист від ПНП в Захиснику Windows 10

сторонній антивірус

сторонній антивірус

Безкоштовні антивіруси з фаєрволом

Вбудованого антивіруса Windows 10 буде достатньо для більшості користувачів системи. Проте, на ринку існує велика кількість сторонніх рішень безпеки, які ви можете використовувати. Деякі з них поширюються безкоштовно, а інші - на платній основі.

Огляди і тести антивірусів

Якщо ви не знаєте, який антивірус вибрати, ознайомтеся з результатами тестування незалежними антивірусними лабораторіями.

Malwarebytes

Якщо ви використовуєте Захисник Windows, ви також можете додати Malwarebytes Free в якості додаткового рівня захисту. Malwarebytes - популярне рішення для захисту від шкідливих програм, яке може сканувати, виявляти і видаляти самі шкідливі програми, які вже інфікували ваш ПК.

Malwarebytes - це безкоштовний інструмент, і він може працювати спільно з вбудованим антивірусом Windows 10, але вам доведеться періодично запускати сканування вручну. Платна версія Malwarebytes пропонує захист реального часу, перевірки за розкладом і багато інші додаткові функції.

Використовуйте захист від шифрувальників

Хоча класичні віруси залишаються одним з найбільш поширених типів шкідливих програм, атаки троянами-шифрувальники стають дуже популярними серед зловмисників. Програми-вимагачі - ще один тип шкідливого ПО, націлений на шифрування особистих файлів жертви і вимога викупу для відновлення доступу до даних. Жертві пропонується заплатити в біткоіни або інший анонімної валюті, і ніяких гарантій ніхто не дає.

Захист від програм-шантажистів в Windows 10

Починаючи з Fall Creators Update , Windows 10 отримав функцію захисту від шифрувальників, яка називається Контрольований доступ до папок . Ця функція не тільки запобігає доступ шифрувальників до ваших файлів, але і блокує будь-який інший несанкціонований доступ з боку шкідливих програм.

Як налаштувати Контрольований доступ до папок в Windows 10

Ви можете скористатися нашим керівництвом, щоб включити захист від шифрувальників в Windows 10. Варто відзначити, що "Контрольований доступ до папок" - це частина функції безпеки Exploit Guard Захисника Windows. Це означає, що вона доступна тільки при використанні Захисника WIndows як антивірусного захисту.

Kaspersky Anti-Ransomware Tool

В якості альтернативи системної захисту ви можете вибрати безкоштовний сторонній інструмент Kaspersky Anti-Ransomware Tool . Безкоштовне рішення від «Лабораторії Касперського» призначене для захисту комп'ютерів від відомих шкідливих об'єктів, включаючи шифрувальники, програми-вимагачі і кріптомайнери.

Після установки Anti-Ransomware Tool блокуватиме будь-яку підозрілу активність, яка нагадує патерни поведінки троянів-шифрувальників. Користувач може дозволити або заборонити підозріле дію. Інструмент ідентифікує шкідливі програми на основі інформації, що міститься в антивірусних базах. Для виявлення характерного поведінки програм-вимагачів інструмент використовує дві технології: Kaspersky Security Network і «Моніторинг активності».

Завантажити останню версію Kaspersky Anti-Ransomware можна на нашому сайті. Програма поширюється безкоштовно.

Завантажити Kaspersky Anti-Ransomware Tool

використовуйте брандмауер

Інший спосіб захистити ваш ПК, ноутбук або планшет від шкідливого ПО - використовувати брандмауер.

Брандмауер або фаєрвол - це програмний або апаратний інструмент, який служить для блокування шкідливих атак хакерів, черв'яків, шифрувальників, вірусом і інших типів загроз, які намагаються отримати доступ до комп'ютера з Інтернету або локальної мережі для подальшої крадіжки інформації.

На ринку представлено безліч сторонніх інструментів мережевої безпеки , Але Windows 10 вже включає в себе дуже ефективний міжмережевий екран.

Як діагностувати і виправити проблеми брандмауера Windows 10

Брандмауер Windows зазвичай включений за замовчуванням, але важливо переконатися, що він працює правильно. Перейдіть в Центр безпеки Захисника Windows> Брандмауер і безпеку мережі, і переконайтеся, що у будь-якого типу підключення показується статус "Брандмауер включений". В іншому випадку натисніть кнопку включити або виберіть ваше поточне підключення і переведіть перемикач брандмауера в активне положення.

Налаштування фаервола Comodo

Якщо ви користуєтеся стороннім фаєрволом, то вивчіть офіційний сайт розробника, щоб дізнатися, як працювати з програмою і контролювати підключення.

Використовуйте надійні перевірені програми

Намагайтеся уникати завантаження і установки додатків з невідомих джерел і завантажуйте програмне забезпечення з офіційних сайтів. По можливості завантажуйте програми з Магазину Microsoft в Windows 10. Всі програми на цьому майданчику перевірені Microsoft і не містять шкідливий код.

Якщо ви хочете підняти рівень безпеки, то можете включити функцію блокування установки класичних додатків не з Магазину Microsoft. Ця опція дозволить не тільки заблокувати можливість отримання програм з недостовірних джерел, але також зупинить спробі потенційно небезпечних програм встановиться в систему автоматично без згоди користувача.

В якості альтернативи ви також можете використовувати стандартний обліковий запис користувача замість облікового запису адміністратора, щоб запобігти установку шкідливих програм з використанням підвищених привілеїв.

Однак, якщо ваш обліковий запис є єдиною обліковим записом адміністратора на комп'ютері, то ви не зможете зробити її обліковим записом стандартного користувача. В першу чергу вам потрібно буде створити новий обліковий запис адміністратора, а потім ви зможете поміняти тип вихідної облікового запису на стандартну.

Використовуючи обмежену обліковий запис, ви все одно зможете запускати додатки, але ви не зможете встановлювати нові програми. У вас вийде змінити налаштування системи, але ви не зможете робити небажані зміни для інших облікових записів. Якщо завдання вимагає прав адміністратора, ви отримаєте запит служби контролю облікових записів (UAC), і ви повинні будете вказати ім'я користувача і пароль облікового запису адміністратора, щоб виконати завдання.

Створюйте кілька резервних копій

Один з кращих способів захисту вашого комп'ютера і файлів від шкідливих атак - регулярне створення резервних копій. Якщо турбуєтеся про пошкодження і зломі особистих даних, то повинні створювати щонайменше дві резервні копії - одну локальну (офлайн) копію і одну копію в хмарному просторі.

Автономна резервна копія

Ваша стратегія резервного копіювання повинна передбачати створення повної резервної копії вашої системи і даних, яку можна зберігати в локальному місці розташування - наприклад на локальному мережному носії (сховище NAS) або на зовнішньому жорсткому диску. Даний тип резервної копії дозволить відновити дані після шкідливого зараження, пошкодження основного носія, відмов обладнання або інших нещасних випадків.

Коли справа стосується захисту даних, то занадто багато резервних копій не буває. Якщо у вас є можливість створити резервну копію резервної копії і зберегти в альтернативному безпечному місці, то не соромтеся це робити.

Після створення резервної копії, не забувайте відключити диск від основної системи і зберегти його в надійному місці або відключити від мережі мережеве сховище, на якому ви зберігаєте копії. Це пов'язано з тим, що якщо накопичувач залишиться в мережі і буде доступний з вашого пристрою, то шкідливе ПО все ще зможе дістатися до нього і заразити ці файли.

Якщо ви використовуєте Windows 10, то вам навіть не потрібно встановлювати сторонню програму резервного копіювання . У систему вже влаштований інструмент створення образу системи, який дозволяє зробити копію файлів, додатків, налаштувань і всієї установки Windows.

У систему вже влаштований інструмент створення образу системи, який дозволяє зробити копію файлів, додатків, налаштувань і всієї установки Windows

Як створити резервну копію системи Windows 10

Історія файлів - ще одна форма автономного резервного копіювання, яку ви можете використовувати для створення резервної копії всіх ваших файлів локально.

В якості альтернативи, якщо ви не використовуєте велику кількість файлів, то можете регулярно копіювати і вставляти свої документи на USB-накопичувач.

Рекомендується робити повну резервну копію один раз в день, але, якщо ваші файли не змінюються дуже часто, вам слід розглянути можливість їх резервного копіювання не рідше одного разу в тиждень. Якщо ви маєте справу з корпоративними даними, ви повинні робити резервні копії принаймні один або два рази на день.

Онлайн резервна копія

Хмарне резервне копіювання - один з кращих способів захистити ваші файли від шкідливих програм, а також захиститися від втрати даних в результаті випадкового видалення, збою жорсткого диска і стихійних лих.

OneDrive - це найпростіше рішення для хмарного резервного копіювання, яким може скористатися будь-який користувач Windows 10. При цьому система пропонує функцію «Захист важливих файлів», яка надає користувачам можливість автоматично синхронізувати файли з Робочого столу і в папках Зображення та Документи з OneDrive.

При цьому система пропонує функцію «Захист важливих файлів», яка надає користувачам можливість автоматично синхронізувати файли з Робочого столу і в папках Зображення та Документи з OneDrive

Як включити функцію «Захист важливих файлів» в Windows 10

Хоча ви можете використовувати OneDrive для захисту ваших даних, використання сторонніх онлайн-сервісів резервного копіювання, у деяких випадках є більш відповідним рішенням. Єдиним недоліком більшості служб хмарного зберігання є необхідність повної участі користувача в процедурі відновлення. У будь-якому випадку ви можете створити повний образ системи за допомогою вбудованого засобу Windows 10, а потім завантажити його в платний хмарний сервіс, наприклад, в Google Backup and Sync або Яндекс.Діск .

Найкращий антивірус - це ви самі

Кращий інструмент для захисту даних і файлів - це ви самі. Як правило, пристрій заражається шкідливими програмами в результаті дій користувача, наприклад, при натисканні на посилання, відкритті електронного листа або установки програми з ненадійного джерела.

Чи потрібен мені антивірус, якщо я обережний в Інтернеті?

При перевірці електронної пошти відкривайте тільки ті листи від відправників, яких ви знаєте, або від відправників, яких ви можете ідентифікувати. Всі підозрілі листи видаляйте. Зазвичай ви можете швидко розпізнати спам-повідомлення по великому числу помилок і друкарських помилок.

Шкідливі програми можуть поширюватися за допомогою спливаючих вікон, які з'являються на відвідуваних сайтах. Якщо спливаюче вікно не вселяє довіру, не натискайте зображення або посилання, а просто закрийте вікно. Іноді спеціально створені спливаючі вікна не можуть бути закриті - в цьому випадку використовуйте блокувальники скриптів або просто перезавантажте пристрій.

Використовуйте сучасні веб-браузери, такі як Microsoft Edge , Google Chrome , Mozilla Firefox і яндекс.браузер . Ці веб-оглядачі завжди оновлюються і мають відмінні функціями безпеки. Більшість з них можуть попередити вас про потенційну проблему безпеки і не дадуть відвідає небезпечний ресурс. Якщо ви отримаєте попередження, не намагайтеся знайти спосіб для його обходу, адже для його показу повинна бути вагома причина.

Проводьте очистку шкідливого зараження

Якщо вірус, інтернет-черв'як, шифрувальник або інший тип зловреда все ж зміг обійти механізми безпеки вашого ПК, перше що потрібно вам зробити - відключити ваш комп'ютер від Інтернету. Ви можете зробити це, висмикнувши кабель Ethernet, відключивши Wi-Fi адаптер або відключивши харчування роутера - таким способом ви заблокуєте поширення загрози на інші пристрої.

AV-Test: Як антивіруси справляються з відновленням зараженої ОС Windows

Потім відкрийте Захисника Windows і використовуйте функцію автономного сканування. Якщо у вас відсутній контроль над ПК, то використовуйте інший пристрій для запису завантажувальної флешки c копією Windows Defender Offline .

Багато антивірусні програми підтримують можливість автономного сканування за допомогою антивірусних завантажувальних дисків . Якщо ви використовуєте стороннє програмне забезпечення безпеки, відвідайте офіційний сайт розробника, щоб дізнатися, як виконувати автономне сканування.

Якщо жоден із кроків не допоміг видалити шкідливе ПО, ви повинні відновити свою систему з використанням останньої доступної резервної копії. У разі, якщо у вас є тільки резервна копія ваших файлів, зробіть чисту установку Windows 10. Після установки вам потрібно буде перевстановити додатки, повторно застосувати настройки та відновити файли, використовуючи резервні копії.

Нарешті, якщо ви вже зневірилися і ніяк не можете видалити загрозу, а резервною копією теж не запаслися, то настав час звернутися за кваліфікованою допомогою. І пам'ятайте, що ви завжди можете проконсультуватися на нашому сайті, використовуючи форму коментарів.

за матеріалами Windows Central

Знайшли друкарська помилку? Віділіть и натісніть Ctrl + Enter

Як захистити Windows 10 ПК від вірусів і загроз

Найдієвіші поради щодо захисту ОС Windows 10 від шкідливих програм. Як захистити ваш стаціонарний комп'ютер, ноутбук, планшет або дані від будь-якого типу загроз

У сучасному світі, де Інтернет вже є частиною нашого повсякденного життя, а персональні комп'ютери зберігають найбільшу частиною нашої особистої інформації, питання безпеки даних стає як ніколи актуальним. Якщо ви не зробите необхідні кроки для захисту свого пристрою і даних, то будете схильні до підвищеного ризику атаки шкідливими програмами, які націлені на крадіжку персональної інформації та пошкодження нормальної працездатності комп'ютера.

Хоча бувають різні види шкідливих програм, одне можна сказати напевно - їм не повинно бути місця на вашому комп'ютері. На щастя, існує безліч інструментів для боротьби з різними загрозами, причому багато засобів безпеки вже вбудовані в операційну систему Windows 10 . Проте грамотна стратегія безпеки не обмежується встановленням антивіруса і надією на хороший результат. Найкращих результатів можна досягти за рахунок комбінації високоефективного програмного забезпечення і спеціалізованих знань про те, як уникнути потенційних загроз.

У цій інструкції Windows 10, ми розглянемо дев'ять рад, які допоможуть захистити ваш стаціонарний комп'ютер, ноутбук, планшет або дані практично від будь-якого типу шкідливих програм, включаючи віруси, шифрувальники, Інтернет-черв'яки, трояни, шпигунське ПЗ, рекламне ПО і інші зловредів .

зміст

 1. Оновлюйте Windows 10 і програми
 2. Оновіться до новітньої версії Windows 10
 3. використовуйте антивірус
 4. Використовуйте захист від шифрувальників
 5. використовуйте брандмауер
 6. Використовуйте надійні перевірені програми
 7. Створюйте кілька резервних копій
 8. Найкращий антивірус - це ви самі
 9. Проводьте очистку шкідливого зараження

Оновлюйте Windows 10 і програми

Можливо, найважливіший крок, який ви можете зробити для забезпечення безпеки свого пристрою і даних - підтримка Windows 10 і встановленого програмного забезпечення в актуальному стані.

Компанії-розробники програмних продуктів, такі як Microsoft, постійно випускають оновлення для усунення відомих вразливостей, які можуть експлуатуватися кіберзлочинцями.

Незважаючи на те, що оновлення Windows 10 завантажуються і встановлюються автоматично, ви завжди можете переконатися, що у вашій системі встановлено останні оновлення, перейшовши на вкладку меню Параметри> Оновлення та безпеку> Windows Update і натиснувши кнопку Перевірка наявності оновлень.

Установка і настройка оновлень Windows 10

Крім того, важливо періодично перевіряти і встановлювати оновлення для встановленого на вашому комп'ютері програмного забезпечення. У Windows 10 додатки, придбані вами з магазину Microsoft, будуть оновлюватися автоматично, як тільки з'явиться нова версія. Однак, класичні настільні додатки в більшості випадків оновлюватися не будуть, тому що в них використовується інший механізм оновлення. Завжди перевіряйте офіційний сайт розробника, щоб завантажувати та встановлювати оновлення для програм.

Оновіться до новітньої версії Windows 10

Якщо ваш пристрій працює під управлінням Windows 10, це не означає, що на ньому встановлена ​​остання версія даної операційної системи.

Windows 10 спочатку була запущена в 2015 році, і з тих пір Microsoft випустила кілька великих оновлень функцій, додавши новий функціонал і поліпшення продуктивності, продуктивності і найголовніше - покращення безпеки.

Якщо ви хочете максимально захистити ваш пристрій від шкідливого ПО, ви завжди повинні використовувати тільки останню версію Windows 10.

Як завантажити Windows 10 і створити завантажувальний USB-носій

Нові версії Windows 10 доступні для установки безкоштовно, і зазвичай процес відновлення проходить в автоматичному режимі. Проте, якщо ви використовуєте не найбільшу актуальну версію, то можете оновитися вручну в тому числі за допомогою служби Windows Update або утиліт Media Creation Tool і Помічник з оновлення Windows , Які дозволяють примусово запустити оновлення або чисту установку нової версії.

Порада: щоб дізнатися вашу версію Windows 10, натисніть Windows + R, введіть фразу winver і натисніть ОК. Якщо показується версія 1903 році, то ви використовуєте May 2019 Update.

використовуйте антивірус

Антивірус є обов'язковим компонентом на кожному комп'ютері - він служить для виявлення і видалення шкідливих програм, перш ніж вони зможуть скомпрометувати ваші файли, вплинути на продуктивність або порушити працездатність вашого пристрою.

Проте, антивірус не відноситься до того типу програм, які ви встановлюєте один раз, а потім про них забуваєте. Ви повинні регулярно оновлювати антивірусне програмне забезпечення для забезпечення ефективного захисту від новітніх загроз, включаючи віруси, Інтернет-черв'яки, шифрувальники і інші шкідливі модулі.

захисник Windows

захисник Windows

Windows 10 поставляється вже з вбудованим антивірусом - захисник Windows є частиною Центру безпеки і пропонує відмінний захист реального часу від вірусів, програм-вимагачів, шпигунського ПЗ, хробаків, руткітів і троянів.

Якщо ви хочете отримати додатковий захист, то ви можете змінити ступінь хмарної захисту Захисника Windows в Windows 10.

Як посилити хмарну захист в Захиснику Windows 10

Як включити / відключити захист від ПНП в Захиснику Windows 10

сторонній антивірус

сторонній антивірус

Безкоштовні антивіруси з фаєрволом

Вбудованого антивіруса Windows 10 буде достатньо для більшості користувачів системи. Проте, на ринку існує велика кількість сторонніх рішень безпеки, які ви можете використовувати. Деякі з них поширюються безкоштовно, а інші - на платній основі.

Огляди і тести антивірусів

Якщо ви не знаєте, який антивірус вибрати, ознайомтеся з результатами тестування незалежними антивірусними лабораторіями.

Malwarebytes

Якщо ви використовуєте Захисник Windows, ви також можете додати Malwarebytes Free в якості додаткового рівня захисту. Malwarebytes - популярне рішення для захисту від шкідливих програм, яке може сканувати, виявляти і видаляти самі шкідливі програми, які вже інфікували ваш ПК.

Malwarebytes - це безкоштовний інструмент, і він може працювати спільно з вбудованим антивірусом Windows 10, але вам доведеться періодично запускати сканування вручну. Платна версія Malwarebytes пропонує захист реального часу, перевірки за розкладом і багато інші додаткові функції.

Використовуйте захист від шифрувальників

Хоча класичні віруси залишаються одним з найбільш поширених типів шкідливих програм, атаки троянами-шифрувальники стають дуже популярними серед зловмисників. Програми-вимагачі - ще один тип шкідливого ПО, націлений на шифрування особистих файлів жертви і вимога викупу для відновлення доступу до даних. Жертві пропонується заплатити в біткоіни або інший анонімної валюті, і ніяких гарантій ніхто не дає.

Захист від програм-шантажистів в Windows 10

Починаючи з Fall Creators Update , Windows 10 отримав функцію захисту від шифрувальників, яка називається Контрольований доступ до папок . Ця функція не тільки запобігає доступ шифрувальників до ваших файлів, але і блокує будь-який інший несанкціонований доступ з боку шкідливих програм.

Як налаштувати Контрольований доступ до папок в Windows 10

Ви можете скористатися нашим керівництвом, щоб включити захист від шифрувальників в Windows 10. Варто відзначити, що "Контрольований доступ до папок" - це частина функції безпеки Exploit Guard Захисника Windows. Це означає, що вона доступна тільки при використанні Захисника WIndows як антивірусного захисту.

Kaspersky Anti-Ransomware Tool

В якості альтернативи системної захисту ви можете вибрати безкоштовний сторонній інструмент Kaspersky Anti-Ransomware Tool . Безкоштовне рішення від «Лабораторії Касперського» призначене для захисту комп'ютерів від відомих шкідливих об'єктів, включаючи шифрувальники, програми-вимагачі і кріптомайнери.

Після установки Anti-Ransomware Tool блокуватиме будь-яку підозрілу активність, яка нагадує патерни поведінки троянів-шифрувальників. Користувач може дозволити або заборонити підозріле дію. Інструмент ідентифікує шкідливі програми на основі інформації, що міститься в антивірусних базах. Для виявлення характерного поведінки програм-вимагачів інструмент використовує дві технології: Kaspersky Security Network і «Моніторинг активності».

Завантажити останню версію Kaspersky Anti-Ransomware можна на нашому сайті. Програма поширюється безкоштовно.

Завантажити Kaspersky Anti-Ransomware Tool

використовуйте брандмауер

Інший спосіб захистити ваш ПК, ноутбук або планшет від шкідливого ПО - використовувати брандмауер.

Брандмауер або фаєрвол - це програмний або апаратний інструмент, який служить для блокування шкідливих атак хакерів, черв'яків, шифрувальників, вірусом і інших типів загроз, які намагаються отримати доступ до комп'ютера з Інтернету або локальної мережі для подальшої крадіжки інформації.

На ринку представлено безліч сторонніх інструментів мережевої безпеки , Але Windows 10 вже включає в себе дуже ефективний міжмережевий екран.

Як діагностувати і виправити проблеми брандмауера Windows 10

Брандмауер Windows зазвичай включений за замовчуванням, але важливо переконатися, що він працює правильно. Перейдіть в Центр безпеки Захисника Windows> Брандмауер і безпеку мережі, і переконайтеся, що у будь-якого типу підключення показується статус "Брандмауер включений". В іншому випадку натисніть кнопку включити або виберіть ваше поточне підключення і переведіть перемикач брандмауера в активне положення.

Налаштування фаервола Comodo

Якщо ви користуєтеся стороннім фаєрволом, то вивчіть офіційний сайт розробника, щоб дізнатися, як працювати з програмою і контролювати підключення.

Використовуйте надійні перевірені програми

Намагайтеся уникати завантаження і установки додатків з невідомих джерел і завантажуйте програмне забезпечення з офіційних сайтів. По можливості завантажуйте програми з Магазину Microsoft в Windows 10. Всі програми на цьому майданчику перевірені Microsoft і не містять шкідливий код.

Якщо ви хочете підняти рівень безпеки, то можете включити функцію блокування установки класичних додатків не з Магазину Microsoft. Ця опція дозволить не тільки заблокувати можливість отримання програм з недостовірних джерел, але також зупинить спробі потенційно небезпечних програм встановиться в систему автоматично без згоди користувача.

В якості альтернативи ви також можете використовувати стандартний обліковий запис користувача замість облікового запису адміністратора, щоб запобігти установку шкідливих програм з використанням підвищених привілеїв.

Однак, якщо ваш обліковий запис є єдиною обліковим записом адміністратора на комп'ютері, то ви не зможете зробити її обліковим записом стандартного користувача. В першу чергу вам потрібно буде створити новий обліковий запис адміністратора, а потім ви зможете поміняти тип вихідної облікового запису на стандартну.

Використовуючи обмежену обліковий запис, ви все одно зможете запускати додатки, але ви не зможете встановлювати нові програми. У вас вийде змінити налаштування системи, але ви не зможете робити небажані зміни для інших облікових записів. Якщо завдання вимагає прав адміністратора, ви отримаєте запит служби контролю облікових записів (UAC), і ви повинні будете вказати ім'я користувача і пароль облікового запису адміністратора, щоб виконати завдання.

Створюйте кілька резервних копій

Один з кращих способів захисту вашого комп'ютера і файлів від шкідливих атак - регулярне створення резервних копій. Якщо турбуєтеся про пошкодження і зломі особистих даних, то повинні створювати щонайменше дві резервні копії - одну локальну (офлайн) копію і одну копію в хмарному просторі.

Автономна резервна копія

Ваша стратегія резервного копіювання повинна передбачати створення повної резервної копії вашої системи і даних, яку можна зберігати в локальному місці розташування - наприклад на локальному мережному носії (сховище NAS) або на зовнішньому жорсткому диску. Даний тип резервної копії дозволить відновити дані після шкідливого зараження, пошкодження основного носія, відмов обладнання або інших нещасних випадків.

Коли справа стосується захисту даних, то занадто багато резервних копій не буває. Якщо у вас є можливість створити резервну копію резервної копії і зберегти в альтернативному безпечному місці, то не соромтеся це робити.

Після створення резервної копії, не забувайте відключити диск від основної системи і зберегти його в надійному місці або відключити від мережі мережеве сховище, на якому ви зберігаєте копії. Це пов'язано з тим, що якщо накопичувач залишиться в мережі і буде доступний з вашого пристрою, то шкідливе ПО все ще зможе дістатися до нього і заразити ці файли.

Якщо ви використовуєте Windows 10, то вам навіть не потрібно встановлювати сторонню програму резервного копіювання . У систему вже влаштований інструмент створення образу системи, який дозволяє зробити копію файлів, додатків, налаштувань і всієї установки Windows.

У систему вже влаштований інструмент створення образу системи, який дозволяє зробити копію файлів, додатків, налаштувань і всієї установки Windows

Як створити резервну копію системи Windows 10

Історія файлів - ще одна форма автономного резервного копіювання, яку ви можете використовувати для створення резервної копії всіх ваших файлів локально.

В якості альтернативи, якщо ви не використовуєте велику кількість файлів, то можете регулярно копіювати і вставляти свої документи на USB-накопичувач.

Рекомендується робити повну резервну копію один раз в день, але, якщо ваші файли не змінюються дуже часто, вам слід розглянути можливість їх резервного копіювання не рідше одного разу в тиждень. Якщо ви маєте справу з корпоративними даними, ви повинні робити резервні копії принаймні один або два рази на день.

Онлайн резервна копія

Хмарне резервне копіювання - один з кращих способів захистити ваші файли від шкідливих програм, а також захиститися від втрати даних в результаті випадкового видалення, збою жорсткого диска і стихійних лих.

OneDrive - це найпростіше рішення для хмарного резервного копіювання, яким може скористатися будь-який користувач Windows 10. При цьому система пропонує функцію «Захист важливих файлів», яка надає користувачам можливість автоматично синхронізувати файли з Робочого столу і в папках Зображення та Документи з OneDrive.

При цьому система пропонує функцію «Захист важливих файлів», яка надає користувачам можливість автоматично синхронізувати файли з Робочого столу і в папках Зображення та Документи з OneDrive

Як включити функцію «Захист важливих файлів» в Windows 10

Хоча ви можете використовувати OneDrive для захисту ваших даних, використання сторонніх онлайн-сервісів резервного копіювання, у деяких випадках є більш відповідним рішенням. Єдиним недоліком більшості служб хмарного зберігання є необхідність повної участі користувача в процедурі відновлення. У будь-якому випадку ви можете створити повний образ системи за допомогою вбудованого засобу Windows 10, а потім завантажити його в платний хмарний сервіс, наприклад, в Google Backup and Sync або Яндекс.Діск .

Найкращий антивірус - це ви самі

Кращий інструмент для захисту даних і файлів - це ви самі. Як правило, пристрій заражається шкідливими програмами в результаті дій користувача, наприклад, при натисканні на посилання, відкритті електронного листа або установки програми з ненадійного джерела.

Чи потрібен мені антивірус, якщо я обережний в Інтернеті?

При перевірці електронної пошти відкривайте тільки ті листи від відправників, яких ви знаєте, або від відправників, яких ви можете ідентифікувати. Всі підозрілі листи видаляйте. Зазвичай ви можете швидко розпізнати спам-повідомлення по великому числу помилок і друкарських помилок.

Шкідливі програми можуть поширюватися за допомогою спливаючих вікон, які з'являються на відвідуваних сайтах. Якщо спливаюче вікно не вселяє довіру, не натискайте зображення або посилання, а просто закрийте вікно. Іноді спеціально створені спливаючі вікна не можуть бути закриті - в цьому випадку використовуйте блокувальники скриптів або просто перезавантажте пристрій.

Використовуйте сучасні веб-браузери, такі як Microsoft Edge , Google Chrome , Mozilla Firefox і яндекс.браузер . Ці веб-оглядачі завжди оновлюються і мають відмінні функціями безпеки. Більшість з них можуть попередити вас про потенційну проблему безпеки і не дадуть відвідає небезпечний ресурс. Якщо ви отримаєте попередження, не намагайтеся знайти спосіб для його обходу, адже для його показу повинна бути вагома причина.

Проводьте очистку шкідливого зараження

Якщо вірус, інтернет-черв'як, шифрувальник або інший тип зловреда все ж зміг обійти механізми безпеки вашого ПК, перше що потрібно вам зробити - відключити ваш комп'ютер від Інтернету. Ви можете зробити це, висмикнувши кабель Ethernet, відключивши Wi-Fi адаптер або відключивши харчування роутера - таким способом ви заблокуєте поширення загрози на інші пристрої.

AV-Test: Як антивіруси справляються з відновленням зараженої ОС Windows

Потім відкрійте Захисника Windows и використову функцію автономного сканування. Якщо у вас відсутній контроль над ПК, то використовуйте інший пристрій для запису завантажувальної флешки c копією Windows Defender Offline .

Багато антивірусні програми підтримують можливість автономного сканування за допомогою антивірусних завантажувальних дисків . Якщо ви використовуєте стороннє програмне забезпечення безпеки, відвідайте офіційний сайт розробника, щоб дізнатися, як виконувати автономне сканування.

Якщо жоден із кроків не допоміг видалити шкідливе ПО, ви повинні відновити свою систему з використанням останньої доступної резервної копії. У разі, якщо у вас є тільки резервна копія ваших файлів, зробіть чисту установку Windows 10. Після установки вам потрібно буде перевстановити додатки, повторно застосувати настройки та відновити файли, використовуючи резервні копії.

Нарешті, якщо ви вже зневірилися і ніяк не можете видалити загрозу, а резервною копією теж не запаслися, то настав час звернутися за кваліфікованою допомогою. І пам'ятайте, що ви завжди можете проконсультуватися на нашому сайті, використовуючи форму коментарів.

за матеріалами Windows Central

Знайшли друкарська помилку? Віділіть и натісніть Ctrl + Enter

Як захистити Windows 10 ПК від вірусів і загроз

Найдієвіші поради щодо захисту ОС Windows 10 від шкідливих програм. Як захистити ваш стаціонарний комп'ютер, ноутбук, планшет або дані від будь-якого типу загроз

У сучасному світі, де Інтернет вже є частиною нашого повсякденного життя, а персональні комп'ютери зберігають найбільшу частиною нашої особистої інформації, питання безпеки даних стає як ніколи актуальним. Якщо ви не зробите необхідні кроки для захисту свого пристрою і даних, то будете схильні до підвищеного ризику атаки шкідливими програмами, які націлені на крадіжку персональної інформації та пошкодження нормальної працездатності комп'ютера.

Хоча бувають різні види шкідливих програм, одне можна сказати напевно - їм не повинно бути місця на вашому комп'ютері. На щастя, існує безліч інструментів для боротьби з різними загрозами, причому багато засобів безпеки вже вбудовані в операційну систему Windows 10 . Проте грамотна стратегія безпеки не обмежується встановленням антивіруса і надією на хороший результат. Найкращих результатів можна досягти за рахунок комбінації високоефективного програмного забезпечення і спеціалізованих знань про те, як уникнути потенційних загроз.

У цій інструкції Windows 10, ми розглянемо дев'ять рад, які допоможуть захистити ваш стаціонарний комп'ютер, ноутбук, планшет або дані практично від будь-якого типу шкідливих програм, включаючи віруси, шифрувальники, Інтернет-черв'яки, трояни, шпигунське ПЗ, рекламне ПО і інші зловредів .

зміст

 1. Оновлюйте Windows 10 і програми
 2. Оновіться до новітньої версії Windows 10
 3. використовуйте антивірус
 4. Використовуйте захист від шифрувальників
 5. використовуйте брандмауер
 6. Використовуйте надійні перевірені програми
 7. Створюйте кілька резервних копій
 8. Найкращий антивірус - це ви самі
 9. Проводьте очистку шкідливого зараження

Оновлюйте Windows 10 і програми

Можливо, найважливіший крок, який ви можете зробити для забезпечення безпеки свого пристрою і даних - підтримка Windows 10 і встановленого програмного забезпечення в актуальному стані.

Компанії-розробники програмних продуктів, такі як Microsoft, постійно випускають оновлення для усунення відомих вразливостей, які можуть експлуатуватися кіберзлочинцями.

Незважаючи на те, що оновлення Windows 10 завантажуються і встановлюються автоматично, ви завжди можете переконатися, що у вашій системі встановлено останні оновлення, перейшовши на вкладку меню Параметри> Оновлення та безпеку> Windows Update і натиснувши кнопку Перевірка наявності оновлень.

Установка і настройка оновлень Windows 10

Крім того, важливо періодично перевіряти і встановлювати оновлення для встановленого на вашому комп'ютері програмного забезпечення. У Windows 10 додатки, придбані вами з магазину Microsoft, будуть оновлюватися автоматично, як тільки з'явиться нова версія. Однак, класичні настільні додатки в більшості випадків оновлюватися не будуть, тому що в них використовується інший механізм оновлення. Завжди перевіряйте офіційний сайт розробника, щоб завантажувати та встановлювати оновлення для програм.

Оновіться до новітньої версії Windows 10

Якщо ваш пристрій працює під управлінням Windows 10, це не означає, що на ньому встановлена ​​остання версія даної операційної системи.

Windows 10 спочатку була запущена в 2015 році, і з тих пір Microsoft випустила кілька великих оновлень функцій, додавши новий функціонал і поліпшення продуктивності, продуктивності і найголовніше - покращення безпеки.

Якщо ви хочете максимально захистити ваш пристрій від шкідливого ПО, ви завжди повинні використовувати тільки останню версію Windows 10.

Як завантажити Windows 10 і створити завантажувальний USB-носій

Нові версії Windows 10 доступні для установки безкоштовно, і зазвичай процес відновлення проходить в автоматичному режимі. Проте, якщо ви використовуєте не найбільшу актуальну версію, то можете оновитися вручну в тому числі за допомогою служби Windows Update або утиліт Media Creation Tool і Помічник з оновлення Windows , Які дозволяють примусово запустити оновлення або чисту установку нової версії.

Порада: щоб дізнатися вашу версію Windows 10, натисніть Windows + R, введіть фразу winver і натисніть ОК. Якщо показується версія 1903 році, то ви використовуєте May 2019 Update.

використовуйте антивірус

Антивірус є обов'язковим компонентом на кожному комп'ютері - він служить для виявлення і видалення шкідливих програм, перш ніж вони зможуть скомпрометувати ваші файли, вплинути на продуктивність або порушити працездатність вашого пристрою.

Проте, антивірус не відноситься до того типу програм, які ви встановлюєте один раз, а потім про них забуваєте. Ви повинні регулярно оновлювати антивірусне програмне забезпечення для забезпечення ефективного захисту від новітніх загроз, включаючи віруси, Інтернет-черв'яки, шифрувальники і інші шкідливі модулі.

захисник Windows

захисник Windows

Windows 10 поставляється вже з вбудованим антивірусом - захисник Windows є частиною Центру безпеки і пропонує відмінний захист реального часу від вірусів, програм-вимагачів, шпигунського ПЗ, хробаків, руткітів і троянів.

Якщо ви хочете отримати додатковий захист, то ви можете змінити ступінь хмарної захисту Захисника Windows в Windows 10.

Як посилити хмарну захист в Захиснику Windows 10

Як включити / відключити захист від ПНП в Захиснику Windows 10

сторонній антивірус

сторонній антивірус

Безкоштовні антивіруси з фаєрволом

Вбудованого антивіруса Windows 10 буде достатньо для більшості користувачів системи. Проте, на ринку існує велика кількість сторонніх рішень безпеки, які ви можете використовувати. Деякі з них поширюються безкоштовно, а інші - на платній основі.

Огляди і тести антивірусів

Якщо ви не знаєте, який антивірус вибрати, ознайомтеся з результатами тестування незалежними антивірусними лабораторіями.

Malwarebytes

Якщо ви використовуєте Захисник Windows, ви також можете додати Malwarebytes Free в якості додаткового рівня захисту. Malwarebytes - популярне рішення для захисту від шкідливих програм, яке може сканувати, виявляти і видаляти самі шкідливі програми, які вже інфікували ваш ПК.

Malwarebytes - це безкоштовний інструмент, і він може працювати спільно з вбудованим антивірусом Windows 10, але вам доведеться періодично запускати сканування вручну. Платна версія Malwarebytes пропонує захист реального часу, перевірки за розкладом і багато інші додаткові функції.

Використовуйте захист від шифрувальників

Хоча класичні віруси залишаються одним з найбільш поширених типів шкідливих програм, атаки троянами-шифрувальники стають дуже популярними серед зловмисників. Програми-вимагачі - ще один тип шкідливого ПО, націлений на шифрування особистих файлів жертви і вимога викупу для відновлення доступу до даних. Жертві пропонується заплатити в біткоіни або інший анонімної валюті, і ніяких гарантій ніхто не дає.

Захист від програм-шантажистів в Windows 10

Починаючи з Fall Creators Update , Windows 10 отримав функцію захисту від шифрувальників, яка називається Контрольований доступ до папок . Ця функція не тільки запобігає доступ шифрувальників до ваших файлів, але і блокує будь-який інший несанкціонований доступ з боку шкідливих програм.

Як налаштувати Контрольований доступ до папок в Windows 10

Ви можете скористатися нашим керівництвом, щоб включити захист від шифрувальників в Windows 10. Варто відзначити, що "Контрольований доступ до папок" - це частина функції безпеки Exploit Guard Захисника Windows. Це означає, що вона доступна тільки при використанні Захисника WIndows як антивірусного захисту.

Kaspersky Anti-Ransomware Tool

В якості альтернативи системної захисту ви можете вибрати безкоштовний сторонній інструмент Kaspersky Anti-Ransomware Tool . Безкоштовне рішення від «Лабораторії Касперського» призначене для захисту комп'ютерів від відомих шкідливих об'єктів, включаючи шифрувальники, програми-вимагачі і кріптомайнери.

Після установки Anti-Ransomware Tool блокуватиме будь-яку підозрілу активність, яка нагадує патерни поведінки троянів-шифрувальників. Користувач може дозволити або заборонити підозріле дію. Інструмент ідентифікує шкідливі програми на основі інформації, що міститься в антивірусних базах. Для виявлення характерного поведінки програм-вимагачів інструмент використовує дві технології: Kaspersky Security Network і «Моніторинг активності».

Завантажити останню версію Kaspersky Anti-Ransomware можна на нашому сайті. Програма поширюється безкоштовно.

Завантажити Kaspersky Anti-Ransomware Tool

використовуйте брандмауер

Інший спосіб захистити ваш ПК, ноутбук або планшет від шкідливого ПО - використовувати брандмауер.

Брандмауер або фаєрвол - це програмний або апаратний інструмент, який служить для блокування шкідливих атак хакерів, черв'яків, шифрувальників, вірусом і інших типів загроз, які намагаються отримати доступ до комп'ютера з Інтернету або локальної мережі для подальшої крадіжки інформації.

На ринку представлено безліч сторонніх інструментів мережевої безпеки , Але Windows 10 вже включає в себе дуже ефективний міжмережевий екран.

Як діагностувати і виправити проблеми брандмауера Windows 10

Брандмауер Windows зазвичай включений за замовчуванням, але важливо переконатися, що він працює правильно. Перейдіть в Центр безпеки Захисника Windows> Брандмауер і безпеку мережі, і переконайтеся, що у будь-якого типу підключення показується статус "Брандмауер включений". В іншому випадку натисніть кнопку включити або виберіть ваше поточне підключення і переведіть перемикач брандмауера в активне положення.

Налаштування фаервола Comodo

Якщо ви користуєтеся стороннім фаєрволом, то вивчіть офіційний сайт розробника, щоб дізнатися, як працювати з програмою і контролювати підключення.

Використовуйте надійні перевірені програми

Намагайтеся уникати завантаження і установки додатків з невідомих джерел і завантажуйте програмне забезпечення з офіційних сайтів. По можливості завантажуйте програми з Магазину Microsoft в Windows 10. Всі програми на цьому майданчику перевірені Microsoft і не містять шкідливий код.

Якщо ви хочете підняти рівень безпеки, то можете включити функцію блокування установки класичних додатків не з Магазину Microsoft. Ця опція дозволить не тільки заблокувати можливість отримання програм з недостовірних джерел, але також зупинить спробі потенційно небезпечних програм встановиться в систему автоматично без згоди користувача.

В якості альтернативи ви також можете використовувати стандартний обліковий запис користувача замість облікового запису адміністратора, щоб запобігти установку шкідливих програм з використанням підвищених привілеїв.

Однак, якщо ваш обліковий запис є єдиною обліковим записом адміністратора на комп'ютері, то ви не зможете зробити її обліковим записом стандартного користувача. В першу чергу вам потрібно буде створити новий обліковий запис адміністратора, а потім ви зможете поміняти тип вихідної облікового запису на стандартну.

Використовуючи обмежену обліковий запис, ви все одно зможете запускати додатки, але ви не зможете встановлювати нові програми. У вас вийде змінити налаштування системи, але ви не зможете робити небажані зміни для інших облікових записів. Якщо завдання вимагає прав адміністратора, ви отримаєте запит служби контролю облікових записів (UAC), і ви повинні будете вказати ім'я користувача і пароль облікового запису адміністратора, щоб виконати завдання.

Створюйте кілька резервних копій

Один з кращих способів захисту вашого комп'ютера і файлів від шкідливих атак - регулярне створення резервних копій. Якщо турбуєтеся про пошкодження і зломі особистих даних, то повинні створювати щонайменше дві резервні копії - одну локальну (офлайн) копію і одну копію в хмарному просторі.

Автономна резервна копія

Ваша стратегія резервного копіювання повинна передбачати створення повної резервної копії вашої системи і даних, яку можна зберігати в локальному місці розташування - наприклад на локальному мережному носії (сховище NAS) або на зовнішньому жорсткому диску. Даний тип резервної копії дозволить відновити дані після шкідливого зараження, пошкодження основного носія, відмов обладнання або інших нещасних випадків.

Коли справа стосується захисту даних, то занадто багато резервних копій не буває. Якщо у вас є можливість створити резервну копію резервної копії і зберегти в альтернативному безпечному місці, то не соромтеся це робити.

Після створення резервної копії, не забувайте відключити диск від основної системи і зберегти його в надійному місці або відключити від мережі мережеве сховище, на якому ви зберігаєте копії. Це пов'язано з тим, що якщо накопичувач залишиться в мережі і буде доступний з вашого пристрою, то шкідливе ПО все ще зможе дістатися до нього і заразити ці файли.

Якщо ви використовуєте Windows 10, то вам навіть не потрібно встановлювати сторонню програму резервного копіювання . У систему вже влаштований інструмент створення образу системи, який дозволяє зробити копію файлів, додатків, налаштувань і всієї установки Windows.

У систему вже влаштований інструмент створення образу системи, який дозволяє зробити копію файлів, додатків, налаштувань і всієї установки Windows

Як створити резервну копію системи Windows 10

Історія файлів - ще одна форма автономного резервного копіювання, яку ви можете використовувати для створення резервної копії всіх ваших файлів локально.

В якості альтернативи, якщо ви не використовуєте велику кількість файлів, то можете регулярно копіювати і вставляти свої документи на USB-накопичувач.

Рекомендується робити повну резервну копію один раз в день, але, якщо ваші файли не змінюються дуже часто, вам слід розглянути можливість їх резервного копіювання не рідше одного разу в тиждень. Якщо ви маєте справу з корпоративними даними, ви повинні робити резервні копії принаймні один або два рази на день.

Онлайн резервна копія

Хмарне резервне копіювання - один з кращих способів захистити ваші файли від шкідливих програм, а також захиститися від втрати даних в результаті випадкового видалення, збою жорсткого диска і стихійних лих.

OneDrive - це найпростіше рішення для хмарного резервного копіювання, яким може скористатися будь-який користувач Windows 10. При цьому система пропонує функцію «Захист важливих файлів», яка надає користувачам можливість автоматично синхронізувати файли з Робочого столу і в папках Зображення та Документи з OneDrive.

При цьому система пропонує функцію «Захист важливих файлів», яка надає користувачам можливість автоматично синхронізувати файли з Робочого столу і в папках Зображення та Документи з OneDrive

Як включити функцію «Захист важливих файлів» в Windows 10

Хоча ви можете використовувати OneDrive для захисту ваших даних, використання сторонніх онлайн-сервісів резервного копіювання, у деяких випадках є більш відповідним рішенням. Єдиним недоліком більшості служб хмарного зберігання є необхідність повної участі користувача в процедурі відновлення. У будь-якому випадку ви можете створити повний образ системи за допомогою вбудованого засобу Windows 10, а потім завантажити його в платний хмарний сервіс, наприклад, в Google Backup and Sync або Яндекс.Діск .

Найкращий антивірус - це ви самі

Кращий інструмент для захисту даних і файлів - це ви самі. Як правило, пристрій заражається шкідливими програмами в результаті дій користувача, наприклад, при натисканні на посилання, відкритті електронного листа або установки програми з ненадійного джерела.

Чи потрібен мені антивірус, якщо я обережний в Інтернеті?

При перевірці електронної пошти відкривайте тільки ті листи від відправників, яких ви знаєте, або від відправників, яких ви можете ідентифікувати. Всі підозрілі листи видаляйте. Зазвичай ви можете швидко розпізнати спам-повідомлення по великому числу помилок і друкарських помилок.

Шкідливі програми можуть поширюватися за допомогою спливаючих вікон, які з'являються на відвідуваних сайтах. Якщо спливаюче вікно не вселяє довіру, не натискайте зображення або посилання, а просто закрийте вікно. Іноді спеціально створені спливаючі вікна не можуть бути закриті - в цьому випадку використовуйте блокувальники скриптів або просто перезавантажте пристрій.

Використовуйте сучасні веб-браузери, такі як Microsoft Edge , Google Chrome , Mozilla Firefox і яндекс.браузер . Ці веб-оглядачі завжди оновлюються і мають відмінні функціями безпеки. Більшість з них можуть попередити вас про потенційну проблему безпеки і не дадуть відвідає небезпечний ресурс. Якщо ви отримаєте попередження, не намагайтеся знайти спосіб для його обходу, адже для його показу повинна бути вагома причина.

Проводьте очистку шкідливого зараження

Якщо вірус, інтернет-черв'як, шифрувальник або інший тип зловреда все ж зміг обійти механізми безпеки вашого ПК, перше що потрібно вам зробити - відключити ваш комп'ютер від Інтернету. Ви можете зробити це, висмикнувши кабель Ethernet, відключивши Wi-Fi адаптер або відключивши харчування роутера - таким способом ви заблокуєте поширення загрози на інші пристрої.

AV-Test: Як антивіруси справляються з відновленням зараженої ОС Windows

Потім відкрийте Захисника Windows і використовуйте функцію автономного сканування. Якщо у вас відсутній контроль над ПК, то використовуйте інший пристрій для запису завантажувальної флешки c копією Windows Defender Offline .

Багато антивірусні програми підтримують можливість автономного сканування за допомогою антивірусних завантажувальних дисків . Якщо ви використовуєте стороннє програмне забезпечення безпеки, відвідайте офіційний сайт розробника, щоб дізнатися, як виконувати автономне сканування.

Якщо жоден із кроків не допоміг видалити шкідливе ПО, ви повинні відновити свою систему з використанням останньої доступної резервної копії. У разі, якщо у вас є тільки резервна копія ваших файлів, зробіть чисту установку Windows 10. Після установки вам потрібно буде перевстановити додатки, повторно застосувати настройки та відновити файли, використовуючи резервні копії.

Нарешті, якщо ви вже зневірилися і ніяк не можете видалити загрозу, а резервною копією теж не запаслися, то настав час звернутися за кваліфікованою допомогою. І пам'ятайте, що ви завжди можете проконсультуватися на нашому сайті, використовуючи форму коментарів.

за матеріалами Windows Central

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

Чи потрібен мені антивірус, якщо я обережний в Інтернеті?
Чи потрібен мені антивірус, якщо я обережний в Інтернеті?
Чи потрібен мені антивірус, якщо я обережний в Інтернеті?