Донецкий техникум промышленной автоматики

Як перевірити сайт на віруси

 1. Як перевірити сайт на віруси, якщо зараження все-таки сталося, як бути?
 2. Що конкретно будемо шукати?
 3. Кілька корисних рекомендацій, щоб убезпечити свій блог.

Як перевірити сайт на віруси і що для цього робитимемо

Як перевірити сайт на віруси і що для цього робитимемо. Дуже часто трапляється таке, що сайт починає глючити або відключатися, або взагалі пошуковики поставили блокування на нього. Кому знайома така ситуація, той розуміє, про що йде мова.

Не дуже приємне відчуття, це м'яко сказано, починає мучити, коли розумієш, що всі праці сходять нанівець. І причиною всього цього служить наша недбалість, коли гуляємо по просторах неосяжного Інтернету без захисту антивірусної програми. Якщо таке раптом сталося, терміново робимо перевірку і дивимося, чи є віруси.

Але спочатку скажу кілька слів про них ...

Приблизно десять відсотків веб ресурсів російською мовою, і навіть більше, інфіковані. Хватануть вірус можна двома шляхами:

 • пряме зараження
 • непряме зараження

До першого ставитися ті, які спеціально інфікували, наприклад, конкуренти. Існує безліч способів, починаючи від різного роду ін'єкцій і до впровадження трояна. Їх метою є доступ до особистих даних, і прибрати конкурента.

Але якщо ваш веб ресурс ще молодий або не особливо розкручений, то вам це мало загрожує, т.к він не робить особливу конкуренцію. Інша справа відомі бренди, ось там конкуренція ого - го! )))

До другого нагоди ставитися випадкове, нечайних зараження самими власниками. Капітального шкоди такі віруси не завдадуть, а ось життя ресурсу зіпсувати можуть цілком. Зменшення пошукового трафіку, зниження позиції, недовіру пошукових систем - все це вони забезпечити можуть запросто.

Нахапати вірусів можна по-різному. Наприклад, ви увійшли в Інтернет і стали шукати якусь потрібну вам програму. В процесі пошуку натикаєтеся на масу виразника, а там кишить неякісна тізерна реклама. Перейшовши за посиланням скачати, відкривається ще одне віконце, з якого і грузиться вірус.

Це ще не все. Разом зі скачується програмою можна до того ж завантажити до себе на комп якийсь тулбар, гру і до купи до них черв'яка. Думаю, багатьом знайома така ситуація.

Як завжди ми спочатку особливої ​​уваги не звертаємо, або просто не помітивши каверзи, підключаємося до свого хостера через Failzilla, наприклад, і тим самим заносимо вірусняк на хостинг.

Другий момент. Завантаження різних плагінів з підозрілих і неофіційних сервісів, так само несе в собі небезпеку зачепити вірус або ще що-небудь. Тому комп'ютер повинен бути захищений хоча б звичайної безкоштовної антивірусної програмою, наприклад, Avast.

Перерахую як ще можна заразити свій блог:

 • Часто зустрічається, що код для тізерній реклами або партнерки буває пошкоджений цієї «бякой». Будьте уважні і обережні!
 • Скрипт, від якого чекаєш користь для блогу, але він підсовує цю «свиню»
 • Завантаження файлів без попередньої перевірки антивірусом.

Взагалі, раджу взяти собі за правило все завантажуване з мережі перевіряти на віруси. Краще буде, і вам спокійніше, якщо придбаєте ліцензійний антивірус.

Як перевірити сайт на віруси, якщо зараження все-таки сталося, як бути?

Коли ви починаєте помічати зниження активності на своєму ресурсі або щось дивне, не панікуйте і перевірте свій веб ресурс на віруси.

Як це зробити.

Справа в тому, що сервіси, які зможуть зробити перевірку мають різні антивіруси в своєму арсеналі. Тому, не кожен шкідливий код вони зможуть визначити.

Що ж тоді робити, друзі?

А робити ми будемо наступне. По-перше, йдемо в вебмастер Яндекса, на вкладку безпеку. Яша зробить сканування вашого блогу і покаже вам результат перевірки.

Далі звернемося до Гуглу. Може він що-небудь знайде. Для цього йдемо по посиланню: http://www.google.com/safebrowsing/diagnostic?site=Здесь Пишим Ім'я Вашого Сайта.ру & hl = ru

Дивимося результат:

Варто звернути увагу, що якщо ці два гіганти нічого не знайшли, значить вірусу немає. Але шкідливий код все-таки може і бути, і заважати нормальній роботі. Включимо свою кмітливість і пошукаємо цей код.

Пошукаємо в першу чергу в файлах: header.php, single.php, index.php, category.php, footer.php, functions.php. Код може бути в них.

Що конкретно будемо шукати?

Шукаємо такі скрипти, як: iframe і javascript, які не належать до основних функцій вашого блогу. Так само він може бути зашифрований MDS і виглядати наступним чином:

- [flwkjgfowgonweognjo; wejngol; wnjgwGklwejgwehgo; wenjogjowejngo; wejgogwengowengownegojweognowengowe]

Виявивши щось подібне, спочатку скопіюйте, потім видаляйте. Потім перевірте обов'язково працездатність свого ресурсу.

Щоб підстрахуватися, для більшої впевненості, скачайте сайт на свій комп і проскануйте його антивірусником.

Вивчаючи матеріал для цієї статті, багато хто радив провести перевірку в інших подібних сервісах. Я їх не став викладати, просто з тієї причини, що сам ними не користувався і вважаю їх другорядними.

Якщо хто захоче їх випробувати, сам зможе легко їх знайти. Моя думка, що в першу чергу треба звернутися до пошуковиків для перевірки блогу на віруси, а потім вже йти на інші сервіси.

Кілька корисних рекомендацій, щоб убезпечити свій блог.

Запам'ятайте:

 1. Постійне оновлення вашого антивіруса - це прописна істина для безпеки.
 2. Вчіться визначати чисто візуально підозрілі сайти. Там де багато підозрілої тізерній реклами, має викликати обережність і більшої уваги з вашого боку.
 3. Якщо все ж якусь заразу підхопили, не лізьте на свій хостинг через FTP - це дуже небезпечно!

Пам'ятайте, ризик буде завжди, особливо, якщо немає навіть мінімального захисту!

Ще один момент.

В шаблони тим можуть бути вставлені зашифровані коди і посилання. Виявити їх можна за допомогою спеціального плагіна.

Як перевірити сайт на віруси, сподіваюся, що цією статтею я зміг принести хоча б маленьку користь вам, дорогі мої читачі.

У висновку хочу порекомендувати підписатися на оновлення цього блогу, щоб не пропустити чергову нову запис.

Доповнення і взагалі свою думку з приводу написаного пишіть в коментарях.

(Всього відвідувачів: 52, сьогодні: 1)

Як перевірити сайт на віруси, якщо зараження все-таки сталося, як бути?
Що конкретно будемо шукати?
Як перевірити сайт на віруси, якщо зараження все-таки сталося, як бути?
Що ж тоді робити, друзі?
Com/safebrowsing/diagnostic?
Що конкретно будемо шукати?